A Misleny ellen is gálázott az MTK, Ajkán nyert az ETO, gólzápor Szegeden

2022.09.04. 15:50
Az MTK gálát bemutatva 6–1-re nyert a Kozármisleny ellen (Fotó: Szabó Miklós)<br />
Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II 7. fordulójában. Az éllovas MTK kiütötte a héten edzőt váltó újonc Kozármislenyt (6–1), míg a délkeleti derbin a Szeged fordulatos meccsen 3–3-as döntetlent játszott a Békéscsabával. A Kazincbarcika legyőzte a Csákvárt, az ETO Ajkán diadalmaskodott, míg a Tiszakécske hazai pályán a Haladást múlta felül. Nem esett gól a Pécs és a Nyíregyháza, valamint a Dorog és a Budafok csatáján. A délutáni programban a Soroksár hazai pályán egygólos különbséggel nyert a Siófok ellen, az újonc Mosonmagyaróvár pedig a záró negyedórában emberhátrányban játszva is elvitt egy pontot Szentlőrincről.

LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–HR-RENT KOZÁRMISLENY 6–1 (3–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest
,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 800 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Szilágyi Norbert)
MTK: Csenterics – Poór, Szépe, Nagy Zs., Medgyes – Kata, Mezei (Stieber Z., 60.), Bognár I. (Zsóri, 72.) – Kovácsréti (Lehoczky, 60.), Németh K. (Kovács Máté, 72.), Kovács Mátyás (Zuigéber, 80.). Szakmai igazgató: Bognár György
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Gajág, Gál Sz., Turi – Guth, Bartha L., Kosznovszky, Tölgyesi (Horváth D., a szünetben), Kirchner (Tóth Z., a szünetben) – Vajda R., Hampuk (Osei, a szünetben; Szabó D., 60.). Megbízott edző: Tomin Milán
Gólszerző: Kovácsréti (1–0) a 9., Bognár I. (2–0) a 22., Németh K. (3–0) a 36., Németh K. (4–0) a 49., Bognár I. (5–0) az 53., Stieber Z. (6–0) a 68., Szabó D. (6–1) a 71. percben
Bognár György: –
Tomin Milán: – Nehéz napokon vagyunk túl, de így is szerettük volna nagyobb csatára késztetni a bajnokság legerősebb csapatát. Az első öt és az utolsó húsz perc kivételével nem nőttünk fel az MTK-hoz, sok egyéni hibát követtünk el, amit a hazaiak jól használtak ki.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 450 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere, Ur, Szekszárdi, Süttő – Csatári (Kállai Z., 68.), Heil, Székely D. (Nagy J., 91.) – Ádám F. (Takács T., 68.), Pálinkás (Székely K., 92.), Kurdics (Hleba, 68.)
Vezetőedző: Varga Attila
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. (Baranyai, 82.) Fejős (Kocsis D., 75.) – Gazdag, Magyar Zs. (Torvund, a szünetben), Tamás N., Grúber – Baracskai (Körmendi, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Pálinkás (1–0) a 29., Süttő (11–esből, 2–0) a 42. percben
Varga Attila:
– Büszke vagyok a csapatomra, mert remek teljesítményt nyújtott és újabb értékes győzelmet könyvelhettünk el. Igyekeztünk dominálni a találkozón, úgy vélem, hogy ezt sikerrel teljesítettük. Helyzeteink alapján rászolgáltunk a magabiztos győzelemre.
Tóth Balázs: – Az első félidőben nem kezdtünk jól, ráadásul két súlyos egyéni hiba miatt kétgólos hátrányba kerültünk. A szünet után változtattunk, ennek meg is lett az eredménye, mert helyzeteket tudtunk kialakítani. Ebből meríthetünk erőt és ha a következő mérkőzéseken értékesítjük a helyzeteinket, akkor jönnek majd az eredmények is.

