Idegenben nyert a Vasas és a DVTK, fölényes szegedi siker, gólzápor Kécskén

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.03.20. 13:50
Feczesin Róbertnek (balra) nem jött össze a gólszerzés, de a Vasas ennek ellenére is begyűjtötte a három pontot (Fotó: Kovács Péter)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 29. fordulójában. Kora délután az éllovas Vasas a Nyíregyháza vendége volt Balmazújvárosban, és Otigba góljával 1–0-s győzelmet aratott. A második Diósgyőr szintén 1–0-ra nyert a III. Kerületi TVE otthonában. A Soroksár ismét gólgazdag mérkőzést játszott, és győzött Dorogon, Győrben viszont nem született gól. A folytatásban a Szeged fölényesen verte meg az Ajkát, a Tiszakécske pedig gólzáporos mérkőzésen nyerte meg az alsóházi helyosztót a Budaörs ellen. Ismét nyert a kiesés elől menekülő Budafok, a Haladás pedig sorozatban a hatodik hazai vereségét szenvedte el a Szentlőrinc ellen.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS FC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Antal Péter (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol (Godwords, 82.), Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z. (Jánvári, 82.) – Márkus, Szabó B. (Sigér Á., 71.) – Vass P. (Banyoi, 78.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 71.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Hinora, Berecz, Márkvárt D. (Hidi M, 86.) – Radó (Zimonyi, 68.), Feczesin, Ihrig-Farkas (Pekár, 86.) Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Otigba (0–1) a 75. percben
Feczkó Tamás: – Szervezetten játszottunk, és a második félidő elején helyzeteink is voltak. Sajnos épp akkor kaptuk a gólt, amikor már jobban futballoztunk. Az első félidőben mutatott támadójátékunkkal nem vagyok elégedett, de tudni kell, hogy több kulcsjátékosunk is hagyott ki edzéseket sérülés vagy betegség miatt.
Kuttor Attila: – A tavasz egyik legjobb játékával nagyon értékes győzelmet arattunk a Nyíregyháza ellen. Fontos volt a türelem, mert az első félidőben is megvoltak a helyzeteink, de azokat még nem sikerült kihasználni, egy rögzített helyzet után viszont sikerült betalálnunk, ami eldöntötte a meccset.

III. KERÜLETI TVE–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kalap utca
, 800 néző. Vezette: Csonka Bence (Medovarszki János, Csatári Tibor)
III. KERÜLET: Balázs J. ­– Kulcsár D., Fejes, Egerszegi, Bekker (Horváth O., 75.) – Rabatin, Köböl – Birtalan (Sili, 64.), Schuszter (Daróczi, 75.), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
DVTK: Póser – Eperjesi, Karan, Szűcs K. – Polgár (Szeles, 61.), Molnár G. (Németh Márió, 63.), Lucas, Oláh B., Bertus (Belényesi, 77.) – Jurek, Eppel (Horváth Z., 77.)Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Jurek (0–1) a 21. percben
Kemenes Szabolcs: – Aki látta a meccset tudja, hogy ikszes volt, még az is erős túlzás. De ez a különbség a nagycsapatok és mi köztünk: nekik elég volt egyetlen helyzet is, mi nem tudtunk annyit kidolgozni, amiből betaláljunk. Gratulációt érdemelnek, nagyon közel a céljuk, a feljutás. Nekünk marad továbbra is a kiesés elleni küzdelem.
Kondás Elemér: – Sok problémánk volt, sok játékosunk betegedett le. Nem volt egyszerű a mérkőzés, nagyon jól játszottak a hazaiak. Az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk, külön öröm, hogy egy fiatal DVTK-nevelés szerezte a győzelmet érő gólt. A pálya minősége nem volt a legjobb, de ezzel mindkét csapatnak meg kellett küzdenie.

DOROGI FC–SOROKSÁR SC 2–3 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog
, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Nyíri, Izing, Keresztes, Papp M. – Tóth B. (Lőrincz, 50.) – Girsik Á. (Vígh, 77.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna, 77.), Rácz F. (Oldal, 59.) – Szabó L. (Szedlár, 59.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Katona M. (Hudák, 80.), Haris – Csernik, Lőrinczy (Korozmán, 91.), Szerető (Magyari, 68.) – Lovrencsics B. (Kovac, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 28., Szerencsi (1–1) a 36., Szerető (1–2) a 48., Nyíri (2–2) az 50., Kovac (2–3) a 82. percben
Balogh Pál, szakmai igazgató: – Nem nyújtottunk rossz teljesítményt, de visszatérő problémánk hetek óta, hogy az ellenfelünk kevés helyzetéből gólt ér el. Kiegyenlített mérkőzés volt, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Lipcsei Péter: – Gratulálok játékosaimnak. Ezen a mérkőzésen az eredményesség és a győzelem volt a legfontosabb.

