Győzelmével NB II-es maradt a ZTE, kiesett a Szeged és a Szolnok

2018.06.03. 16:48
A labdarúgó NB II 38. fordulóját rendezték vasárnap. A záró játéknapon eldőlt, hogy a Sopron mellett a Szolnoki MÁV és a Szeged 2011 búcsúzott a másodosztálytól. A Zalaegerszeg a Mosonmagyaróvár elleni gólparádéval, míg a Siófok a bajnok MTK legyőzésével őrizte meg NB II-es tagságát. A szintén feljutó Kisvárda öt góllal terhelte meg a Sopron hálóját.

Az utolsó fordulónak négy csapat, a Siófok, a ZTE, a Szeged 2011 és a Szolnoki MÁV vágott neki úgy, hogy fenyegette még a kiesés veszélye. Közülük a Siófok volt a legkedvezőbb pozícióban, viszont Varga Attila együttesének a bajnok MTK ellen kellett helytállnia. Nos, a Balaton-partiak az első félidő közepén egy kapu előtti kavarodás után Vólent Roland révén előnyhöz jutottak, s ezt végig meg is tudták tartani a négy újoncot avató kék-fehérekkel szemben. A győzelem azt jelentette a Siófoknak, hogy a többi mérkőzés eredményétől függetlenül biztossá tette helyét az NB II mezőnyében. Az MTK-ról viszont beszédes statisztika, hogy utolsó három bajnokiját kivétel nélkül elveszítette…Siófok volt a legkedvezőbb pozícióban, viszont Varga Attila együttesének a bajnok MTK ellen kellett helytállnia. Nos, a Balaton-partiak az első félidő közepén egy kapu előtti kavarodás után Vólent Roland révén előnyhöz jutottak, s ezt végig meg is tudták tartani a négy újoncot avató kék-fehérekkel szemben. A győzelem azt jelentette a Siófoknak, hogy a többi mérkőzés eredményétől függetlenül biztossá tette helyét az NB II mezőnyében. Az MTK-ról viszont beszédes statisztika, hogy utolsó három bajnokiját kivétel nélkül elveszítette…

A Zalaegerszeg a Mosonmagyaróvárt látta vendégül, amely számára már ugyancsak nem volt tétje a mérkőzésnek. Ráadásul Várhidi Péter, a vendégek mestere is a fiatalokat játszatta, így nem okozott meglepetést a zalaiak fölényes diadala. Sokat nem kellett izgulniuk a hazai szurkolóknak, hiszen Polényi Gábor góljával már a meccs legelejétől vezetett a Zete, amely ezúttal meg sem állt négy találatig, s ősszel szintén a második vonalban folytathatja. Artner Tamás együtteséről érdemes megemlíteni, hogy az utolsó három fordulóban 12 gólt rúgott gólt rúgott (4-es átlag), az azt megelőző 35 bajnokin ezzel szemben mindössze 33-at…

Ugyancsak nyerni tudott a rosszabbik kieső pozícióból induló Szolnoki MÁV odahaza a Nyíregyháza ellen, igaz, csak, Csirmaz István hosszabbításban elért találatával. A Tisza-partiak ezzel megelőzték ugyan a Szeged 2011-et, a bennmaradásukhoz azonban ez is kevés volt.

A már említett Szeged 2011 1–0-ás vezetéshez jutott Csákváron, ám pár perc múlva Branimir Alekszics kapus piros lapja miatt tíz főre olvadt. Az emberelőnybe került vendéglátók a második játékrészben Bobál Gergely klasszikus mesterhármasával a maguk javára fordították a mérkőzést.

Az őszt az NB I-ben kezdő Kisvárda KO-győzelme papírformának számít hazai pályán a mezőny legvégén végző Sopronnal szemben (5–0). Kondás Elemér együttesében Lukács Raymondnak dupláznia sikerült.

