Hatgólos keleti rangadón DVTK-siker; győzött és élre állt a Haladás

2021.09.15. 15:50
A Vasas Berecz Zsombor (balról) góljával győzte le az 59. perctől tíz emberrel játszó Pécset (Fotó: Török Attila)
Újabb hétközi fordulóval folytatódott szerdán a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A Diósgyőr nyerte a keleti rangadót, miután Kondás Elemér együttese 4–2-re verte a Nyíregyházát, amely így elveszítette veretlenségét és első helyét. A Siófok ötgólos meccsen diadalmaskodott a Szolnok ellen. A Haladás 1–0-ra verte a Tiszakécskét, ezzel felugrott a tabella élére, és a Szentlőrincen kívül a másik csapat a mezőnyben, amely még nem kapott ki. Tovább menetel a Kecskemét, az újonc ezúttal hazai pályán, a Budafok elleni gyűjtötte be a három pontot. A Vasas Berecz Zsombor góljával legyőzte a Pécsi MFC-t, amely több mint fél órát emberhátrányban játszott. A Szeged fölényes győzelmet aratott a Budaörs otthonában, míg a Soroksár a papírformának megfelelően legyűrte az újonc III. Kerületet.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA SFC 4–2 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 5222
néző. Vezette: Bogár Gergő (Albert István, Medovarszki János)
DIÓSGYŐR: Póser – Hegedűs J. (Eperjesi, 81.), Karan (Szűcs K., 65.), Szatmári Cs. – Polgár, Zsemlye, Molnár G., Németh M. (Oláh B., a szünetben), Bokros (Bárdos, a szünetben) – Hornyák (Horváth Z., 65.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes – Márkus A. (Szabó B., 59.), Paku – Csörgő (Vass P., 59.), Zamostny, Gresó (Pócsik, 59.) – Novák (Banyoi, 78.) Vezetőedző: Szergej Pacaj
Gólszerző: Jánvári (öngól, 1–0) a 3., Zamostny (1–1) a 16., Hornyák (2–1) a 42., Szabó B. (2–2) a 72., Könyves (3–2) a 76., Molnár G. (4–2) a 82. percben
Kondás Elemér:
– Értékes és fontos győzelmet arattunk, ami elsősorban a presztízsjellege miatt számított sorsdöntőnek. Második vezetésünk után kicsit kapkodtunk, érezhető volt a feszültség, jött is az egyenlítés. Szerencsére a második kapott gólra is válaszoltunk.
Szergej Pacaj: – Szerettük volna elérni, hogy a mérkőzés elején ne kerüljünk hátrányba, de nem sikerült. Futottunk az eredmény után, megérdemelten nyertek a diósgyőriek, de maradt bennem hiányérzet. A második félidőt jobban kezdtük, egyenlítettünk is, de nem zártuk le megfelelően a területeket.

VASAS SC–PÉCSI MFC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion. 870 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári T., Belicza)
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Pátkai, Berecz, Márkvárt – Pekár (Radó, a szünetben), Feczesin (Bobál G., 77.), Hinora (Balajti, 75., Szilágyi Sz., 90+1.) Vezetőedző: Kuttor Attila
PÉCS: Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona L. – Grabant B. (Kónya D., a szünetben), Hursán, Geiger (Adamcsek, 75.), Hegedűs M. (Marques-Airosa, a szünetben), Bíró (Tölgyesi, 69.), Kövesdi. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Berecz (1–0) a 70. percben
Kiállítva: Preklet (a második sárga lap után) az 59. percben
Kuttor Attila:
– Küzdelmes mérkőzést játszottunk, nagy fegyverténynek tartom, hogy egy nullára nyertünk. A kiállítás előtt is volt helyzetünk, de a piros lap nyilvánvalóan befolyásolta a mérkőzést.
Vas László: – Megvolt az elképzelésünk, a második félidőben szerettük volna megnyerni a mérkőzést. Szünet után mi futballoztunk jobban, a Vasas kapuja előtt tartottuk a labdát, de még nem vagyunk olyan szinten, hogy elbírjuk a kiállítást. Preklet Csaba butasága nem marad következmények nélkül, de a kiállítása előtt Otigba Kenneth vele szemben szabálytalankodott.

