Öngóllal kapott ki a listavezető, az Óvár nyerte a megyei rangadót

2018.12.02. 12:59
A Kaposvár elvitte a pontokat Soroksárról (Fotó: Koncz György)
A szombati ZTE FC–Vasas találkozó után vasárnap kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 19. fordulójában. A Nyíregyháza Villám Balázs öngóljának köszönhetően 1–0-ra győzött a listavezető Gyirmót FC Győr otthonában. A Győr-Moson-Sopron megyei rangadón a Tóth András által irányított Mosonmagyaróvár 2–0-ra megverte az ETO FC Győrt. A Dorog hazai pályán 4–0-ra kiütötte a Tiszakécskét, hármat vágott a Kaposvár Soroksáron, míg a kiesési helyosztón a Budafok a Monort győzte le.

A labdarúgó NB II 19. fordulójában kikapott a forduló előtt dobogós helyen álló Gyirmót FC Győr, ZTE, Budaörs hármas. A játéknap egyik meglepetését a Nyíregyháza szerezte, amely taktikus játékkal nyert a gyirmótiak otthonában. A győztes találat a meccs 33. percében született, ekkor Rezes László indításával Dragóner Filip indult el a jobb szélen, beadásába pedig Villám Balázs olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda az elvetődő Rusák Edvárd mellett a kapuba gurult.

A forduló másik meglepetését a Mosonmagyaróvár okozta, Tóth András együttese 2–0-ra megverte az ETO FC Győrt. A mérkőzésen sokáig a győriek domináltak, a 72. percben gólt is szereztek, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A hajrában aztán jött Jelena Richárd, aki először Koszó Balázs hibája után lőtt a hálóba, majd a 93. percben távolról bombázott Horváth Tamás kapujába.

Gólgazdag döntetlent játszott a Cegléd a Siófokkal. Medgyes Zoltán gólját Nyilas Elek szabadrúgásból egyenlítette ki, de a szünet utáni gyors gólváltás következtében már 2–2 volt az állás. A siófokiak Zamostny Balázs révén harmadszor is vezetést szereztek, de a hajrában a Cegléd egyenlített – Csibra Dániel talált a saját kapujába, ez pedig már a második öngól volt a találkozón. Az eredmény egyik csapatnak sem igazán jó, a többi eredmény alakulása miatt a Balaton-partiak ráadásul kieső helyre csúsztak vissza.

Négy gólt vágott a Dorog az elmúlt hetekben masszív Tiszakécskének. Persze, Miskei Attila csapatának dolgát megkönnyítette az is, hogy a 64. percben Csáki Róbertet kiállították. Ezután futószalagon jöttek a dorogi találatok, Nagy Zsolt mellett Mészáros Áron, Hegedűs Márk és a cserecsatár, Paudits Patrik is betalált.

Három gólt szerzett a Kaposvár az enerváltan játszó Soroksár otthonában. Az újonc Somogy megyeiek Beliczky Gergő révén hamar előnybe kerültek, majd a szünet után Zsiga Ervin értékesítette ziccerét, végül a hajrában Beliczky megszerezte második gólját is.

Kiesési helyosztót nyert a Budafok a Monor ellen és ezzel elmozdult a kieső helyről. Bori Gábor a monoriaknak szerzett vezetést, de a félidő végére Kovács Dávid és Kercsó Bence góljaival már a XXII. kerületiek kerültek előnybe. Hiába egyenlített Szuhodovszki Soma fejesével a Monor a szünet után, a hajrában jött Vaszicsku Gergő, aki közelről a hálóba sarkazott.

Már az első félidőben kialakult a végeredmény a Budaörs–Csákvár találkozón (1–2). A forduló előtt még dobogós budaörsieknek a szünet után több lehetőségük is volt az egyenlítésre, de akkor már semmi sem sikerült nekik.

Kiegyenlített mérkőzést játszott a Kazincbarcika a Békéscsabával, a borsodiak többször veszélyeztették a kaput, de végül maradt a reálisnak mondható gól nélküli döntetlen.

