Labdarúgó NB II: a Baja otthon kikapott a Tatabányától; Cegléden nyert a DVTK

2010.11.13. 16:11
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának második helyén álló Baja 1–0-ra kikapott hazai pályán a Tatabányától a 14. fordulóban.
NB II
KELETI CSOPORT, 14. FORDULÓ
MTK Budapest II–Nyíregyháza Spartacus 0–3 (0–1)

OROSHÁZA FC–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1–1 (0–0)
Orosháza, 700 néző. Vezette: Veizer (Márkus T., Galán R.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Retek, Futaki, Kerekes I., Szűcs D. – Balogh M. (Juhász N., 58.), Kerepeczki, Baranyai B., Petneházi – Ács, Szabó T. (Pálinkó, 10.; Piti, 58.)
Vezetőedző: Kvasznovszky József
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Szélpál T. (Bakró, 86.), Pozsár, Juhász Gy., Bernáth – Balázs J., Csák Z. (Berki, 84.)
Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Bernáth (0–1) az 54., Ács (1–1) a 81. percben
Kvasznovszky József: – A mutatott játék és a helyzetek alapján igazságos eredmény született.
Pásztor József: – Győzelmet engedtünk ki a kezünkből.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–BŐCS KSC 2–0 (1–0)
Hajdúböszörmény, 150 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Tóth I.)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L. (Varga M., 89.), Póti, Szilágyi K., Hortó – Bogdanovics (Simtchatcha, 76.), Kiss L., Bellon, Lovas – Nagy D., Urbin
Vezetőedző: Lajos Ferenc
BŐCS: Hamar Zs. – Sipos T. (Urbancsik, 83.), Rubint, Molnár Zs., Ur – Katona A. (Tóth K., 75.), Müller, Hajdu Zs. (Ondó, 70.), Jeremiás, Enescu – Etogo
Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Kiss L. (1–0) a 44., Lovas (2–0) a 60. percben
Lajos Ferenc: – Az ilyen hozzáállásból csak jól jöhetünk ki.
Zsiga Gyula: - Gyengén és enerváltan játszottunk, támadásban semmit sem tudtunk hozzátenni ahhoz, hogy legalább pontot szerezhessünk.

RESTART-CEGLÉDI VSE–DIÓSGYŐRI VTK 0–2 (0–1)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Becséri (Kormányos, Viczián)
CEGLÉD: Bácskai – Mojzes, Villányi, Buzás, Fekete – Ladiszlai, Kenderes (Nagy T., 55.), Nagy L., Nagy A. – Busa (Szabó L., 69.), Rebecsák (Szilasi, 87.)
Vezetőedző: Ványi Zsolt
DVTK: Rados – Horváth G. (Szabó P., 85.), Gál, Budovinszky, Gohér – Dobos (Kovács Á., 90.), Lippai, Abdouraman, Faggyas – Granát (Roszel, 72.), George
Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Gohér (0–1) a 18., George (0–2) a 82. percben
Kiállítva: Fekete A. (második sárga lap után) a 62., Szabó L. (Gohér buktatásáért) a 73. percben
Ványi Zsolt: – A játék képe és a helyzetek alapján a döntetlent megérdemeltük volna.
Benczés Miklós: – Ellenfelünk kellemetlen stílusban játszott, ennek ellenére mezőnyfölényt harcoltunk ki, nagy nehezen begyömöszöltünk két gólt, s győztünk.

