A Pécsen nyertes Loki a forduló győztese, a Vasas nem bírt a Gyirmóttal

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.03.14. 18:50
Gyirmóti gólöröm Lencse tizenegyese után: Csertői Aurél együttese egy pontot elvitt az Illovszky Stadionból (Fotó: Meder István)
Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 29. fordulóját. A játéknap fő rangadóján a Vasas a három ponttal mögötte álló Gyirmót ellen csak 1–1-es döntetlenre volt képes, miközben a listavezető Loki a másik rangadón két góllal verte az újonc Pécset, így négy pontra növelte előnyét a tabella élén. A somogyi derbin a Kaposvár nem bírt a Siófokkal, de a most ifj. Mihalecz István által irányított Balaton-partiak öt vereség után legalább újra pontot szereztek. A Budaörs már három góllal is vezetett a Soroksár otthonában, a végén mégis kikapott 5–4-re, így már 10 bajnoki óta nyeretlen. A remek formában lévő Ajka a Szolnokot verte meg, így egymás után hatodik meccsén diadalmaskodott, a tavasszal még veretlen Dorog pedig gól nélküli döntetlenre végzett a Haladással. A Kazincbarcika legyőzte a Békéscsabát, a Szpari azonban nem bírt a Szentlőrinccel.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

VASAS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Csaba (Szalai Balázs, Kis Zoltán)
VASAS: Jova – Terbe, Viczián, Tóth B., Silye – Hidi M. (Köböl, a szünetben), Pátkai – Radó, Hinora (Szatmári L. 61.), Pekár (Vernes, 61.) – Feczesin. Megbízott edző: Tóth András
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Karacs (Szegi 76.), Széles, Kirják – Vass Á. – Vogyicska, Nagy P., Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Varga B. 83.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lencse (11-esből, 0–1) a 28., Silye (1–1) a 60. percben
Tóth András: – Jól kezdtük a mérkőzést, de a gól kicsit megfogott minket. A szünet után rendeztük a sorokat, többet tettünk a győzelemért. Végig tartottuk a kapcsolatot vezetőedzőnkkel Schindler Szabolccsal, boldogabbak lettünk volna egy győzelemmel, de összességében elégedettek lehetünk.
Csertői Aurél: – A lehetőség kapujában álltunk, ha nyerünk, közelebb kerülhettünk volna a Vasashoz. Jogos tizenegyessel szereztünk vezetést, utána az első félidő közepétől jobban mutatott a játékunk. Idegenben a Vasas otthonában meg kell becsülnünk a szerzett egy pontot, viszont az utóbbi meccseken elért három döntetlennel nem vagyok elégedett. Álmodozni kell, hiszen minél jobb eredményt szeretnénk elérni.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–BFC SIÓFOK 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Farkas Tibor (Mohos Milán, Kovács Gábor)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Dvorschák, Hadaró (Bidzilya, 84.) – Gál M. (Ur, 84.), Nagy J. – Bartos (Bíró, 76.), Farkas B., Zólyomi (Balog A., 51.) – Balázs Zs. Vezetőedző: Várhidi Péter
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Jagodics, Izing, Kiss B. – Kecskés (Varjas Z., 80.), Nikházi (Szakály A., 64.) – Horváth P., Cipf (György, 87.), Balogh B. (Gaál B., 64.) – Elek B. (Hajnal, 87.). Megbízott edző, sportigazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Horváth P. (0–1) a 49., Balázs Zs. (1–1) az 55. percben
Várhidi Péter
: – Volt két nagyon jó negyedóránk. Az első a mérkőzés elején, hiszen nagyon jól kezdtünk, sorban rúgtuk a szögleteket, ebből apróbb lehetőségeink is voltak. A második pedig a rúgott gólunk után. A csapat küzdött, mindent megtett a sikerért. Sajnos nagyon kevesen vagyunk sérülés miatt, így nem tudtam belenyúlni a mérkőzésbe.
Mihalecz István – Számunkra ez egy simán nyerhető mérkőzés volt. Legalább nyolc százszázalékos helyzetet hagytunk ki, amit a futball megbüntetett. Egy tizenegyessel Kaposváron hagytunk két pontot. Olyan szériában vagyunk, amikor a szerencse nem áll mellettünk. Ettől függetlenül a játékkal és a játékosok hozzáállásával, küzdeni akarásával elégedett voltam, azonban ezt a játékot gólra játsszák.

