Újabb sikerével menetel az élvonal felé a KTE, az ETO hetet lőtt Pintér csapatának

2022.05.08. 16:50
Szalai Gábor (12) góljával már az első percben vezetést szerzett a feljutásra pályázó Kecskemét (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 36. fordulójában. A bajnok Vasas a héten edzőváltáson átesett Szentlőrincet fogadta, és gólerős hajrájának köszönhetően könnyed győzelmet aratott. A második helyen álló Kecskemét egy első percben esett góllal verte a megyei rivális Tiszakécskét, így újabb lépéssel közelebb került az élvonalhoz. Két kiesési helyosztót is rendeztek, a Szolnok–Dorog és a Csákvár–Budaörs mérkőzések is 1–1-s döntetlennel zárultak. Egyre nehezebb, de még nem reménytelen a Pintér Attila által irányított III. Kerület helyzete, amely Győrben szenvedett hétgólos vereséget. Hazai pályán nyert az Ajka a Budafok, a Nyíregyháza pedig a Békéscsaba ellen. A Haladás nyerni tudott Siófokon, míg a Pécs–Szeged mérkőzésen nem született gól.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

VASAS–SZENTLŐRINC 4–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,1675néző.Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Baghy Csaba)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Berecz, Márkvárt (Pátkai, 59.), Hinora (Szilágyi Sz., 85.) – Cipf (Pekár, 85.), Zimonyi (Radó, 73.), Ihrig-Farkas (Feczesin, 59.). Vezetőedző: Kuttor Attila
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes (Mucsányi, 67.), Hesz, Tamás L., Rétyi – Havas, Grumics (Biben, 67.) –Erdélyi, Szabó M. (Mervó, 67.), Harsányi (Bányai, 85.) – Németh B. (Drljo, 67.).Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Litauszki (1–0) a 42., Harsányi (1–1) a 70., Cipf (2–1) a 74., Feczesin (3–1) a 83., Silye (4–1) a 89. percben
Kuttor Attila
: – Büszke vagyok a csapatra, mert mentalitásban, koncentrációban és akaratban – annak ellenére, hogy már megnyertük a bajnokságot – is komolyan álltunk ehhez a mérkőzéshez. Ennek is tulajdonítható, hogy magabiztosan nyertünk.
Gabala Krisztián: – Nem titkoltuk, pontot akartunk szerezni. Nagyon jó első félidőt produkáltunk, a másodikban már kockáztatnunk kellett, a második kapott gól után már nem tartottuk a lépést a hazaiakkal.

PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion,900néző.Vezette:Bana Gergely (Aradi József, Kiss Balázs)
PMFC:Bukrán – Sági, Rácz L., Dávid Z. (Zsemlye, a szünetben), Katona L. – Grabant (Geiger, a szünetben), Futó, Nikitscher, Hegedűs M. (Svedjuk, 26.) – Bíró B. (Tihanyi, 57.), Adamcsek.Vezetőedző:Vas László
Szeged:Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 82.), Kovács M. – Gajdos (Gréczi M., 67.), Horváth K., Csoboth (Dobos Á., 88.) – Kóródi (Haruna, 88.).Megbízott edző:Andorka Péter
Vas László
: – Jó csapat a Szeged, bár az edzőváltás miatt nyilván van egy kis zavar náluk. Mi is sok problémával küzdünk, de szívvel-lélekkel játszottak a fiúk. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül igazságos döntetlen született.
Andorka Péter: – Kompaktan, jól játszottunk, csapatként funkcionáltunk. A befejezéseknél azonban nem koncentráltunk eléggé.

SZOLNOKI MÁV FC–DOROGI FC 1–1(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion,1000néző.Vezette:Móri Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
SZOLNOK:Hegedűs L. – Tömösvári (Csörgő, 83.), Papp Sz., Szabó A., Gohér – Kónya M., Tisza K. – Rokszin (Tóth L., a szünetben), Sipos Z., Lakatos I. – Busa (Irmes, 79.).Vezetőedző:Romanek János
DOROG:Mursits – Nyíri, Berkó, Keresztes, Papp M. – Lénárth (Lőrincz A., 74.) – Rácz F. (Girsik, 86.), Szerencsi, Tóth B. (Vígh Á., 62.), Szedlár (Oldal, 62.) – Barna G. (Hajdú R., 62.).Vezetőedző:Fenyvesi László
Gólszerző:Sipos Z. (11-esből, 1–0) a 48., Vígh Á. (1–1) a 78. percben
Kiállítva:Nagyházi (a kispadról) a lefújás után
Romanek János:– Az első félidő kiegyenlített volt, de a második játékrész alapján ez egy agyonnyert meccs volt. Nem zártuk le a mérkőzést, majd egyszer hibáztunk hátul, abból gólt kaptunk. Nem értem a játékvezetői döntéseket, amelyek mostanában többször is sújtottak minket, de ettől még meg kellett volna nyernünk a találkozót.
Fenyvesi László:– Tipikus kiesési rangadót játszottunk. A második félidő elején úgy érzem, elmaradt egy tizenegyes a számunkra, majd a kontrából az ellenfél kapott büntetőt. Nem találtuk a játék tempóját, de a cserék után tudtunk labdát birtokolni, és sikerült egyenlítenünk. Sajnos csak döntetlent értünk el, de a játékosok hozzáállásával elégedett vagyok.