FC AJKA–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 2000 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Tar, Szűcs K. (Présinger, a szünetben) – Kenderes (Tajthy ,56.), Vogyicska B. (Görgényi, 66.) – Sejben (Dragóner F, 56.), Tóth G., Doncsecz (Berzsenyi, 56.) – Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
GYŐR: Fadgyas – Fodor F., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs, Bencze (Kiss Bence, 36.), Toma, Kiss M. (Kovács I., 88.), Benczenleitner – Óvári (Vitális, 61., Papp M., 88.), Babati (Borsos F., 61.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Babati (0–1) a 46. percben
Kiállítva: Tar és Borsos, mindkettő a 78. percben
Kis Károly:
– A vendégek az elején gondot okoztak, de a hibáinkat kijavítottuk. A második félidő eleji gyors gól után sokszor helyzetbe kerültünk, de sajnos nem egyenlítettünk. Fájó, hogy elveszítettük a hazai veretlenségünket
Tímár Krisztián: – Ez az első idegenbeli győzelmünk, ennek kifejezetten örülök. Az egész mérkőzést kontroll alatt tartottuk, megérdemelt a győzelmünk.

TISZAKÉCSKE LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 400 néző.Vezette: Takács Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté Zs., Csáki, Farkas N. (Farkas A., 77.) – Winkler (Lovas A., 87.), Szekér (Végső, a szünetben), Kiss N., Erdei C. – Gyurján B. (Vachtler, 68.), Zamostny (Horváth Z., 77.) Vezetőedző: Visinka Ede
SZOMBATHELY: Verpecz – Simut, Hursán (Tóth M., 40.), Devecseri, Németh Milán (Lencse, a szünetben) – Csernik, Csilus T. (Csató, 35.), Sipos (Derekas, 35.), Bosnjak – Molnár R., Horváth R. (Taipi, 73.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Zamostny (11-esből, 1–0) a 11., Gyurján B. (2–0) a 21. percben
Visinka Ede:
– Örülök a győzelemnek és hogy kapott gól nélkül hoztuk le a meccset. Érződött a játékosokon, hogy nyerni akarnak, és ennek érdekében mindent megtettek. Erős ellenfelet győztünk le. Bízom abban, hogy a jó forma állandósul, és stabilan játszunk a jövőben, nem csak itthon, idegenben is.
Németh Szabolcs: – Szégyenteljes az a teljesítmény, amit nyújtottunk. Sem a hozzáállással, sem a játék minőségével nem voltam elégedett.

DOROGI FC–BUDAFOKI MTE 0–0
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző.Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Lénárth T. – Szerencsi, Lustyik (Albert Á., 63.), Sztojka (Oldal, 63.), Rácz F. (Szalai J., 83.) – Magyari (Paudits, 57.). Vezetőedző: Fenyvesi László
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Sós M., 21.), Jagodics M., Romics, Kalmár O. (Horváth O., 66.) – Adorján (Nándori, 76.), Csonka A., Oláh B. – Györgyi (Soltész I., a szünetben), Tischler (Németh M., 76.), Takács R. Vezetőedző: Mátyus János
Fenyvesi László: – A mezőnyben jól játszottunk, több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítanunk. Rúgtunk egy gólt is, de a játékvezető les címén érvénytelenítette. Sajnos ezen kívül nem találtunk a kapuba, így nem sikerült megszereznünk a győzelmet.
Mátyus János: – Pozitív , hogy nagyon stabilan játszottunk, a hazaiaknak alig akadt lehetőségük. Támadásban eljutottunk helyzetekig és egy kapufáig, de a folytatásban ettől több kell.

PÉCSI MFC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0
–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, 1800 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
PMFC:
Helesfay – Mayer (Gera Z., 85.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Kesztyűs, Szeles – Kocsis B. (Svedjuk, 85.), Nikitscher (Hegedűs M., 73.), Harsányi I. (Kónya D., 90.) – Tóth-Gábor.
Vezetőedző:
Weitner Ádám
NYÍREGYHÁZA:
Nagy S. – Baki, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári – Vass P. (Novák Cs., 22.), Sigér Á. (Csősz, 80.), Márkus, Farkas B. (Szokol, 65.) – Adamcsek (Kovács Á., 80.), Gresó (Pataki B., 65.).
Megbízott edző:
Huszák Géza
Weitner Ádám: – Nagyon masszív csapattal találkoztunk, amely mélyen védekezett. Az első félidőben kicsit szertelenül futballoztunk, a másodikban már mi uraltuk a játékot, de gólt nem szereztünk.
Huszák Géza: – Küzdelmes, jó iramú találkozót játszottunk, csak a gól hiányzott. Hat forduló után először hoztunk le kapott gól nélkül egy mérkőzést. A Pécs igazolta jó hírét, az utolsó tizenöt-húsz percben akadtak nekünk is lehetőségeink, de úgy érzem, az eredmény igazságos.

