Az NB I küszöbén a Vasas, otthon kapott ki a Szeged, a ráadásban nyert a KTE

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.04.17. 16:50
Feczesin Róbert lőtte a Vasas második gólját Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)
A szombati Budafok–ETO FC (2–0) találkozó után vasárnap nyolc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II 33. fordulója. A listavezető Vasas 3–0-s győzelmet aratott Dorogon, míg a feljutásért küzdő Szeged, Kecskemét duóból csak utóbbi tudott győzelmet aratni. A Szeged otthon kapott ki 3–2-re a Siófoktól, a KTE a III. Kerület otthonában nyert 2–1-re Pintér Attila bemutatkozó mérkőzésén. A kiesőzónában szereplő csapatok közül a Csákvár és a Szolnok is győzelmet aratott, előbbi így már nincs kieső helyen, utóbbi pedig elmozdult az utolsó helyről. A Budaörs újabb vereségével ismét kieső helyre csúszott vissza.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

DOROGI FC–VASAS FC 0–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 800 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Vörös Dániel)
DOROG: Tulipán – Dlusztus, Berkó (Rácz F., 64.), Izing, Papp M. – Keresztes – Oldal, Barna G. (Hajdú R., 64.), Tóth B., Szedlár (Girsik, 64.) – Horváth R. (Szabó L., 64.). Vezetőedző: Fenyvesi László
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Ilynbor, Silye – Hinora (Szilágyi Sz., 79.), Berecz (Márkvárt, 83.), Pátkai (Hidi M. S., 83.) – Cipf, Feczesin (Szalai J., 79.), Radó (Zimonyi, 79.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Pátkai (0–1) a 27., Feczesin (0–2) az 53., Cipf (0–3) a 63. percben
Fenyvesi László:
– Gratulálok a Vasasnak, megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.
Kuttor Attila: – Hatalmas fölényben futballoztunk, szép gólokat szereztünk, megérdemelten nyertünk. Jelentős az előnyünk a hajrá előtt, de a további mérkőzéseket is meg akarjuk nyerni.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOLNOKI MÁV 1–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 930néző.Vezette:Nagy Róbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA:Czinanó – Puskás G. (Ilyés, 65.), Farkas M., Fazekas L., Hodonicki – Horváth P. (Mikló, 65.), Király P., Kitl M. (Szabó P., 60.), Pantovics (Tóth D., 82.) – Máris, Lukács R.Vezetőedző:Schindler Szabolcs
SZOLNOK:Hegedűs L. – Szekszárdi, Tisza K., Tóth B., Gohér – Kónya M., Földi M. – Kurdics, Sipos Z. (Tömösvári, 75.), Lakatos I. (Csörgő, 72.) – Busa (Tóth L., 90+2.).Vezetőedző:Romanek János
Gólszerző:Földi (0–1) a 23., Máris (1–1) a 26., Sipos Z. (1–2) a 61. percben.
Schindler Szabolcs:– Keveset tettünk a győzelemért, gyengén játszottunk, az ellenfél viszont fölénk kerekedett. Le kell vonni a tanulságokat, bele kell nézni a tükörbe. Én az első lépést megteszem, az utolsó mérkőzésem volt Békéscsabán. Belekerültünk egy negatív spirálba, nehéz helyzetben vagyunk. Megpróbáltam mindent kihozni a csapatból.
Romanek János:– Az első félidőben a szél minket támogatott, rúgtunk egy szép gólt, igaz kaptunk is egyet egy védelmi hibából. A második félidőben a csabaiakat segítette a szél, de mi futballoztunk és egy jól sikerült szögletvariációból megszereztük a második gólt. Megérdemelt győzelmet arattunk.

