Parádés fordítások fordulója; az MTK nem bírt a Doroggal

2018.04.01. 16:20
A Kisvárda újabb lépést tett a feljutás felé (Fotó: instagram.com/kisvardafc)
A hétközi forduló után vasárnap újra pályára lépett a labdarúgó NB II mezőnye. A 28. kör délutáni mérkőzésein sűrűn estek a gólok: a Nyíregyháza 0–2-ről fordítva 5–4-re győzött a sereghajtó Sopron otthonában, míg a Gyirmót 3–2-re nyert Tiszaújvárosban, a Kazincbarcika ellen. A játéknap záró mérkőzésén a táblázat élen álló MTK gól nélküli döntetlent játszott a Doroggal.

Ezúttal a vendégcsapatok vitték a prímet, hiszen idegenben diadalmaskodott a Nyíregyháza, a Gyirmót, a Szolnok és a Békéscsaba, ráadásul az utóbbi kivételével mindegyik együttes vesztes állásból fordította a maga javára a mérkőzést.

A csütörtökön még az éllovas MTK-t legyőző Nyíregyháza öt perc alatt kétgólos hátrányba került a sereghajtó Sopron otthonában, ám a leghosszabb nyeretlenségi sorozattal rendelkező házigazda nem tudta megtartani előnyét, sőt, a Szpari végül ötöt gurított neki. A szabolcsiaknál Dragóner Filip remekelt, háromszor is betalált Molnár Márknak, s mivel a hét közepén, az MTK ellen is eredményes volt, összesen négy találattal zárta a hetet. A meccs további érdekessége az volt, hogy a soproniak négy gólját két játékos, Szabó Viktor és Horváth Péter hozta össze úgy, hogy mind a ketten dupláztak.

Ugyancsak 0–2-ről állt fel a Szolnok Zalaegerszegen, ahol a vendéglátó gárda Babati Benjamin két szabadrúgásgóljával 16 perc alatt jutott jelentős előnyhöz. Nikola Pantovics révén még a szünet előtt szépítettek a Tisza-partiak, majd az 50. percben már 2–2 állt az eredményjelzőn. Négy percre rá megfogyatkozott a szolnoki gárda, Papp Szilárdot ugyanis kiállította Zierkelbach Péter játékvezető. A vendégegyüttest azonban nem törte meg az emberhátrány, ráadásul Tóth László öt perccel a vége előtt elért találatával a három pontot is megszerezte Balogh Pál vezetőedző csapata.

Tiszaújvárosban a hétvégi heves esőzések miatt még az is felvetődött, hogy elmarad a Kazincbarcika–Gyirmót találkozó, de Nagy Norbert bíró a játék mellett döntött. Az első félidőben a Barcika kétszer is előnyt szerzett, a Gyirmót azonban szünet után kétszer is betalált, így sorozatban negyedik győzelmét aratta Szepessy László együttese, és megerősítette negyedik helyét a táblázaton.

A középmezőny elején álló csapatok közül a Békéscsaba is nyerni tudott, mégpedig a kiesés ellen harcoló Siófok otthonában. Utóbbi vezetőedzőjét, Varga Attilát elküldték a kispadtól reklamálás miatt a mérkőzés hajrájában.

A tabella második helyét elfoglaló Kisvárda értékes három pontot gyűjtött be, miután hazai pályán 1–0-ra megverte az előző három mérkőzésén veretlenül záró Vácot. Mivel a forduló záró mérkőzésén a Torghelle Sándort és Lencse Lászlót nélkülöző éllovas MTK képtelen volt betalálni a vendég Dorognak, s gól nélküli döntetlenre végzett, a Kisvárda két pontot faragott a fővárosi kék-fehérek előnyéből – bár az MTK bajnoki címe és feljutása így sincs veszélyben. A mezőny második felében található Dorogot mindenesetre dicséret illeti, hiszen az ősszel – elsőként a mezőnyből – legyőzte Feczkó Tamás gárdáját, a mostani iksszel pedig oda-vissza összesen négy pontot szerzett ellene.