ETO FC–BFC SIÓFOK 00 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park,400néző. Vezette: Nagy Róbert (Huszár Balázs, Punyi Gyula)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Bagi, Csonka, Óvári – Bacsa (Berki, 81.), Tuboly (Szimcso, 64.), Toma, Vitális – Farkas B. (Priskin , 64.). Vezetőedző: Klausz László
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi (Elek B., 43.), Jagodics B., Varjas, Varga B. – Szakály A. (Nikházi, 71.), Krausz – Balogh B. (Medgyesi, 85.), Eördögh, Kiss B. – Horváth P. (Deutsch B., 85.). Vezetőedző: Domján Attila
Klausz László:
– Ezúttal elmaradt a gólzápor. Mindkét játékrész elején álmosan játszott a társaság, de voltak helyzeteink, csak a győzelemhez szükséges gól hiányzott.
Domján Attila: – Jól kezdtünk, nagy lehetőségekkel, ekkor kellett volna eldönteni a mérkőzést, mert később feljavult a hazai csapat. Főként azért vagyok bosszús, mert nem először marad el a győzelmünk úgy, hogy megőriztük a kapunkat a góltól.

SZEGED-CSANÁD GA–FC AJKA 3–0 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 750 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Bencze, 75.) – Kovács M., Farkas A. – Dobos Á. (Germán, 64.), Horváth K. (Debreceni, 75.), Csoboth (Daru, 75.) – Gajdos (Murár, 86.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
AJKA: Balogh M. – Murka (Sejben, 34.), Görgényi, Tar, Csemer – Lehoczky (Doncsecz, a szünetben), Tajthy (Kenderes, 34.) – Gaál B. (Berzsenyi, 88.), Tóth G., Csizmadia Z. – Szarka Á. (Dragóner, 67.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 2., Csoboth (2–0) a 27., Csoboth (3–0) a 35. percben
Dragan Vukmir: – Jól kezdtünk, három nulla volt ide az első félidőben, sőt kimaradt még néhány helyzet is. Rendben volt a hozzáállás, az akarat, és a szünet után annyit adtunk ki magunkból, amennyi az előny megőrzéséhez kellett.
Kis Károly: – A hazaiak gyorsan, már az első félidőben eldöntötték a meccset. Ennél jobbat, többet tudunk, és a kombinatív játékunk jó volt, de helyzeteket nem igazán alakítottunk ki. A Szeged megérdemelte a győzelmet.

BUDAFOKI MTE–SZOLNOKI MÁV FC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
BMTE-sporttelep
, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics (Györgyi, 85.), Jagodics, Vaszicsku, Fótyik, Kalmár O. (Kovács D., 76.) – Csonka A., Adorján, Soltész I. (Kulcsár, 76.), – Szabó L. (Romic, 92.), Farkas B. (László D., 46.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Papp Sz., Kovács O., Tóth B., Kurdics – Tisza K., Földi (Gohér, 80.), Busa B., (Csörgő, 73.), Hleba T. (Szekszárdi, 91.) –Tóth L. (Lakatos I., 80.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 87. percben
Csizmadia Csaba: – Nagyon sokat tettünk ezért a győzelemért, hetek óta folyamatosan küzdünk. Úgy gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet.
Romanek János: – Nehéz újat mondani, amikor mindig beletesszük a munkát a meccsekbe, és egy gólokkal kapunk ki. Az első félidőben kicsit bátortalanok voltunk, a második félidőben próbáltunk nyomást helyezni a Budafokra.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–AQUITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, 520 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Fazekas L., Albert I., Hodonicki – Máris (Pantovics, 77.), Váradi (Szabó P., 59.), Király (Varga Sz., 77.), Sipos G. (Zvara, 73.) – Lukács R., Tóth D. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
CSÁKVÁR: Auerbach – Körmendi, Vaskó (Dulló, 86.), Karacs, Major G. – Mészáros D. (Makrai G., 78.), Derekas – Komáromi, Molnár R., Mim (Torvund, 66.) – Kártik. Vezetőedző: Mónos Tamás.
Gólszerző: Molnár R. (0–1) a 6., Lukács R. (11-esből, 1–1) a 9. percben
Kiállítva: Lukács R. (második sárga lappal) az 52. percben
Schindler Szabolcs
: – A hét elején úgy volt, hogy nem is tudunk játszani, hiszen a csapat nagy része beteg volt. Ez sajnos érződött, de nagyon fontos, hogy nagyot küzdött a csapat. Ha az elmúlt három mérkőzés összképét nézem, akkor nagyon sokan azt mondták volna, hogy a hét pont az vállalható.
Mónos Tamás: – Úgy készítettem fel a csapatot, hogy szerettünk volna nyerni. Az első félidőben rengeteg helyzetünk volt, jól futballoztunk. A második felvonásban a kiállítás után is rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, nem is voltunk türelmetlenek, de iszonyat jó napot fogott ki az ellenfél kapusa.