SZENTLŐRINC–FC AJKA 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep,300néző.Vezette:Bana Gergely (Kiss Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:Hajagos – Harsányi, Nagy Zs., Tamás L., Nagy B. – Mucsányi (Török L., a szünetben), Havas – Drljo (Hesz, a szünetben), Szabó M. (Onuigbo, 89.), Rétyi (Mervó, 70.) – Grumics (Németh B., a szünetben).Vezetőedző:Marián Sluka
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Lehoczky, Tóth G. (Vogyicska, 86.) – Csizmadia (Tajthy, 71.), Sejben, Gaál B. – Szarka (Kenderes, 81.).Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző:Szarka (0–1) a 29. percben
Kiállítva:
Onuigbo (sportszerűtlenségért) a 90+4. percben
Marián Sluka: – Negyedszerre sem sikerült megtörni a hazai pálya átkát. Nem fogjuk fel, hogy a bajnokságnak ebben a szakaszában még nagyobb akaratra lenne szükségünk, az első félidőben ez nem látszott rajtunk, a vége pedig egy potya gól lett. A szünetben változtattunk, feljavultunk, még egy kicsit türelmesebben kellett volna játszani. A továbbiakban fontos lesz, hogy megnyerjük azokat a mezőnybeli párharcokat, amiket eddig nem sikerült.
Kis Károly: – Az első félidő alapján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A másodikban a hazaiak sokat tettek az egyenlítésért, de masszívan és agresszívan védekeztünk. A sérültek visszatérése és a covid-fertőzés után négyből három meccset megnyertünk, ezért előrefelé tekintünk, reméljük, újabb egy-két helyet tudunk még előre lépni.

TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum,500néző.Vezette:Takács Tamás (Csatári Tibor, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE:Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma – Erdei C. (Oláh G., 83.), Kovács B. (Pongrácz, 65.), Kosznovszky, Simon M. (Marsa, 59.) – Gyurján (Vachtler, a szünetben), Beliczky (Kalmár, 59.).Vezetőedző:Visinka Ede
CSÁKVÁR:Auerbach – Major G., Vaskó, Karacs, László N.– Mim (Baracskai, 71.), Derekas, Molnár R., Ominger– Torvund (Dulló, 87.), Kártik (Tamás N., 80.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Kártik (0–1) az 54., Kártik (11-esből, 0–2) az 59. percben
Visinka Ede:– Ma is küzdöttünk egy nagyot, tudtuk, hogy a Csákvár jó csapat. Az első félidőben voltak veszélyes akciók ellenfelünk részéről, de nekünk is volt egy átlövésünk. A tizenegyes véleményes volt szerintem. Nem úgy pörgött a csapat, amire számítottam és amire készültünk. A második félidőben futottunk az eredmény után, sajnos nem találtuk el a kaput. Várható volt, hogy nagy menetelésünk egyszer véget ér, sajnos, ez most következett be. Van még öt forduló, mindent meg kell tennünk az eredményes szereplés érdekében.
Tóth Balázs:– Kiegyenlített mérkőzés volt. Nagyon jó ellenfelet győztünk le, a Tiszakécske bebizonyította, hogy jó csapat. A mérkőzés az egyéni hibákon dőlt el. A mi egységünket jól mutatja, hogy nem hibáztunk. Mindenki kisegítette csapattársát, így tudtunk három pontot szerezni.

III. KERÜLETI TVE–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 1–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Kalap u., 550 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes, Egerszegi, Opavszky – Rabatin (Horváth O., 93.), Köböl – Kleisz (Nyári P. a szünetben), Remili (Mikitisin, 79.), Barczi (Schuszter, 93.) – Birtalan (Borvető, 66.). Vezetőedző: Pintér Attila
KTE: Varga B. – Buna (Katona B., 53.), Szabó A., Rjasko (Győri B. 87.), Tóth B., Hadaró (Grünvald, 53.) – Nagy K., Vágó L. (Szökrönyös, 82.), Szalai G. – Lukács D., Szuhodovszki (Paudits, 53.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Barczi (1–0) a 49., Katona B. (1–1) a 89., Lukács D. (11-esből, 1–2) a 90+5. percben
Pintér Attila: – Ahhoz képest, amilyen állapotban vannak a játékosaim, jó teljesítményt nyújtottunk – főleg a második félidőben. A mi helyzetünkben egy pont is nagyon fontos lehet. Meg lehet nézni a 11-es előtti szituációt, sőt, kérek is mindenkit, nézzék meg. Ez nem arról szól, hogy Pintér Attilát kinevezték és máris reklamál... Nem úgy érzem, hogy mi vesztettük volna el a mérkőzést.
Szabó István: – Tudtuk, hogy Pintér Attila határozott edzői elképzeléssel bír és azt is kaptuk a csapatától, amire számítottunk: végig nagyon szervezetten játszott. Ezzel együtt mi domináltuk a mérkőzést, és ha a végén némi szerencsére is szükségünk volt hozzá, megérdemelten fordítottunk. Korábban négy büntetőt is elhibáztunk, most visszaadott valamit az élet.