BFC SIÓFOK–SZOLNOKI MÁV FC 3–2 (2–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 200
néző. Vezette: Sipos Tamás (Huszár Balázs, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Varga B. – Kiss B., Varjas Z. – Balogh B. B. (Horváth P., 62.), Szakály A. (Eördögh, 62.), Szakály D. (Elek B., 81.) – Cipf (Damásdi, 87.). Vezetőedző: Domján Attila
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R., Szekszárdi (Kovács O., 84.), Szabó A., Lakatos Cs. – Tisza K., Sipos Z. – Rokszn, Tömösvári (Tóth L., 64.), Tóth B. – Vólent. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Varjas Z. (1–0) az 5., Kiss B. (2–0) a 10., Sipos Z. (2–1) a 23., Rokszin (2–2) a 71., Elek B. (3–2) a 89. percben
Domján Attila
: – Jól és eredményesen kezdtünk, két góllal is vezettünk, de aztán a kapott gól után húsz percen keresztül tompán játszottunk. A második félidőben többször is lezárhattuk volna a mérkőzést, de az ellenfél kapusa jól védett. Igazságtalan lett volna, ha nem nyerünk.
Csábi József: – Az első tíz percben majdnem eldőlt a mérkőzés, de nagy munkával sikerült egyenlítenünk. A lélektani előnyt azonban nem sikerült a magunk javára fordítani, a Siófok pedig a hajrában ismét betalált. Csapatom több sebből vérzett, sok sérült vagy sérülésből visszajött játékost kellett szerepeltetnem.

KECSKEMÉTI TE–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét,
Széktói Stadion, 1500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
KECSKEMÉT: Varga B. – Madarász (Buna, a szünetben), Gál Sz., Rjasko, Szalai G., Grünwald – Bartha, Nagy K., Vágó – Lukács D. (Tóth D., 62.), Szalai J. (Tóth B., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. – Filkor (Nándori, 64.), Soltész I. – László D. (Zuigeber, 55.), Kovács D., Ihrig-Farkas (Szabó M., 64.) – Szabó L. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Tóth D. (1–0) a 75. percben
Szabó István
: – Az első félidőben fiatal játékosaim inkább tartani akarták az eredményt, amelynek nem örültem, de a második félidőben a cserékkel feljavultunk. Elsősorban mentálisan nőttünk fel a feladathoz, mert nagy volt a nyomás rajtunk. A szabad- és szögletrúgásokra fel vagyunk készülve, komoly helyzete nem volt az ellenfélnek.
Boér Gábor: – Ami a különbség volt, az az agresszivitás, illetve ellenfelünk fizikailag is fölényben volt, amely döntő a párharcok megnyerésében. Gyerekként vettünk részt a párharcokban, ellenben a hazaiak minden lehetőséget úgy éltek meg, hogy számukra az a legfontosabb.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 2–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Tóth II Vencel, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Tányéros Á., Dulló, László N. – Mészáros D. (Ominger, a szünetben), Posztobányi (Torvund, 63.) – Komáromi, Mim (Magyar, 75.), Baracskai (Kalmár B., a szünetben) – Takács T. (Murai –, 86.). Vezetőedző: Mónos Tamás
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták (Szimcsó, 12.), Fodor F., Forgács D. (Vernes, 73.) – Kiss M. (Farkas B., 73.), Bagi – Berki (Múcska, 86.), Kulcsár K. (Vincze Á., a szünetben), Vitális – Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kulcsár K. (0–1) a 21., Takács T. (11-esből, 1–1) a 61., Komáromi (2–1) a 69., Berki (2–2) a 83. percben
Mónos Tamás
: – Megint bátortalanul, visszafogottan kezdtünk, s ez megbosszulta magát. A második félidőben volt egy jó harminc percünk, amikor fordítottunk, de az utolsó negyedóra megint nem tetszett. Belementünk egy fejetlen rohanásba, amelynek döntetlen a vége.
Klausz László: – A közönség biztos jól szórakozott. Sok helyzet, négy gól, igazságos döntetlen.

