A Loki, a Budaörs, az ETO és a Soroksár is négy gólt szerezve győzött

2020.11.25. 12:51
Verpecz itt még hárít, ám a sötét mezes budaörsiek így is négyszer betaláltak a Haladás kapujába
Ismét hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A 18. játéknapon újfent négy gólt szerezve, ezúttal Szegeden aratott kiütéses győzelmet az ETO. A Budaörs és a Soroksár is fölényes, négygólos győzelmet ért el, a listavezető Loki pedig szintén négy találatot szerezve verte meg a Szentlőrincet. A papírformának megfelelően sikerrel vette az akadályt a Vasas a Nyíregyháza, a Gyirmót a Kazincbarcika, az Ajka múlta felül a Csákvárt, míg a Szolnok gól nélküli döntetlent játszott otthon a Békéscsabával.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SZENTLŐRINC SE 4–1 (3–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Márkus Tamás, Varga II Gábor)
DEBRECEN: Gróf – Kinyik (Lakatos B., 72.), Szatmári Cs., Pávkovics – Baráth P. (Talpalló, 63.) – Pintér Á. (Sós B., 39.), Bódi, Dzsudzsák (Haris, 63.), Ferenczi J. – Bévárdi (Tischler, 72.), Szécsi M. Vezetőedző: Igor Bogdanovics
SZENTLŐRINC: Slakta – Molnár R., Havas (Dulló, a szünetben), Keresztes, Forgács D. – Hleba (Lehoczky, a szünetben) – Harsányi I. (Sili, a szünetben), Kapronczai, Cenaj (Törőcsik, 75.) Kovács D. – Kondor (Kikics, 63.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Szatmári Cs. (1–0) a 20., Pávkovics (2–0) a 23., Sós B. (3–0) a 48., Sili (3–1) a 79., Tischler (4–1) a 85. percben
Kondás Elemér
: – Szimpatikus, játszani próbáló ellenfelet győztünk le! A csákvári döntetlen után szerettünk volna javítani, mindenképpen a győzelem volt a cél. Gyorsan előnyt szereztünk, és a kontrolláltuk a bajnokit, de kár a kapott gólunk előtti figyelmetlenségért.
Marián Sluka: – Felkészültünk a Debrecenből, s működött is a taktikánk, de sajnos két szabadrúgás után két gólt kaptunk, utána pedig a hazaiak nagyon okosan futballoztak. A második félidőben akadtak szép támadásaink, sikerült is szépíteni, de a Debrecen más minőséget képvisel.

VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion
, zárt kapuk mögött. Vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Bornemissza Norbert)
VASAS: Jova – Terbe, Szilágyi Z., Otigba, Silye – Hidi M. S. – Kovács M., Pátkai – Radó (Pekár, 86.), Feczesin (Köböl, 88.), Balajti (Vernes, 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Herczku, Papucsek, Jánvári – Végső, Szabó B. (Sztankó, 73.) – Svedjuk, Györgyi, Kártik (Pataki, 73.), Magyar G. (Vaszilijevics, 78.) – Torkos (Hamed, 54.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Balajti (1–0) a 47. percben
Schindler Szabolcs
: – A Nyíregyháza nem lepett meg, nagyon fegyelmezetten védekezett. Az első félidőben rengeteget birtokoltuk a labdát, de meddő volt a fölényünk. A második játékrészben ritmust váltottunk, szép gólt szereztünk. Ezúttal nem játszott jól a csapat, de ezért is három pontot adnak. Nagyon hiányoztak a nézők.
Gálhidi György: – Bár vereség után nem szokás, de büszkék lehetnek játékosaim a teljesítményükre. Az NB II egyik legjobb csapata ellen jól futballoztak, s akár döntetlent is elérhettek volna, de ennyivel jobb volt a Vasas.

SZEGED-CSANÁD GA–ETO FC GYŐR 0–4 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 79.) – Dobos Á. (Dobronoky, 79.), Germán (Rózsahegyi, 86.), Varga Sz. (Gréczi M., a szünetben) – Grumics. Vezetőedző: Dobos Barna
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez – Kiss M., Vaskeba (Múcska, 88.) – Sipőcz (Vankó, 70.), Berki (Farkas D., 84.), Májer M. (Vitális, 84.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Priskin (0–1) a 38., Májer M. (0–2) a 43., Priskin (0–3) az 53., Priskin (0–4) az 55. percben
Dobos Barna
: – A vasárnapi, nyíregyházi győzelem után pontot, pontokat akartunk szerezni, de az első félidőben katasztrofálisan játszottunk. Szünet után próbáltunk javítani, ám ezúttal semmi sem sikerült, közben pedig olcsó gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek.
Csató Sándor: – Könnyű helyzetben vagyok, mert csak a dicséret hangján szólhatok csapatunkról. Jól védekeztünk, labdabiztosak voltunk, támadásaink veszélyesek voltak, és jó százalékban használtuk ki helyzeteinket.

