Gálázott a Békéscsaba Ajkán, hármat vágott a Vasas, a Soroksár és a Dorog is

F. B.F. B.
2019.12.01. 12:57
Nem bírt egymással a Budafok és a Siófok (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Békéscsaba Ajkán nyert fölényesen, 4–1-re, míg a Vasas 3–0-ra legyőzte a Budaörsöt. A Soroksár és a Dorog idegenben nyert, mindketten háromgólos sikert arattak. Az ETO otthon múlta felül a Haladást, míg a Nyíregyháza a Csákvár ellen győzött. A Budafok hazai pályán nem bírt a Siófokkal.

Túl vannak az őszi szezonon a labdarúgó NB II csapatai, szombaton és vasárnap került sor a 19. játéknapra.

A Békéscsaba gálázott az Ajka otthonában. A csabaiak szerezték a legtöbb találatot a fordulóban, 4–1-es sikerükhöz egy pillanatig sem férhetett kétség. A 9. percben már két góllal vezettek, igaz, az első félidő végén Soltész Dominik góljával még szépítettek a bakonyiak. A szünet után Csemer Gyula lövését a gólvonalról kellett kivágnia a csabai védelemnek, a 75. percben azonban a 16 perccel korábban beálló Nagy Erik utolsó emberként szabálytalankodott, ezért kiállította a játékvezető. A csereként beszálló Máris Dominik pedig kétszer is büntetett, a 77. és a 93. percben is betalált, így lett fölényes a Békéscsaba győzelme.

Hasonlóan biztosan nyert a Vasas is, amely a Budaörsöt verte meg 3–0-ra. A gól nélküli első félidő után rákapcsoltak az angyalföldiek, először az 58. percben Birtalan Botond passzából Balajti Ádám emelt a kapus felett a hálóba, majd a 75. percben egy visszagurítás után Köböl Krisztián lőtt 12 méterről a jobb sarokba. A 85. percben a csereként beálló Szedlár Zoltán adott középre, Birtalan pedig közelről a léc alá lőtt.

Simán győzött a Dorog a Kazincbarcika otthonában, pedig az első félidőben a borsodiaknak volt több lehetőségük a gólszerzésre. A szünet után Paudits Patrik és Délczeg Gergely is értékesítette helyzetét, ezzel eldőlt a három pont sorsa, a ráadásban pedig Nyíri Vince fölényessé tetté a dorogiak sikerét.

Gyömbér Gábor tizenegyesgóljával és Csernik Kornél találatával a szünetben már két góllal vezetett a Soroksár a Tiszakécske vendégeként. A gyenge napot kifogó kécskeiek a szünet után sem tudtak javítani, sőt, a csereként beálló Nyilas Elek sérülése miatt tíz emberrel fejezték be a meccset (cserelehetőségük a játékos sérülésekor már nem volt). A hajrában pedig jött a kegyelemdöfés, Szerető Krisztofer lőtt a jobb felső sarokba.

Fontos győzelmet aratott az ETO FC Győr a Haladás ellen, ezzel zárkózik az élmezőnyre. Az első félidő lüktető játékot hozott, de több gólhelyzete volt az ETO-nak, egy alkalommal Lovrencsics Balázs emelését Jagodics Bence a gólvonalról mentette. A játékrész végén Márius Charizopulos passzát Kovács Krisztián emelte a kapus felett a hálóba. A szünet után megduplázta előnyét a Győr, Bagi István beadásából Nemanja Andrics pörgetett a hálóba, ezt követően a Hali támadója, Novák Csanád büntetője csak szorossá tudta tenni az eredményt.

A kapusa, Jova Levente tizenegyesből szerzett góljával már a 2. percben vezetett a Nyíregyháza a Csákvár ellen, a szünet előtt pedig Kovács Norbert megduplázta a Szpari előnyét. A második félidőben a Csákvár sok helyzetet kidolgozott, de a bajnokságban már négy szerzett gólnál járó Jova ihletett formában védett, így mentéseinek köszönhetően a szabolcsiak kapott gól nélküli sikert arattak.

Hazai pályán nem bírt a Budafok a Siófokkal, ennek ellenére továbbra is a 2., feljutást érő pozícióban áll. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, összességében igazságos döntetlen született.

A csapatok decemberben még két előrehozott fordulót lejátszanak a tavaszi szezonból, így a másodosztály izgalmai még nem értek véget a 2019-es évben.