KAZINCBARCIKAI SC–DVSC-DEAC 3–3 (1–2)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Varga L. (Varga G., Hadházi)
KAZINCBARCIKA: Botló – Vadász, Kovács R., Nagy T., Tátrai (Zimányi, 73.) – Kerékgyártó, Kovács P., Borbély B. (Odrobéna, 53.), Fehér B. – Stevica (Máthé, 75.), Horváth B.
Vezetőedző: Kádár Zsolt
DEAC: Verpecz – Bényei (Tóth L., 37.), Kardos N., Máté P., Korhut (Pavlovics, 76.) – Spitzmüller, Lucas, Ludánszki – Csorba, Szilágyi P. (Sigér, 88.), Ferenczi J.
Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Kerékgyártó (1–0) a 11., Csorba (1–1) a 24., Lucas (1–2) a 44., Kovács P. (2–2) a 48., Kardos N. (2–3) a 83., Nagy T. (3–3) a 90. percben
Kádár Zsolt: –  Az ellenfél kapusa, valamint a játékvezető megfosztott bennünket a megérdemelt három ponttól. Nem értem, hogyan lehet gólnak ítélni egy kézzel kapuba juttatott labdát...
Kondás Elemér: – Izgalmas mérkőzésen győzelmet szalasztottunk el az utolsó pillanatokban kapott gól miatt, amely figyelmetlenség következménye volt.

DUNAKANYAR-VÁC–MAKÓI FC 2–0 (1–0)
Vác, 300 néző. Vezette: Berke (Bede T., Hima)
VÁC: Sztankó – Króner, Páles, Tányéros Á., Juhász B. – Albert Á., Farkas P. – Rusvay, Rob (Surányi, 71.), Petre (Rábold, 91.) – Palásthy
Vezetőedző: Szabados György
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Béres, Tóth I., Krucsó – Varga R. (Nagy A., a szünetben) – Csamangó (Bakos, 79.), Magyar, Fülöp T., Puskás – Schreiber (Faragó B., 66.)
Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Palásthy (1–0) a 8., Surányi (2–0) a 91. percben
Szabados György: – Kissé dadogva mondtuk fel a leckét, de szerencsére nem sültünk bele.
Kolozsvári János: – Fenékig ürítjük a keserűség poharát. El kell gondolkodni a folytatáson.

BAJAI LSE KALO-MÉH–ENTERNET-FC TATABÁNYA 0–1 (0–0)
Baja, 600 néző. Vezette: Szilasi (Hofbauer R., Mohos)
BAJA: Herbert – Villám, Császár, Burucz, Rozsi – Domokos, Micskó – Frőhlich, Szili (Nagy E., 59.), Balázs (Szabó N., szünetben) – Kormos (Varga Z., 62.)
Vezetőedző: Bognár György
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Bencze, Farkas V., Köntös – Kovács I. – Szalai T. (Kollár D., 70.), Deme , Dombai V. – Farkas J. (Kaiser, 91.), Kocsis D. (Vass N., 84.)
Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Farkas V. (11-esből, 0–1) az 51. percben
Kiállítva: Villám (második sárga lap után) a 87. percben
Bognár György: – El kell ismerni, a Tatabánya jobban játszott, s megérdemelten nyert. Nálunk előjött a hullámvölgy, mentálisan maradtunk le. Ha nincs a tizenegyes, akkor is jogos a vendégek sikere.
Herédi Attila: – Megérdemelten szereztük meg a három pontot. Az egyik legstílusosabban futballozó csapatot vertük meg magabiztosan, ami erőt adhat. Ma ült az a futball, amit kitaláltunk, és a Bajára erőltettünk.

FC AJKA–KOZÁRMISLENY SE 1–0 (0–0)
Ajka, 250 néző. Vezette: Kovács G. (Péter T., Szeles K.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Manganelli, Pothárn, Hegyi (Horváth Á., 90) – Gaál B. (Major, 70.), Mihalecz P., Szabó L. (Kottán K., 84.)
Vezetőedző: Altner Tamás
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Bozsoki, Finta, Éles, Tóth Z. (Laki Z., 75.) – Kollega K. (Berdó, a szünetben), Nagy E., Andruskó, Kovács T. – Tasselmajer, Lauer (Koplárovics, 63.)
Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Pákai (1–0) a 82. percben
Alter Tamás: – Defenzíven játszó ellenféllel szemben a mély talajú pályán megszenvedtünk a győzelemért.
Márton Gábor: – A döntetlen igazságosabb lett volna, szerencsés góllal nyert az Ajka.