Sima DVTK-vereség Pécsen, a Sori kiütötte a Szparit, már nem utolsó a Kécske

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.02.27. 13:50
Megszakadt a fehér mezes DVTK öt hónapos veretlenségi sorozata, a Pécs (piros-feketében) 3–0-ra legyőzte Kondás Elemér csapatát (Fotó: Loffler Péter/Dunántúli Napló)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 25. fordulójában. Kora délután megszakadt a listavezető Diósgyőr 13 meccsen át tartó veretlenségi sorozata, amikor háromgólos vereséget szenvedett a Pécs otthonában. Idegenben aratott meglepő győzelmet a Soroksár és az Ajka is, előbbi a Szparit, utóbbi az ETO-t verte meg. A sereghajtó Tiszakécske vendégként egy korai góllal múlta felül a Dorogot és elmozdult az utolsó helyről. Az esti programban döntetlennel zárult a Szeged és a Haladás rangadója, a Budafok pedig hazai pályán egy kései találattal veszített a Siófok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DIÓSGYŐRI VTK 3–0 (1–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 700 néző. Vezette: Csonka Bence (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
PMFC: Helesfay – Sági, Dávid Z., Króner, Rácz L., Katona L. – Geiger (Bachesz, 90+1.), Futó, Nikitscher – Bíró B. (Hursán, 85.), Hegedűs M. (Károly B., 68.) Vezetőedző: Vas László
DVTK: Póser – Eperjesi, Szatmári, Belényesi, Bárdos – Polgár K. (Eppel, a szünetben), Lucas – Kocsis D. (Keller, a szünetben), Oláh B. (Bertus, 76.), Zsolnai (Molnár G., 66.) – Horváth Z. (Könyves, a szünetben) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Hegedűs M. (1–0) a 39., Bíró B. (2–0) a 66., Bíró B. (3–0) a 72. percben
Vass László: – Nagy öröm, hogy az osztály egyik legjobbja ellen ilyen játékot nyújtottunk. Vártam már ezt a teljesítményt, egy tökéletes nap kellett hozzá...
Kondás Elemér: – A szempontunkból sok jót nem mondhatok erről a találkozóról. Gyengén teljesítettünk, az ellenfél jobb volt, jobban akart és rendre megnyerte a párharcokat. Készültünk ugyan a nagy bedobásaikra, mégis ebből kaptunk két gólt. Tizenhárom meccs után szenvedtünk vereséget, de ettől még nem megyünk a Sajónak...

SZEGED-CSANÁD GA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2200 néző. Vezette: Takács Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Kővári, Temesvári, Pejovics, Bencze M. – Farkas A., Kovács M. – Csoboth (Dobos Á., 68.), Horváth K., Kóródi (Haruna, 68.) – Gajdos (Gréczi, 84.). Megbízott vezetőedző: Andorka Péter
HALADÁS: Rózsa – Simut, Guzmics, Bosnjak, Tarján – Tóth M. (Monori, 90.), Csilus T., Holdampf, Stieber A. (Szekér, 61.), Szíjjártó (Horváth R., 73.) – Lencse L. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:Tóth M. (0–1) a 29., Horváth K. (11-esből, 1–1) a 79. percben
Andorka Péter: – Nagyon jó mérkőzés volt. Rengeteg energiát tettünk bele, de az első félidőben könnyű gólt kaptunk. Visszajöttünk a meccsbe, meg is nyerhettük volna, és csalódottak vagyunk az iksz miatt, még ha nem is játszottunk olyan jól, mint az előző találkozókon.
Németh Szabolcs: – Büszke vagyok a csapatra, ezen a sportszerű meccsen szívvel-lélekkel küzdöttek a játékosok. Megérdemelten vittük el a pontot, bár a kapufánál balszerencsénk volt, és ennél nagyobb százalékban szoktunk labdát birtokolni. Annyit játszottunk, amennyit az ellenfél engedett. Több fiatal is lehetőséget kapott, az idősebbek pedig hajtották őket, igazi csapatként egymásért küzdöttek a labdarúgóim.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁR 1–5 (1–2)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás ( Varga Gábor, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Godwords (Debreceni Z., 55.), Papucsek, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á. – Vass P., Zamostny (Pócsik, 78.), Hamed (Kovács Á., 55.) – Novák Cs. (Banyoi, 78.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Gyömbér, Kékesi, Csontos – Csernik, Hudák M. – Magyari (Kovács A., 83), Korozmán (Szerető, 83.), Lőrinczy (Lipcsei K., 87.) – Lovrencsics B. (Ladányi, 89.)Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Zamostny (1–0) a 11., Korozmán (1–1) a 34., Lovrencsics B. (1–2) a 41., Magyari (1–3) a 46., Lőrinczy (1–4) az 53., Korozmán (1–5) a 82. percben
Kiállítva: Papucsek a 66. percben
Feczkó Tamás: – Az első félidő után épp fordított állásnak kellett volna lennie az eredményjelzőn, de míg mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfél minden kapura lövéséből gól lett.
Lipcsei Péter: – Nagyon fontos három pontot szereztünk, egy jó csapat otthonában. Bár hátrányba kerültünk, szép gólokkal sikerült fordítani. Azt kértem a szünetben, hogy maradjon meg a lendület, gyorsan újra betaláltunk Lovrencsics Balázs remek letámadása után, a kiállítás pedig végképp eldöntötte a meccset.

BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Horgosi, Fótyik, Kotula – Soltész I.,Filkor – Kovács D., Csonka A. (Kulcsár K., 64.), Farkas B. (Zuigeber, a szünetben) – Szabó L. (Beke, 63.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SIÓFOK: Hutvágner – Lorentz (Varga B., 71.), Jagodics B., Varjas Z., Deutsch B. – Krausz, Szakály A. (Medgyesi M., 76.) – Kiss B., Nikházi (Farkas G., 90.), Kerezsi (Benczenleitner, 90.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kiss B. (0–1) a 86. percben

Csizmadia Csaba: – Tipikus egygólos mérkőzést játszottunk – a gond az, hogy gólt rúgattunk az ellenféllel.
Domján Attila: – Tartottunk a meccstől, mivel a héten csak tizenkét mezőnyjátékossal edzettünk. A játék minősége lehetett volna jobb is, de örülünk a győzelemnek.

SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–0– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Belicza Bence Péter, Szabó Dániel)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi (Tömösvári, 66.), Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Lakatos Cs. – Hleba, Földi M. (Tisza K., 57.) – Kurdics (Csörgő, 78.), Irmes (Busa, 57.), Tóth L. (Sipos Z., 66.). Vezetőedző: Romanek János
CSÁKVÁR: Auerbach – Hosszú, Vaskó, Karacs, Major G. – Mészáros D. (Derekas, 76.), Ominger – Komáromi (Baracskai, 90+2.), Molnár R., Tamás N. (Torvund, 57.) – Kártik (Makrai, 57.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Romanek János: – Azt mondják, minden megszerzett pontnak van jelentősége – meglátjuk, a végelszámolásnál nekünk ez mennyit ér majd. Az első játékrészben nem álltunk messze a góltól, a második félidőben viszont hiába mentünk előre, a támadójátékunkban ekkor már nem volt átütő erő, így be kell érnünk a döntetlennel.
Mónos Tamás: – Idegenben az egy pont mindig értékes. Az első félidőben inkább a Szolnoknak voltak helyzetei, a szünet után viszont nekünk adódtak lehetőségeink. Többször is odakerültünk a hazai kapu elé, lövésekig is eljutottunk, de betalálni nem tudtunk. Összességében igazságos eredmény született.

ETO FC–FC AJKA 0–2 (0–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 400 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Kiss Balázs, Ország Péter)
ETO FC: Fadgyas – Kiss M., Csonka, Fodor F. (Bagi, 77.), Vincze Á. (Múcska, 64.) – Óvári, Tuboly, Vitális (Bacsa, 59.), Berki (Toma, a szünetben) – Priskin, Vernes (Farkas B., 59.) Vezetőedző: Klausz László
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Présinger, Tar – Vogyicska (Csizmadia 64.), Görgényi – Vizler (Lehoczky, 51.), Tóth G., Gaál B. (Sejben, 88.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Vogyicska (0–1) a 22., Csizmadia Z. (0–2) a 90+2. percben
Kiállítva: Múcska a 82. percben
Klausz László: – Számomra is szégyenteljes mérkőzés volt. Játékosaink elgondolkodhatnak, ilyen teljesítménnyel méltóak-e arra, hogy viseljék az ETO mezét.
Kis Károly: – Nagyrészt a mi akaratunk érvényesült, irányítottuk a játékot, s ha kellett, gyors ellentámadásokat vezettünk. Külön öröm, hogy nem kaptunk gólt.

