A feljutás kapujában a Kecskemét, Vasas-gála, utolsó helyen a Budaörs

P. Gy., Sz. R.P. Gy., Sz. R.
2022.05.15. 16:50
A bajnok Vasas öt gólt ünnepelhetett Budaörsön és összesen már 77 találatnál jár (Fotó: Balogh László)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában. A már bajnok Vasas idegenben tömte ki a Budaörsöt, a negyedik Szeged otthon kapott ki az ETO-tól. Eldőlt az is, hogy a Budafok, a Szentlőrinc, a Tiszakécske és a Dorog már semmiképpen sem eshet ki. Győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit a III. Kerületi TVE és a Szolnok, az utolsó helyre csúszott vissza a Budaörs. A nap zárásaként a második helyen álló Kecskemét 3–1-re legyőzte a Haladást, és szinte biztossá tette a feljutását, amely hétfő este válhat véglegessé, ha a DVTK nem nyer Ajkán.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KECSKEMÉTI TE 1–3(0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Szombathely.
Haladás Sportkomplexum, 1591 néző.Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid).
HALADÁS:
Verpecz – Kállai, Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Lencse, 56.), Doktorics (Tóth Máté, 56.) – Tóth Milán (Monori, 86.), Horváth R. (Simut, 75.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
KECSKEMÉT:
Varga B. – Tóth D. (Buna, 62.), Szabó A., Rjasko, Szalai G,, Hadaró – Katona B., Vágó L., Szuhadovszki (Szabó L., 80.) – Lukács D. (Paudits, 80.), Tóth B.Vezetőedző: Szabó István.
Gólszerző: Lukács D. (0–1) a 26., Tóth B. (0–2) a 29., Tóth Milán (1–2) az 59., Szalai G. (1–3) a 70. percben
Németh Szabolcs: – Az első félidőben rossz felfogásban futballoztunk, ám a második játékrészben váltani tudtunk, és sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk.
Szabó István: – Megérdemelten győztünk, mert nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, ráadásul az első félidőben lendületesek voltunk, de a szünet után is voltak gólszerzési lehetőségeink.

BUDAÖRS–VASAS 0–5 (0–3)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs, Árok utca, 800
néző, Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros Á., Pintér D. – Molnár T. (Winkler, 72.), Petneházi (Molnár Cs., 25.), Zsidai (Horváth B., a szünetben), Kojnok – Halácsi (Vankó I., a szünetben), Balázs Zs. (Molnár M., a szünetben), Vezetőedző: Toldi Gábor
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Otigba, Silye (Szilágyi Z., 58.) – Hinora (Sztojka, 73.), Berecz (Feczesin, 58.), Pátkai – Cipf (Ihrig-Farkas, 57.), Szalai J. (Szilágyi Sz., 57.), Radó, Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Radó (0–1) a 4., Radó (0–2) 21., Otigba (0–3) a 31., Hinora (0–4) a 46., Pátkai (0–5) a 82. percben
Toldi Gábor: – Könnyű edzőpartnerei voltunk a Vasasnak, nagyon csalódott vagyok, hogy félóra alatt eldőlt a mérkőzés. Az utolsó fordulóban a becsületünk megőrzéséért küzdünk majd.
Kuttor Attila: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, annak ellenére végig motiváltan futballoztunk, hogy már korábban biztosítottuk a bajnoki címünket. Szerettük volna megdönteni az NB II-es gólrekordot, ami ezen a mérkőzésen sikerült, s a védekezésünk is rendben volt, teljes mértékben elégedett vagyok a srácok teljesítményével.

SZEGED-CSANÁD GA–ETO FC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Vári (Tóth G., 84.), Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gajdos (Dobos Á., 78.), Horváth K., Csoboth (Gréczi M., 84.) – Germán (Kóródi, 58.). Megbízott edző: Andorka Péter
ETO: Fadgyas –Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. (Vincze Á., a szünetben) – Toma, Tuboly M., Vitális (Kiss M., 88.) – Óvári (Szimcso, 67.), Priskin (Farkas B. 67.), Bacsa (Klausz M., 67.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Klausz M. (0–1) a 80. percben
Kiállítva: Kóródi a 75. percben
ANDORKA PÉTER:
– Sajnos ilyen a futball: ha nem szerzed, akkor kapod a gólt. A kapu előtt hiányzott a koncentráció. És sajnáljuk, hogy a siker elmaradt ilyen fantasztikus közönség előtt. Az utóbbi időben közeledett a klub és a tábor egymáshoz, ezt jó lenne a jövőben is folytatni, mi mindenképpen azon vagyunk, hogy ez a kapcsolat megmaradjon, javuljon.
KLAUSZ LÁSZLÓ:
– Rosszul kezdtünk, megúsztuk a szegedi helyzeteket, illetve a kapusunk is jól védett. A szünetben rendeztük a fejeket, majd a hajrában gólt is szereztünk. Szerencsénk is volt, ezt be kell valljam.