A Budafok–Budaörs találkozónak már csak a vendégek számára volt tétje, ők a negyedik hely megőrzésért léptek pályára, miközben az már korábban eldőlt, hogy a hazaiak maradhatnak a másodosztályban. Ez meg is látszott a játékon, amely hat gólt hozott (2–4), így ez lett a forduló leggólgazdagabb mérkőzése. A budafoki drukkerek mindössze annak örülhettek, hogy kedvenceiknek a fordulás után a csereként beálló Pölöskey Péter két góljával sikerült szorosabbá tenniük a végeredményt. A Budaörs a záró hat fordulót vereség nélkül hozta le, s végül az előzetes várakozásokat felülmúlva negyedikként végzett.

A már biztos harmadik Békéscsaba sima vereséget szenvedett otthon a Soroksártól, igaz, a nagy gólkülönbséghez hozzájárult az is, hogy a vendéglátók Dlusztus András kiállítása miatt az utolsó bő 20 percben emberhátrányban játszottak.

A Cegléd–Kazincbarcika párosításban szünet után estek a gólok, itt a vendégek fejezték be 10 emberrel a mérkőzést. A hazaiak győztes találata akkor esett, amikor a piros lapot kapó Tony-Markos Kanalos már nem volt a pályán.

Mindkét csapat egy-egy tizenegyest kapott Gyarmati II Tibor játékvezetőtől a Vác–Dorog találkozón, a hazaiak Balajti Ádám révén értékesítették, a vendégek részéről viszont Fürjes Ádám hibázott, így a három pont a váciaké lett, akik a tizedikként fejezték be a bajnokságot, míg a dorogiak két hellyel hátrébb.

Az ETO–Gyirmót győri városi rangadón a hatodik hely megszerzése volt a tét, amely némi meglepetésre a vendégeknek sikerült. Présingerék egygólos hátrányból fordítottak, s győzelmüknek köszönhetően egy ponttal megelőzték nagyobb tradícióval rendelkező ellenfelüket.

Végezetül összefoglalva a bajnokság lényegét: feljutott az MTK és a Kisvárda, kiesett a Szolnoki MÁV, a Szeged 2011 és a Sopron.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–BUDAÖRSI SC 2–4 (0–2)
Promontor utca, 600
néző. Vezette: Ducsai József (Szalai Balázs, Kulman Tamás)
BUDAFOK:
Szabó B. – Margitics, Gubacsi, Khiesz, Forgács P. – Filkor, Vass M. – Kercsó (Kirják, a szünetben), Kovács D. (Fekete M., 56.), Vankó – Kokenszky (Pölöskey, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Bálint
BUDAÖRS:
Demjén – Fényes, Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Czvitkovics (Gyurácz, 86.), Lengyel B., Csobánki, Medgyes (Sajbán Miklós, 58.) – Pethő (Palincsár, a szünetben), Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:
Czvitkovics (11-esből, 0–1) a 13., Pethő (0–2) a 33., Csobánki (0–3) a 47., Pölöskey (1–3) az 55., Pölöskey (2–3) a 64., Sajbán Miklós (2–4) a 84. percben

Tóth Bálint:
– A vereség ellenére csodálatos szezont tudhatunk magunk mögött. Szerencsés ember az utódom, mivel egy rendkívül összeszokott csapattal dolgozhat a jövőben.
Bognár György:
– Örülök, hogy négy szerzett góllal fejeztük be a bajnokságot. Büszke is vagyok játékosaimra, mert messze túlteljesítették a szezon előtt megfogalmazott elvárásokat.

