Három góllal nyert Óbudán a Vasas, a ráadásban harcolta ki a győzelmet a DVTK

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.04.06. 15:50
A csákvári 5–1-es vereség után most a fehér mezes Vasastól kapott egy hármast a III. Kerületi TVE
Újabb teljes hétközi fordulót játszottak a labdarúgó NB II-ben. A DVTK a ráadásban szerzett góllal győzött a Dorog vendégeként, míg a listavezető Vasas Óbudán nyert három góllal. A harmadik Szeged Horváth Krisztofer tizenegyesével legyőzte a Csákvárt, és tartja a lépést a Diósgyőrrel. Négyszer talált a hálóba a Tiszakécske az Ajka, illetve a Békéscsaba a Siófok ellen – utóbbi találkozón a lila-fehérek valamennyi gólját Lukács Raymond szerezte. Távolodik a kiesőzónától a Budafok, miután két góllal megverte a Pécset, a Haladás pedig megint kikapott otthon, ezúttal a Soroksártól. A Nyíregyháza fordulatos meccsen 2–2-re végzett a Kecskeméttel.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

DOROGI FC–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, 700
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)
DOROGI FC: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Keresztes (Berkó, 56.) – Rácz (Nagyházi, 76.), Szerencsi, Barna (Pohner, 66.), Szedlár (Vígh, 76.) – Girsik (Oldal, 56.). Vezetőedző: Fenyvesi László
DVTK: Póser – Szatmári, Karan, Bárdos – Polgár, Jurek (Kocsis, 74.), Lucas, Oláh (Bertus, 74.), Bokros (Hornyák, 85.) – Eppel (Horváth Z., a szünetben), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Könyves (0–1) a 90+4. percben
Fenyvesi László:
– Két húsz év alatti, saját nevelésű helyi játékossal a pályán is megszorongattuk a Diósgyőrt, de az utolsó percben egy nyilvánvaló kezezést követően elveszítettük a mérkőzést. Büszke vagyok a csapatom hozzáállására.
Kondás Elemér: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre számítottunk. Örülök, hogy sikerült nyernünk, de nagyon meg kellett küzdenünk érte.

III. KERÜLET–VASAS 0–3 (0–0)
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kalap u.,
III. ker. TVE Sporttelep, 700 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Kulman Tamás)
III. KERÜLET: Balázs J. – Egerszegi, Szalai V., Fejes – Kulcsár D., Kleisz (Schuszter, 67.), Köböl (Remili, 74.), Rabatin, Bekker (Horváth O., 74.) – Barczi (Daróczi, 74.), Borvető (Sili, 67.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Berecz, Pátkai (Hidi M., 79.), Hinora (Pekár, 79.) – Zimonyi (Radó, 57.), Feczesin (Bobál G., 89.), Ihrig-Farkas (Márkvárt, 79.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Radó (0–1) az 59., Radó (0–2) a 77., Pekár (0–3) a 90+2. percben
Kemenes Szabolcs
: – Nem az a baj, hogy a Vasastól három nullára kikaptunk, mert nem a mostani teljesítményünk miatt vagyunk pocsék helyzetben. Jelen körülmények között mégis kevés, hogy hatvan percig jól játszunk a listavezető ellen.
Kuttor Attila: – A Kerület ötvédős rendszere nem lepett meg, de nehezen találtunk fogást rajta. Radó András beállása jót tett a csapatnak, de nem egyedül az ő érdeme, hogy nyertünk. A végeredmény könnyebb meccset sugall, mint amilyen valójában volt

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KECSKEMÉTI TE 2–2(1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA:
Fejér– Szabó B., Papucsek (Sztankó, 83.), Gengeliczki, Jánvári (Nemes, 56.) – Márkus, Sigér Á.– Vass P. (Gresó, 62.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 62.) – Banyoi (Novák Cs., 62.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
KECSKEMÉTI TE: Kersák (Varga B., a szünetben) – Tóth D. (Buna, 80.), Gál Sz. (Szabó A., a szünetben), Rjasko, Szalai G., Grünwald– Katona B., Vágó, Szabó L. (Szuhodovszki, a szünetben) – Tóth B., Paudits (Lukács D., a szünetben).Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Szalai G. (0–1) a 10., Kovács Á. (1–1) a 35., Vass P. (2–1) az 56., Lukács D. (2–2) a 60. percben
Feczkó Tamás:
– Jól játszottunk, mindent megtettünk a győzelemért, de külső körülmények miatt nem nyertünk. Nyolcvan percig irányítottuk a meccset, ám a két védőnk kiesése után a KTE is nyerhetett volna.
Szabó István:
– Felemás érzések vannak bennem, mert idegenben a Nyíregyháza ellen nem rossz a döntetlen, de a második félidőben mutatott játékkal nyerhettünk volna. Végül igazságos eredmény született.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Urgyán Antal)
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Vári, Pejovics, Kővári (Kóródi, 55.) – Kovács M., Farkas A. – Gajdos, Bencze M., Csoboth (Gréczi, 71.) – Horváth K. (Debreceni, 90.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Derekas, 55.), Ominger – Mim (Torvund, 69.), Kártik (Magyar Zs., 69.), Baracskai (Tamás N., 55.) – Molnár R. (Makrai, 83.) Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:
Horváth K. (11-esből, 1–0) a 44. percben
Kiállítva: Major Gergő a 87. percben