BUDAÖRS–SOROKSÁR SC01 (01) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs,
Árok utca,400néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
BUDAÖRS:Tóth G.– Tóth K., Tányéros, Gyurácz, Galambos – Lengyel B. (Petneházi, 61.) – Kojnok (Kapronczai, 79.), Zsidai (Molnár Cs., 61.), Vankó, Winkler (Balázs Zs., a szünetben) – Molnár T. (Molnár M., 79.).Vezetőedző:Toldi Gábor
SOROKSÁR:Varga Á. – Katona M., Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Hudák, Csernik (Magyari, 90+2.) – Redzic (Nagy O., 76.), Lőrinczy, Korozmán (Kovác A., 88.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter

Gólszerző:Korozmán (0–1) a 43. percben
Toldi Gábor: – Rengeteg hiba volt a mai mérkőzésen, és nem igazán tudott kialakulni minőségi játék. Volt két százszázalékos helyzetünk, aminek kihagyását a koncentráció hiánya okozta. A Soroksár igazolta hírét, hogy jó csapat. Összességében úgy érzem igazságosabb lett volna a döntetlen.
Lipcsei Péter: – Mindent megettek a srácok annak érdekében, hogy elvigyük Budaörsről a három pontot. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, hiszen a hazaiak a bennmaradásért harcolnak, és nyilván az NB II-ben képzelik el a folytatást. Az, hogy a csapat ismét kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést, kellett Varga Ádám szenzációs védése az utolsó pillanatokban. Az egész csapat pozitív hozzáállását csak dicsérni tudom.

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 2–3 (1–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,1500néző.Vezette:Kovács Imre (Bertalan Dávid, Nagy Viktor)
SZEGED:Molnár F. – Ódor, Vári (Dobos, 77.), Temesvári, Pejovics – Bencze (Kóródi, 66.)., Kovács M., Farkas A., Csoboth – Gajdos (Daru, 77.), Horváth K.Megbízott edző:Bekim Kapic, Andorka Péter
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. (Jagodics B., 70.) – Varjas Z., Szakály A. (Medgyesi, 83.) – Horváth P., Eördögh, Kiss B. (Elek B., 70.) – Balogh B. (Krausz, 77.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Horváth P. (0–1) a 4., Horváth P. (11-esből, 0–2) a 16., Horváth K. (11-esből, 1–2) a 24., Balogh B. (1–3) az 58., Temesvári (2–3) a 90+1. percben
Andorka Péter:
– Az elején könnyű gólt adtunk az ellenfélnek. A srácok küzdöttek, volt ajtó-ablak helyzetünk az egyenlítéshez, de kihagytuk. Ma a megszokottnál több egyéni hibát követtünk el, de az utolsó percig nem adtuk fel, ezt pedig értékelték is a szurkolóink.
Domján Attila:– Már régen elértük a célunkat, így nyugodtan futballozhatunk, nem volt veszítenivalónk, a Szegednek viszont annál inkább. Szép gólokat szereztünk, ilyen szituációkra is készültünk. Az utolsó húsz percben komoly nyomás volt rajtunk, de hősiesen védekeztünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PÉCSI MFC 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros,
Városi Stadion,500néző.Vezette:Sipos Tamás (Medovarszki János, Márkus Péter)
Nyíregyháza:Fejér– Godwords (Szabó B., 86.), Szokol, Gengeliczki, Jánvári, – Sigér Á. (Paku, 66.), Márkus– Vass P. (Hamed, 66.), Zamostny (Banyoi, 78.), Gresó (Nemes, 78.) – Novák Cs.Vezetőedző:Feczkó Tamás
Pécs:Bukrán– Sági, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa– Kónya D., Futó, Nikitscher, Grabant (Tihanyi, 59.) – Bíró B. (Adamcsek, 59.), Szabó Z. (Zsemlye, a szünetben).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző: Nikitscher (0–1) a 9.,Szabó B. (1–1) a 90+3. percben
Feczkó Tamás:– A sors igazságtalansága, hogy a mérkőzést nem nyertük meg. Kétszer a kapufáról pattant ki a labda, kétszer a gólvonalról mentettek a pécsi védők. Annak örülök, hogy egy saját nevelésű fiatal játékosunk szerezte az egyenlítő gólunkat.
Vas László:Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan megszereztük a vezetést is, majd kontrolláltuk a találkozót. A Nyíregyháza főleg pontrúgások után volt veszélyes, de ezekből nem sikerült betalálnia. Nem jó a hosszabbításban két pontot veszíteni, de megérdemelt döntetlen született.