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 1000
néző. Vezette: Káprály Mihály (Becséri Gergely, Baghy Csaba)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Tóth G., Lehoczky, Csizmadia Z. (Stoiacovici, 77.) – Murka (Szarka, 73.), Sejben, Gaál B. (Orosz M., 73.). Vezetőedző: Kis Károly
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G., Albert I., Bora, Nagy S. (Mikló, a szünetben) – Kitl M. (Gránicz, 62.) – Horváth P., Sipos G., Király P. (Pantovics, 68.), Varga Sz. (Szabó P., 62.) – Paudits (Lukács R., a szünetben). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Csizmadia Z. (1–0) a 9., Horváth P. (1–1) a 68., Stoiacovici (2–1) a 82. percben
Kis Károly
: – A Békéscsaba évtizedek óta agresszív, kellemetlen futballt játszik. Vezetésünk után többször is eldönthettük volna a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteket, amiért csaknem nagy árat fizettünk, de a hajrában egy szép egyéni villanás után, meg a mérkőzés egészét nézve megérdemelten nyertünk.
Schindler Szabolcs: – Nehezen indult a mérkőzés, az első félidőben gyengén játszottunk. A másodikban egyenlítettünk, sőt egy egynél két ziccert is kihagytunk, aztán kaptunk egy elkerülhető gólt. A vereség ellenére a csapat bizonyította tartását, remélem minél előbb kimászunk a gödörből.

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 2208
néző. Vezette: Barna Gábor (Mohos Milán, Vörös Dávid)
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Csilus T. (Doktorics, 81.), Kiss B. (Délczeg, 81.), Holdampf, Szekér – Tóth G. (Horváth R., 60.), Tóth M. (Monori, 68.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Kiprich D., Farkas N., Uzoma – Végső (Pál A., 63.), Kovács B., Pongrácz (Simon M., 73.), Erdei C. (Albert Á., 63.) – Gyurján B. (Galacs, 78.), Szalay (Kalmár F., 63.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 25. percben
Kiállítva: Simon M. (a második sárga lap után) a 90. percben
Németh Szabolcs
: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzést játszunk, mert a Tiszakécskének minden pontra szüksége van. Végül megérdemelten győztünk, mert sokkal agresszívebben futballoztunk.
Visinka Ede: – Stabilan, taktikusan játszottunk, felkészültünk a Haladásból, de egy figyelmetlenségből kapott gól miatt veszítettünk. A döntetlen igazságosabb lett volna.

SOROKSÁR SC–III. KER. TVE 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző.Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Ország Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován (Nagy O., 77.), Gyömbér, Valencsik, Pászka – Redzic (Ladányi, 77.), Csernik, Hudák M. – Lőrinczy – Lovrencsics B., Kovac (Szerető, 63.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
III. KERÜLET: Balázs J. – Rédei (Borvető, a szünetben), Erdei G., Fejes A., Bekker (Tóth K., 8.) – Bori, Szalai V. (Schuszter, 71.) – Sili, Rabatin, Barczi (Köböl, 80.) – Remili (Egerszegi, a szünetben). Megbízott edző: Czvitkovics Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 11., Lőrinczy (2–0) a 76., Bori (11-esből, 2–1) a 79. percben
Lipcsei Péter:
– A legfontosabb a három pont megszerzése volt, nem játszottunk jól, de ilyen a futball. Amikor jól játszottunk, például Győrben, akkor meg nem nyertünk. Örülünk, mivel sorozatban két mérkőzést is megnyertünk. A hétvégén Tatabányán játszunk a kupában, célunk a továbbjutás.
Czvitkovics Péter: – A kapott gól és az első ivószünet után magára talált a csapat, jól is játszott, helyzeteket dolgozott ki. Játékosaim jól futballoztak, még ha ez eredménnyel nem is párosult. Ha hasonlóan futballoznánk folyamatosan, ezzel a hozzáállással elindulhatunk felfelé a tabellán.

