NB II: rangadót nyert a Haladás, góleső Soroksáron és Csabán

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.01.30. 12:53
A téli pihenő után a tavaszi szezon nyitányaként a kilenc vasárnapi mérkőzésből nyolcat már le is játszottak a labdarúgó NB II 21. fordulójában. A Haladás két góllal tudott győzni az ETO otthonában, a Békéscsaba fölényesen verte meg a Dorogot (4–1), míg a Kecskemét fordulatos találkozón nyert a Soroksár vendégeként. Toldi Gábor Szolnokon győzelemmel mutatkozott be a Budaörs kispadján, kollégája, Romanek János viszont vereséggel debütált. A másik „hatpontos" meccsen a Csákvár otthon verte meg a Budafokot.

Ez a győri helyzet is kimaradt – a Haladás mind a három pontot elvitte az ETO otthonából (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 2–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Magyar Zs. (Mészáros D., 83.), Ominger – Tamás N. (Torvund, 90+1.), Kártik (Baracskai, 83.), Mim – Murai (Molnár R., 69.). Vezetőedző: Mónos TamásM.
BUDAFOK: Bese B. – Margitics, Jagodics M., Romic, Kotula M. – Micsinai (Filkor, a szünetben), Soltész I. (Szabó L., 69.) – Beke, Adorján (Nándori, a szünetben), László D. (Zuigeber, 69.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Dulló (1–0) az 56., Vaskó (2–0) a 71., Zuigeber (2–1) a 90. percben
Mónos Tamás
: – Nehéz körülmények között rendkívül értékes három pontot szereztünk. A második félidőben időnként még egészen jól is játszottunk.
Csizmadia Csaba: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Nem tettük, a hazaiak pedig a szünet után két pontrúgással kiharcolták a győzelmet.

ETO FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-Park, 900 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Máyer Gábor, Mohos Milán)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor F., Forgács D. – Toma, Bagi (Berki, a szünetben) – Bacsa, Vitális (Farkas B., 62.), Vernes (Óvári, a szünetben) – Priskin. Vezetőedző: Klausz László
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Guzmics, Bosnjak, Tarján – Kiss B., Holdampf, Csilus T., Doktorics (Tóth Máté, 90+3.) – Lencse 5 (Szijjártó, 90+3.), Tóth Milán (Monori, 83.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth Milán (0–1) a 18., Tóth Milán (0–2) a 63. percben
Klausz László
: – A csapat első félidőbeli mentális hozzáállása a felkészüléshez képest negatív meglepetés, a második félidőben valamivel jobban futballoztunk ugyan, helyzeteink is adódtak, de nem fejeztük be góllal az akciókat.
Németh Szabolcs: – A három pontért utaztunk Győrbe. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és ha a helyzeteinket kihasználjuk, nagyobb előnyt is szerezhettünk volna. Szünet után szorongatott az ETO, de a legjobbkor rúgtuk a második gólt, és utána már a biztonságra törekedtünk.

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAÖRSI SC 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B., Lakatos Cs. (Kurdics, 75.) – Tisza K., Földi M. (Tömösvári, 66.), Rokszin (Hleba, 55.) – Busa (Lakatos I., 66.), Sipos Z. (Tóth L., a szünetben). Vezetőedző: Romanek János
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Galambos – Zsidai, Sajbán Miklós – Vankó (Csillag, 68.), Halácsi (Kapronczai, 86.), Winkler (Molnár M., 86.) – Balázs Zs. (Horváth B., 79.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Sajbán Miklós (0–1) a 14. percben
Kiállítva: Zsidai (a második sárga lap után) a 71. percben
Romanek János:
– A futball ezúttal sajnos a rosszabbik arcát mutatta nekünk. A szél nagyban befolyásolta a játékot, de így is voltak lehetőségeink, s ha pontosabbak vagy bátrabbak vagyunk, pontot szerezhettünk volna. Azonban dolgozunk tovább, a fiúknak is elmondtam, csak akkor szabad feladni, amikor már jönnek feladni az utolsó kenetet.
Toldi Gábor: – Irreális körülmények között játszott mindkét csapat, vonatkozik ez a szélre és a pályára is. Igyekeztünk célfutballt játszani, nem a szép játékra törekedtünk. Szerencsére a kiállítás után sem volt gondunk a védekezéssel, a beívelt labdákat folyamatosan kontrolláltuk, így meg tudtuk őrizni előnyünket, s nagyon fontos három pontot szereztünk.

BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912 ELŐRE SE–DOROGI FC 4–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 450néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Gránicz, 72.), Zvara (Váradi, a szünetben), Király (Albert, 72.), Varga Sz. (Ilyés, 62.) – Lukács R. (Paudits, 62.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus (Nagyházi, 81.), Keresztes, Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Tóth B., 54.), Pohner (Barna G., 54.) –Vígh (Horváth R., 54.), Girsik (Szedlár, 54.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Pantovics (1–0) a 12., Lukács R. (2–0) a 46., Szabó P. (3–0) az 51., Ilyés (4–0) a 79., Barna G. (4–1) a 90+1. percben
Schindler Szabolcs:
– Az első félidőben lőttünk egy szép gólt, de a szünetig nem tudtuk birtokolni a labdát. A második félidőben a második gól eldöntötte a mérkőzést.
Fenyvesi László: – Elfogytunk, nem volt jó a felkészülésünk, betegségekkel küzdöttünk, de nem akarok kifogásokat keresni. Az első negyvenöt perc második fele jobban tetszett. A második félidő rosszul kezdődött, a gól megpecsételte a sorsunkat.

III. KERÜLETI TVE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
III. ker. TVE Sporttelep, 350néző. Vezette: Horváth Tibor (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
III. KER.: Balázs J. – Kleisz, Egerszegi, Szalai V. (Erdei, a szünetben), Bekker – Rabatin, Köböl– Sili (Horváth O., 84.), Remili (Schuszter, 64.), Nyári (Barczi, a szünetben) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Tóth G., Pejovic, Bitó – Kovács M., Farkas A. (Simon Á., 67.) – Gréczi M. (Kóródi, 67.), Horváth K., Gajdos (Dobos, 82.)– Germán (Haruna, 58.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Horváth K. (11-esből, 0–1) a 21., Borvető (1–1) a 67. percben

Kemenes Szabolcs: – Csak elvétve alakult ki folyamatos játék, ezért örömteli, hogy egy pontot itthon tartottunk. Az augusztusi sima vereség után ezúttal végig egyenlő ellenfele voltunk a Szegednek, de támadásban csapatomban nagyobb potenciál rejlik, amit a jövőben szeretnénk kiaknázni.
Dragan Vukmir: – Idegenben szereztünk értékes pontot, mégis maradt hiányérzetem, az első félidő alapján ugyanis rászolgáltunk volna a győzelemre. Vezetést szereztünk, majd több helyzetet is kidolgoztunk, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. Szünet után visszaesett a teljesítményünk, gólt kaptunk, utána pedig már nem tudtunk ritmust váltani.

SOROKSÁR SC–KECSKEMÉTI TE 2–3 (2–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!!
Szamosi Mihály Sporttelep, 200
néző. Vezette: Görög Márió Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Ternován, 69.), Valencsik, Csontos, Pászka – Haris, Hudák M. (Csernik, 76.) – Redzic (Szerető, 76.), Lőrinczy, Magyari (Korozmán, a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
KECSKEMÉT: Varga B. – Buna (Tóth Dávid, 88.), Szabó A., Belényesi, Rjasko (Szalai G., a szünetben), Grünwald – Nagy K. (Katona B., 87.), Vágó L., Bartha (Szuhodovszki, a szünetben) – Tóth B. (Tóth Dániel 77.), Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Lukács D. (0–1) a 30., Nagy K. (0–2) a 37., Redzic (1–2) a 42., Redzic (2–2) a 44., Belényesi (2–3) az 52. percben
Lipcsei Péter
: – A tizenegyest én nem tudom berúgni. Az első húsz percben rossz felfogásban futballoztunk, kaptunk is két elkerülhető gólt, aztán a félidő utolsó öt percében ha szerencsével is, de egyenlítettünk.
Szabó István: – Négy hete erre a mérkőzésre készültünk, és akár el is veszíthettük volna, de szerencsére megnyertük. Ahogyan ősszel, ezúttal is volt egy kicsi szerencsénk, mivel a Soroksár a kilencvenkettedik percben büntetőt hibázott.

BFC SIÓFOK–FC AJKA 2–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 100
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács Gábor, Ország Péter)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Krausz (Varjas Z., 90.), Szakály A. (Balogh B., 72.) – Horváth P. (Cipf, 72.), Eördögh, Kiss B. (Nikházi, 84.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, 82.) – Kenderes – Csizmadia (Sejben, a szünetben), Lehoczky, Tóth G., Gaál B. (Dragóner, 82.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Elek B. (11-esből, 1–0) a 20., Szarka (1–1) a 27., Nikházi (2–1) a 88. percben
Domján Attila
: – A körülmények miatt szakmailag nehéz értékelni a mérkőzést. Többet tettünk a győzelemért, mert szereztünk négy gólt, igaz, csak kettőt adtak meg.
Kis Károly: – A hazaiak jobban használták ki az orkán erejű szelet, és a végén eldöntötték a mérkőzést.

PÉCSI MFC–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 1200
néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)

PÉCS: Helesfay – Rácz L., Króner, Preklet, Katona L. – Sági (Svedjuk, 90+3.), Zsemlye – Geiger (Kónya D., 61.), Nikitscher, Futó – Adamcsek (Bíró B., 86.). Vezetőedző: Vas László
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Hesz, Tamás L. (Kiss-Szemán, 83.) – Havas, Nagy B. – Harsányi I. (Grumics, 65.), Jancsó (Drljo, a szünetben), Biben – Bányai. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Adamcsek (1–0) a 15. percben
Vas László
: – Ezúttal a saját rendszerünkhöz képest más szerkezetben játszottunk. A legfontosabb a három pont megszerzése volt, hogy méltóképpen adózzunk Károlyi Dániel emléke előtt.
Marián Sluka: – Próbáltunk futballozni, de a korán kapott gól után hiába volt három nagy helyzetünk, ha az egy egy elleni párharcokat nem nyerjük meg, nem tudunk fordítani. A második félidőben jobban visszaállt a hazai csapat, a védekezését nem tudtuk megbontani, de egy pontot megérdemeltünk volna.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–TISZAKÉCSKEI LC 2–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 100
néző. Vezette: Szigetvári Márk (Punyi Gyula, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szabó B., Papucsek, Gengeliczki, Jánvári (Godwords, 85.) – Márkus (Nagy G., 85.) – Paku (Sigér Á., 45+1.), Vass P. (Kovács Á., 68.), Zamostny, Hamed (Banyoi, 85.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki, Végső, Farkas N. (Farkas A., a szünetben) – Csősz (Kiprich D., 63) – Kosznovszky (Kovács B., 63.), Marsa (Máté Zs., 69.), Beliczky (Vachtler, 58.), Erdei C. – Zádori. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Zamostny (1–0), az 53., Kovács Á (2–0) a 73. percben
Kiállítva: Zádori a 42. percben
Feczkó Tamás
: – Jobban alkalmazkodtunk a mostoha időjárási körülményekhez és Paku Roland horrorisztikus sérülését is jól kezelte a csapat. Megérdemelten győztünk. Biztos vagyok benne, hogy a téli szünetben távozott ős-Szpari szurkoló, Kóróczki Lajos és Dankó László is végigszurkolta fentről a meccset.
Visinka Ede: – Az első félidőben minket támogatott a szél, de nem használtuk ki, nem találtuk a ritmust. Sorsdöntő volt a szünet előtti, jogtalan kiállítás. A második félidőben egykapuzott a Nyíregyháza, s minőségi támadóinak köszönhetően nyert.