A ráadásban bukott két pontot a Loki, hatgólos iksz a Gyirmót–Pécsen, élre állt a Vasas

2021.04.11. 19:21
Hinora révén már a meccs elején előnyhöz jutott a Vasas az Ajka ellen (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
Vasárnap újabb teljes fordulót játszottak a labdarúgó NB II-ben. A 32. forduló délben a Debreceni VSC–Nyíregyháza keleti rangadóval indult, amely úgy zárult döntetlennel, hogy a Szpari a 96. percben egyenlített. Hatgólos iksz született a Gyirmót–Pécs rangadón, míg a Vasas az Ajkát győzte le. A Haladás a ráadásban egalizált a Kazincbarcika ellen, míg az ETO a 90. percben mentett pontot a Budaörs vendégeként. A Szentlőrinc a Békéscsabának, a Szolnok a Soroksárnak vágott hármat. A Dorog Siófokról távozott három ponttal, így a Balaton-partiak kieső helyre csúsztak. A Csákvár egy góllal bizonyult jobbnak a sereghajtó DEAC-nál.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

VASAS FC–FC AJKA 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Otigba, Tóth B. (Silye, 75.) – Kovács M., Hidi M., Szatmári L. (Vernes, 68.) – Radó (Balajti, 75.), Feczesin, Hinora. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Görgényi, Kenderes, Csemer – Csizmadia Z. (Soltész D., 76.), Szekér – Zsolnai R., Stoiacovici, Rétyi (Földi B., 82.) – Nagy M. K. (Tóth B., 76.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Hinora (1–0) a 7., Feczesin (2–0) az 53., Rétyi (2–1) az 54. percben
Schindler Szabolcs
: – Az egyik legjobb formában lévő csapattal találkoztunk. Tudtuk az erényeiket, ezért is játszottunk nehéz mérkőzést. Abban bíztam, hogy a második gólunk döntő lesz, az is lett, de kissé szorossá tettük, mert a legrosszabb periódusban kaptunk gólt. Fogynak a mérkőzések, a nyomás növekszik és ez érzékelhető volt a második játékrészben.
Kis Károly: – Rosszul kezdtünk, hiszen a hazaiak korán vezetést szereztek. Utána feljöttünk, és kiegyenlítettebbé vált a játék. A második félidőben egy rögzített helyzetből kaptunk gólt, majd gyorsan szépítettünk. Mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, a hajrában volt is lehetőségünk, de már nem tudtunk gólt rúgni.

DEBRECENI VSC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1(1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Csatári Tibor)
DVSC: Gróf – Bévárdi, Pávkovics, Kinyik, Korhut – Haris, Dzsudzsák – Pintér Á. (Bényei Á., 85.), Ugrai (Bárány, 63.), Bódi – Szécsi M. (Sós B., 88.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Nyíregyháza: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári (Svedjuk, a szünetben), Fodor F. – Márkus (Farkas A, 84.) – Hamed (Györgyi, 76.), Szabó B. (Kalocsai, 65.), Paku, Gresó – Hornyák (Zamostny, 65.).Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Korhut (1–0) a 39., Gresó (11-esből, 1–1) a 90+6. percben
Toldi Gábor: – El vagyunk keseredve, hiszen az egész mérkőzésen a mi akaratunk érvényesült, még akkor is, ha a második félidőben nem alakítottunk ki annyi helyzetet. Rászolgáltunk volna a győzelemre, de magunkat okolhatjuk azért, hogy nem zártuk le a mérkőzést.
Gálhidi György: – Jó iramú, színvonalas mérkőzést játszottunk. A Debrecen többet birtokolta a labdát, de a kontráinkban volt veszély. Az elején kicsit talán túlságosan tiszteltük az ellenfelünket, azonban nem lehetek elégedetlen, jó csapat ellen sikerült pontot szereznünk. Tökéletes lezárása volt ez a találkozó a hétnek, hiszen szerdán a Budaörsöt győztük le, ráadásul a héten a lányom gyönyörű kislánynak adott életet.

GYIRMÓT FC GYŐR–PÉCSI MFC 3–3 (1–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Radványi Ádám (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major, Hudák D.,(Karacs, 73.), Széles I., Szegi – Vass Á. – Radics (Heffler N., 56.), Nagy P., Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Varga B., 65.). Vezetőedző: Csertői Aurél
PÉCS: Helesfay – Króner, Gajág, Preklet, Katona – Futó – Grabant (Batizi-Pócsi, 82.) Bartha (Tölgyesi, 56.), Hegedűs M. (Tihanyi, 67.) – Geiger (Kónya, a szünetben), Adamcsek (Bajner, 82.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Grabant (0–1) a 9., Geiger (0–2) a 21., Adamcsek (0–3) a 28., Lencse L (11–esből, 1–3) a 33., Varga B. (2–3) a 76., Heffler N. (11–esből 3–3) a 84. percben
Kiállítva:
Króner a 83. percben
Csertői Aurél: – Sajnos az egyéni hibák benne vannak a játékban, ezeket óriási pluszmunkával visszahozta csapatunk, ezzel is bizonyította mentális erejét. Mindez azonban csak a döntetlenre volt elég.
Vas László: – Eseménydús mérkőzésen szenzációsan kezdtünk, háromgólos előnyre tettünk szert. A második félidőben feljött a Gyirmót, de rutintalanságunknak köszönhetjük, hogy két pontot veszítettünk.

