A Loki kikapott a Dorogtól, ötöt vágott a Gyirmót és a Szpari

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.04.07. 16:21
A labdarúgó NB II hétközi, sorrendben 31. fordulójában a Vasas egy góllal nyerni tudott a sereghajtó DEAC otthonában, az éllovas Loki viszont több mint egy félidőt emberhátrányban játszva 2–0-ra alulmaradt a Dorog vendégeként. A piros-kékek így egy pontra megközelítették a DVSC-t. Folytatta tavaszi menetelését a Nyíregyháza és a Gyirmót, előbbi a Budaörsnek, utóbbi – idegenben – a Kaposvárnak vágott ötöt. Az ETO új vezetőedzője, Dobos Barna hazai bemutatkozásán fölényesen verte meg a Haladást, az Ajka azonban nem bírt otthon a Szegeddel. A Pécs egy kései góllal verte meg a Szolnokot, míg a kiesés elől menekülő Csákvár értékes ponttal tért haza Békéscsabáról. A kiesési helyosztón a Szentlőrinc úgy vitt el egy pontot Kazincbarcikáról, hogy még egy tizenegyest is kihagyott. A Soroksár és a Siófok fővárosi összecsapásán nem született gól.

Villant a piros lap, ezzel került emberhátrányba a Loki (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–VASAS 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette:Lovas László (Márkus Péter, Belicza Bence Péter)
DEAC: Zöldesi – Székely D., Bényei B., Zachán, Papp F., Kundrák – Spitzmüller, Nagy K., Rezes (Kertész, 76.) – Kiss B., Kenderesi (Sidibe, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
VASAS: Jova – Terbe, Otigba, Viczián, Tóth B. – Hidi M., Hinora (Birtalan, 75.), Szatmári L. – Pekár, Feczesin (Vernes, 38.), Radó. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Viczián (0–1) a 33. percben
Sándor Tamás:
– Jól kezdtünk: le tudtuk szűkíteni a területeket. Sajnos egy pontrúgás után volt egy kihagyásunk, ez pedig a vesztünket jelentette. Megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, talán egy döntetlent ki lehetett volna hozni ebből a mérkőzésből.
Schindler Szabolcs: – Rossz minőségű pályán játszottunk nehéz mérkőzést. Szervezetten védekezett a DEAC, de igazából ezúttal is magunknak tettük nehézzé a meccset. Sokat öregedtem a találkozó alatt, mert nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Ezt a meccset már a második félidő elején le kellett volna zárnunk.

DOROGI FC–DEBRECENI VSC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Káprály Mihály (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
DOROG:
Borsos – Kárász, Berkó, Belényesi Cs., Papp M. – Rjasko – Zuigeber (Nyíri, 81.), Nagyházi (Lénárth, 60.), Kanalos (Szerencsi, 81.), Girsik (Szedlár, 60.) – Beliczky (Csillag, 53.)
Vezetőedző: Fenyvesi László
DEBRECEN: Gróf – Kusnyir, Kinyik Pávkovics, Ferenczi J. – Varga J. (Dzsudzsák, 72.), Haris (Bévárdi, a szünetben) – Ugrai (Tischler, 80.), Bényei Á., Sós (Bódi, a szünetben) – Bárány (Szécsi M., a szünetben). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Kanalos (1–0) a 71., Szerencsi (2–0) a 90+6. percben
Kiállítva: Kusnyir 38. percben
Fenyvesi László: – Ezúttal minden jól alakult. Bár többször is szerencsénk volt, csapatom hatalmas szívvel és nagy elszántsággal lépett pályára, ennek köszönhetjük ezt a fantasztikus sikert.
Toldi Gábor: – Minden tiszteletem a dorogi csapaté. Bírózhatunk, de ezt a mérkőzést tíz emberrel is illett volna megnyernünk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–GYIRMÓT FC GYŐR 1–5 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Rózsa Dávid)
KAPOSVÁR: Pogacsics (Bánki, 63.) – Ur, Nagy T., Dvorschák – Vachtler, Zólyomi (Nagy J., 63.), Gál M. (Zsirai, 79.), Bidzilya, Hadaró (Andrics, 63.) – Farkas B. (Bartos, 79.), Balázs Zs. Vezetőedző: Várhidi Péter
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M. (Kiss B., 87.), Hudák D., Széles, Kirják (Szegi, 73.) – Vass Á. (Heffler N., 79.), – Radics, Nagy P., Hajdú Á. (Lustyik, 73.) – Lencse (Mayer Á., 79.), Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Széles (0–1) a 19., Varga B. (0–2) az 54., Varga B. (0–3) a 66., Lencse (0–4) a 68., Lustyik (0–5) a 77., Balázs Zs. (11-esből, 1–5) 78. percben
Várhidi Péter
: – Hatvan percig voltunk csak egyenlő partnerei a Gyirmótnak. Az első félidőben ajándékoztunk egy gólt, de nekünk is voltak lehetőségeink, majd a második félidőben összeesett a csapat, pedig ez csak a második meccs volt ebben a hosszú sorozatban.
Csertői Aurél: – Uraltuk a mérkőzést az elejétől a végéig, a védekezésünk extra volt, az ellenfél kevés helyzetet dolgozott ki. Mezőnyben is jobban futballoztunk, de ekkora különbség nem volt a csapatok között. A Kaposvár védelme nagyon sokat hibázott.

