Fontos rangadót nyert a Vasas, 11 bajnoki után kapott ki a Szolnok

2021.02.21. 20:30
Bőven volt okuk az örömre a Loki játékosainak Szegeden, balról Tischler, Sós és Szécsi<br />
A labdarúgó NB II 25. fordulójában 11 bajnoki után vereséget szenvedett a Szolnok, amely a sereghajtó DEAC otthonában kapott ki. A délutáni programban a Soroksár a Békéscsabát, míg a Gyirmót a Siófokot győzte le két góllal. Két egymást követő vereség után új edzőpárossal, a kiesés ellen küzdő Szeged otthonában lépett pályára a listavezető Loki és kiütéses győzelmet aratott. Hosszabb szünet után újra három pontot szerzett a Kaposvár. A forduló rangadóján a Vasas a hajrában gyűrte le a Budaörsöt.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

VASAS–BUDAÖRSI SC 3–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár Tamás (Kulman Tamás, Kovács Gábor)
VASAS: Jova – Szivacski, Szilágyi Z., Viczián, Silye – Kovács M. (Hinora, 54.), Berecz, Hidi M. – Radó (Szatmári L., 90+1.), Feczesin, Balajti (Pekár, 84.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa (Molnár T., 73.), Kékesi, Vágó, Pintér D. – Molnár Cs., Sajbán Mi., Zsidai (Halmai Á., 61.), Petró – Horváth R., Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Feczesin (1–0) a 45., Petró (1–1) a 76., Radó (2–1) a 86., Feczesin (3–1) a 90. percben MESTERMÉRLEG
Schindler
Szabolcs: Jól indítottuk a meccset, az első félidőben sok helyzetet kidolgoztunk és lélektanilag jókor szereztük meg a vezetést. A szünet után felhoztuk az ellenfelet, elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat bebizonyította, hogy van tartása.
Márkus
Tibor: Bár nem kezdtünk jól, az első negyedóra után megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Rosszkor jött a kapott gól, de a szünet után tovább javult a játékunk. Az egyenlítés után aztán ahelyett, hogy újabb találatot szereztünk volna, mi kaptunk gólt. Sokat tettünk a győzelemért, sajnálom a vereséget.

SZEGED-CSANÁD GA–DEBRECENI VSC 0–5 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Csaba (Kis Zoltán, Baghy Csaba)
SZEGED: Varga B. – Kővári (Ódor, 67.), Moga, Grumics, Simon Á. (Lestyán, 81.), Bitó (Illés R., 67.) – Gréczi, Jovanovic, Oláh G. (Gajdos, 61.), Varga Sz. – Kóródi (Dobos Á., 67.) Vezetőedző: Vukmir Dragan
DVSC: Gróf – Poór, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Varga J. (Tischler, a szünetben), Dzsudzsák (Haris, 78.) – Pintér Á. (Baráth P., 41.), Bódi (Bévárdi, 72.), Sós – Szécsi M. (Bárány D., 78.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Sós B. (0–1) az 51., Baráth P. (0–2) az 54. Tischler (0–3) a 60., Szécsi M. (0–4) a 78., Bárány D. (0–5) a 86. percben
Vukmir Dragan:
– A végig jól futballozó Debrecen a szünet után valamennyi helyzetét gólra váltotta. A vereség ellenére elégedett vagyok játékosaim teljesítményével.
Toldi Gábor: – Végig kontrolláltuk a mérkőzést, a szünet után sikerült gólokra váltani labdatartási fölényünket, amelynek jutalma a fölényes győzelem.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZENTLŐRINC SE 3–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette
: Móri Tamás (Király Zsolt, Rózsa Dávid)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Ur, Hadaró – Zólyomi (Balog A., 78.), Gál M. – Balázs Zs. (Farkas B., 84.), Erdei (Bartos, 64.), Andrics (Zsirai, 78.) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Havas, Hesz (Keresztes B., 63.), Nagy B. – Hleba, Újvárosi, Kapronczai (Abdourazakou, 75.) – Harsányi I. (Mervó, 84.), Matics (Sili, 63.), Kovács D. (Torvund, 63.) Megbízott edző: Pichler Gábor
Gólszerző: Balázs Zs. (1–0) a 7., Harsányi I. (1–1) a 21., Nagy T. (2–1) a 30., Balázs Zs. (11-esből, 3–1) 82. percben
Kiállítva: Vachtler a 86. percben
Várhidi Péter:
– Nehéz ezt a mérkőzés értékelni, hiszen nagyon messze jár álmai focijától az, ami az NB II-ben működik. Ez egy háború és minden egyes mérkőzés egy csata. Futballról nem igazán tudok beszélni. Megpróbáltunk futballozni, de nem igazán lehetett a sok szabálytalanság miatt. A csapat viszont bebizonyította, hogy küzdeni is tud és van akaratereje. Azt már éreztem a héten, hogy rendben vagyunk, elszántak a játékosok, de álmaim futballjától még messze járunk.
Pichler Gábor: – A mezőnyben kiegyenlített volt a mérkőzés, amelyet sok párharc jellemzett. Látszott, hogy a csapatok készültek egymásból. Többé-kevésbé sikerült megvalósítani az előzetes elképzeléseket, egyet leszámítva, a szabadrúgások, szögletek utáni védekezést, ugyanis az első kettőből gólt szerzett a Kaposvár. Ebben az osztályban nem lehet ilyen hibákat elkövetni. Ez megpecsételte a sorsunkat, hiszen utána már csak rohantunk az eredmény után.