TISZAKÉCSKE LC–BUDAÖRS 4–3 (2–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Farkas N. (Farkas A. 62.), Csáki, Máté Zs. – Erdei C., Kosznovszky, Marsa L. (Vachtler, a szünetben), Kovács B. (Oláh M. 82.), Balázs B. – Gyurján (Simon M., 62.), Beliczky (Kalmár F., 73.). Vezetőedző: Visinka Ede
BUDAÖRS: Tóth G. – Galambos, Tányéros Á., Molnár Cs. (Sajbán M., 82.), Tóth K. – Csillag D. (Horváth B., 21.), Fényes, Molnár T. (Halácsi, 82.), Petneházi – Balázs Zs., Winkler (Vankó, 62.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Balázs Zs. (0–1) a 13., Molnár T. (0–2) a 28., Beliczky (1–2) a 30., Marsa L. (2–2) a 35., Kosznovszky (3–2) az 50., Balázs Zs. (3–3) a 66., Kalmár F. (11-esből, 4–3) a 81. percben MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede
: – Örülök, hogy tudtunk fordítani. Ez volt az egyik legnehezebb mérkőzésünk a bajnokságban. Tudtuk, hogy a Budaörs jó csapat, jó támadókkal. El is mentek 2–0-ra az elején. Nem volt könnyű innen felállni. Nekünk most sikerült, vezetést is szereztünk. 3–2-nél le is zárhattuk volna a meccset. Óriási tisztelet a csapatnak, hogy végül 3–3 után sikerült berúgni a győztes gólt. Féltünk ettől a mérkőzéstől, de a labdarúgóink hittek magukban és abban a munkában, amit csinálunk.
Toldi Gábor: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. 2–0-ás vezetésünk birtokában nyugodtan futballozhattunk volna, de az ellenfél rövid időn belül egyenlített. Hektikus volt ez a meccs, hiszen 3-2 után visszajöttünk 3–3-ra. Ezután bármelyik csapat nyerhetett volna. Mi jöttünk ki rosszabbul a végjátékból. Amatőr hibákat követtünk el ezen a mérkőzésen. Ezen a szinten ilyen hibák nem férnek bele.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 852 néző. Vezette: Görög Márió (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
HALADÁS: Verpecz – Kállai, Csató, Devecseri, Németh M. – Csilus, Stieber A. (Szijjártó, 76.), Kiss B., Holdampf – Tóth M. (Monori, 59.), Lencse (Horváth R., 76.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (Török, 78.), Hesz, Tamás L., Nagy B. – Harsányi (Rétyi, 63.), Grumic (Bányai, 63.), Jancsó (Erdélyi, 78.), Nagy Zs. – Szabó M. (Mervó, 88.), Biben. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Nagy B. (0–1) a 90. percben
Németh Szabolcs: – Ezen a találkozón hiányzott a kreativitás a játékunkból. Változtatnunk kell a jövőben, hogy eredményesen tudjunk szerepelni.
Marián Sluka: – Gratulálok a csapatnak, kiváló teljesítményt nyújtottunk. A megbeszélteknek megfelelően maradéktalanul végrehajtották a taktikai feladatot. Új felállást választottunk, megerősített középpályás sorral, s megérdemelten nyertük meg a találkozót.