DOROGI FC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Nagy Viktor)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Szerencsi, Tóth B., Hajdú R. (Barna G., 63.) – Girsik (Rácz F., 73.), Szabó L. (Vígh Á., 73.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma (Farkas N., 56.) – Gyurján (Vachtler, 81.), Kosznovszky (Simon M., 81.), Kovács B., Erdei C. – Marsa (Kiprich D., 56.), Beliczky (Kalmár F., 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Beliczky (11-esből, 0–1) a 2. percben
Fenyvesi László: – Egész héten a befejezéseket gyakoroltuk, de ennek ezúttal sem volt foganatja, a kapu előtt pontatlanok és sokszor tanácstalanok voltunk. Tizenegyesből sem sikerült betalálnunk, lőtt gól nélkül pedig nem lehet három pontot szerezni, ezúttal sajnos egyet sem tudtunk itthon tartani. Mély gödörben vagyunk, dolgozni kell, hogy kilábaljunk belőle.
Visinka Ede: – Számunkra jelenleg ez a három pont jelenti az életet, hiszen sikerült elmozdulnunk az utolsó helyről, s továbbra is harcolhatunk a bennmaradásért. Korán megszereztük a vezetést, majd a folytatásban is szervezetten, taktikusan játszottunk, a dorogi büntetőnél pedig a szerencse is mellénk szegődött. Nagyon fontos győzelmet arattunk, csapatként harcolva sikerült felállnunk a padlóról a múlt héten elszenvedett, fájó vereség után.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAÖRS 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 410 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Ilyés, 63.), Sipos G., Király P. (Váradi, 72.), Pantovics (Gránicz, 83.) – Lukács R., Máris (Tóth D., 72.)Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Tányéros Á., Gyurátz, Galambos – Petneházi (Zsidai, 66.), Molnár Cs. (Csillag D., 66.) – Winkler (Kapronczai, 66.), Halácsi, Murai (Balázs Zs., 90.) – Molnár T. (Vankó, a szünetben) Vezetőedző: Toldi Gábor
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben jól játszottunk, el kellett volna dönteni a mérkőzést. A második felvonásban – bár volt két százszázalékos ziccerünk – nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna, sajnos ilyen passzban vagyunk.
Toldi Gábor: – Rendkívül küzdelmes találkozó volt, de az NB II-ben majdnem mindegyik ilyen. Élet-halál kérdése volt ez a meccs a csapat számára. Közel álltunk a győzelemhez, számtalan lehetőséget dolgoztunk ki, itt hagytunk két pontot.

III. KERÜLETI TVE–SZENTLŐRINC 0–0– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest
, III. ker. TVE Sporttelep,500 néző. Vezette: Zimmermann Mário (Punyi Gyula, Kulman Tamás)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes A., Egerszegi (Erdei G., 79.), Bekker – Köböl, Rabatin – Barczi, Daróczi (Birtalan, 59.), Horváth O. (Sili L., 59.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdély B., Keresztes (Nagy Zs., 79.), Tamás L., Németh M. – Havas A. (Mucsányi, 57.), Jancsó A. (Biben, 79.) – Rétyi, Szabó M., Harsányi I. (Nagy B., 69.) – Németh B. (Grumics, 79.) Vezetőedző: Marián Sluka
Kemenes Szabolcs: – Nehéz szavakat találni egy ilyen meccs után. A mezőnyfölényünk megvolt, mégsem nyertünk. Sajnos, a pályánk talaja tökéletesen alkalmas a bunkerfocihoz, ezt újabb vendégcsapat használta ki.
Marián Sluka: – Két-két helyzetnél többet egyik oldalról sem tudnék feleleveníteni, ha innen nézzük, igazságos az iksz. Védekezésben stabilak voltunk, de a támadójátékunk csak húsz percig működött úgy, ahogy mérkőzés előtt elterveztük.