Elbukott a Vasas Szolnokon és megint csak második, nem bírt a Gyirmót a Szegeddel

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.03.07. 19:00
Jova hiába vetődött, a Szolnok Novák Csanád tizenegyesgóljával legyőzte a Vasast (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A szombati Debreceni VSC–Kaposvár (2–0) találkozó után vasárnap kilenc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II 28. fordulója. A játéknap előtt éllovas Vasas Szolnokra látogatott és egy tizenegyesgóllal alulmaradt az előtte zsinórban három bajnokit elbukó MÁV-val szemben. A tavasszal sokáig remeklő Gyirmót hazai pályán csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Szegeddel szemben. A Pécs a Budaörs, a Nyíregyháza a Csákvár, a Dorog pedig a Szentlőrinc vendégeként gyűjtötte be a három pontot. Jót tett az edzőváltás a Barcikának, amely magabiztosan verte otthon a DEAC-ot. Zárásként a Haladás egy góllal győzött a Soroksár ellen Szombathelyen.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–VASAS FC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, zárt kapuk mögött. Vezette:
Solymosi Péter (Bornemissza Norbert, Horváth Zoltán)
SZOLNOK: Csáki – Szekszárdi (Csirmaz, 60.), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Rokszin (Földi M., 80.), Kónya M. (Berdó, 74.), Tisza K. – Irmes (Kurdics, 80.), Novák. Vezetőedző: Csábi József
VASAS: Jova – Szivacski, Szilágyi Z., Viczián, Silye– Hidi M. (Köböl, 73.) – Berecz, Pátkai – Pekár (Balajti, 73.), Feczesin (Hinora, 83.), Radó (Vernes, 63.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Novák (11-esből, 1–0) a 69. percben
Kiállítva: Szivacski (reklamálásért) a 95. percben
Csábi József: – Újra rátaláltunk a helyes útra. Kemény mérkőzést vívtunk a Vasassal, de fegyelmezetten és taktikusan játszottunk. Az elmúlt meccseken a koncentrációnk nem volt tökéletes, ezúttal viszont igen. Megérdemelten nyertünk, több helyzetet dolgoztunk ki, mint ellenfelünk.
Schindler Szabolcs: – Óriási küzdelem folyt a pályán, és sajnos nehezen vettük fel ezt az agresszív stílust. Védekezésben több kisebb hibát is elkövettünk, amit kihasznált a Szolnok, míg mi nem voltunk olyan határozottak a kapu előtt, mint az előző fordulókban.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, zárt kapuk mögött. Vezette: Kulcsár Katalin (Kovács Gábor, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Verpecz – Schimmer, Mocsi A., Németh Milán, Debreceni Z. – Kállai (Tóth D., 83.), Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Dragóner (Doktorics, 92.), Tóth M. (Németh Márió, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Abu – Gárdos (Ladányi, 86.), Takács Zs., Csontos, Pászka – Hudák, Derekas – Szerető (Ramadan, a szünetben), Csernik, Magyar (Tóth D., 75.) – Erdélyi. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Németh Milán (1–0) a 72. percben
Kiállítva: Mocsi A. a 92. percben
Mátyus János
: – Fantasztikus teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten nyertünk és fontos, hogy újfent nem kaptunk gólt. Az első tíz perc után változtattunk a taktikán, ez átformálta a játék képét. A második félidőben már jól játszottunk, a csapat remek teljesítményt produkált.
Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget, a döntetlen igazságosabb lett volna. Az első félidőben nem adtak meg egy tizenegyest a javunkra, ez meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Sajnos most már sorozatban nem kapjuk meg a nekünk járó jogos büntetőket. A mérkőzés során csúsztunk-másztunk, amit lehetett, mindent elkövettünk, de nem sikerült pontot szereznünk.