GYIRMÓT FC GYŐR–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Győr-Gyirmót, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Szalai Balázs, Máyer Gábor)
GYIRMÓT: Rusák – Major M. (Kiss B., 72.), Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Vass Á. – Szatmári I., Nagy P., Vogyicska, Heffler N. (Nagy K., 89.) – Mayer Á. (Somogyi-Bakos, 90.) Vezetőedző: Csertői Aurél
KAZINCBARCIKA: Tóth A. – Majzik, Dávid, Fótyik, Farkas A., Toma – Bereczki, Németh T., Mitruscsák (Farkas M., a 64.) – Tóth L. (Borbély B., 58.), Kovác. Megbízott edző: Kriston István
Gólszerző: Major M. (1–0) a 2., Fótyik (11-esből, 1–1) a 24., Hudák D. (2–1) a 72. percben
Csertői Aurél:
– Végig uraltuk a játékot, sok helyzetet alakítottunk ki, s több góllal is nyerhettünk volna, de eggyel mindenképpen jobbak voltunk ahhoz, hogy itthon tartsuk a pontokat.
Kriston István: – Szerettünk volna pontot szerezni, sokat is tettünk érte, de figyelmetlenségünk miatt két gólt is kaptunk, így sajnos ismét vereséggel távozunk.

PÉCSI MFC–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs
, zárt kapuk mögött. Vezette: Kárpály Mihály (Farkas Balázs, Kiss Balázs)
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Bartha L. (Tölgyesi, 65.), Futó Zs. – Óvári (Bohata, 76.), Geiger (Batizi-Pócsi, 65.), Hegedűs M. (Grabant B., 65.) – Kónya D. (Németh M., 90+4.) Vezetőedző: Vas László
DEAC: Szabados I. – Soltész J., Papp F., Belényesi Cs., Orosz M. – Nagy K. (Katona Z., 93.), Nikitscher T., Spitzmüller (Rezes, 83.) – Székely D. (Urbin, 83.), Damásdi (Kertész, 75.) – Burai. Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Preklet (1–0) az 59., Kertész (1–1) a 87., Grabant B. (2–1) a 90. percben
Vas László:
– Órási lelkierőről tett tanúbizonyságot csapatom. Saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, de óriási lelkesedéssel sikerült begyűjteni a három pontot. Tabellán elfoglalt helyezése nem tükrözi hűen, de a DEAC egy nagyon szervezett, jó csapat. Türelmetlenek voltunk, és az első gólunk után nem hittük el, hogy egyenlíthet az ellenfél.
Sándor Tamás: – Az első félidőben kicsit gyengén, de mégis stabilan játszottunk, inkább támadásban akadtak hiányosságaink. A szünetben kértem, hogy bátrabban játsszunk előre, és a végén másodszor is egyenlíthettünk volna.

FC AJKA–DOROGI FC 20 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka
, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Szekér (Irimiás, a szünetben), Tóth G. – Csizmadia Z., Kenderes, Rétyi (Soltész D., a szünetben) – Nagy M. K. (Zamostny, 90.) Vezetőedző: Kis Károly
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Lénárth (Berkó, 21.), Papp M. – Beke, Tóth B., Csillag, Szerencsi (Beliczky, 71.) – Girsik (Vígh Á., a szünetben), Mészáros Á. Megbízott edző: Fenyvesi László
Gólszerző: Csizmadia Z. (1–0) a 46., Soltész D. (2–0) a 77. percben
Kiállítva: Présinger (gólhelyzetben lerántotta Bekét) a 22., Nyíri (a második sárga lap után) a 74. percben
Kis Károly:
– Fontos győzelmet arattunk, s az értékét külön növeli, hogy ötven percet emberhátrányban játszottunk. Elégedett voltam a játékunkkal, sok jó egyéni teljesítményt láttam, külön kiemelném Horváth Danit, viszont Csizmadia Zoltán magasan a mezőny legjobbja volt.
Fenyvesi László: – Nehéz ilyen mérkőzést követően bármit is mondani. Az első harminc perc biztató volt, aztán jött a kiállítás és a büntető, ami inkább minket zavart meg. A második félidő legelején kaptunk egy gólt, mert nem éltünk az emberelőnnyel, így összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.

BUDAÖRSI SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya
, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Mohos Milán)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Petneházi, Nyári (Pethő, 79.), Sajbán Miklós – Halmai Á. (Halácsi, 87.), Molnár T. (Végh G., 85.) Vezetőedző: Márkus Tibor
HALADÁS: Verpecz – Tóth D., Mocsi, Devecseri, Doktorics (Tóth M., 86.) – Csilus T., Horváth O. (Medgyes Z., a szünetben), Bosnjak – Rácz F. (Szalay, 74.), Tóth B. (Németh Márió, a szünetben), Kállai (Schuszter, 74.) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Halmai Á. (1–0) az 5., Halmai Á. (2–0) a 44., Kékesi (3–0) a 72., Pethő (4–0) a 90. percben
Márkus Tibor:
– Ahogy a mérkőzés eredménye is tükrözi, egyértelmű, magabiztos és megérdemelt győzelmet arattunk. Koncentráltan és megfelelő szellemben futballoztunk.
Mátyus János: – Ebben az összeállításban nem voltunk nehéz ellenfelei a Budaörsnek, amely minden csapatrészében jobb volt, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC– SOROKSÁR SC 0–4 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár
, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Becséri Gergely)
KAPOSVÁR: Laky 6 (Képíró, 90+1.) – Borbély Á., Tratnyek, Nagy T., Varjas Z., Fridrich – Orsós T. (Rituper, 79.), Balogh A., Andrics, Sólyom – Dömötör (Ladányi, 83.) Megbízott edző: Kostorják Zsolt
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos (Bene, 65.), Takács Zs. (Lipcsei K., 82.), Valencsik, Pászka – Huszák (Kópis, 82. p.), Hudák M. – Tóth D., Csernik (Orosz M., 65. p.), Szerető. Lovrencsics B. 8 (József, 88.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 2., Lovrencsics B. (11-esből, 0–2) a 22., Fridrich (öngól, 0–3) a 78., Lovrencsics B. (0–4) a 86. percben
Kostorják Zsolt:
– Sportszerűen játszott az ellenfél, látszott, nem megalázni utaztak Kaposvárra, hanem játszották a saját játékukat. Ha a kapott gólok nem lettek volna elkerülhetőek, a két csapat között akkor is meg lett volna a négygólos különbség.
Lipcsei Péter: – Sok tanulságot nem kell levonni ebből a mérkőzésből, helyén kell kezelni ezt a győzelmet. Megérdemelten szereztük meg a három pontot, gyógyulást kívánunk a hazai csapatnak és az edzői stábnak.

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–0
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai József (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K., Rokszin (Tóth B., 86.), Berdó (Szabó B., 77.) – Novák, Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Babinyecz – Máris, Hursán, Kitl M., Szabó P., Horváth P. – Gránicz (Pantovics, 57.), Paudits (Kovács Á., 82.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Csábi József
: – Jó mérkőzést játszottunk, kár, hogy nem sikerült megnyernünk. A helyzetek alapján talán megérdemeltük volna a győzelmet, de nem lehet mindig a hajrában eldönteni a meccset. Mindennek ellenére értékes pontot szereztünk, mert a Békéscsaba, ha teljes a kerete, akkor jó csapat.
Preisinger Sándor: – Abszolút döntetlen mérkőzés volt, mint vasárnap a Siófok elleni, csak ezúttal nem kaptunk gólt a végén. Érződik, hogy egyre szervezettebbek vagyunk, és ez abból adódik, hogy fizikailag kezdjük összeszedni magunkat. Örülök, hogy léptünk egyet előre.

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi Ádám (Aradi József, Kovács Gábor)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Kecskés T. (Medgyesi M., 85.), Tajthy – Tóth-Gábor (Tömösvári, a szünetben), Gaál B. (Nikházi, 78.), Balogh B. B. (Hajnal, 88.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Papp M., 67.), Nándori (Vörös, 79.), Koch, László N. (Baracskai, 60.) – Mészáros D. (Vukaszovics, 67.) Madarász M. – Tamás N., Corbu (Gambajar, 79.), Kocsis B. – Sejben. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Elek B. (1–0) a 8., Kiss B. (2–0) a 74., Baracskai (2–1) a 87. percben
Waltner Róbert: – Jó iramú mérkőzés volt, és a helyzeteink alapján megérdemelten győztünk egy egyébként jó csapat ellen. Ezen az úton kell továbbmennünk, motiváltan, fegyelmezetten, és hasonló alázattal.
Visinka Ede: – Az első félidőben jól játszottunk, kapufáig is eljutottunk, sajnálom, hogy akkor nem sikerült egyenlítenünk. A második félidő alapján már megérdemelten nyert a Siófok, mert nem találtuk a ritmust, s ekkor éreztük meg igazán rutinosabb játékosaink hiányát.

1. Debreceni VSC 18 12 5 1 42–12 +30 41
2. Budaörs 18 12 6 32–17 +15 36
3. Pécsi MFC 18 10 5 3 22–9 +13 35
4. Vasas FC 18 9 6 3 30–19 +11 33
5. Gyirmót FC Győr 18 10 2 6 22–16 +6 32
6. Szombathelyi Haladás 18 8 5 5 28–18 +10 29
7. Soroksár SC 18 8 4 6 27–21 +6 28
8. Nyíregyháza Spartacus 18 8 3 7 17–17 0 27