Drámai hajrában győzte le a Csaba a DVTK-t, már négy pont a Vasas előnye

2022.03.13. 13:50
Meglepetés született Miskolcon: a Békéscsaba padlóra küldte a DVTK-t
A Vasas lett a labdarúgó NB II 28. fordulójának nagy nyertese. Kuttor Attila együttese az ETO ellen sorrendben a negyedik bajnoki győzelmét érte el, és mivel a Diósgyőr meglepetésre drámai hajrában hazai pályán kikapott a Békéscsabától, négy pontra nőtt a piros-kékek előnye. A Nyíregyháza egy hajrágóllal tudott nyerni Csákváron, akárcsak a Tiszakécske Szentlőrincen. A Budaörs hatfordulós nyeretlenségi sorozatát megszakítva fölényesen verte a Dorogot, a Kecskemét és a Szeged pedig ezúttal csak döntetlenre volt képes.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

VASAS–ETO FC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1063 néző. Vezette: Radványi Ádám (Becséri Gergely és Márkus Péter)
VASAS
: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Pátkai, Berecz, Márkvárt (Hinora, a szünetben) – Radó (Pekár, 90+1.), Zimonyi (Hidi M., 75.), Ihrig-Farkas (Feczesin, 63.). Vezetőedző: Kuttor Attila
ETO FC
:Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Fodor, Csonka – Óvári, Toma, Tuboly (Erdei M., 84.), Vitális – Priskin (Farkas B., 66.), Berki (Bacsa, 63.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kiss M. (öngól, 1–0) a 72., Feczesin (2–0) a 89. percben
Kuttor Attila
: – Már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, hiszen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ezért külön öröm, hogy nem adták fel a játékosok, és a hajrában sikerült megtörni a győriek ellenállását.
Klausz László: – Nagy erőket mozgósítottunk a védekezésben, talán ha kicsit bátrabban és pontosabban játszunk, meglepetés is lehetett volna a vége.

DIÓSGYŐRI VTK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 3–4 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 2746
néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
DVTK: Danilovics – Polgár, Szatmári Cs., Szűcs K. – Kispál (Jurek, 60.), Zsolnai R. (Eppel, 60.), Lucas, Molnár G., Oláh B. – Horváth Z., Könyves N. Vezetőedző: Kondás Elemér
BÉKÉSCSABA: Winter – Hodonocki, Farkas M., Bora, Bor – Puskás G. (Fazekas L., 75.), Sipos G., Váradi (Farkas B., 90+2.), Pantovics (Szabó P., 75.) – Tóth D., Horváth P. (Ilyés T., 62.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Horváth Péter (0–1) a 7., Pantovics (11-esből, 0–2) az 56., Pantovics (0–3) a 63., Eppel (1–3) a 67., Horváth Z. (2–3) a 77., Jurek (3–3) a 86., Sipos (3–4) a 90+2. percben
Kondás Elemér
: – Úgy kezdtünk, ahogyan nem szabad, ellenfelünk az első támadásból gólt rúgott. Mentünk előre, jött a tizenegyes, majd egy hiba és máris háromgólos hátrányba kerültünk. Csapatunk erejét mutatja, hogy felálltunk a padlóról, voltak lehetőségeink, de ellenfelünk kapusa parádés formában védett. A második játékrészben nyújtott teljesítmény alapján meg kellett volna nyerni a találkozót.
Schindler Szabolcs: – Taktikailag jól felkészültünk a mérkőzésre. Sok kontrát vezettünk, és nem érdemtelenül kerültünk háromgólos előnybe. A fordulás után mélyen védekeztünk, ezt ellenfelünk kihasználta és egyenlített. Győzelmünk ennek ellenére megérdemelt. Jó hetet zárunk, hiszen két meccsen hat pontot szereztünk.