BUDAÖRSI SC–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs,
Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Tóth G. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Fényes (Petneházi, 60.) – Lengyel (Bognár D., 60.), Molnár Cs. (Gyurácz, 60.), Sajbán Miklós, Pintér D. (Kapronczai, 67.) – Halmai Á., Vankó (Horváth R., 67.) Vezetőedző: Márkus Tibor
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Dobos (Kóródi, 80.), Kovács Milán (Farkas A., 88.), Simon Á., Gréczi M. – Haruna (Gajdos, 73.), Horváth K. (Dobronoky, 88.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Vankó (1–0) az 5., Dobos (1–1) az 50., Haruna (11-esből, 1–2) a 64., Gréczi M. (1–3) a 72., Kóródi (1–4) a 86. percben
Márkus Tibor:
– Az első félidőben még volt játékunk, a másodikban azonban döbbenetes mértékben visszaestünk. Próbáltunk cserékkel frissíteni, de nem volt bennünk átütőerő.
Dragan Vukmir: – Jó mérkőzést játszottunk, annak ellenére, hogy az első félidőben még hátrányban voltunk. Ahogy az előző mérkőzéseinken, ezúttal is sok helyzetet dolgoztunk ki, a második félidőben pedig már értékesítettük is ezeket.

SZENTLŐRINC–DOROGI FC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Berényi Tamás (Sinkovicz Dániel, Rózsa Dávid)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi I. (Kiss-Szemán, 69.), Havas, Biben (Török L., 69.), Szinanovics (Kovács M., a szünetben) – Törőcsik (Bányai, 83.), Grumics (Mervó, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
DOROG: Tulipán – Nyíri, Kárász, Berkó, Papp M. – Lénárth – Oldal (Pálinkás, 59.), Szerencsi (Nagyházi, 74.), Hajdú R. (Pohner, 84.), Csillag (Zabari, 59.) – Girsik (Szabó L., a szünetben). Vezetőedző: Fenyvesi László
Marián Sluka:
– Kis hiányérzetem van, amiért elmaradt a győzelem. Az első félidőben felvállaltuk a támadófutballt, kétszer a lécet is eltaláltuk. A második játékrészben is jól működött a labdaszerzésünk, de lassan mentünk át támadásba. A Dorog szervezetten védekezett, mi pedig nem voltunk elég kreatívak, hogy ezt megoldjuk. Fizikailag még nincs a legjobb állapotban a csapat, és ez kiütközik a szoros menetrendben.
Fenyvesi László: – Sérülések miatt fontos játékosaink hiányoztak, sőt a bemelegítés után is változtatnom kellett az összeállításon. Rosszul kezdtünk, az első húsz percben több lehetősége is volt a Szentlőrincnek a gólszerzésre, de aztán feljavultunk, és a második félidőben előttünk adódott a meccs legnagyobb helyzete. A sok hiányzó miatt az egy pont is értékes.

1. Szombathelyi Haladás 8 5 3 9– 2 +7 18
2. Vasas FC 8 5 2 1 17– 8 +9 17
3. Kecskeméti TE 8 5 2 1 16– 8 +8 17
4. Nyíregyháza Spartacus 8 5 2 1 19–12 +7 17
5. Diósgyőri VTK 8 4 3 1 14– 9 +5 15
6. Dorogi FC 8 4 1 3 9–10 –1 13
7. Szentlőrinc SE 8 2 6 11– 7 +4 12
8. Budafoki MTE 8 3 2 3 14–10 +4 11