KAZINCBARCIKAI SC–SZENTLŐRINC SE 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette:
Ducsai József (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Mikló (Németh T., 87.), Fótyik, Dávid Z., Szűcs K. – Toma, Kovács M. (Oldal, 61.), Csősz – Takács T. (Farkas A., 75.), Kovác, Tóth-Gábor. Vezetőedző: Kriston István
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Harsányi I. (Kovács D., 81.), Hleba (Cenaj, a szünetben), Újvárosi (Babinszky, 81.), Törőcsik P. (Kapronczai, 72.) – Fröhlich, Mervó (Torvund –, 63.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Toma (1–0) az 54., Nagy B. (1–1) a 84. percben
Kriston István
: – Rendkívül sajnálom, hogy a vége így alakult... A csapat nagyon sokat tett azért, hogy győztesen hagyja el a pályát. Ellenfelünk egy jól eltalált lövéssel egyenlített, így be kellett érnünk egy ponttal. Előttünk áll még hét mérkőzés, valamennyi nagyon fontos számunkra.
Marián Sluka: – Sikerként értékelem, hogy szereztünk egy pontot. Érdekes mérkőzés volt, senki nem akart hibázni, mindkét fél sokat törődött a védekezéssel. A második félidőben jobban játszottunk, és csapatom erejét mutatja, hogy hátrányba kerülve sem estünk össze.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRSI SC 5–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette
: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári (Fodor F., 59.), Galambos (Svedjuk, 68.) – Márkus A., Szabó Bálint (Kalocsai, 68.) – Hamed, Paku, Gresó (Kovács N., 81.) – Hornyák (Zamostny, 68.). Vezetőedző: Gálhidi György
BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt A., Kékesi A., Pintér D., Vágó G. – Zsidai, Horváth E. (Pethő B., a szünetben) – Molnár T. (Csiki N., 68.), Petneházi, Halmai Á. (Petró, 66.) – Horváth R. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Hornyák (1–0) a 37., Márkus A. (2–0) a 45., Gresó (3–0) az 54., Hornyák (4–0) a 63., Hamed (5–0) a 65. percben
Gálhidi György
: – Nagyon büszke vagyok a csapatra. Reggel fagyott, délben szakadt a hó, nem gondoltam volna, hogy estére virágba borul minden. Régen vártunk erre az eredményre, amelyet jó csapat ellen értünk el. Jó iramú és színvonalas mérkőzést játszottunk, úgyhogy sok mindennek örülhetünk.
Márkus Tibor: – Az első félidőben még nekünk is megvoltak a helyzeteink, a játék képe nem indokolta a hazaiak kettő nullás vezetését. Az eredmény tükrében szünet után kockáztattunk, ami nem jött be, a Nyíregyháza pedig ezt könyörtelenül kihasználta.

