Újra kikapott a Loki, Berecz ráadásgóljával élre ugrott a Vasas

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.03.03. 14:22
Hiába igyekezett a sárga mezes Gyirmót, egy pontot otthon tartott ellene a sereghajtó DEAC
Helycsere történt az élen a labdarúgó NB II 27. fordulóját követően. Három napon belül másodszor is alulmaradt a Loki, ezúttal Ajkán. Mivel a Vasas Berecz Zsombor hosszabbításban lőtt góljával legyőzte a Siófokot, most már a piros-kékek vezetik a tabellát. Megszakadt a Gyirmót tavaszi győzelemsorozata, miután Csertői Aurél csapata csak döntetlenre volt képes a sereghajtó DEAC otthonában. Fontos három pontot gyűjtött be a Szeged, amely Germán duplájával fordított otthon a Szolnok ellen és a Soroksár is hátrányból verte a Szentlőrincet.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

FC AJKA–DEBRECENI VSC 2–1(1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,
Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N. (Stoiacovici, a szünetben), Heffler T., Tar, Présinger – Soltész D. (Tóth G., a szünetben), Kenderes (Tóth B., 72.), Csizmadia Z. (Szűcs K., a szünetben), Rétyi – Zsolnai (Görgényi, 86.), Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
DEBRECEN: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Bényei Á., Haris (Korhut –, 65.) – Bódi, Dzsudzsák (Szécsi M., 65.), Sós B. (Tischler, 89.) – Kalafat (Bárány, 65.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Nagy M. K. (1–0) a 2., Bódi (11-esből, 1–1) a 20., Tóth B. (2–1) a 73. percben
Kiállítva: Ferenczi J. (Stoiacovicit buktatta) a 60. percben
Kis Károly:
– Bíztunk benne, hogy sikerül a bravúr. Nagyon jó nevekből álló csapatot, a listavezetőt győztük le. A mérkőzésnek voltak periódusai, amikor nem uraltuk a játékot, de egy ilyen csapat ellen ez benne van a pakliban. Nagyon örülünk a győzelemnek.
Toldi Gábor:
– Érdekes meccs volt, a második percben sokkoló hibát követtünk el, aztán átvettük az irányítást, és jól nézett ki, ahogy futballoztunk. A második félidőben a túlzott kiállítás és a kihagyott helyzetek megpecsételték a sorsunkat. Vissza kell térnünk a helyes útra.

VASAS FC–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Márkus Péter, Vörös Dániel)
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. – Pátkai, Berecz – Kovács M. (Vernes, 57.), Feczesin, Radó (Balajti, 73.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SIÓFOK: Szmola – Kiss B., Jagodics B., Izing, Deutsch B. – Szakály A. (Nikházi, 78.), Varjas Z. – Horváth P. (Gaál B., 71.), Cipf (Tömösvári, 90.), Balogh B. (Hajnal, 71.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Berecz (1–0) a 90+3. percben
Schindler Szabolcs
: – Hektikus meccs volt, de erre is készültünk. Nem változtattam a csapaton, bíztam benne, hogy a DVSC elleni lendület tovább visz minket. Az első félidő gyenge volt, szünet után viszont már egyértelműen jobbak voltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, megérdemelten nyertünk.
Waltner Róbert: – A Vasas topcsapat, tele egykori válogatottakkal, mi pedig rutintalanok vagyunk. Mégis kiegyenlített meccset játszottunk, hittem benne, hogy egy kontrából végül mi visszük be a döntő csapatást. Rossz érzés, hogy egy hét alatt másodszor is az utolsó pillanatban kaptunk ki, előbb a DVSC ellen a kupában, majd a Vasas elleni bajnokin. A gólt ráadásul érzésem szerint leshelyzet előzte meg.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
KAPOSVÁR: Bánki – Vachtler, Dvorschák, Ur, Hadaró – Gál M., Zsirai – Balázs Zs. (Erdei, 65.), Bidzilya (Szabó A., 53.), Farkas B. (Andrics, 65) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Marques-Airosa – Molnár Cs., Petneházi – Molnár T. (Csiki, 62.), Sajbán Miklós (Petró, 72.), Halmai – Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Szarka (1–0) a 41., Zsidai (1–1) a 77. percben
Kiállítva: Szarka a 86. percben
Várhidi Péter
: – Szerettük volna elrontani a játékot, az volt a célunk, hogy minél távolabb tartsuk az ellenfelet a kapunktól. A cserékig ezt tökéletesen megoldottuk, gólt is szereztünk, és esélyünk volt a győzelemre. A körülményeket viszont nem értem. Tudtuk, hogy számunkra szerencse kell a győzelemhez, de minden összeesküdött ellenünk. A kapott gólnál Gál Mátyást ellökték, mielőtt kifejelhette volna a labdát, de a játékvezető tovább engedte a játékot. A kiállítás előtt lehetséges, hogy Szarka Ákosnak eltört a bokája, mégis piros lapot kapott.
Márkus Tibor: – Rendkívül nehéz és küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Az elmúlt mérkőzéseket tekintve egyik csapat sincs jó formában, ezért mindkét fél mindent megtett a három pontért.