BFC SIÓFOK–FC AJKA 1–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Bognár László, Ország Péter)
SIÓFOK: Szmola – Tömösvári (Horváth M., 55.), Jagodics B., Izing, Deutsch B. – Szakály A. (Nikházi, 79.), Kecskés T. (Varjas, 59.) – Gál M. (Hajnal, a szünetben), Cipf, Balogh B. (Horváth P., a szünetben) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Kenderes (Stoiacovici, 76.), Szekér (Rétyi, 76.) – Csizmadia, Zsolnai R. (Berzsenyi, 91.), Tóth G. (Tóth B., 64.) – Soltész (Görgényi, 76.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Zsolnai R. (0–1) a 9., Elek (11-esből 1–1) a 66., Tóth B. (1–2) a 78., Zsolnai R. (11-esből, 1–3) a 88. percben
Waltner Róbert
: – A mentalitásunk ingadozó, sokan nem érzik át nehéz helyzetünket. Alázat és akarat nélkül, valamint úgy, hogy még azt sem teljesítik, amit megbeszéltünk, nem lehet eredményesen futballozni.
Kis Károly: – Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan gólt szereztünk, jobban játszottunk a Siófoknál. A szünet után feljöttek a hazaiak, de szerencsére a mérkőzés hajrája ismét a miénk volt, és ez döntőnek bizonyult.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–ETO FC GYŐR 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette
: Nagy Norbert (Márkus Péter, Punyi Gyula)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Szabó P., Babinyecz, Bora, Kasik – Horváth P., Kovács Á. (Sipaki, 81.), Kitl M., Styecz (Pantovics, 57.) – Máris (Ilyés, 65.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Berki, Egerszegi (Erdei M., 75.), Kiss M., Vitális (Farkas B., a szünetben) – Májer, Horváth O. (Szimcsó, a szünetben).Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Kovács Á. (1–0) a 3. percben
Preisinger Sándor
: – Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőben időnként jól játszottunk, voltak lehetőségeink, amelyből egyet értékesítettünk. A második félidőben támadtak a győriek, de az előző hetekben annyiszor voltunk a rossz oldalon, hogy a futball végre visszaadott valamit, így a Győrnek, bár volt három-négy helyzete, egyiket sem rúgta be.
Csató Sándor: – Az elején nem figyeltünk, és egyből gólt kaptunk, de utána hamar lábra álltunk. A második félidőben már kifejezetten jól játszottunk, volt lehetőségünk az egyenlítésre, de sajnos a helyzeteink kimaradtak, ezért csalódottak vagyunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 00 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szőts Gergely (Kiss Balázs, Kovács II. Gábor)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Hudák (Karacs, 89.), Széles, Kirják – Vass Á. – Radics (Heffler N., 63.), Nagy P., Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Herjeczki, 86.).Vezetőedző: Csertői Aurél
SZEGED: Varga B. – Ódor, Szilvás, Pejovics, Mohl – Simon Á. (Oláh G., 88.) – Dobos Á. (Gréczi, 81), Jovanovic, Varga Sz. – Germán (Grumics, 81.), Gajdos. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Csertői Aurél: – Az első félidőben az utóbbi időszak legrosszabb játékát nyújtottuk, a szünet után azonban sokat tettünk a gólért, de pontatlanok voltunk, nem tudtuk feltörni védekezésre berendezkedett vendégeink kapuját, akik veszélyes kontrákat vezettek.
Dragan Vukmir: – Jó szériában lévő Gyirmóthoz érkeztünk, amelytől sikerült elvinnünk egy pontot.

BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Lovas László (Bede Tamás, Belicza Bence Péter)
BUDAÖRS:
Kovács P. – Menyhárt A., Zsidai, Kékesi, Marques–Airosa (Gyurácz, 70.) – Halmai Á. (Halácsi, 78.), Molnár T., Petneházi, Sajbán Miklós (Pethő, a szünetben) – Petró, Molnár T. (Csiki, 60.) Vezetőedző: Márkus Tibor
PÉCS: Helesfay – Sági (Króner, 55.), Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó – Grabant (Németh M., 73.), Bartha (Óvári, a szünetben), Kónya D. – Adamcsek (Bajner, 65.), Geiger. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Adamcsek (0–1) a 45. percben
Márkus Tibor: – Mindent megtettünk a győzelemért, főleg a második félidőben helyeztük nagy nyomás alá a Pécset. Ám ameddig nem rúgjuk be a helyzeteinket, nem nyerünk.
Vas László: – Értékes három pontot szereztünk a küzdelmes mérkőzésen. Jól kezdtünk, de később sokat hibáztunk. Az első félidő végén megszereztük a vezetést, amelyet nagy szívvel tartottunk meg.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Aradi József, Baghy Csaba)
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Major G., 74.), Albert I., Csató, Baranyai (László N., 74.)– Mészáros D. (Posztobányi, 59.) Madarász – Sejben, Mim, Kocsis B. (Nándori, 84.) – Baracskai (Vörös, 74.) Vezetőedző: Visinka Ede
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Fodor F., Jánvári, Svedjuk – Paku, Márkus (Végső, szünetben) – Kalocsai, Gresó (Farkas A., 80.), Hamed (Györgyi, 27., Galambos, 60.) – Zamostny (Hornyák, 60.) Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Szokol (0–1) az 57. percben
Visinka Ede: – Nem érdemeltünk vereséget, egy pontra rászolgáltunk volna. Nem ízlett a Nyíregyháza stílusa, mélyen védekezett, hiába mentünk előre, nem találtunk rést a védvonalán.
Gálhidi György: – Óriási küzdelem volt a pályán, mindkét együttes sokat tett a győzelemért. Egységesek, szervezettek voltunk. Büszke vagyok, hogy ismét kapott gól nélkül hoztuk le a meccset, miközben egyszer betaláltunk.