KISVÁRDA MASTER GOODSOPRONI VSE 5–0 (2–0)
Kisvárda, 1085 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Punyi Gyula, Márkus Péter)
KISVÁRDA:
Zöldesi – Papucsek, Rjasko, Jánvári – Lucas – Melnik (Zanko, 76.), Oltean (Szőr, 63.), Heffler N., Protics – Ilics (Kovácsréti, 72.), Lukács R. Vezetőedző: Kondás Elemér
SOPRON:
Molnár M. – Hadházi, Sifter, Czingráber, Bor – Angyal Zs. – Harangozó (Erdősi, 29.), Kővári, Holzmann, Kitl K. (Szőke D., 60.) – Garda. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző:
Ilics (1–0) a 40., Heffler N. (2–0) a 42., Lukács R. (3–0) az 59., Kovácsréti (4–0) a 75., Lukács R. (5–0) a 84. percben
Kondás Elemér: –
Ez a mérkőzés méltó befejezése volt a bajnoki menetelésünknek.
Bekő Balázs:
– Elismerésem a Kisvárdának, a magunk részéről pedig örülök, hogy vége van ennek a bajnokságnak.

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC 1–3 (1–0)
Győr, ETO Park, 2000
néző. Vezette: Pintér Csaba (Kepe Arnold, Mohos Milán)
ETO:
Ónodi – Kovács K., Gyagya (Szánthó R., 80.), Debreceni (Tajthy, a szünetben), Völgyi – Bagi, Szimcsó (Beliczky, 67.), Szatmári L., Magasföldi, Roxin – Zamostny. Vezetőedző: Szentes Lázár
GYIRMÓT:
Rusák – Áchim Z. (Szegi, 72.), Lázár P., Szilvási, Széles – Kiss M. – Villám, Nagy P., Varga P., Présinger – Sandal (Szalánszki, 87.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző:
Magasföldi (1–0) a 45., Sandal (1–1) az 58., Nagy P. (1–2) a 75., Présinger (1–3) a 81. percben

Szentes Lázár: –
Szomorú vasárnap! Sajnos a sérülések ismét átszervezték eredeti elképzeléseinket az összeállítást illetően. Az első játékrészben nem úgy nézett ki, hogy veszíthetünk. Ismét beigazolódott, hogy lehet látványos támadásokat vezetni, szép gólt szerezni, ám a védekezésre is figyelni kell.
Szepessy László:
– Éreztük, hogy nyerni fogunk, s ez be is jött, hiszen taktikusabban futballoztunk, mint az ETO, főleg a szünet után. A hazaiaknak kockáztatniuk kellett, ezért aztán a második félidőben szinte minden akciónk góllal végződött. Ezen a meccsen adta vissza igazán a csapat azt a munkát, amit fél év alatt elvégeztünk.

VÁC FC–DOROGI FC 1–0 (1–0)
Budapest, Hévízi út, 400
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Bertalan Dávid, Kovács Gábor)
Vác: AbuBúrány, Szabó N., Tóth F., Görgényi (Major, 82.) Zsolnai R., Gulyás M., Durso (Borvető, a szünetben), Szekszárdi, Varga Sz. (Gábriel, 89.)Balajti. Edző: Nagy Tibor
Dorog: Vajda D. Grabant P. (Vígh Á., 80.), Csató M., Lénárt, Fürjes (Göblyös, 72.)Nagyházi Faragó T., Mészáros Á., Kitl M., Szedlár Városi (Sitku, 63.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Balajti (13. – 11-esből)
Nagy Tibor: – Nagyon nehéz csak a labdarúgásról beszélni, amikor a héten szertárosunk, Tóth Ferencné, egy csodálatos, pótolhatatlan asszony hagyott itt minket. Érte is futballoztunk, de már sokszor elmondtam, amit ez a csapat tavasszal véghezvitt, az egy csoda.
Schindler Szabolcs: – A Vác a tizenegyest értékesítette, mi pedig nem. Stabil csapatot alakítottunk ki Dorogon, sok sikert kívánok a klubnak a továbbiakban.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZEGED 2011-GA 3–1 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 500
néző. Vezette: Radványi Ádám (Kis Zoltán, Kovács II Gábor)
CSÁKVÁR:
Hermány – Rétyi, Kiprich D., Dulló, Bokros – Mészáros D. – Sejben (Oldal, 57.), Király B., Polonkai (Molnár Cs., szünetben), Tamás N. – Bobál G. (Papp M., 79.). Vezetőedző: Szijjártó István
SZEGED:
Alekszics – Tamaskó, Farkas M., Tóth G., Gergényi – Coroian (Hegedűs M., 64.) – Szabó P., Germán, Nicorec (Szántai, 41.), Zsivanovics – Zádori (Tóth L., 57.). Vezetőedző: Őze Tibor
Gólszerző:
Szabó P. (0–1) a 34., Bobál G. (1–1) az 51., Bobál G. (2–1) a 60., Bobál G. (3–1) a 78. percben
Kiállítva:
Alekszics (gólhelyzetben buktatta Tamás Nándort) a 40. percben