PMSC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, zárt kapuk mögött. Vezette
: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
PÉCS: Helesfay – Sági, Preklet, Króner, Katona L. – Bartha (Rácz L., 73.), Futó Zs. (Németh M., 52.) – Hegedűs M. (Geiger, 61.), Grabant, Óvári (Kónya D., 52.) – Adamcsek (Bajner, 73.) Vezetőedző: Vas László
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Albert I., 73.), Tányéros (Csató M., 61.), Vaskó, László N. (Vörös T., 84.) – Kocsis B., Mészáros D. (Murka, 61.), Madarász M., Sejben (Baracskai, 61.) – Mim, Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Adamcsek (1–0) a 34. percben
Vas László:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de jól kezdtünk, sikerült ráerőltetni az akaratunkat a Csákvárra. Nem is tudott az ellenfelünk sok helyzetet kidolgozni, míg a mi helyzetkihasználásunk lehetne jobb is.
Visinka Ede: – Megérdemelt a pécsi győzelem, bár az első százszázalékos helyzetet mi dolgoztuk ki. Elkerülhető gólt kaptunk, utána rohantunk az eredmény után. Nekünk minden pont fontos lenne, de most egy jobb csapattól kaptunk ki.

DOROGI FC–KAZINCBARCIKAI SC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, zárt kapuk mögött. Vezette
: Gaál Ákos (Bognár László, Ország Péter)
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko – Zuigéber (Girsik, 62.), Csillag, Mészáros Á. (Szedlár, 75.), Kanalos (Nagyházi, 87.) – Szabó L. Vezetőedző: Fenyvesi László
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Dávid Z., 60.), Oltean, Fótyik, Szűcs K., Mikló – Kovács M. (Korbély, 77.), Csősz, Toma – Tóth-Gábor (Takács T., 55.), Oldal (Kalmár B., 77.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
Fenyvesi László
: – Igazságos döntetlen született, bár a végén akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Küzdöttünk, hajtottunk, ami egy pontra volt elég.
Pacsi Bálint: – Egy nagy múltú ellenféllel szemben egy még nagyobb múltú stadionban próbáltunk játékot kialakítani a szervezetten védekező Dorog ellen. Apróbb lehetőségeink voltak, de egyiket sem sikerült gólra váltanunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–ETO FC GYŐR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette
: Farkas Tibor (Kovács II. Gábor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos – Paku, Márkus (Papp M., 64.) – Kalocsai, Gresó (Végső, 86.), Hamed (Zamostny, 64.) – Hornyák (Györgyi, 67.). Vezetőedző: Gálhidi György
ETO FC GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K. (Vári, 56.), Lipták, Temesvári, Fejes A. – Kiss M, Egerszegi (Sipos Z., 85.) – Hanzli (Múcska, 69.), Berki (Vitális, 85.), Májer (Horváth O., 69.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Gresó (1–0) az 52. percben
Gálhidi György
: – Az öltözőben maradtunk és szinte tálcán kínáltuk a lehetőségeket a mérkőzés elején. Később észhez tértünk, elkezdtünk racionális futballt játszani, a legegyszerűbb megoldásokra törekedtünk. A második félidőben szinte végig a vendégek kapuja előtt folyt a játék. Nagyszerűen küzdöttek a fiúk, amiért dicséretet érdemelnek. Remek Győrt vertünk meg, olykor jó játékot mutatva.
Csató Sándor: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első húsz percet uraltuk, voltak is helyzeteink, sajnos kimaradtak. Ezután kiegyenlített lett a játék, a második félidőben egy kontraakciót elnéztünk, s abból gólt kaptunk. Onnantól kezdve futottunk az eredmény után, sajnos nem tudtak azok sem segíteni, akik bejöttek a kispadról. Fájó vereséget szenvedtünk, de az előző mérkőzésekhez képest előrébb léptünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–BFC SIÓFOK 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót
, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton ( Becséri Gergely, Berényi Ákos )
GYIRMÓT: Rusák – Major, Szegi, Széles, Kirják – Vass Á. – Vogyicska (Herjeczki, a szünetben), Nagy P. (Radics, 87) Hajdú Á. – Simon A. (Haffler N., 69.), Lencse (Mayer Á., 87). Vezetőedző: Csertői Aurél
SIÓFOK: Hutvágner – Tömösvári (Deutsch B., 79.), Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Tajthy, Szakály A. – Cipf, Gaál B., Balogh B. (Varjas Z., 69.) – Horváth P. (Hajnal G., 56.) Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Simon A. (1–0) a 4., Lencse (2–0) a 84. percben
Kiállítva: Tajthy (könyöklésért) a 68. percben
Csertői Aurél:
– A vezetésünk után, sajnos, visszavettünk, ekkor a vendégek feljavultak, de helyzetekig nem jutottak el. A kiállítás is kellett ahhoz, hogy a második gólunkkal bebiztosítsuk a győzelmünket.
Waltner Róbert: – A mérkőzés elején a hibánk miatt hátrányba kerültünk, utána azonban jobban játszottunk ellenfelünknél. A kiállítás után, emberhátrányban is mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, de az újabb hiba eldöntötte a mérkőzést.