NB II
19. FORDULÓ

VASAS FC–BUDAÖRSI SC 3–0 (0–0)
Illovszky Rudolf Stadion, 450
néző. Vezette: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Vörös Dániel)
VASAS: Bősz – Terbe, Szivacski, Gál M., Tóth B., Lakatos Cs. – Hinora, Köböl (Daróczi, 76.), Hajdú Á. – Birtalan B. (Rétyi R., 90.) Balajti (Szedlár, 84.). Vezetőedző: Szanyó Károly
BUDAÖRS: Szabó Balázs – Kékesi, Gyurácz, Fényes (Bakos Sz., 63.) – Molnár Cs., Stieber A., Zsidai, Horváth E. (Molnár B., 71.), Medgyes Sz. – Halmai Á. (Szabó Bálint, 56.), Kulcsár T. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Balajti (1–0) az 58., Köböl (2–0) a 75. Birtalan B. (3–0) a 85. percben
Szanyó Károly
: – Jobban sáfárkodtunk a helyzeteinkkel, de játékban még nem mutattunk elfogadhatót. Hibáinkból ellenfelünk könnyen felzárkózhatott volna. Annak azonban örülök, hogy nem kaptunk gólt, és hosszú idő után nyertünk hazai pályán.
Bognár György: – Az első perctől kezdve jobban játszott a Vasas. Nagyon kényelmesen futballoztunk, megérdemelt ellenfelünk győzelme.

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–4 (1–2)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács Gábor, Kiss Balázs)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Görgényi (Nagy E., 59.), Csemer (Nagy B., 65.) – Lengyel B. – Csizmadia Z., Soltész D., Kenderes (Nagy I., a szünetben) – Nagy K., Oláh L. Megbízott edző: Jeney Gyula
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Polényi, Farkas M., Nagy S., Babinyecz – Bidzilya, Kovács Á. (Ilyés T., 84.), Király P. – Gréczi M. (Máris, 60.), Pantovics (Tóth D., 71.), Hursán. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Hursán (11-esből, 0–1) a 6., Pantovics (0–2) a 9., Soltész D. (1–2) a 38., Máris (1–3) a 77., Máris (1–4) a 93.percben
Kiállítva: Nagy E. (gólhelyzetben visszarántotta Tóth Dánielt) a 75.percben
Jeney Gyula
: – Nagyon rosszul kezdtünk, kilenc perc alatt kétgólos hátrányba kerültünk. Felzárkóztunk ugyan, de sérülések miatt cserélnem kellett, majd emberhátrányba is kerültünk. Ekkor már előretoltan védekeztünk, és újabb két gólt kaptunk.
Schindler Szabolcs: – A mérkőzés elején megleptük ellenfelünket, kicsit meg is zavarodtak. Amit megköveteltem a csapattól, nagyon jól végrehajtotta, s kezdünk kiegyenesedni, fantasztikus győzelmet arattunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (2–0)
Nyíregyháza, 600
néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Svedjuk, Fodor F., Talabér, Csilus Á. – Papp M. (Ötvös B., 64.), Végső – Kovács N. (Tóth Á., 68.), Kártik, Szinanovics (Gyurján B., 74.) – Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland
CSÁKVÁR: Markek – Nándori, Albert I. (Kocsis B., a szünetben), Tányéros Á. – Tamás N. (Baracskai, a szünetben), Madarász, Mim, Sipos Z., Galambos (Kiprich D., 77.) – Skribek, Sejben. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Jova (11-esből, 1–0) a 3., Kovács N. (2–0) a 42. percben
Lengyel Roland
: – Igyekeztünk a mérkőzés elejétől nagy nyomás alá helyezni a Csákvárt, és sikerült is, elvégre korán vezetéshez jutottunk. Kétgólos előnyünk birtokában szünet után átengedtük a területet, hogy kontrákat vezethessünk. Az utolsó húsz percben nagyon támadott a Csákvár, de valahogy megúsztuk kapott gól nélkül.
Visinka Ede: – Szinte az egész mérkőzésen futottunk az eredmény után, mégis büszke vagyok fiatal csapatomra, mert remek teljesítménnyel rukkolt ki, csak éppen Jova Leventével sehogyan sem bírtunk. Fájó a sorozatban elszenvedett négy vereség, de így is várakozáson felül teljesítettünk a bajnokság első felében.

BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 0–0
Promontor utca, 300
néző. Vezette: Görög Márió (Kovács II Gábor, Horváth Zoltán)
BUDAFOK: Póser – Margitics, Vaszicsku, Romic, Kirják – Oláh B., Kulcsár K. (Micsinai, 64.), Soltész I. – Kovács D., Horváth R. (Fekete M., 54.), Szabó M. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SIÓFOK: Molnár P. – Csilus T., Lorentz, Bora, Kiss B. – Horváth A., Tajthy – Szakály D. (Magasföldi, 50.), Réti P., Bencze (Balogh B., 73.) – Horváth P. (Elek B., 64.). Vezetőedző: Gál István
Csizmadia Csaba
: – Fásultabban játszott a csapat, mint az előző mérkőzéseken, a Siófok alaposan megnehezítette a dolgunkat. Örülök az egy pontnak is, mert mindet megbecsüljük.
Gál István: – Csapatom a mérkőzés egyes időszakaiban jól teljesített a bajnokság egyik legerősebb csapata otthonában. Mivel a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak, igazságosnak tartom a döntetlent.

TISZAKÉCSKE LC–SOROKSÁR SC 0–3 (0–2)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Németh Ádám (Bede Tamás, Hofbauer Roland)
TISZAKÉCSKE: Varga Á. – Erdélyi B., Kardos, Preklet, Csáki (Horváth A., a szünetben), Fabio – Ludánszki B., Szuhodovszki – Kirchner (Puskás Z., a szünetben), Gréczi G. – Szabó D. (Nyilas, 71.). Megbízott edző: Virágh Ferenc
SOROKSÁR: Abu – Gárdos (Molnár R. 81.), Takács Zs., Gyömbér, Pászka – Huszák, Misic (Farkas II B., 60.) – Csernik, Lőrinczy (Lipcsei K., 86.), Szerető – Korozmán. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyömbér (11-esből, 0–1) a 22., Csernik (0–2) a 35., Szerető (0–3) a 83. percben
Virágh Ferenc
: – Nem így terveztük a mérkőzést. Az ellenfél kapuja előtt határozatlanul, erőtlenül futballoztunk, s ez meghatározta a mérkőzés összképét.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával, nagyon kellett már ez a győzelem, ráadásul jó csapatot sikerült legyőznünk. Fontos, hogy nem kaptunk gólt.

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (1–0)
Győr,
ETO-park, 1240 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Aradi József)
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár O. – Charizopulos (Hidi M., 74.), Borbély B. – Szánthó, Bagi (Vaskeba, 67.), Andrics (Simon M., 68.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Boér Gábor
HALADÁS: Gyurján M. – Habovda, Jagodics M., Jancsó (Novák Cs., 66.), Németh Milán, Bosnjak – Gaál B. (Eszlátyi, 82.), Holdampf, Kiss B., Medgyes Z. – Tóth-Gábor (Doktorics, 58.). Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Kovács K. (1–0) a 45., Andrics (2–0) a 63., Novák Cs. (11-esből, 2–1) a 71. percben
Boér Gábor
: – Örömömet fokozza, hogy látszott, hiszünk egymásban a csapattal. Nem játszottunk jól, de küzdelmes rangadóvá vált a mérkőzés. Tovább lovagoljuk a hullámot, elvégre négy bajnoki óta veretlenek vagyunk.
Desits Szilárd: – A mérkőzés nagy részében a hazaiak fölé kerekedtünk, de ezért még nem adnak pontokat. Elviselnénk már a sikerélményt, amely biztatást adhatna a jövőkép szempontjából.

KAZINCBARCIKAI SC–DOROGI FC 0–3 (0–0)
Putnok,
Várady Béla Sportközpont, 100 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Máyer Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Heil, Fótyik, Farkas A., Iszák – Berki I. (Kanalos, 66.), Krausz, Toma, Géringer T. (Lakatos, 66.) – Lukács R. (Ádám F., 78.), Oldal. Vezetőedző: Gálhidi György
DOROG: Mursits – Nyíri V., Berkó, Lencsés, Forró – Földi B. (Girsik, 71.), Lénárt, Takács P., Papp M. – Délczeg (Albert Á., 75.), Paudits (Vígh Á., 82.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Paudits (0–1) a 60., Délczeg (0–2) a 69., Nyíri V. (0–3) a 92. percben
Gálhidi György
: – Régi igazság, hogy nagy akarásnak nyögés a vége... Csapatom görcsösen futballozott, elnézést kérek a szurkolóinktól a nyújtott teljesítményért, a Dorog ugyanakkor minden elismerést megérdemel.
Németh Szabolcs: – Az első félidőben a hazaiak fegyelmezetten védekeztek, de amikor megszereztük a vezetést, s a Kazincbarcika kockáztatott, több terület jutott nekünk, és további helyzeteket alakítottunk ki. Némi szerencsénk is volt, amiért nem kaptunk gólt, de összességében megérdemelt a háromgólos győzelmünk.