SZEGED-CSANÁD GA–SZOLNOKI MÁV 3–2 (11) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Horváth R., Tőkés)
SZEGED:
Varga B. – Kővári (Germán, 62.), Szilvási, Pejovics, Mohl – Jovanovic, Simon Á. – Varga Sz. (Oláh G., 87.), Koródi (Dobos Á., 57.), Bitó (Ódor, 62.) – Grumics (Gajdos, 57.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
SZOLNOK: Csáki – Szekszárdi (Földi M., 83.), Horgosi, Kovács O., Bárdosi, Kotula – Tisza K. (Csirmaz, 75.), Berdó (Kónya M., a szünetben), Rokszin (Szabó B., 75.) – Novák, Lakatos I. (Kurdics, 55.)
Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pejovics (1–0) a 23., Rokszin (1–1) a 27., Lakatos I. (1–2) a 49., Germán (2–2) a 80., Germán (3–2) a 83. percben
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Szolnok jól védekező, masszív csapat. Vezető gólunk után gyorsan egyenlített a vendégcsapat, és ez egy időre megfogta játékosainkat. A jó cseréinknek és határtalan küzdőszellemünknek köszönhetjük az értékes három pontot.
Csábi József: – Azért vesztettünk, mert a vezető gólunk után szétcsúszott a védekezésünk. Azon kívül a szegedi cserék jól szálltak be a mérkőzésbe. Számomra elfogadhatatlan, hogy két pontrúgásból is gólt szerzett ellenfelünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–1 (2–0)
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette
: Radványi Ádám (Berényi Ákos, Rózsa Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek (Fodor F., 74.), Jánvári, Galambos (Svedjuk, 74.) – Paku, Márkus A. (Papp M., 63.) – Gresó (Sztaroszta, 83.), Kalocsai, Hamed – Hornyák (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Gálhidi György
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas M. (Ilyés T., a szünetben), Fazekas L., Bora – Nagy S. (Babinyecz, a szünetben), Szabó P. (Szabó Zs., 83.), Kitl M., Styecz (Papp Sz., 75.) – Máris, Paudits (Kasik, 75.), Horváth P. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Márkus A. (1–0) a 17., Hornyák (2–0) a 34., Fazekas L. (öngól, 3–0) az 53., Szabó P. (11-esből, 3–1) a 65., Papucsek (4–1) a 67. percben
Gálhidi György
: – Nem szeretem, ha a csapatom gólt kap, de ilyen gólkülönbséggel és ennyi szerzett góllal még nem nyertünk mérkőzést ebben a bajnokságban. Nem volt annyi helyzetünk, mint korábban, de jó százalékkal értékesítettük. Szünet után adódtak problémáink, ezért nem jött rosszkor az ellenfél öngólja, és a cserékkel is kiegyenesedtünk a végére.
Preisinger Sándor: – Ezer sebből vérzünk, olyan szinten potyognak ki a keretből a játékosok, amit nemcsak csapatunk érezne meg. Nyolc játékosunk hiányzott, hárman a mérkőzésen sérültek meg, de ettől még nem kellene minden, kapunk elé ívelt szögletből és szabadrúgásból gólt kapnunk. A második félidőben a fiatalok kicsit bátrabban futballoztak, de összességében nem néztünk ki jól.