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 3–3 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 3100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Sinkovicz Dániel, Tökés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. T. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja (Kővári, 73.) – Simon Á. (Haruna, 83.), Sipos Sz. (Rédling, 60.) – Pintér Á. (Farkas A., 60.), Szatmári L., Gajdos – Bíró B. (Kundrák, 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert I., Mikló – Váradi (Máris, 68.), Zvara (Szabó Cs., 87.), Kitl M., Horváth P. (Lukács R., 87.) – Hamed (Szalai D., 77.), Czékus (Talpalló, 77.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Bíró B. (1–0) a 21., Czékus (1–1) a 31., Bíró B. (11-esből, 2–1) a 41., Puskás G. (2–2) az 51., Hamed (2–3) a 70., Haruna (3–3) a 83. percben
Alekszandar Sztevanovics: –
Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, kettő három után csapatunk megmutatta igazi karakterét, és megérdemelten egyenlített. Kérdés, hogy pontot szereztünk, vagy két ponttal szegényebbek lettünk.
Brlázs Gábor: –
Az első félidő hajrájában egy jogtalanul megítélt tizenegyes miatt kerültünk hátrányba. Szünet után veszélyesebben futballoztunk, megérdemelten fordítottunk, sajnos szöglet utáni figyelmetlenségünket két pontunk bánta.

SOROKSÁR SC–BFC SIÓFOK 2–1 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep
, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR:
Holczer Á. – Vági (Ternován, 58.), Króner, Ikonomou, Csontos – Haris, Hudák M. – Lisztes (Kovác, 76.), Lőrinczy (Nagy O., 76.), Korozmán (Hajdú R., 76.) – Lovrencsics B. (Varga S., 85.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Vágó, Debreceni Á., Varga B. (Farkas B., 81.) – Krausz, Szakály A. (Varjas Z., 68.) – Major (Makrai, a szünetben), Eördögh (Nyári, 33.), Girsik (Balogh B., 68.) – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:
Korozmán (1–0) a 14., Hudák M. (2–0) a 81., Balogh B. (2–1) a 93. percben
Lipcsei Péter:
– Gratulálok a csapatomnak a három ponthoz. Egész héten azt beszéltük, hogy nagyon nehéz ellenféllel fogunk játszani. A játék képét nézve tényleg döntetlenszagú mérkőzés volt, de nekünk most az volt a célunk, hogy próbáljuk meg itthon tartani a három pontot. Ugyanilyen fontos lesz majd a hazai, Szeged elleni mérkőzés is. Most viszont örülök, hogy a mi oldalunkra billent a mérleg nyelve.
Domján Attila: – Az első negyedórában, a hazai vezetőgólig nem találtuk a játékunkat, onnantól viszont átvettük a mérkőzés irányítását. A második félidő alapján agyonnyert találkozót játszottunk. Kapufákat rúgtunk, ziccereket alakítottunk ki, az első hat fordulóban nem volt ennyi lehetőségünk, mint most. A végjátékokban sokat hibáztunk.

SZENTLŐRINC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt (Vidnyánszky M., 75.) Nagy Zs. (Bányai, 81.) Keresztes, Erdélyi – Németh E., Török – Csörgő (Rétyi, 66.), Daróczi (Kiss-Szemán, 75.), Szabó M. – Mervó (Filipovics, 66.) Vezetőedző: Jeremiás Gergő
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Jasarevic (Simita, 58.), Horváth K..– Gáncs (Buglyó, 75.), Deák, Végh, Illés (Tóth L., 58.) – Szalka (Múcska, 66.), Nagy Z. (Boros, 66.). Vezetőedző: Varga László
Gólszerző
: Végh (0–1) a 31., Vidnyánszky M. (1–1) a 84. percben
Kiállítva: Végh (Mosonmagyaróvár) a 76. percben
Jeremiás Gergő: –
Sajnálom, hogy három pont helyett eggyel kellett beérnünk, pedig mindent megtettünk a győzelem érdekében. Szomorú vagyok a játékosaim helyett, akik nem örülhettek felszabadultan a lefújást követően.
Varga László: –
A meccs előtt mondtam egy példabeszédet a fiúknak, de úgy tűnik, „süketek” voltunk. Mégis felmászni a hegyre, mindez egy pontot eredményezett.