KAZINCBARCIKAI SC–DEBRECENI EAC 3–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette:
Csonka Bence (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Szűcs K., Fótyik, Mikló – Oldal (Farkas A., 88.), Oltean, Toma (Németh T., 88.), Kovács M. (Tóth-Gábor, 77.) – Kovác A. (Korbély, 62.), Takács T. (Csősz, 77.). Megbízott vezetőedző: Koszta Péter
DEAC: Tóth D. – Orosz M., Bényei B., Papp F., Zachán, Kundrák (Sármány, 73.) – Nikitscher (Bereczki D., a szünetben), Spitzmüller (Sárosi, 32.), Sándor T. – Nagy K. (Kertész, 81.), Kenderesi (Sidibe, 32.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Toma (1–0) a 19., Oldal (2–0) a 46., Sidibe (11-esből, 2–1) a 60., Toma (3–1) a 83. percben
Koszta Péter
: – Mindenképpen győzni akartunk, örülök, hogy sikerült, így továbbra is élnek bennmaradási reményeink. A játék képe alapján megérdemelten szereztük meg a három pontot, bátor támadójátékkal rukkoltunk elő, ez meghozta az eredményt.
Sándor Tamás: – Mostani teljesítményünk minősíthetetlen volt… Ettől a mérkőzéstől sokkal többet vártunk, de ellenfelünk a játék minden elemében felülmúlt bennünket. Úgy tűnt, mintha a bajnokesélyessel játszottunk volna – kritikán alul futballoztunk.

SZENTLŐRINC SE– DOROGI FC 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, zárt kapuk mögött. Vezette:
Zám Zsolt (Kis Zoltán, Rózsa Dávid)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Forgács D. (Babinszky, 75.), Dulló, Keresztes B., Nagy B. – Újvárosi (Nikics, 84.), Hleba (Kapronczai, 69.) – Sili, Törőcsik (Frőhlich R., 69.), Harsányi I. – Matics (Mervó, 76.)- Vezetőedző: Marián Slúka
DOROG: Borsos – Kárász, Rjasko (Nagyházi, 86.), Berkó, Papp M. – Lénárt, Csillag (Szedlár, 59.) – Dlusztus A., Girsik (Zuigeber, 64.), Kanalos (Beliczky, 86.), Szabó L. Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző: Zuigeber (0–1) a 68. Szedlár (0–2) a 79. percben
Marián Sluka:
– Tudtuk, a Dorog masszívan védekező, jól kontrázó csapat. Már a talaj miatt sem számíthattunk kombinatív futballra, de az első félidőben mi kezdeményeztünk, voltak helyzeteink is, ezt próbáltuk a fordulás után folytatni. Csaknem hetven percet sikerült hibátlan védekezéssel lehozni, utána már becsúsztak a hibák.
Antal Gábor: – Az első félidőben nem találtuk a szentlőrinciek játékának ellenszerét, a szünetben ezért néhány taktikai változtatást húztunk. A második játékrész már tetszett, a cserék lendítettek a játékunkon, és értékes három pontot szereztünk.

1. Debreceni VSC 28 17 6 5 62–25 +37 57
2. Vasas FC 28 16 7 5 47–28 +19 55
3. Gyirmót FC Győr 28 16 4 8 37–23 +14 52
4. Pécsi MFC 28 14 10 4 36–16 +20 52
5. Nyíregyháza Spartacus 28 13 6 9 29–22 +7 45
6. Szombathelyi Haladás 28 12 8 8 38–25 +13 44
7. FC Ajka 27 13 3 11 52–39 +13 42
8. Budaörs 28 13 3 12 44–40 +4 42