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC SE 2–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR: Abu – Gárdos (Kópis, 73.), Derekas, Takács Zs., Csontos – Csernik, Hudák M. – Szerető, Ramadan (Ladányi, 88.), Magyari (Tóth D., 81.) – Erdélyi L. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Forgács D. – Harsányi I. (Sili, a szünetben), Ujvárosi, Hleba (Törőcsik P., 82.), Gamil (Kapronczai, a szünetben) – Mervó (Matics, 69.), Fröhlich (Kovács D., 63.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Sili (0–1) az 55., Csernik (1–1) a 64., Derekas (11-esből, 2–1) a 79. percben
Lipcsei Péter
: – Nagyszerű, hogy játékosaim megfordították az eredményt. El is mondtam nekik, hogy ez a szív diadala volt. A játék nem volt ugyan szép, de annál eredményesebb. Most mindenki fáradt, de boldogok vagyunk, hogy ilyen összeállításban is megszereztük a három pontot.
Marián Sluka: –Tudtuk, hogy a Soroksár fiatal, agresszív csapattal lép pályára. Az első félidő inkább kiegyenlített volt, a másodikban sikerült csak megszereznünk a vezetést, de aztán jöttek a szokásos egyéni hibák, és már a teljesítményünk sem volt olyan, mint az első játékrészben. Sajnálom, hogy így történt, mert pontért, pontokért utaztunk a fővárosba.

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, zárt kapuk mögött. Vezette
: Hanyecz Bence (Király Krisztián, Belicza Bence Péter)
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko – Lénárth (Nagyházi, 88.), Csillag D. (Szedlár, 81.) – Zuigeber (Girsik, 83.), Kanalos – Szabó L. (Beliczky, 81.). Vezetőedző: Fenyvesi László
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Murka, 65.), Csató, Vaskó (Albert I., a szünetben), Kocsis B. – Posztobányi (László N., 81.), Mészáros D. (Baracskai, 65.) – Sejben, Madarász, Mim – Vörös (Baranyai Á., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Lénárth (1–0) a 62., Madarász (11-esből, 1–1) a 72. percben
Fenyvesi László
: – Nagyot küzdött csapatom, több helyzetünk is volt, de csak egyet sikerült értékesíteni. Kapusomnak nem sok védeni valója akadt, de egy véleményes tizenegyesből egyenlítettek a vendégek. Másfél hete hasonló szituációt követően néma maradt a síp... Dolgozunk tovább céljaink elérése érdekében.
Visinka Ede: – Nagyon harcos meccset játszottunk, a pálya talaja nem volt alkalmas a szép futballra. Nyerni akartunk, de összességében nem vagyunk elégedetlenek a döntetlennel sem. Ebben a meccsben ennyi volt.

DEBRECENI EAC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette
: Takács Tamás (Albert István, Punyi Gyula)
DEAC: Tóth D. – Nagy Z. (Orosz M., a szünetben), Bényei B., Papp F., Zachán, Székely D. – Nikitscher (Kundrák, a szünetben), Spitzmüller, ifj. Sándor T. (Sárosi, 62.) – Nagy K. (Bereczki –, 81.), Kenderesi (Sidibe, 62.). Vezetőedző: Sándor Tamás
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Hudák D., Széles, Kirják – Vass Á. – Radics (Szegi, 69.), Nagy P., Hajdú Á. – Simon A., Lencse (Mayer, 76.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Papp F. (1–0) a 22., Simon A. (1–1) a 26. percben
Sándor Tamás
: – A pálya állapota miatt nem alakulhatott ki szép játék, de örülök, hogy a srácok szívvel lélekkel futballoztak. Megérdemelten értünk el döntetlent egy sokkal jobb erőkből álló csapat ellen, még úgy is, ha a végén szerencsénk volt a Gyirmót kihagyott büntetőjénél. Talán a sors szolgáltatott igazságot, mert a tizenegyest megelőző pillanatokban két kézzel lökték el a játékosunkat.
Csertői Aurél: – Rossz talajú pályán játszottunk egy pankrációra hasonlító mérkőzést. A végén volt esélyünk a győzelem megszerzésére, de nem éltünk vele.