BUDAÖRSI SC–ETO FC GYŐR 2–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Varga Gábor, Rózsa Dávid)
BUDAÖRS:
Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Halácsi, 78.), Petneházi, Molnár T. – Halmai, Pethő (Horváth R., 82.). Vezetőedző: Márkus Tibor
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Kiss M., Szabó T. (Bagi, a szünetben) – Szimcso (Horváth O., 69.), Berki (Molnár R., a szünetben), Májer (Vankó, 69.) – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 28., Pethő (2–0) a 37., Lipták (2–1) a 77., Priskin (2–2) a 90. percben
Márkus Tibor: – Az első félidőben jól játszottunk, játékosaim betartották a megbeszélteket és szereztünk két gyönyörű gólt. A másodikban a kelleténél jobban próbáltunk őrizni az előnyünket, túlságosan magunkra húztuk ellenfelünket, amely megbosszulta magát.
Dobos Barna: – Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, emiatt komoly hátrányba kerültünk. A szünetben rendet tettünk a fejekben, így a második játékrészben már megfelelő felfogásban futballoztunk, és ez eredményre vezetett. A második félidei játékért dicséret illeti a csapatomat, az egy pontra rászolgáltunk.

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Keresztes, Dulló, Nagy B. – Cenaj, Havas – Torvund (Babinszky, 59.), Frőhlich R. (Kapronczai, 72.), Törőcsik (Kovács D., 88.) – Mervó (Sili, 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
BÉKÉSCSABA: Krnács – Horváth P., Bora, Nagy S., Kasik (Styecz, 78.) – Hodonicki (Tóth P., a szüntben), Kitl M. – Szabó P. (Lukács R., 66.), Király P., Kovács Á. (Gránicz, 72.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Mervó (1–0) a 31., Törőcsik (2–0) a 80.,Törőcsik (3–0) a 85. percben
Marián Sluka: – A huszadik percig fáradtan mozogtunk, nyilván ebben benne volt a sorozatterhelés is. Akkor azonban a játékosok átlépték a fájdalomküszöbüket, utána pedig minden jól ment, szép gólokat szerezve győztünk. Ennek ellenére sincs itt az ünneplés ideje.
Preisinger Sándor: – Az első félidőben mi irányítottunk, helyzeteket is kidolgoztunk. A második játékrészben csapkodóbbá vált a játék. Kiderült, hogy nyolc-kilenc ember hiányát képtelenek vagyunk elviselni.

SZEGED-CSANÁD GA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 20 (00) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Berényi Tamás (Kovács G., Tőkés)
SZEGED: Takács J. – Ódor, Szilvási, Pejovic (Oláh G., 78.), Mohl – Simon Á. (Kővári, 73.), Jovanovic – Dobos (Koródi, 78.), Gréczi M. (Grumics, 65.), Varga Sz. – Gajdos (Haruna, 75.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A. – Szederkényi, Andrics (Zólyomi, 84.), Bidzilja, Zsirai, Hadaró – Farkas B. (Bartos, 84.), Balázs Zs. (Nagy J., 61.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Gajdos (11-esből, 1–0) a 70., Haruna (2–0) a 83. percben
Kiállítva: Zsirai (második sárga lap után) az 55. percben
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett. A szünet után többet birtokoltuk a labdát, több veszélyes helyzetet dolgoztunk ki, ám ennek ellenére némi szerencsére is szükségünk volt a győzelemhez.
Várhidi Péter: – Feszült hangulatú mérkőzésen vagyunk túl, hogy miért nem nulla-nullára végződött, azt kérdezzék meg mástól… Pogacsics Krisztiánnak kis túlzással nem akadt védenivalója.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DEBRECENI EAC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, zárt kapuk mögött. Vezette
: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Albert I. (László N., 68.), Tányéros Á., Kocsis B. – Mészáros D. (Nándori, 61.), Posztobányi – Baracskai (Daru, 61.), Madarász, Mim – Ganbayar (Vörös, 80.). Vezetőedző: Visinka Ede
DEAC: Zöldesi – Zachán, Papp F., Orosz M. – Bényei B., Nagy K., Sárosi, Kundrák – Kiss B. 6 (Kertész, 80.), Rezes (Nikitscher, 61.), Székely N. (Sidibe, szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Madarász (1–0) a 12. percben
Kiállítva: Kundrák (második sárga lap után) a 75. percben
Visinka Ede:
– Az első félidőben kerestük saját ritmusunkat, belementünk a DEAC sok ütközésre alapuló játékába, s ez nem fekszik nekünk. A szünet után már jobban játszottunk, de nem sikerült bebiztosítani megérdemelt győzelmünket, így egészen a lefújásig izgulnunk kellett.
Sándor Tamás: – Végig jól futballoztunk, irányítottuk a játékot, s amit elterveztünk, azt többé-kevésbé meg is valósítottuk. Egyvalakivel nem számoltunk…

SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz (Sitku L., 86.), Horgosi, Kovács O., Tamás L. (Szekszárdi, 81.), Kotula – Tisza K., Kónya M. (Berdó, 63.), Földi M. (Lakatos I., 63.) – Novák, Rokszin (Irmes, 86.). Vezetőedző: Csábi József
SOROKSÁR: Szécsi G. – Gárdos, Gengeliczki, Csontos, Pászka – Gyömbér, Derekas – Szerető (Orosz M., a szünetben), Ramadan (Csernik, 68.), Korozmán (Magyari, 77.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Rokszin (1–0) a 36., Novák (2–0) a 64., Novák (3–0) a 67. percben
Csábi József
: – Remek mérkőzésen magabiztos győzelmet arattunk. Az eleje kicsit döcögött, bár már akkor is taktikusan, fegyelmezetten futballoztunk, a második félidőben viszont már kifejezetten jól is játszottunk. Végül talán még több is lehetett volna közte.
Lipcsei Péter: – Nagyon jól futballozott a Szolnok, nem érdemeltünk pontot. Én szégyellem magam a játékosaim nevében, mert ez a produkció nagyon rosszul nézett ki. Remélem, legalább a hátralévő hat meccsünkön majd csúcsunk-mászunk, ez a minimum.

SZOMBATHELYI HALADÁS–KAZINCBARCIKAI SC 2–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, zárt kapuk mögött. Vezette:
Móri Tamás (Kis Zoltán, Bede Tamás)
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Bosnjak, Németh Milán – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Németh Márió, 77.), Jancsó (Kállai, a szünetben), Debreceni Z. (Doktorics, 90.) – Medgyes, Dragóner (Tóth M., 57.). Megbízott edző: Felipe Matos
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Auer, 78.), Dávid Z., Fótyik, Farkas A. (Kovács M., 66.) – Korbély (Kovác, 53.) Csősz, Oltean (Takács T., 66.), Mikló – Toma, Tóth-Gábor. Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Medgyes (1–0) az 54., Kovác (1–1) a 81., Kovács M. (1–2) a 90., Bosnjak (2–2) a 90+1. percben
Felipe Matos
: – Rengeteg energiát fektettünk a vezetés megszerzésébe. A gól után egy kicsit elfáradtunk, és ezt a vendégek jól használták ki. De nem adtuk fel, és egy váratlan lövés nyomán sikerült az egyik pontot megtartanunk.
Kriston István: – Az első félidőben nem sikerült megvalósítanunk az elképzelésünket. A védelmünk jól szerepelt, de a támadásaink nem sikerültek. Szünet után tudtunk váltani, és ekkor már jobbára mi birtokoltuk a labdát. Sajnos az utolsó másodpercben nem sikerült megtartanunk a győzelmet.

BFC SIÓFOK–DOROG 0–1 (0–0) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Siófok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt, Bognár László)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Izing (Deutsch B., a szünetben), Kiss B. – Tajthy (Tömösvári, 86.), Nikházi (Szakály A., 54.) – Gaál B., Cipf D. (Kecskés, 54.), Balogh B. B. (Hajnal, 72.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Belényesi, Papp M. – Rjasko – Girsik (Szerencsi, 67.), Lénárt, Csillag (Berkó, 88.), Szedlár (Zuigeber, 8.) – Kanalos (Barna, 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Rjasko (0–1) a 84. percben
Mihalecz István
: – Szoktuk mondani, tipikus egygólos mérkőzés – nos, most valóban az a csapat nyert, amelyik lényegesen jobban átérezte a kilencven perc fontosságát.
Fenyvesi László: – Az első félidei játékunk nem tetszett, de a szünetben rendeztük a sorokat. A második játékrészben ritmust tudtunk váltani, és közvetlen rivális ellen sikerült nagyon fontos pontokat szerezni.

1. Vasas FC 32 19 8 5 52–30 +22 65
2. Debreceni VSC 32 19 7 6 67–28 +39 64
3. Gyirmót FC Győr 32 18 6 8 47–28 +19 60
4. Pécsi MFC 32 16 11 5 45–23 +22 59
5. Nyíregyháza Spartacus 32 14 9 9 35–23 +12 51
6. FC Ajka 32 15 4 13 58–44 +14 49
7. Soroksár SC 32 14 7 11 43–38 +5 49
8. Szombathelyi Haladás 32 12 11 9 40–30 +10 47