BUDAFOKI MTE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 650
néző, Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics A., Jagodics M., Fótyik D., Horgosi D., László D. (Kalmár O., 85.) – Soltész I., Adorján K., Csonka A. – Beke P. (Zuigéber, 77.), Kovács D. (Szabó L., 60.), Vezetőedző: Csizmadia Csaba
BÉKÉSCSABA: Winter D. – Farkas M., Hodonicki M. (Puskás G., 64.), Bora Gy., Mikló R. – Horváth P., Kitl M., Zvara L., Szabó Cs. (Gránitz, 76.) – Lukács R. (Ilyés, 64.), Máris D. (Tóth D., 64.), Vezetőedző: Balázs Gábor
Gólszerző: Kovács Dávid (1–0) a 40., Szabó Levente (2–0) a 66. percben
Csizmadia Csaba: – Nagyon feszült mérkőzés volt, átéreztük, hogy mekkora a súlya. Taktikusan, fegyelmezetten játszottunk, teljes mértékben megérdemeltük a győzelmet, a két gól mellett óriási helyzeteink, kapufáink is voltak.
Brlázs Gábor: – Az első félidővel nem volt gond, de... Két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, és a kiesés ellen küzdő csapat nem engedhet meg ilyen magának. Kevés helyzetet tudtunk kialakítani, megérdemelt volt a hazai győzelem.

III. KERÜLETI TVE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Kalap utca. 550 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Nagy Viktor)
III. Kerület: Balázs J. – Kulcsár D., Erdei G., Szalai V., Opavszky, Horváth O. (Bekker, 16.) – Kleisz (Schuszter a szünetben), Egerszegi, Daróczi (Nyári P., 79.) – Barczi, Birtalan B. (Borvető, 61.), Vezetőedző: Pintér Attila
Nyíregyháza: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Debreceni Z. – Vass P. (Zamostny, a szünetben), Sigér Á. (Márkus A., a szünetben), Paku, Gresó (Pócsik, a szünetben) – Kovács Á. (Nemes M., 71.), Novák Cs., Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 26., Barczi (2–0) a 73. percben
Pintér Attila: – Minden elismerésem a játékosoké, a mai teljesítmény is mutatja, hogy mennyire tudnak küzdeni a klubért és mennyire összetartó csapat. Többen is sérüléssel vállalták a játékot, és a jó erőkből álló Nyíregyházát úgy sikerült legyőzni, hogy az ellenfélnek igazából helyzete sem volt. Maradt egy esélyünk, ki-ki meccs vár ránk Békéscsabán, és reméljük, hogy ami ma kimaradt, az ott bemegy...
Feczkó Tamás: – A tavasz leggyengébb játékát nyújtottuk, amit tetéztünk azzal, hogy a második félidőben még szervezetlenné is váltunk. A győzelmet jobban akaró csapat teljesen megérdemelten nyert.

DOROGI FC–PÉCSI MFC 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Kovács Imre (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
Dorogi FC: Mursits – Nyíri, Berkó, Keresztes, Papp M. – Oldal (Girsik, 69.), Szerencsi (Zabari, 88.), Lénárth, Tóth B. – Barna (Hajdú R., 72.), Rácz F. (Vígh, 72.). Vezetőedző: Fenyvesi László
PÉCSI MFC: Bukrán –Króner (Geiger, 61.), Preklet, Rácz L., Katona L.– Grabant (Károly, 67.), Nikitscher, Futó, Kövesdi P. (Zsemlye, a szünetben) – Bíró B. (Szvedjuk, a szünetben), Adamcsek (Tihanyi, 67.), Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Barna (1–0) az 52., Hajdú (2–0) a 78., Hajdú R. (3–0) a 89. percben
Fenyvesi László: – Hetek óta akartuk ezt a győzelmet, így nagy volt a nyomás rajtunk. Ma minden összejött, a csapatom a karakter mellé a futballtudást is adta. Hatalmas teher esett le a vállunkról azzal, hogy kiharcoltuk a bennmaradást.
Vas László: – Az eredmény és a játékunk miatt is mélységesen csalódott vagyok. A Dorog azzal vert meg minket, ami a mi erősségünk. Keressük a hibák okát, ellenfelünknek pedig gratulálok a győzelemhez és a bennmaradáshoz.

TISZAKÉCSKEI LC–SZOLNOKI MÁV FC 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 700 néző, Vezette:Berényi Tamás (Belicza Bence Péter, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki R. (Farkas A., 70.), Máté Zs., Uzoma – Erdei (Marsa, 70.) – Gyurján B., Kosznovszky (Oláh M., 78.), Kovács B., Simon M. (Beliczky, a szünetben) – Kalmár F. (Vólent, 60.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZOLNOK:
Hegedűs L. – Szabó A., Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Tisza K., Kónya M. (Kovács O., 75.) – Kurdics (Tömösvári, 58.), Sipos Z. (Rokszin, 87.), Lakatos I. (Tóth L., a szünetben) – Busa (Csörgő, 87.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző:
Kovács B. (1–0) a15., Busa (1–1) a 32., Busa (1–2) az 59. percben

Visinka Ede: – Tudtuk, hogy a Szolnok az életéért fog küzdeni, amit be is bizonyított. Nagyon sajnálom, hogy az eredmény így alakult, de kiharcoltuk a bennmaradást, aminek nagyon örülök. Büszke vagyok a csapatra, legyen büszke a klub és a szurkolók is. Arra készültünk, hogy hazai győzelemmel ünnepeljük meg a bennmaradást, sajnos ez elmaradt.
Romanek János: – Győznünk kellett ma, ezt meg is tettük. Gratulálok a csapatnak, de még mindig van egy találkozó, amit meg kell nyernünk. Nem kieső a mi csapatunk, amit az előző fordulókban is bizonyítottunk. Azt hiszem, megérdemelten nyertünk.

SZENTLŐRINC–BFC SIÓFOK 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinci sporttelep, 400 néző, Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Nagy Zs. (Farkas M., 24.) – Mucsányi, Harsányi (Mervó, 90.), Török L. (Törőcsik, 86.), Havas – Grumics, Németh B. (Biben, a szünetben), Vezetőedző: Gabala Krisztián
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Varjas Z., Varga B., Deutsch – Farkas G. (Balogh B., a szünetben), Krausz (Medgyesi, 61.) – Eördögh, Elek B., Horváth P. (György, 77.) – Szakály A., Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Grumics (1–0) a 36., Harsányi (2–0) az 58., Szakály A. (2–1) a 90. percben
Gabala Krisztián: – Óriási köszönet mindenkinek, aki ehhez a sikerhez hozzájárult, a játékosoknak, a stábtagoknak, a szurkolóknak. Ezzel eldőlt, hogy bent maradtunk, és tovább építhetjük magunkat. Ezt az eredményt közösen értük el Marián Slukával.
Domján Attila: – Harsányi István nemzetközi szinten is ritkán látható gólt szerzett, de nem hibáztathatom érte a kapusomat, hiszen indításra számított. Gratulálok a hazaiaknak a bent maradáshoz.

SOROKSÁR SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Máyer Gábor)
SOROKSÁR:Major B. – Nagy O. (Ternován, 73.), Gyömbér, Valencsik, Csontos – Katona M., Hudák M. (Harris, 73.) – Redzic (Ladányi, 90+1.), Lőrinczy, Szerető (Magyari, 62.) – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
CSÁKVÁR:Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs D., László N. – Derekas, Ominger – Torvund (Tamás N., 70.), Kártik (Magyar Zs., 65.), Baracskai (Mim, 56.) – Takács T. (Molnár R., 65.). Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 10., Redzic (2–0) a 82. percben
Kiállítva: Derekas (második sárga lap után) a 87. percben
Lipcsei Péter: – Megérdemelten győztünk. Nagy köszönettel tartozom Gyömbér Gábornak, hiszen ez volt pályafutása utolsó hazai mérkőzése, ahogyan a Ferencvárosnál, itt, Soroksáron is rengeteg energiát tett bele a közös munkába. Sokaknak példaértékű lehet a pályafutása.
Tóth Balázs: – Nem voltunk ma olyan élesek, az első félidőben nem is volt sok lehetőségünk. A másodikban ugyan bátrabban játszottunk, helyzetecskékig is eljutottunk, de a befejezésekkel mindig baj volt. A fellazult védelmünk mellett már a hazaiak előtt is sok nagy helyzet adódott, a második gól pedig végleg eldöntötte a mérkőzést.