WKW ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 30 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Becséri Gergely, Tőkés Róbert)
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Vukaszovics (Szabó T., 85.), Kiss M. (Bagi, 82.) – Szimcsó (Vankó, 73.), Vitális (Berki, 82.), Májer (Horváth O., 82.) – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
SZOMBATHELY: Verpecz – Mocsi, Bosnjak, Németh Milán – Csilus T. (Schimmer, 59.), Kiss B., Holdampf, Jancsó (Kállai, 59.), Debreceni Z. (Németh Márió, 70.) – Medgyes Z. (Doktorics, 70.), Dragóner (Tóth M., 85.) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Priskin (1–0) a 24., Fejes A. (2–0) a 60., Vankó (3–0) a 77. percben
Vezette: Szilágyi Sándor (7) (Becséri Gergely, Tőkés Róbert)
Kiállítva: Mocsi az 56. percben
Dobos Barna: – Meggyőző teljesítményt nyújtottunk, egységes, fegyelmezett védekezésből próbáltunk támadásokat vezetni. A dicsérettel együtt a továbbiakban még bátrabb futballt várok el játékosaimtól.
Mátyus János: – Győri látogatásaim kellemesebbre szoktak sikerülni, ez a fájó vereség nem hiányzott a sorból. Az első félidőben jól futballoztunk, de kihagytuk lehetőségeinket. A kiállítást követően viszont már csak egy csapat volt a pályán.

FC AJKASZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA2–2(20) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Kulman Tamás)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Soltész D. (Szűcs K., 66.), Csizmadia Z., Kenderes (Görgényi, 79.), Rétyi – Zsolnai, Nagy K. (Tóth B., 79.) Vezetőedző: Kis Károly
SZEGED: Takács J. – Ódor, Szilvási, Pejovic, Mohl – Jovanovic (Gréczi M., 56.), Simon Á. – Dobos (Oláh G. –, 89.), Varga Sz., Kóródi (Gajdos, 56.) – Jammeh (Grumics, 56.)
Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Csizmadia Z. (1–0) a 26., Soltész D. (11-esből, 2–0) a 40., Gajdos (11-esből, 2–1) a 75., Gajdos (2–2) a 84. percben
Kis Károly: – Tudom, kevesen látták ezt a mérkőzést, de ezt nem igazán szabad még értékelni sem, mert az egyenlő feltételeket ezúttal sem kaptuk meg.
Dragan Vukmir: – Nehéz meccs volt, elaludtunk az első félidőben, a második félidőben viszont feljöttünk, próbáltuk megfordítani az eredményt. Igazságos a döntetlen, de tovább kell dolgoznunk, mert minél előrébb szeretnénk végezni a bajnokságban.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Punyi Gyula)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Babinyecz (Farkas M., 72.), Bora, Horváth P. – Hodonicki, Kitl M. (Kasik, 62.), Nagy S., Király P., Szabó P. – Máris (Kovács Á., 25.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Csató M. (Tányéros Á., a szünetben), Albert I., László N. (Ganbajar, a szünetben) – Mészáros D. (Nándori, 60.), Posztobányi (Daru, 60.) – Kocsis B., Madarász, Mim – Baracskai (Vörös, 83.) Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Csató M. (öngól, 1–0) a 36., Madarász (1–1) a 80. percben
Preisinger Sándor:
– Az első félidőben sok helyzetünk volt, de egyetlen gólhoz sajnos nekünk mindig kell öt-hat lehetőség. Keresem az okokat, hogy a második félidőben miért fordult ekkorát a mérkőzés, mert csak nyomoztuk a labdát, és nem nagyon tudtunk kijönni az apátiából. Sebességben mintha visszavettünk volna, és mindenki védte az előnyt, de nyilván nem ez volt a cél.
Visinka Ede:
– Az első félidőben nem nagyon találtuk a fogást a Békéscsabán. Megúsztunk pár helyzetet, aztán jött az az öngól, ami benne van a játékban. Büszke vagyok csapatomra, mert a második félidőben már csak egy együttes volt a pályán. A sors igazságtalansága lett volna, ha nem egyenlítünk.

PÉCSI MFC–SZOLNOKI MÁV FC 2–1 (1–0)
Pécs, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Aradi József, Kovács II Gábor)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó Zs., Bartha L. (Tölgyesi, 58.) – Grabant B. (Németh M., 88.), Geiger (Tihanyi, 58.), Hegedüs M. (Kónya D., a szünetben) – Adamcsek (Bajner, 66.). Vezetőedző: Vas László
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Szekszárdi (Irmes, a szünetben), Horgosi, Kovács O., Kotula – Tisza K., Kónya M. (Földi M., 86.) – Csirmaz, Rokszin (Bárdos, 72.), Tamás L. – Novák. Vezetőedző. Csábi József
Gólszerző: Adamcsek (11-esből, 1–0) az 5., Novák (11-esből, 1–1) a 62., Tihanyi (2–1) a 85. percben
Vas László
: – Masszív, jól szervezett Szolnokkal játszottunk. Az első félidőben meg voltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a mérkőzést, mivel ezt nem tettük meg, nehézzé tettük magunknak a folytatást. A Szolnok egyenlítése után újult erővel kellett küzdenünk a győzelemért. A szív és a fej ezúttal is rendben volt, ezért sikerült begyűjteni a három pontot.
Csábi József: – Nagyon harcos, pörgős találkozót játszottunk, sajnos nézők nélkül, de reméljük, a szurkolók mihamarabb visszatérhetnek. Felkészültünk a Pécs játékából, és bár az ötödik percben kapott véleményes tizenegyes kicsit megzavart minket, utána rendeztük sorainkat, és egy véleményes tizenegyessel egyenlítettünk. A második félidőben uraltuk a játékot, és nem érdemeltünk vereséget.

SOROKSÁR SC–BFC SIÓFOK 0–0 –
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Szécsi G. – Gárdos, Gengeliczki, Valencsik, Csontos – Gyömbér, Hudák M. (Korozmán, 62.) – Szerető, Orosz M. (Ramadan, 56.), Pászka – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 89.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Jagodics B., Izing, Kiss B. – Nikházi (Szakály A., 62.), Tajthy – Cipf, Horváth P., Tömösvári (Gaál B., 62.) – Elek B. (Balogh B. B., 74.). Szakmai igazgató: Mihalecz István
Lipcsei Péter
: – Sajnálom a gól nélküli döntetlent, mert a srácok sokat tettek a győzelemért. Nagyon nehéz ellenfél a Siófok, mert a kiesési zónában vannak, s nyilván nem akarnak búcsúzni. Ezért aztán itt is, ott is voltak helyzetek, de reális eredmény született.
Mihalecz István: – Úgy játszott, úgy küzdött a csapat, ahogy egy bennmaradásra hajtó együttesnek kell. Maradéktalanul nem lehetek elégedett, mert közelebb álltunk a győzelemhez, de vasárnap óta észrevehető volt a mentális fejlődés. Ez meglátszott az akaratban, agresszivitásban és a koncentrációban is.

1. Debreceni VSC 31 19 6 6 66–27 +39 63
2. Vasas FC 31 18 8 5 50–29 +21 62
3. Gyirmót FC Győr 31 18 5 8 44–25 +19 59
4. Pécsi MFC 31 16 10 5 42–20 +22 58
5. Nyíregyháza Spartacus 31 14 8 9 34–22 +12 50
6. FC Ajka 31 15 4 12 57–42 +15 49
7. Soroksár SC 31 14 7 10 43–35 +8 49
8. Szombathelyi Haladás 31 12 10 9 38–28 +10 46