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, zárt kapuk mögött
. Vezette: Molnár Attila (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
PÉCS: Helesfay – Króner (Sági, 82.), Rácz L., Preklet, Németh Márk – Grabant B. (Hegedűs M., a szünetben), Futó, Geiger (Bartha L., 61.), Kónya D. – Keresztes (Szabó Z., 72.), Óvári (Bajner, 61.). Vezetőedző: Vas László
SZOMBATHELY: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni Z. (Doktorics, 89.) – Kállai (Tóth D., 82.), Kiss B. 5, Holdampf, Bosnjak – Tóth M. (Németh Márió, a szünetben), Dragóner (Rácz F., 74.). Vezetőedző: Mátyus János
Vas László
: – Szerintem a döntetlen egyik csapatnak sem igazán kedvező, de az egy megszerzett ponttal ennek ellenére sem lehetek elégedetlen. Játékunkból azonban hiányoztak azok a megoldások, pluszok, amelyek a sportágra annyira jellemzőek, de ebben a kilencven percben nem sok akadt.
Mátyus János: – A két csapat utóbbi meccseire inkább a küzdelem jellemző, mint a jó játék. Talán közelebb álltunk a három pont megszerzéséhez de a tizenegyest is kihagytuk, ezért aztán nem lehetek boldog, mégsem vagyok szomorú.

ETO FC GYŐR–KAZINCBARCIKAI SC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-park, zárt kapuk mögött. Vezette: Berényi Tamás (Máyer Gábor, Mohos Milán)

ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Egerszegi (Múcska, 79.), Kiss M. – Hanzli (Sipőcz, a szünetben), Berki (Vitális, 40.), Májer (Vankó, 79.) – Priskin (Farkas B., 74.). Vezetőedző: Csató Sándor
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Auer, Oltean (Németh T., 55.), Fótyik, Farkas A. – Csősz – Oldal (Tóth-Gábor, 55.), Kovács M. (Tóth B., 76.), Mikló (Kalmár B., a szünetben), Toma – Takács T. (Kovác, a szünetben). Vezetőedző: Pacsi Bálint
Gólszerző: Berki (1–0) a 33., Lipták (2–0) a 48., Májer (3–0) a 69. percben
Csató Sándor
: – Nehéz volt ráhangolódni négy nap alatt két, a kiesés ellen küzdő csapat elleni mérkőzésre, de játékosaink profi módon álltak a feladathoz. Az első félidőben kissé tompábban játszottunk, de a vezetés, majd a második gól után felszabadultan futballoztunk, és a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe.
Pacsi Bálint: – Jól kezdtük a mérkőzést, kezdeményezőbbek is voltunk, de a hazaiak lesről született vezető gólja megfogott bennünket. A második félidőben az ETO már fölénk nőtt, és végül teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

1. Vasas FC 27 16 7 4 47–27 +20 55
2. Debreceni VSC 27 16 6 5 60–25 +35 54
3. Gyirmót FC Győr 27 16 3 8 37–23 +14 51
4. Pécsi MFC 27 13 10 4 35–16 +19 49
5. Budaörs 27 13 3 11 44–39 +5 42
6. Soroksár SC 26 12 6 8 36–28 +8 42
7. Nyíregyháza Spartacus 27 12 6 9 28–22 +6 42
8. Szombathelyi Haladás 27 11 8 8 37–25 +12 41