KECSKEMÉTI TE–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 2600
néző.Vezette: Kovács J. Zoltán (Szilágyi Norbert, Rózsa Dávid)
KTE:Varga B. – Tóth D. (Buna, 67.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünvald, 67.) – Katona B. (Paudits, 76.), Vágó L., Szuhodovszki – Lukács D. (Szökrönyös, 35.; Bartha, 76.), Tóth B.Vezetőedző:Szabó István
Tiszakécske:Holczer – Balázs B. (Vólent, 83.), Máté Zs., Csáki, Kiprich D. (Vachtler, a szünetben), Uzoma – Kosznovszky (Pongrácz, 72.), Erdei C., Kovács B. – Kalmár F. (Marsa, 59.), Gyurján (Beliczky, 72.).Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:Szalai G. (1–0) az 1. percben
Szabó István: – A korai góltól függetlenül is jól kezdtük a mérkőzést, megvoltak a helyzeteink. Lukács Dániel sérülése kicsit megfogott minket, másabb lett a játékunk, de az első játékrész a miénk volt. A második félidőben a küzdőszellemmel és a hozzáállással lehettem elégedett, de már nem tudtuk feltétlen a saját játékunkat játszani, részben a tét miatt is. Összességében megérdemelten nyertünk.
Visinka Ede: – Nem lehet így kezdeni egy mérkőzést, ahogy mi, gyakorlatilag azonnal hátrányból indultunk... Tudtuk, milyen erős szabad- és szögletrúgásokból a KTE, erre kaptunk egy ilyen gólt, ezt nagyon sajnálom. Adódtak lehetőségek mindkét oldalon, szünetben már kockáztattunk is, átálltunk négy védőre, így kellemetlen pillanatokat okoztunk a hazaiaknak. Sajnos nem sikerült egyenlítenünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAÖRS 11 (11)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,300néző.Vezette:Nagy Norbert (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
AQVITAL:Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Derekas, 69.), Ominger – Tamás N. (Körmendi, 87.), Kártik (Magyar Zs., 62.), Baracskai (Makrai, 69.) – Molnár R.Vezetőedző:Tóth Balázs
BUDAÖRS:Tóth G. – Tóth K., Fényes, Tányéros Á., Pintér D. – Molnár T. (Vankó, 81.), Zsidai, Petneházi (Molnár Cs., 89.), Sajbán Miklós – Halácsi (Csillag, 81.), Balázs Zs. (Kojnok, 66.).Vezetőedző:Toldi Gábor
Gólszerző:Vaskó (1–0) a 11., Tóth K. (1–1) a 16. percben
Tóth Balázs:– Jól felkészült ellenféllel szemben meg kellett dolgoznunk a pontért, sokkal kevesebb kockázatot vállaltunk, mint az elmúlt meccseken Bár jó első negyedórát produkáltunk, a vendégek talált gólja után a szünetig kapusunk tartott meccsben minket. A második játékrész már kiegyenlített volt, az egy ponttal megint tettünk egy lépést a bennmaradás felé.
Toldi Gábor:– Az első félidőben a mi akartunk érvényesült, de egyenlítésünk után három százszázalékos ziccert is elhibáztunk. A térfélcserét követően már a küzdelem dominált. Megyünk tovább a bennmaradásért zajló versenyfutásban.

ETO FC GYŐR–III. KERÜLETI TVE 7–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr
, ETO Park,400néző.Vezette: Molnár Attila (Huszár Balázs, Vörös Dániel)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Csonka (Lipták, 76.), Fodor F. (Pereira, 76.), Vincze Á. – Toma (Kiss M., 63.), Tuboly, Vitális – Óvári, Priskin (Klausz M., 68.), Bacsa (Farkas B., 68.).Vezetőedző: Klausz László
III. Kerületi TVE: Balázs J. – Erdei G., Szalai V., Opavszky (Borvető, 36.) –Kulcsár K., Egerszegi (Nyári, 58.), Daróczi (Bekker, 65.), Horváth O. – Barczi (Mikitisin, 65.), Köböl – Birtalan (Fejes, a szünetben).Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Priskin (1–0) a 16., Priskin (2–0) az 52., Bacsa (3–0) az 56., Vitális (4–0) a 60., Óvári (5–0) a 67., Tuboly (6–0) a 79., Klausz M. (7–0) a 83. percben
Kiállítva:Köböl (második sárga lap után) a 75. percben
Klausz László: – Az elején egyáltalán nem volt egyértelmű a mérkőzés alakulása, de sorra szereztük a gólokat. A fiatalok és a rutinos futballisták is maximálisat nyújtottak.
Pintér Attila: – Aki látta az első félidőt, nem gondolta volna ezt a végeredményt. Az első és a második gól megfogta a csapatot, amelyből hiányoznak azok a karakterek, akik ilyenkor megakadályozzák az összeomlást.