DEBRECENI EAC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött
. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Bellicza Bence Péter)
DEAC: Tóth D. – Bényei B., Papp F., Orosz M. – Székely D. (Rezes, 90., Spitzmüller, Sándor T., Kundrák – Bereczki (Nagy K., 78.) – Sármány (Sárosi, 82.), Sidibe. Vezetőedző: Sándor Tamás
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Sitku L., 90.), Szekszárdi, Kovács O., Tamás L. – Tisza K. (Tóth B., 80.), Rokszin (Berdó, 66.), Kónya M. (Földi, 90.), Kotula – Novák Cs., Kurdics (Bárdos B., 80.) Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kundrák (1–0) a 70., Székely D. (2–0) a 75. percben
Sándor Tamás:
– A sok sérülés miatt nagyon nehéz helyzetben voltunk, így különösen értékes a győzelem. Nemcsak a három pontnak örülök, hanem a mutatott játéknak is. Ha minden mérkőzésen ilyen teljesítményt nyújtottunk volna, nem mi állnánk az utolsó helyen.
Csábi József: – Véget ért egy szép sorozat, ennek okait majd elemeznünk kell.

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, zárt kapuk mögött. Vezette:
Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Máyer Gábor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Csizmadia Z. (Stoiacovici, 78.), Kenderes (Tóth G., 63.), Szekér (Rétyi, 78.), Soltész D. (Tóth B., 88.) – Zsolnai R., Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
HALADÁS: Verpecz – Kállai (Jancsó, 75.), Schimmer (Németh Márió, 56.), Devecseri, Bosnjak – Doktorics (Rácz F., a szünetben, Schuszter, 90+2.), Holdampf, Csilus T., Kiss B., Németh Milán (Debreceni, 75.) – Dragóner F. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Csizmadia Z. (1–0) a 20. percben
Kis Károly:
– Jó csapatot győztünk le. Volt, amikor az ellenfél birtokolta többet a labdát, de mi is vezettünk több veszélyes kontratámadást. A gólunk szép egyéni teljesítmény után született.
Mátyus János: – Nagyszerűen kezdtünk, próbáltuk sokat birtokolni a labdát. Sajnos elkerülhető gólt kaptunk. A szünetben rendeztük a sorokat és mindent megtettünk az egyenlítés érdekében. Érdekes, hogy tavaly az Ajka játszott jobban és mi nyertünk, most mi játszottunk jobban és az Ajka nyert.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette
: Zám Zsolt (Bede Tamás, Mohos Milán)
SOROKSÁR: Szécsi G. – Gárdos, Takács Zs., Valencsik, Pászka – Derekas, Hudák – Csernik (Orosz M., 74.), Korozmán (Szerető, 81.), Ramadan (Tóth D., 74.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 80.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Uram – Nagy S., Fazekas L., Bora, Horváth P. – Kitl M. (Babinyecz, 85.) – Szabó P. (Kasik, 85.), Király P. – Máris, Lukács R. (Gránicz, a szünetben), Kovács Á. (Styecz, a szünetben). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Valencsik (1–0) a 14., Korozmán (2–0) a 70. percben
Lipcsei Péter:
– Tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. A játékosok hozzáállása példaértékű volt, mindenki odatette magát. Ha kicsit jobban koncentrálnak az utolsó passzokra, nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelem, de így is nagyon elégedett vagyok, hogy győzött a csapat.
Preisinger Sándor: – Nagyon nehéz, hogy minden héten öt-hat emberről kell lemondanunk az elég szűkös keretünkből. A játékosok most is mentek előre, de mint minden mérkőzésen, így a ezen is, sok helyzetet puskáztak el. A helyzeteink kimaradnak, annak ellenére, hogy a támadójátékunkban van energia – de gólt kellene szerezni…

1. Debreceni VSC 25 16 6 3 58–21 +37 54
2. Vasas FC 25 14 7 4 44–26 +18 49
3. Gyirmót FC Győr 25 15 2 8 34–21 +13 47
4. Pécsi MFC 25 13 8 4 35–16 +19 47
5. Budaörs 25 13 2 10 41–31 +10 41
6. Soroksár SC 24 11 6 7 34–24 +10 39
7. Szolnoki MÁV FC 25 10 9 6 24–23 +1 39
8. Szombathelyi Haladás 25 10 7 8 33–25 +8 37