Gyenge színvonalú mérkőzésen a Vác nem bírt a Balmazújvárossal – a piros-kékek Vácra való visszaköltözésük óta a harmadik meccsen a harmadik döntetlenjüket érték el a váci stadionban.

NB II
19. FORDULÓ (DECEMBER 1–2.)
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ETO FC GYŐR 2–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi – Kozma R., Vágó, Forgács A., Czár – Winkler A., Zsirai (Darázs, 69.), Kovács Á. (Stieber A., 34.), Eszlátyi – Szabó V. (Bartos, 80.) – Jelena. Vezetőedző: Tóth András
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Koszó, Vadász, Völgyi – Vukaszovics – Szimcsó, Jakab (Szánthó, 69.), Tajthy, Andrics – Erdélyi L. (Mervó, 61.). Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Jelena (1–0) a 78., Jelena (2–0) a 91. percben
Tóth András
: – Elmondhatatlanul boldog vagyok, mert ha ezen az úton megyünk tovább, a tavaszi szezon hozhat még szép pillanatokat számunkra. Csapatom óriásit melózott ezért a győzelemért.
Király József: – Az MTE megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–1)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 375
néző. Vezette: Oláh Gábor (Kóbor Péter, Kovács II Gábor)
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Villám (Présinger, 49.), Széles – Nagy P., Kontár (Horváth R., 57.) – Krebsz, Strestík, Heffler N. – Sandal (Vólent, 74.). Vezetőedző: Szepessy László
NYÍREGYHÁZA: Jova – Nagy J., Fodor F., Rubus, Forró – Ötvös, Polényi – Dragóner (Starosta, 85.), Rezes, Pekár – Daru (Hornyák, 67.) Vezetőedző: Lengyel Roland
Gólszerző: Villám B. (öngól, 0–1) a 33. percben
Szepessy László
: – A mérkőzés elején nem kaptuk el a ritmust, s bár szünet után már irányítottunk, helyzeteinket nem értékesítettük. Többször tapasztaltuk már, hogy némely ellenfelünk feltüzelve érkezik Gyirmótra, így történt ezúttal is. Mi sem vagyunk verhetetlen csapat, de őszi elsők igen.
Lengyel Roland: – Fegyelmezetten, stabilan futballoztunk, az első játékrészben több góllal is vezethettünk volna, de az utolsó húsz percben csak védekeztünk. A Gyirmót a bajnoki cím egyik esélyese, s most három pontot vittünk el onnan. Ismét bizonyítottuk, hogy a mezőny első felében a helyünk.

CEGLÉDI VSE–BFC SIÓFOK 3–3 (1–1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 100
néző. Vezette: Berényi Tamás (Garai Péter, Baghy Csaba)
CEGLÉD: Mursits – Nánási, Kárász, Preklet, Farkas A. – Sigér Á. (Wild, 74.), Nyilas (Csirmaz, 44.), Oldal, Nagy T. – Rétyi, Tímári (G. Bíró, 51.). Vezetőedző: Nagy Tibor
SIÓFOK: Molnár P. – Bolla, Gál M., Lorentz, Csibra – Csilus T., Réti (György, 90.) – Tóth M. (Szilágyi P., 61.), Zamostny (Fehér Zs., 88.), Medgyes Z. – Elek B. Vezetőedző: Mihalecz István
Gólszerző: Medgyes Z. (0–1) a 24., Nyilas (1–1) a 29., Mursits (öngól, 1–2) a 48., Rétyi (2–2) az 51., Zamostny (2–3) a 67., Csibra (öngól, 3–3) a 80. percben
Nagy Tibor
: – Három gólt szereztünk pályaválasztóként, mégsem nyertünk. A védelem nagyon gyenge volt a mai napon, ezen változtatni kell.
Mihalecz István: – Pillanatnyi helyzetünkről mindent elárul, hogy háromszor szereztünk vezetést, és az ellenfél háromszor egyenlített. A futballt gólokra játsszák, nem helyzetekre.

DOROGI FC–TISZAKÉCSKE VSE 4–0 (0–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300
néző. Vezette: Barna Gábor (Kepe Arnold, Kiss Balázs)
DOROG: Horváth G. – Fürjes, Lénárth T., Nagy Zs., Papp M. – Faragó (Erdélyi B., 79.), Mészáros Á. (Nagyházi, 81.), Kitl M., Szedlár – Vígh Á. (Paudits, 73.), Hegedűs M. Vezetőedző: Miskei Attila
TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Oláh M., Kardos N., Csáki, Polyák – Horváth A. (Szabó L., 69.) – Mihály D. (Puskás Z., 62.), Tölgyesi, Kocsis G., Gréczi M. (Stoiacovici, a szünetben) – Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Nagy Zs. (1–0) a 65., Mészáros Á. (2–0) a 69., Hegedűs M. (3–0) a 77., Paudits (4–0) a 91. percben
Kiállítva: Csáki (második sárga lap után) a 64. percben
Miskei Attila:
– A Tiszakécske taktikailag az egyik legjobban felkészített csapat. Nehéz mérkőzést is játszottunk, az áttörést az első gólunk jelentette, a kiállítás után pedig a csapat kihozta magából, ami hetek óta benne volt.
Szabó István: – Az első félidő játéka nem azt mutatta, hogy négygólos vereség lesz a vége. A kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzést, ettől függetlenül nem kellett volna négy gólt kapnunk. Eddig remekül szerepeltünk, és nem szeretném, ha fegyelmezetlenségek miatt lerombolnánk az őszi csapatteljesítményt.

KAZINCBARCIKAI SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–0

Putnok, Várady Béla Sportközpont, 150 néző. Vezette: Farkas Tibor (Bertalan Dávid, Horváth Zoltán)
KAZINCBARCIKA: Fila – Palmes, Heil, Fótyik, Mikló – Oltean, Kiss B. (Belényesi Cs., 89.) – Szabó L., Toma (Takács P., 90.), Kanalos – Tóth L. (Gábor, 65.). Vezetőedző: Gálhidi György
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Nagy S., Szélpál (Máris, 83.), Mészáros M., Zahorán – Pilán, Király P. – Lustyik, Szalai D. (Urbin, 27.), Mezei (Szinanovics, 65.) – Szatmári I. Megbízott edző: Makra Zsolt
Gálhidi György
: – Az első félidőben fölényben futballoztunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de játékunkon érződött, hogy sérülés miatt mindkét befejező csatárunkat nélkülöznünk kell. Támadásban és védekezésben is rendben volt a játékunk, labdarúgóim dicséretet érdemelnek.
Makra Zsolt: – Keretünkben nyolc olyan játékos is szerepel, aki megfelel az MLSZ fiatalszabályának, ezért ezen a küzdelmes mérkőzésen, egy nagyon jó csapat otthonában értékes pontot szereztünk.

SOROKSÁR SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–3 (0–1)
Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep, 150
néző. Vezette: Lovas László (Király Zsolt, Mohos Milán)
SOROKSÁR: Kovács Dániel – Molnár R., Gyömbér, Szpirulisz, Bor – Lőrinczy, Derekas, Tamási Zs. (Kovács Dávid, 73.) – Albert Á. (Gárdos, 64.), Pál A. (Popov, a szünetben), Kundrák. Vezetőedző: Lipcsei Péter
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Úr, Szabó A., Hadaró – Zsiga (Nagy J., 77.), Szakály A. (Godzsajev-Telmán, 89.), Hegedűs D., Tömösvári – Beliczky, Rajczi (Nagy K., 60.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Beliczky (0–1) a 6., Zsiga (0–2) a 64., Beliczky (0–3) a 87. percben
Lipcsei Péter
: – Legalább hat–nyolc játékost is cserélhettem volna, helyettük is szégyellem magam. Így nem nézhet ki egy csapat.
Waltner Róbert: – Visszakaptam a játékosoktól, amit a mérkőzés előtt kértem, vagyis akaratot, alázatot és koncentrációt. Büszke vagyok a fiúkra, és nagyon elégedett vagyok.

VÁC FC–BALMAZÚJVÁROS 0–0
Vác, 150
néző. Vezette: Pillók Ádám (Bornemissza Norbert, Máyer Gábor)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Szabó N., Földi M. – Tóth G., Görgényi (Csillag, 58.) – Kákonyi, Zsolnai, Varga Sz. (Borvető, 91.) – Murai (Mátyás Zs., 79.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
BALMAZÚJVÁROS: Verpecz – Ternován, Jagodics B., Patvaros, Bora, Kóródi – Bíró Á. (Szalai A., 77.), Domokos (Peszmeg, 64.), Szabó B., Óvári (Fekete Á., 88.) – Zádori. Vezetőedző: Bekő Balázs
Zoran Szpisljak
: – Sajnáljuk, hogy nem három pontot szereztünk. Egy védekező csapat ellen nem alakítottunk ki helyzeteket, ezért meg kellett elégednünk a döntetlennel.
Bekő Balázs: – Az egy pontért becsülettel megdolgoztunk. Nem volt szép mérkőzés, de a helyzetünkből adódóan nincs is szükség szép meccsekre, csak az eredmény számít.

BUDAÖRSI SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Kovács Gergely (Király Krisztián, Szabó Péter)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Medgyes S. (Fejős, 71.) – Fodor D. (Vincze Á., 60.), Lengyel B. (Csiki, a szünetben), Kesztyűs, Czvitkovics – Sajbán Miklós, Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
CSÁKVÁR: Tóth B. – Csilus Á., Kiprich D., Dulló, Galambos – Farkas A., Nándori – Tamás N. (Oroszi, 78.), Sándor Gy. (Molnár Cs., 83.), Nagy Zs. – Bobál G. (Simon M., 65.). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Tamás N. (0–1) a 41., Sajbán Máté (1–1) a 42., Nagy Zs. (1–2) a 44. percben
MESTERMÉRLEG:
Bognár György
: – A második félidőben az volt az érzésem, ha reggelig játszunk, akkor sem szerzünk gólt. A helyzeteink megvoltak ugyan, de ez egy ilyen mérkőzés volt.
Szijjártó István: – Az első félidőben nem játszottunk jól, de amikor végre sikerült háromszor egymás után passzolni, jöttek a gólok is. A második játékrészben inkább a küzdelem dominált, s ha ekkor okosabban játszunk, további gólokat szerezhettünk volna.

BUDAFOKI MTE–BSS MONOR 3–2 (2–1)
Promontor utca, 300
néző. Vezette: Ducsai József (Berényi Ákos, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK: Balogh P. – Margitics, Vaszicsku, Króner, Gohér – Fekete M. (Vankó, 59.), Oláh B., Vass M. (Veszelinov, a szünetben), Kovács D. – Kercsó, Pölöskey (Boros, 86.). Megbízott edző: Csizmadia Csaba
MONOR: Bozsó – Sági, Karacs, Fülöp N., Szerencsi – Lázár Zs. (Szabó T., 85.) – Bori, Ficsor, Palincsár (Tóth F., 88.), Szuhodovszki – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Bori (0–1) a 14., Kovács D. (1–1) a 27., Kercsó (2–1) a 39., Szuhodovszki (2–2) a 49., Vaszicsku (3–2) a 85. percben
Csizmadia Csaba
: – A csapat, különösen a második félidőben mindent megtett a győzelemért, amely végül sikerült is. Játékosaim hozzáállására jellemző, hogy volt, aki sérülten vállalta a pályára lépést. Nagyon büszke vagyok a fiúkra.
Horváth Dávid: – Védőjátékunk nem volt megfelelő, többször is hibáztunk, amelyet ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. A hátralevő két mérkőzésen sokkal bátrabban kell futballoznunk.