Az alsóházi csapatok közül a Szeged 2011 győzelme érdemel említést, mert Goran Kopunovics csapata a Soroksár elleni győzelem eredményeként elkerült a kieső helyről, és pozíciót cserélt az ETO otthonában alulmaradó Budafokkal.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

MTKDOROG0–0
Új Hidegkuti stadion, 1358 néző. Vezette: Takács János (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
MTK: Szentpéteri – Bori (Katona, 76.), Talabér, Gengeliczki, Deutsch – Vass P., Schafer, Vass Á., Korozmán – Kulcsár (Hrepka, 60.), Jakab (Kanta J., 60.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
DOROG: Vajda – Szalai A., Csató, Bora, Németh Á. – Lénárt – Faragó, Nagyházi (Szellák, 79.), Mészáros, Kittl M. (Kovács D., 75.) – Simon A. (Végh Á., 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Feczkó Tamás: – Lassan és gyengén játszottunk a mai mérkőzésen, emiatt nehezen tudtunk helyzeteket kialakítani. A vendégcsapat hősiesen védekezett, és rászolgált az egy pontra.
Schindler Szabolcs: – Büszke vagyok a csapatomra, hiszen ismét bebizonyítottuk a jó erőkből álló MTK ellen, hogy a jelenlegi pozíciónknál előrébb kellene tartanunk. Remélem, ezután a mérkőzés után jelentősen javult majd a jövőképünk. Megérdemeltük a döntetlent.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CEGLÉDI VSE 2–0 (1–0)
Csákvár, 500
néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Hofbauer Roland)
CSÁKVÁR:
Hermány – Horvat I., Tar, Kiprich D., Galambos – Sándor Gy., Bokros – Tamás (Rétyi, 85.), Király B. (Mészáros D., 80.), Oldal (Sejben, 75.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
CEGLÉD:
Mursits – Valkovszki (Virág, 78.), Nánási, Albert I., Farkas A. – Wild (Kerekes, 50.), G. Bíró, Nyilas, Damásdi – Hujber (Sándor I., 58.) – Szilágyi P. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Kiprich D. (1–0) a 41., Király B. (2–0) a 49. percben
Somogyi Krisztián (edző):
– A labdarúgás extrém változatában is sikeresnek bizonyultunk. A körülményekhez jobban alkalmazkodva nyertünk, bizonyítva, hogy idei győzelmeinket nem a véletlennek köszönhettük.
Klausz László:
– Az első félidőben nem jól álltunk hozzá a meccshez. Bár a szünet után feljavultunk, a hazaiak pontrúgásaival nem boldogultunk, mi pedig kihagytuk a legnagyobb helyzeteket is.

BFC SIÓFOKBÉKÉSCSABA 1–2 (0–1)
Siófok, 200
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Iványi István, Kis Zoltán)
SIÓFOK:
Balajcza – Kiss B., Fehér Zs., Lorentz, Hidvégi (Balázs Zs., 75.) – Petneházi, Gál M. – Nagy D. (Vólent, a szünetben), Farkas N. (Nemes M., 68.), Bévárdi – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
BÉKÉSCSABA:
Rybansky – Tóth D., Dlusztus, Szélpál, Mészáros M. (Kiss L., 83.) – Hursán, Nagy I., Lustyik, Gránicz (Babinyecz, 86.) – Urbin (Király P., 74.), Birtalan. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző:
Urbin (0–1) a 45., Gál (1–1) a 46., Gránicz (1–2) az 55. percben
Varga Attila:
– Nagyon feszült hangulatú mérkőzés volt, de egyértelműen egy személy tehetett róla. Nem érdemeltünk vereséget, sajnos, nem volt szerencsénk.
Boér Gábor:
– Idei leggyengébb játékunkkal nagyon fontos győzelmet arattunk, amihez kellett a szerencse is, de ezért mi nagyon sokat dolgoztunk az elmúlt időszakban. Sok sikert kívánok a Siófoknak és Varga Attila kollégámnak.

ZALAEGERSZEGI FC–SZOLNOK 2–3 (2–1)
Zalaegerszeg, 562
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
ZTE: Kovács Z. – Polényi (Fujsz, 86.), Króner, Devecseri, Fodor Á., Patvaros, Hudák – Kovács Á. (Vernes, 68.), Bedi (Nagy G., 63.), Babati – Jelena. Vezetőedző: Artner Tamás
SZOLNOK: Gazsi – Csirmaz, Horgasi, Papp Sz., Molnár R. – Kenderesi, Farkas A. (Balogh M., 57.) – Nyerges (Lakatos, 58.), Pantovics (Tóth B., 71.), Tóth L. – Olasz. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Babati (1–0) a 6., Babati (2–0) a 16., Pantovics (2–1) a 44., Kenderes (2–2) az 55., Tóth L. (2–3) a 85. percben
Kiállítva: Papp Sz. (második sárga lap után) az 54. percben
Artner Tamás:
– Minden elismerésem a szolnokiaké. Nagyon nagy emberi tartásról tettek tanúbizonyságot. Nekünk az első félidőben kettő nulla után le kellett volna rendezni a meccset. Nem tettük. A térfélcserét követően kapkodtunk, kihagytuk a helyzeteinket, és kikaptunk. Nagyon szégyellem magam ezért a vereségért.
Balogh Pál: – Úgy kezdődött a meccs, mintha áprilisi tréfa lenne. Két hatalmas szabadrúgásgólt kaptunk. A félidő végére tértünk magunkhoz, akkor szépítettünk. Szünet után sikerült egyenlítenünk, aztán jött az újabb fordulópont, a kiállítás. A végén kis szerencse is kellett, de nyertünk. Megérdemli ez a csapat, amelyiknél két vereség után a harmadik győzelmet ünnepelhetjük. Nagyon jó az öltözői hangulat, egymásért küzd a gárda, ez látszott ezen a meccsen is, ez hozta meg a nagy bravúrt.

ETO FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 2–1 (2–0)
ETO Park, 620
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Derdák Marcell)
GYŐRI ETO:
Gyurákovics – Vadász V., Gyagya, Debreceni, Rokszin (Kovács K., 11.) – Bagi, Tajthy – Szánthó R., Magasföldi, Szimcsó (Daru B., 78.) – Erdélyi L. (Zamostny, 55.). Vezetőedző: Szentes Lázár
BUDAFOK:
Szabó B. – Margitics, Csizmadia Cs., Gubacsi, Forgács – Filkor A., Vass M. (Vég B., 77.) – Kovács D. (Khiesz, 88.), Kercsó, Vankó I. (Fekete M., 70.) – Pölöskei P. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Szánthó R. (1–0) a 7., Magasföldi (2–0) a 34., Kercsó (2–1) a 76. percben
Szentes Lázár:
– Az ellenféllel és a széllel is komoly harcot kellett vívnunk, de szerencsére mindkettőből mi jöttünk ki győztesen. Uraltuk a találkozó elejét, kétgólos előnyünknél eldönthettük volna a meccset, a szépítő gól után azonban akadtak nehézségeink, viszont a győzelem a legfontosabb.
Gálhidi György:
– Tudjuk, hogy a futball nem mindig igazságos sportág, így volt ez ma is, hiszen idei legjobb játékunkat nyújtottuk, mégis vereséget szenvedtünk. A második félidő alapján talán a döntetlent is megérdemeltük volna.

KAZINCBARCIKAI SCGYIRMÓT FC2–3 (2–1)
Tiszaújváros, 100
néző. Vezette: Nagy Norbert (ifj. Varga G., Szilágyi N.)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Almes, Heil, Belényesi, Süttő – Lőrincz (Gábor, 58.), Hegedűs D. – Constantinescu (Tóth Sz., 65.), Kanalos, Sigér (Boros, 83.) – Murai. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
GYIRMÓT: Rusák – Achim, Szilvási, Lázár P., Villám – Kiss M., Paku – Szalánszki (Varga P., 61.), Sandal, Présinger – Horváth R. (Farkas Z., 89.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Kanalos (1–0) a 9., Szalánszki (1–1) a 17., Heil (2–1) a 26., Paku (2–2) az 56., Süttő (öngól, 2–3) a 77. percben
Vitelki Zoltán: – Gratulálok ellenfelünknek, amely rászolgált a győzelemre.
Szepessy László: – Óriási küzdelmet vívtunk a rendkívül jól harcoló Kazincbarcika ellen. Végig nyílt volt a találkozó, de a második félidőre úgy jöttünk ki, hogy ezt az összecsapást mindenképpen meg kell nyernünk. Ez benne volt a csapatban, amely játékban, küzdeni tudásban és a gólok számában egyaránt ellenfele fölé kerekedett. Elismerés illeti a Kazincbarcikát is, ez volt idáig a legnehezebb mérkőzésünk.

SOPRONI VSENYÍREGYHÁZA 4–5 (2–3)
Sopron, 400 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szabó P., Pápai Z.)
SOPRON: Molnár – Angyal, Koronczai, Varga R., Bor (Hadházi, a szünetben) – Tóth M. – Garda (Kitl, 56.), Gyürki (Fazakas, a szünetben), Horváth P., Batizi-Pócsi – Szabó V. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor, Rubus, Forró – Kártik, Ötvös, Pekár – Csilus (Rezes, 66.), Dragóner (Hornyák, 76.), Papp M. (Tejovic, 91.). Edző: Bozsik József
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 3., Szabó V. (2–0) az 5., Hinora (2–1) a 19., Dragóner (2–2) a 23., Pekár (11-esből, 2–3) a 45., Dragóner (2–4) az 52., Dragóner (2–5) a 61., Szabó V. (3–5) a 69., Horváth P. (4–5) a 84. percben
Bekő Balázs: – Szakmailag ez a mérkőzés értékelhetetlen. Játékunk a szép halállal egyenlő.
Bozsik József: – Ezúton is jobbulást kívánunk vezetőedzőnknek. Két nehéz mérkőzés volt a lábunkban, fáradtan kezdtünk, elkerülhető két gólt kaptunk. Mentálisan nagyon rendben vannak a fiúk, ezért tudtunk
fordítani és a góljaink számát növelni.