PÉCSI MFC–DEBRECENI VSC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár Tamás (Király Zsolt, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó, Geiger (Bartha, 60.) – Grabant, Óvári (Hegedűs M., 66.), Kónya D. (Keresztes B., 76.) – Adamcsek (Bajner, 60.).Vezetőedző: Vas László
Debreceni VSC:
Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J., Dzsudzsák, Bódi (Bényei Á., 89.) – Pintér Á. (Baráth P., 86.), Szécsi – Bárány (Ugrai, 72.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:
Szécsi (0–1) a 6., Bényei (0–2) a 95. percben
Kiállítva:
Baráth P. a 87. percben
Vas László:
– Próbáltuk nyomás alá helyezni a Debrecent, igyekeztünk nekik kellemetlen stílusban futballozni, de az első támadásból gólt kaptunk, és hiába tudtuk megvalósítani az elképzelteket, a Debrecen túl rutinos játékosokból áll ahhoz, hogy ne találja meg ennek az ellenszerét.
Toldi Gábor:
– Jó mérkőzést játszottunk, az elején vezetést szereztünk, és végig kontrolláltuk is a találkozót, de nem sikerült lezárnunk, csak az utolsó percben.

SOROKSÁR SC–BUDAÖRSI SC 5–4 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!!
Budapest, Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Szilágyi Norbert)
SOROKSÁR: Major B. – Gárdos (Kópis, 79.), Takács Zs., Csontos, Pászka – Derekas, Hudák – Tóth D. (Szerető, 56.), Ramadan, Csernik – Erdélyi. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Zsidai – Petneházi, Molnár Cs. , Csiki N. (Molnár T., 73.) – Halmai Á., Pethő (Horváth E., 86.), Végh G. (Petró, a szünetben). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Halmai Á. (0–1) a 9., Halmai Á. (0–2) a 13., Csontos (1–2) a 47., Pethő (1–3) az 53., Pethő (1–4) az 56., Derekas (2–4) a 68., Hudák (3–4) a 71., Pászka (4–4) a 81., Ramadan (5–4) a 93. percben
Lipcsei Péter
: – Szerintem lábon kihordtam vagy két infarktust. Nem kezdtünk jól, gyorsan vezetést szerzett az ellenfél, a negyedóra végére már nulla-kettő volt az állás. A szünet után sikerült szépíteni, és láttam a reményt, de ez gyorsan szertefoszlott, miután két hibát elkövettünk, és már négy-egyre módosult az állás a Budaörs javára. Ami viszont utána jött, még nem fordult elő az életemben. Emberfelettit nyújtottak játékosaim, csak dicsérni tudom őket. A sors ezt adja, ha teszel érte, és akkor ez jön is. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, hiszen az öt gólon kívül is voltak ziccereink.
Márkus Tibor: – Nehezemre esik megszólalni egy ilyen mérkőzés után, amin pláne jól is kezdtünk, és meg volt a megfelelő előnyünk, aztán voltak lehetőségeink is, hogy lezárjuk a mérkőzést. Úgy néz ki azonban, hogy nekünk a négy gól még mindig kevés ahhoz, hogy egy mérkőzést megnyerjünk. A második félidőben is voltak lehetőségeink, ezeket ki kellett volna használni, és akkor nem ez az eredmény születik. Helyette hagytuk magunkat, és felőrölt minket a Soroksár.

ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Bognár László, Kiss Balázs)
ETO:
Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes (Bagi, a szünetben) – Egerszegi (Vitális, a szünetben), Kiss M. – Szimcso (Sipőcz, 65.), Berki, Májer (Vankó, 87.) – Farkas B. (Molnár R., a szünetben). Vezetőedző: Csató Sándor
CSÁKVÁR: Markek – Csató M., Posztobányi, Albert I., Baranyai – Murka (Major G., 60.), Mészáros D. (Nándori, 86.), Madarász M., Sejben (László N., 72.) – Kocsis B. (Vörös T., 86.), Mim (Baracskai, a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Csató M. (0–1) a 31., Molnár R. (1–1) a 80. percben
Csató Sándor:
– Nehéz az első félidőt értékelni, a hit és az akarat nélküli játékunk miatt. A második félidőben többet birtokoltuk a labdát, és támadásokat is tudtunk vezetni. Nem lehetünk elégedettek az egy ponttal, a mutatottnál több van a csapatban.
Visinka Ede: – Mindkét gárdának voltak hiányzói, de összességében jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben, sőt, a szünet után is voltak helyzeteink, ha megszerezzük a második gólt, három ponttal távozhattunk volna. A második félidőben várható volt, hogy a támadóbban fellépő Győr megszerzi az egyenlítő gólt, de így is hiszem, hogy a gondjaink ellenére kiharcoljuk a bennmaradást.

KAZINCBARCIKAI SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött Vezette: Kovács J. Zoltán (Aradi József, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Oltean, Szűcs K., Farkas A., Mikló – Németh T., Oldal, Tóth B. (Kovács M., 55.), Toma – Kovác (Kalmár, 90.), Tóth-Gábor (Takács T., 69.) Megbízott vezetőedző: Kriston István
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Farkas M., Szabó P., Babinyecz (Kitl M., a szünetben), Bora, Kasik (Hodoniczki, 55.) – Horváth P., Kovács Á. (Fazekas L., 87.), Nagy S. (Lukács R., 67.), Király P. (Máris, 55.) – Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző:
Farkas A. (1–0) az 54. percben
Kiállítva:
Kovács M. a 74. percben
Kriston István: – Elismerés illeti a játékosokat, megérdemelt győzelmet arattak. Amit megbeszéltünk és gyakoroltunk az edzéseken, azt mind megvalósították. Agresszív és gyors játékot nyújtottunk, értékes sikert arattunk.
Preisinger Sándor:
– Nem játszottunk jól, de amennyi tiszteletlenséget és megaláztatást el kellett viselnünk, az vérlázító és elfogadhatatlan.

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya
, Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Hofbauer Roland)
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó (Nagyházi, 88.), Papp M. – Rjasko (Csillag, a szünetben) – Zuigéber (Délczeg, 82.), Lénárth, Mészáros Á. (Girsik, 71.), Szedlár – Kanalos. Vezetőedző: Fenyvesi László
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Jancsó (Rácz F., 76.), Németh Milán, Debreceni Z. – Kállai (Tóth D., 86.), Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Dragóner (Németh Márió, 56.), Tóth M. (Medgyes Z., a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Fenyvesi László:
– Értékes pontot szereztünk a remek formában lévő Haladás ellen. A második félidőre feljavult a játékunk, összességében elégedett vagyok a döntetlennel.
Mátyus János: – Küzdelmes mérkőzésen közelebb álltunk a győzelemhez, de a döntetlennel sem vagyok elégedetlen. Gratulálok a csapatom játékához.