Szijjártó István:
– Úgy zártuk az idényt, ahogyan kezdtük a tavaszt. Menet közben hallottunk negatív hangokat, de sikerült ezekre rácáfolnunk. Az első félidőben gólokkal vezethettünk volna, de még kimaradtak a ziccereink, fordulás után azonban látványos gólokat szerezve magabiztosan nyertünk.
Őze Tibor:
– A kiállításig egyenrangú ellenfele voltunk a remekül játszó Csákvárnak, amely a második félidőben érvényesítette emberelőnyét.

CEGLÉDI VSE–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (0–0)
Albertirsa, Ecsedi László Sporttelep, 300
néző. Vezette: Nagy Norbert (Szvetnyik Bence, Kormányos II Gábor)
CEGLÉD:
Tulipán – Wild, Nánási (Valkovszki, 70.), Preklet, Farkas A. – G. Bíró (Virág Á., a szünetben, Kerekes K., 81.) – Ágoston D., Hujber, Nyilas E., Damásdi – Asztalos. Vezetőedző: Klausz László
KAZINCBARCIKA:
Fila – Tóth Sz., Heil, Belényesi Cs., Lőrincz (Hegedűs D., 53.) – Palmes, Kovács O. (Gábor, 69.) – Engel – Kristófi, Boros (Kanalos, 29.), Mikló. Megbízott edző: Koleszár György
Gólszerző:
Farkas A. (1–0) az 52., Palmes (1–1) az 56., Virág Á. (2–1) a 66. percben
Kiállítva:
Kanalos (Virág Ákos buktatásáért) a 62. percben

Klausz László:
– Nyugtalan voltam a kispadon, mert játékosaim nagyon elfáradtak, hosszú volt nekünk ez az idény. Ennek ellenére szépen fejeztük be, és gondolkozhatunk azon, hogyan ismételhetjük meg a jövőben.
Koleszár György:
– A kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés, mert nekünk is volt annyi helyzetünk, mint a Ceglédnek, vagyis a lehetőségek alapján nem érdemeltünk vereséget. Dicséretes, hogy a KBSC jövőre is a másodosztályban játszhat.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 0–3 (0–1)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Máthé – Dlusztus, Szélpál N., Mészáros N. (Zahorán, 66.) – Pilán, Nagy I. (Kiss L., 50.), Hursán, Szatmári I. – Gyurján B. (Gránicz, 50.), Urbin, Birtalan B. Vezetőedző: Boér Gábor
SOROKSÁR:
Kovács D. – Gárdos, Gyepes, Valencsik, Csernik – Gyömbér (Derekas, 71.) – Silye, Huszák, Orosz (Tamási Zs., 78.) Kundrák – Pál A. (Albert Á., 65.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Pál A. (0–1) a 27., Csernik (0–2) a 50., Derekas (0–3) a 80. percben
Kiállítva:
Dlusztus (második sárga lap után) a 68. percben