BFC SIÓFOK–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Aradi József, Vörös Dániel)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varga B., Benczenleitner – Szakály A. (Eördögh, 68.), Varjas Z. – Balogh B., Medgyesi M. (Kiss B., 57.), Horváth P. (Nikházi, 68.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
PÉCS:
Helesfay – Króner, Sági, Rácz L., Dávid Z. – Grabant (Marques-Airosa, a szünetben), Nikitscher, Futó, Hegedűs M. (Károly B., 70.) – Adamcsek (Bíró B., a szünetben), Geiger (Hursán, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Domján Attila:
– Az első félidő küzdelmes volt, „kiölte" egymást a két csapat, nem nagyon alakult ki folyamatos játék. A második félidőben egyértelműen a pécsiek fölé kerekedtünk, újabb kapufát lőttünk, büntetőt is hagytunk ki. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk volna.
Vas László: – Ezt a mérkőzést egy roncsderbihez tudnám hasonlítani, tompán, enerváltan, sok technikai hibával játszottunk. A megszerzett egy pont nagyon értékes számunkra, a szívünk és a fejünk a helyén volt. Bízom benne, hogy kipihenik magukat a srácok és jövő héttől jobb teljesítményre leszünk képesek.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–3 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette:Horváth Tibor (Máyer Gábor, Punyi Gyula)
CSÁKVÁR: Auerbach – Mayer, Vaskó, Karacs, Major G. (Torvund, 82.) – Mészáros D. (Mim, 63.), Derekas – Komáromi (Tamás N., 71.), Molnár R., Makrai – Kártik (Koval, 82.). Vezetőedző: Mónos Tamás
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni – Pócsik (Nemes, 83.), Márkus (Vass P., 35.), Szabó B., Kovács Á. (Jánvári, 61.) – Zamostny, Banyoi (Novák, 61.). Vezetőedző:Feczkó Tamás
Gólszerző:
Zamostny (0–1) a 2., Banyoi (0–2) a 8., Molnár R. (1–2) a 42., Molnár R. (2–2) a 88., Novák (2–3) a 90+3. percben
Kiállítva: Mayer (86. Csákvár)
Mónos Tamás:
– Nem érdemeltünk vereséget, de megint kétgólos hátrányból kellett talpra állnunk. Ez rengeteg energiát emésztett fel, s nem vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt elbírjuk.
Feczkó Tamás: – Nagyon jól kezdtünk, akár több góllal is vezethettünk volna. A szünet után elfogytunk a tengelyben, így mást kellett játszanunk, ám így is nyertünk.

SOROKSÁR SC–SZEGED-CSANÁD GA 2–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző.Vezette: Móri Tamás (Rózsa Dávid, Nagy Viktor)
SOROKSÁR: Abu – Nagy O., Haris, Gyömbér, Katona M. (Szerető, 60.; Kovác, 82.) – Csernik, Hudák M. – Redzic (Magyari, 75.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZEGED: Molnár F. T. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Kovács M., Farkas A. – Gréczi M. (Germán, 54.), Horváth K., Csoboth (Bencze M., 82.) – Gajdos.Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Redzic (1–0) a 31., Korozmán (2–0) a 34., Germán (2–1) a 62., Gajdos (2–2) a 73. percben
Lipcsei Péter
: – Sajnos több játékosom kiesett a mérkőzés előtt, így eleve kevesen voltunk, szinte az egész védelmet át kellett formálnom. Ennek ellenére az első félidőben parádésan játszott a csapat. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, le a kalappal előttük. Jó csapat ellen játszottunk és szereztünk pontot.
Dragan Vukmir: – Az első félidőben jól kezdtünk, de utána nagy hibákat követtünk el, ezeket ki is használták a hazaiak. A másodikban már sokkal jobban futballoztunk, megvoltak a helyzeteink is, az egyenlítés után pedig nyernünk kellett volna.