FC AJKA–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 600 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tóth Gergely (Vogyicska, 56.), Lehoczky – Csizmadia Z. (Dragóner F., 67.), Sejben (Csemer, 67.), Gaál B. (Kenderes, 86.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics, Jagodics M., Vaszicsku, Kalmár O. (Kotula M., 69.) – Adorján, Fótyik, Csonka A. (Takács R., 20.), Soltész I. (Filkor, 64.) – Szabó L. (Kovács D., 64.), Zuigéber (László D., a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Sejben (1–0) a 10., Dragóner F. (2–0) a 75. percben
Kiállítva: Vaszicsku (buktatta Gaál Bálintot) a 9., Lehoczky (második sárga lap után) a 86. percben
Kis Károly:
– Tudtuk, nem lesz könnyű meccs, mert a Budafok a bennmaradásért küzd. Hamar megszereztük a vezetést a kiállítást követően. Az emberelőnnyel nem mindig éltünk, akadtak gyengébb időszakaink, de örülök, hogy megnyertük a mérkőzést.
Csizmadia Csaba: – Saját magunkat vertük meg. Két ekkora hibát nem lehet elkövetni, aztán jött a piros lap, s azonnal gólt kaptunk. A srácok ezután csinálták a dolgukat, próbálkoztak, a félidőben megbeszéltük, hogy egy gólt bármikor lehet rúgni, de a második kapott gólt követően már nem volt kérdés a meccs kimenetelét illetően.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3
–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA
: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári (Papucsek, 74.), Debreceni Z. (Godwords, 77.) – Vass P., Sigér Á., Paku (Zamostny, 74.), Gresó (Pócsik, 74.) – Hamed, Kovács Á. (Novák Cs., 60.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G, Farkas M., Bora, Hodonicki (Ilyés, 63.) – Horváth P. (Tóth D., 89.), Kitl M., Sipos G. (Zvara, a szünetben), Szabó P. (Mikló, a szünetben) – Máris, Lukács R. (Gránicz, 73.). Megbízott vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Vass P. (1–0) a 14., Lukács R. (öngól, 2–0) az 58., Hamed (3–0) a 70. percben
Feczkó Tamás:
– A vezető gólig nagyon jól játszottuk, több ziccert is kialakítottunk, és ez azért nagy szó, mert szervezett, focizni akaró csapat ellen sikerült. A szünet után jókor jött a második találatunk, amelyet követően újabb ziccereink voltak, amelyek közül egyet értékesítettünk is.
Brlázs Gábor:
– Az első félidőben megilletődötten játszottunk. A második játékrészt már jobban kezdtük, de egy egyéni hiba megkaptuk a második gólt, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A játék képe alapján a Nyíregyháza megérdemelte a győzelmet.

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi (Medgyesi M., 73.), Varjas Z., Varga B., Deutsch B. – Szakály A. (Farkas G., 86.), Krausz (Horváth M., 62.) – Balogh B. (Elek B., 62.), Eördögh, Kiss Balázs – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
HALADÁS: Verpecz – Kállai, Csató, Németh M., Bosnjak – Kiss Bence, Holdampf, Tóth Máté (Csilus T., 76.), Doktorics (Devecseri, 88.) – Tóth Milán (Monori, 73.), Horváth R. (Tóth-Gábor, 88.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth Milán (01) a 39. percben
Domján Attila
: – A mérkőzés elején volt két nagy lehetőségünk, amelyek sajnos kimaradtak, helyezkedési hibánkat pedig könyörtelenül kihasználta az ellenfél. A második félidőben sokat tettünk az egyenlítésért, de pontatlanok voltunk a kapu előtt.
Németh Szabolcs: – Az első félidőben jól játszottunk, amit elterveztünk, azt a játékosaim sikeresen megoldották. A második játékrészt szerettük volna ott folytatni, ahol az elsőt abbahagytuk, viszont elvesztettük a fonalat. Lelkesedéssel, küzdeni tudással kompenzáltunk, a cseréinkkel pedig az eredményt szerettük volna megtartani.