Boér Gábor:
– Nagyon motivált, jó csapat a Soroksár, s kicsit értetlenül is állok azelőtt, miért nem áll előrébb a tabellán. Csapatomtól ezúttal ennyire tellett.
Lipcsei Péter:
– Játékosaimtól annyit kértem, mindent tegyenek meg, hogy játsszunk egy jó mérkőzést. A tavaszi eredményeink alapján a harmadik legjobb teljesítmény a Soroksáré, remélem is, hogy tovább fejlődik a csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion 1000
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Király Zsolt, Bede Tamás)
SZOLNOK:
Csáki – Ágoston K., Bonivárt, Horgosi, Molnár R. – Kenderes, Farkas A. – Csirmaz, Kánya (Pantovics, 86.), Nyerges (Angyal N., 79.) – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
NYÍREGYHÁZA: Jova – Rubus, Fodor F. (Végső, 65.), Pejovics, Forró (Bajzát, 79.) – Kártik, Ötvös – Starosta (Pekár, a szünetben), Farkas M., Rezes – Hornyák. Vezetőedző: Bozsik József
Gólszerző:
Csirmaz (1–0) a 91. percben

Balogh Pál:
– Csalódott vagyok, pedig legyőztük a Nyíregyházát. Pozitívum, hogy becsülettel küzdöttünk, saját nevelésű fiataljaink bizonyították, lehet rájuk számítani. Egyébiránt teljesen egyetértek Horváth Ferenc kollégám szombaton este elhangzott mondataival.
Bozsik József:
– Az első tizenöt–húsz percben körülményesen futballoztunk, majd feljavult a játékunk. A második félidő nagy részében irányítottunk, de jött számunkra a negatív csattanó.

ZTE FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 4–0 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1812
néző. Vezette: Farkas Tibor (Pápai Zoltán, Szalai Dániel)
ZTE: Kovács Z. – Króner, Forgács A., Devecseri, Fodor Á. – Nagy G. (Fujsz, 53.), Polényi – Horváth K., Hudák M. (Szökrönyös, 73.), Babati – Vernes (Ekker, 81.). Vezetőedző: Artner Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros T. (Heinrich, 44.) – Hécz, Vágó, Szimhardt, Katona K. – Benkovich (Szarka K., 86.), Zsirai (Mály, a szünetben) – Glázer, Winkler A., Darázs – Winkler L.
Vezetőedző:
Várhidi Péter
Gólszerző:
Polényi (1–0) a 3., Vernes (2–0) a 68., Szökrönyös (3–0) a 77., Babati (11-esből, 4–0) a 80. percben
Artner Tamás:
– Nagyon nehéz fél éven vagyunk túl. A vezetőktől megkaptunk mindent, de nem jöttünk rá, mi az eredménytelenség oka. Nagy kudarc lett volna az életemben, ha kiesünk, így viszont, ha igényt tartanak a munkámra, szívesen maradok a klubnál.
Várhidi Péter:
– Ezúttal a fiataloknak szavaztam bizalmat, s a hetvenedik percig nem is volt különösebb gond. A végére azért savanyú lett a szőlő, de klubunk kis költségvetéssel dolgozik, s megpróbálunk hosszú távon minél több tehetséges fiatalt beépíteni a csapatba.

BFC SIÓFOK–MTK BUDAPEST 1–0 (1–0)
Siófok, 800
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Iványi István, Legeza László)
SIÓFOK:
Balajcza – Kiss B., Gál M., Lorentz, Nemes – Petneházi (Farkas N., 86.), Futó – Nagy D. (Hidvégi, 78.), Elek B., Bévárdi – Vólent (Lénárt, 67.). Vezetőedző: Varga Attila
MTK:
Fadgyas – Bori, Balogh B., Gengeliczki, Nagy Zs. – Borbély, Bayer (Adorján, 74.) – Bidzilya (Gera D., 67.), Kulcsár T., Szuhodovszki (Gréczi, 57.) – Hrepka. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Vólent (1–0) a 23. percben
Varga Attila:
– Helyzetünkben a játékosok átérezték a mérkőzés fontosságát, szótárunkban egész héten az első helyen a hozzáállás szó szerepelt. Nem volt szívbarát félév, de minden jó, ha jó a vége.
Feczkó Tamás: – Hiába birtokoltuk szinte egész mérkőzésen a labdát, nagyon kevés helyzetet alakítottunk ki a jól védekező hazaiak ellen. Ha mégis sikerült, nem tudtunk értékesíteni egyet sem.