FC AJKA–SZOLNOKI MÁV FC 2–0(00) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajk
a, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Baghy Csaba, Bede Tamás)
AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Csemer – Csizmadia Z. (Tóth B., 63.), Kenderes (Tóth G., 23.), Szekér, Soltész D. – Zsolnai, Nagy K. (Rétyi, 63.) Vezetőedző: Kis Károly
SZOLNOK: Molnár-Farkas– Szekszárdi, Horgosi (Csirmaz, a szünetben), Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza K., Kónya M. (Szabó B., 84.), Rokszin (Kurdics, 77.) – Lakatos I. (Földi, 68.), Irmes (Bárdos, 84.) Vezetőedző: Csábi Józs ef
Gólszerző: Zsolnai (1–0) a 72., Rétyi (2–0) a 86. percben
Kis Károly:
– Számítottunk rá, hogy nehéz találkozó lesz. Az első félidőben kiegyenlített volt a mérkőzés. A második félidőben szerkezetet váltottunk és megérdemelten nyertünk.
Csábi József: – A támadójátékunk ma nagyon gyenge volt, és ez sajnos ezt eredményezte. A kapott gól után feljebb kellett jönnünk, de sajnos kaptunk még egy gólt. Bennünk maradt, ami az elmúlt fordulókban kijött.

DEBRECENI EAC–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
DEBRECEN: Zöldesi – Nagy Z., Bényei B., Zachán, Szabó K., Székely D. – Bereczki, Spitzmüller, Soltész, (Sárosi N., 73.) Kundrák N. – Sármány (Kiss B., 77.). Megbízott edző: Györky Gábor
SZEGED: Varga B. – Ódor, Szilvási, Pejovics, Mohl – Dobos (Kővári, 88.), Simon Á., Jovanovics, Gajdos (Oláh G., 71.) – Grumics (Gréczi, a szünetben), Germán (Kóródi, 27.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Grumics (0–1) a 15., Szilvási (öngól, 1–1) a 28., Gajdos (1–2) a 64. percben
Györky Gábor
: – Hazai környezetben élesebben kell kezdeni egy meccset, mint mi tettük, szélesebben, több passzal kellett volna támadnunk. Az első félidő második felében és a találkozó hajrájában futballoztunk úgy, ahogy egy győzelemre játszó csapattól elvárható.
Dragan Vukmir: – Ilyen meccsre számítottam, hiszen a DEAC harcos csapat, ezt most is bizonyította. Ellenfelünk a sok hiányzója ellenére is jól játszott, számunkra pedig az volt a legfontosabb, hogy három pontot szereztünk ezen a küzdelmes meccsen.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZENTLŐRINC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette
: Kovács Imre (Kovács II Gábor, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Fodor F., Jánvári, Galambos – Papucsek – Kalocsai (Sztaroszta, 70.), Paku, Gresó (Györgyi, 80.), Hamed (Svedjuk, 70.) – Hornyák (Zamostny, 56.). Vezetőedző: Gálhidi György
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Újvárosi (Hleba, 83.), Cenaj (Havas, 83.) – Harsányi I. (Sili, 69.), Frőhlich (Kovács D., 58.), Kapronczai (Törőcsik P., a szünetben) – Mervó. Vezetőedző: Marián Sluka
Gálhidi György
: – Nem tudtuk megismételni az elmúlt hetek jó teljesítményét, mert agresszívan futballozó, a játékunkat jól tördelő ellenféllel találkoztunk. Így is volt négy helyzetünk, talán tizenegyest is kaphattunk volna két szituációban, de ezek csak kifogások. Valójában nem játszottunk igazán jól és nem tudtuk feltenni az i-re a pontot.
Marián Sluka: – A megszerzett pont mellett annak is örülök, hogy koncentráltan és szervezetten futballoztunk. Főleg a második félidőben vettük fel a Nyíregyháza agresszív stílusát, felvállaltuk a párharcokat és végig egyenrangú ellenfeleknek bizonyultunk.

1. Debreceni VSC 29 18 6 5 64–25 +39 60
2. Vasas FC 29 16 8 5 48–29 +19 56
3. Gyirmót FC Győr 29 16 5 8 38–24 +14 53
4. Pécsi MFC 29 14 10 5 36–18 +18 52
5. FC Ajka 29 15 3 11 55–39 +16 48
6. Soroksár SC 29 14 6 9 43–33 +10 48
7. Nyíregyháza Spartacus 29 13 7 9 29–22 +7 46
8. Szombathelyi Haladás 29 12 9 8 38–25 +13 45