Dragan Vukmir: – A vasárnapi diósgyőri sikerünk után újabb fontos győzelmet arattunk a jól játszó Csákvár ellen.
Tóth Balázs: – Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, mert nüanszok döntöttek a jó sorozatban lévő Szeged javára.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–BFC SIÓFOK 4–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 620néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Szabó Ferenc Szilárd)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Fazekas L., Hodonicki – Horváth Péter, Király P. (Váradi, 58.), Sipos G. (Farkas B., 77.), Pantovics (Varga Sz., 71.) – Máris (Szabó P., 71.), Lukács R. (Tóth D., 77.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SIÓFOK:Hutvágner – Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Varjas, Benczenleitner (Farkas G., 56.) – Kiss B. (György, 64.), Szakály A., Medgyesi – Balogh B. (Horváth M., 56.), Elek B. (Horváth Péter, 56.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Varjas Z. (0–1) a 8., Lukács R. (11-esből, 1–1) a 19., Lukács R. (2–1) a 40., Lukács R. (3–1) a 48., Lukács R. (4–1) a 55. percben
KIállítva: Jagodics B. a 19. percben
Schindler Szabolcs:
– A vasárnapi, Vasas elleni hatgólos verés után felállni óriási bravúr. A csapat bizonyította, hogy van mentális tartása, jó közösséget alkot, csak így lehet eredményt elérni.
Domján Attila: – Jól kezdtünk, az első tizenöt percben az történt, amit szerettünk volna, azután azonban csináltunk egy butaságot.

BUDAFOKI MTE–PÉCSI MFC 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 350 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Máyer Gábor, Márkus Péter)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics (Horgosi, 80.), Jagodics M., Fótyik, Vaszicsku, László D. (Kalmár O., 72.) – Adorján (Nándori, 90.), Csonka A., Soltész I. – Kovács D. (Beke, 83.), Szabó L. (Zuigéber, 72.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
PÉCS: Bukrán – Króner, Preklet (Károly B., 65.), Rácz L., Katona L. – Kónya D., Zsemlye (Kövesdi, szünetben), Hursán (Geiger, szünetben), Nikitscher, Hegedűs M. (Grabant B., 60.) – Adamcsek (Bíró B., szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Soltész I. (1–0) a 12., Margitics (2–0) a 31. percben
Csizmadia Csaba
: – Ismerem a kollégát, tudtam, hogy erős csapat vár ránk. Nehéz mérkőzésre számítottam, de a játék alapján megérdemelt a győzelmünk.
Vas László: – Indulás előtt, családi okok miatt elveszítettük a kapitányunkat, bemelegítésnél megsérült a kapusunk, ez viszont nem ok arra, hogy ilyen rossz testbeszéddel, ilyen rossz motivációval játsszunk.

SZOMBATHELYI HALADÁS– SOROKSÁR SC 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 740
néző. Vezette: Horváth Tibor (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
SZOMBATHELY: Rózsa – Kállai K. (Csilus T., a szünetben), Csató, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Szekér,61.), Holdampf, Kiss B. (Lencse, 73.), Tóth Máté (Monori, 61.) – Tóth G. (Délczeg, 61.), Tóth Milán. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Katona M., Redzic – Korozmán (Lőrinczy, a szünetben), Hudák M., Csernik (Szerető, a szünetben) – Lovrencsics B. (Kovác, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lőrinczy (11-esből, 0–1) a 67. percben
Németh Szabolcs
: – Rosszul kezdtünk, az első félórában nem voltunk elég agresszívek, és határozatlanok voltunk. Utána rendeztük sorainkat, a második játékrészben már jobban játszottunk, voltak lehetőségeink, de csak kapufáig jutottunk.
Lipcsei Péter: – Nagyot küzdött a csapat, időnként jól futballoztunk. Számunkra nagyon fontos három pontot szereztünk.

TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 4–1 (2–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 500
néző. Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Czeglédi Barna)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Máté Zs., Csáki, Uzoma (Farkas A., 55.) – Erdei C., Kovács B. (Pongrácz, 75.), Kosznovszky, Simon M. (Vachtler, a szünetben) – Gyurján B. (Marsa, 80.), Beliczky (Kalmár F., 55.). Vezetőedző: Visinka Ede
AJKA: Horváth D. – Szűcs K. (Murka, 65.), Heffler T., Tar (Stoiacovici, 76.), Csemer – Csizmadia Z. (Sejben, a szünetben), Görgényi (Kenderes, a szünetben), Lehoczky, Tóth G., Gaál B. (Berzsenyi, 65.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Beliczky (1–0) a 6., Csizmadia Z. (1–1) a 12., Kovács B. (2–1) a 23., Vachtler (3–1) a 73., Kalmár F. (4–1) a 91. percben
Visinka Ede
: – Minden elismerésem a játékosoké, hogy hétről hétre ilyen teljesítményt nyújtanak. Gyönyörű gólokat szereztünk, örömfocit játszottunk. Remélem, egy lépéssel közelebb kerültünk a bennmaradáshoz.
Kis Károly: – A második félidőben kapura nem voltunk veszélyesek, a Tiszakécske többször is lekontrázott bennünket, és megérdemelten nyert.

ETO FC–SZOLNOKI MÁV FC 41 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, 400 néző.Vezette: Rúsz Márton (Király Zsolt, Balla Levente)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Kiss M. (Klausz M., 81.), Csonka B., Forgács D. – Tuboly (Vitális, a szünetben), Toma – Vernes (Bacsa, 58.), Priskin (Farkas B., 64.), Óvári (Berki, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
SZOLNOKI MÁV: Hegedüs L. – Szekszárdi, Szabó A., Kovács O., Tóth B. (Gohér, a szünetben) – Hleba (Földi M., 58.) – Kurdics, Tisza K., Sipos Z., Csörgő R. (Irmes, a szünetben) – Busa (Lakatos I., a szünetben), Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Óvári (1–0) a 38., Kiss M. (2–0) a 72., Bacsa (3–0) a 74., Irmes (3–1) a 86., Farkas B. (4–1) a 91. percben
Klausz László:
– A helyzeteket tekintve nagyobb különbséggel is győzhettünk volna. Alapjában véve azonban elégedett vagyok az eredménnyel, felvettük a versenyt a kiesés ellen harcoló szolnokiakkal.
Romanek János:
– Az eredményjelző nem hazudik, a több hibát vétő csapat vereségre van ítélve. Több mérkőzéssel ellentétben ezúttal nem volt esélyünk a pontszerzésre, a játék semmilyen elemében nem álltunk helyt, mintha csak egy osztálykiránduláson járt volna a csapat.

SZENTLŐRINC–BUDAÖRS 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 150 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Vörös Dániel, Ring Kevin)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Mucsányi (Havas, 74.), Biben (Németh B., 57.) – Harsányi I. (Török L., 57.), Szabó M. (Mervó, 85.), Rétyi – Grumics. Vezetőedző: Marián Sluka
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Galambos – Lengyel B., Molnár Cs. – Molnár T. (Sajbán Miklós, 86.), Vankó, Horváth B. (Kapronczai, 72.) – Balázs Zs. (Halácsi, 72.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Vankó (0–1) a 17., Rétyi (1–1) a 41. percben
Marián Sluka:
– Ez pontmentés volt, mert bár úgy kezdtünk, ahogy terveztük, de egy egyéni felelőtlenség védekezésben a Budaörsöt juttatta előnyhöz. A tizenhatoson belül nem vagyunk elég agresszívek, mintha megelégedtünk volna az egy ponttal. A későbbiekben alázatosabbnak kell lennünk, mert a vasárnap és szerdán elveszített öt pont sokkal szebb eredménytől foszt meg bennünket.
Toldi Gábor:
– Reális eredmény a döntetlen, mert végig hullámzó volt a játék. A gólokon kívül nagy helyzet nem alakult ki, a hozzáállásunk rendben volt, de a játék minőségén javítanunk kell.

1. Vasas FC 31 20 8 3 58–17 +41 68
2. Diósgyőri VTK 31 18 7 6 52–36 +16 61
3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 31 17 8 6 55–21 +34 59
4. Kecskeméti TE 31 16 8 7 51–31 +20 56
5. BFC Siófok 31 12 12 7 33–30 +3 48
6. Szombathelyi Haladás 31 13 7 11 32–25 +7 46
7. Nyíregyháza Spartacus 31 12 9 10 39–41 –2 45
8. Pécsi MFC 31 11 9 11 34–29 +5 42