KISVÁRDA MASTER GOOD–VÁC FC 1–0 (0–0)
Kisvárda, 523
néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
KISVÁRDA:
Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Lucas – Hej (Horváth Z., 86.), Melnik, Misic (Oláh G., 82.), Jánvári – Lukács R. (Gosztonyi, 67.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
VÁC:
Halasi – Hegedűs Cs., Tóth F., Szabó N., Görgényi – D'Urso, Búrány (Lassú, 75.) – Zsolnai R., Tóth G., Varga Sz. (Kiliti, a szünetben) – Balajti (Borvető, 60.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző:
Vári B. (1–0) az 56. percben
Kondás Elemér:
– Nagyon nehéz talajú pályán, jó ellenféllel játszottunk. Sokat kellett tennünk azért, hogy meg tudjuk szerezni a három pontot, de az ellenfelet is meg kell dicsérni.
Nagy Tibor:
– Nagyon becsületesen játszottunk, de nem sikerült pontot szereznünk. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy jelen pillanatban mindössze tizenöt játékosból áll a keretünk, hét fiatallal, és így bennünket jobban megvisel a szerda-hétvége ritmus.

SZEGED 2011SOROKSÁR FC 2–0 (1–0)
Gyula,
Grosics Akadémia-pálya, 250 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Berényi János)
SZEGED 2011:
Alekszics – Áchim, Tóth G., Farkas M., Gergényi – Coroian, Hegedűs M., Zsivanovics (Germán, 55.) – Szabó P. (Povázsai, 86.), Zádori, Fejes (Kertész, 76.). Vezetőedző: Őze Tibor
SOROKSÁR:
Steer – Fülöp, Gyömbér, Dvorschak, Valencsik – Csillag (Albert, 70.), Lakatos I., Huszák – Gárdos (Pál, a szünetben), Fröhlich, Popov (Kundrák, a szünetben). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Szabó P. (1–0) a 32., Zsivanovics (2–0) az 50. percben

Őze Tibor:
– Lelkesen, jól játszott csapatunk, és megérdemelten győztünk le jó erőkből álló ellenfelünket.
Lipcsei Péter: – Én szégyellem magam a játékosok helyett ezért a produkcióért, aminek azonban meglesznek a következményei. A Szeged minden csapatrészében felülmúlt bennünket.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁRBUDAÖRS 1–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 300
néző. Vezette: Németh Á. (Gaál Ákos, Király Krisztián)
MOSONMAGYARÓVÁR
: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirilusz – Katona, Vágó (Bakos B., 22.), Maly (Kapacina, a szünetben) – Bartos, Lőrinczy (Darázs, 87.), Kulcsár – Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
BUDAÖRS:
Demjén – Kékesi, Tányéros, Bakos Sz., Megyesi – Lengyel (Pető B., 61.), Sajbán Miklós (Csobánki, 77.) – Fodor, Czvitkovics, Fényes – Sajbán Máté (Palincsár, 56.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző:
Bakos Sz. (0–1) a 24., Eszlátyi (1–1) az 54. percben
Kostorják Zsolt (edző):
– A jelenlegi helyzetünkben minden pontra szükségünk van. Az első félidőben kicsit magunk alatt játszottunk, a másodikban viszont a meccslabda nálunk volt.
Bognár György:
– Az első harminc percben jól játszottunk, és eldönthettük volna a mérkőzést. A hátralévő egy órában kiegyenlített lett a találkozó, így az eredmény igazságosnak mondható.

1. MTK Budapest 27 21 2 4 61–22 +39 65
2. Kisvárda 26 16 6 4 46–26 +20 54
3. Nyíregyháza Spartacus FC 26 12 9 5 42–28 +14 45
4. Gyirmót FC Győr 26 13 5 8 48–35 +13 44
5. Békéscsaba Előre 27 13 5 9 44–31 +13 44
6. ETO FC Győr 27 12 6 9 37–32 +5 42
7. Budaörs 26 11 7 8 48–38 +10 40
8. Vác FC 26 11 7 8 33–26 +7 40