KECSKEMÉTI TE–SZOLNOKI MÁV 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 700
néző. Vezette: Takács Tamás (Tőkés Róbert, Ring Kevin)
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Paudits, 64.), Gál Sz., Rjasko, Lipcsei Á., Hadaró (Grünwald, 64.) – Katona B., Nagy K. (Szuhodovszki, 83.), Szalai G. – Lukács D., Tóth Barna. Vezetőedző: Szabó István
SZOLNOK: Hegedüs L. – Szekszárdi, Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Lakatos Cs. (Tóth Bence, 83.) – Földi, Hleba (Kónya, 83.), Tisza K. – Irmes (Sipos Z., 87.), Kurdics (Csörgő R., 74.,) Vezetőedző: Romanek János
Szabó István:
– Látszott a Szolnok szándéka, amiért jött, elvitte, szerzett egy pontot. Végig irányítottunk, sajnos a vártnál kevesebb helyzetet dolgoztunk ki, de a fölényünk nem párosult góllal.
Romanek János: – Próbáltuk kikapcsolni a Kecskemét gyors támadóit, ami valamelyest sikerült is, jobbára szabad- és szögletrúgásokból veszélyeztettek. Ezeket nagyrészt hatástalanítottuk, ám voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Ilyen mentalitással reményeim szerint kiharcoljuk a bennmaradást.

FC AJKA–III. KERÜLETI TVE 1–1 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Farkas Tibor (Bertalan Dávid, Szabó Dániel)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Stoiacovici, 73.), Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, a szünetben) – Kenderes (Tajthy, a szünetben) – Vogyicska (Szűcs K., a szünetben), Lehoczky, Csizmadia Z. – Gaál B., Szarka (Dragóner F., 61.) Vezetőedző: Kis Károly
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes A., Egerszegi, Bekker – Schuszter (Horváth O., 57.), Köböl (Nyári P., 68.; Szalai V., 74.), Rabatin – Birtalan 6 (Sili, 68.), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Birtalan (0–1) a 20., Gaál B. (1–1) a 83. percben
Kis Károly:
– Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, rengeteg helyzetük volt, kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége.
Kemenes Szabolcs: – Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján... Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, viszont a végén az ajkaiak dönthették volna el. A mérkőzés egészét tekintve örülök az egy pontnak.

SZENTLŐRINC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Szentlőrinc, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Török L., Biben (Németh B., a szünetben) – Harsányi (Drljo, 69.), Jancsó (Törőcsik, 82.), Szabó M. – Grumics (Rétyi, 69.) Vezetőedző: Marián Sluka
TISZAKÉCSKE:
Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma (Farkas N., a szünetben) – Gyurján B., Erdei C., Marsa (Pongrácz, 69.), Kosznovszky (Benke, 50.) – Beliczky (Kalmár F., 82.), Simon M. (Kiprich D., 50.) Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Beliczky (11-esből, 0–1) a 18., Szabó M. (1–1) a 79., Kiprich D. (1–2) a 90+2. percben
Marián Sluka:
– Némi szerencse is kellett a Tiszakécske győzelméhez. Amire készültünk, az történt a pályán: szervezett, masszív ellenféllel találtuk magunkat szembe. A félidőben változtattunk a taktikán, ez bevált, megérdemelten egyenlítettünk. De ilyen a futball, a hosszabbításban mi kaptunk gólt.
Visinka Ede: – A Szentlőrinc újra remek szezont fut, így tudtuk, nehéz meccs vár ránk. A második félidőben a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, benne volt a pakliban, hogy egyenlítenek. Mi azonban tizenkilencre lapot húztunk. Kívánom, hogy mindketten maradjunk bent.

BUDAÖRSI SC–DOROGI FC 3–0 (
1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs,
Árok utca,300néző.Vezette:Nagy Norbert (Kiss Balázs, Szilágyi Norbert)
BUDAÖRS:Tóth G. – Tóth K., Tányéros, Gyurácz (Fényes, 68.), Galambos – Petneházi, Molnár Cs. – Balázs Zs., Csillag (Vankó, 79.), Winkler (Sajbán Miklós, 79.) – Murai (Molnár T., 27.).Vezetőedző:Toldi Gábor
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus (Kárász, 72.), Izing (Papp M., a szünetben), Berkó – Szerencsi, Tóth B. (Lőrincz, 59.), Barna G. (Hajdú R., a szünetben) – Rácz F., Szabó L. (Girsik, 64.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:Balázs Zs. (1–0) a 39., Molnár T. (2–0) a 64., Balázs Zs. (3–0) a 83. percben
Kiállítva:Berkó (Dorog) a 68. percben
Toldi Gábor:– Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak.
Fenyvesi László:– Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt.