Az utolsó helyezettől kapott ki a Vasas, győzelmével újfent élre állt a Haladás

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.11.07. 12:51
A Tiszakécske hatalmas meglepetésre legyőzte a Vasast (Fotó: Sipos Bence)
Teljes fordulót bonyolítottak le vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A 15. körben az éllovas Vasas a sereghajtó Tiszakécskéhez látogatott és nagy meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett. A Kecskemét a Szeged vendégeként kapott ki, így tizenhárom veretlen bajnokit követően maradt alul. A Haladás fölényesen legyőzte a Csákvárt, ezzel ismét az élre állt. A DVTK a Szentlőrinc otthonában győzött, míg a Dorog fölényesen megverte a Siófokot.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PÉCSI MFC 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, 420 néző. Vezette:Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Zvara, 61.), Farkas M., Bora, Fazekas (Sipos, 81.), Kitl M. – Hodonicki (Horváth P., 61.), Király P., Szabó P. – Lukács R. (Ilyés, 86.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
PÉCS: Helesfay – Sági (Grabant, 69.), Rácz L., Dávid, Katona L. – Kónya, Futó, Hursán (Szvedjuk, a szünetben), Hegedűs M. – Tihanyi (Bíró B., 40.), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Katona L. (0–1) a 73., Pantovics (1–1) a 82. percben
Schindler Szabolcs:
– Defenzívebb játékkal kezdtünk, az első félidőben nagyon jól védekeztünk. A másodikban szerettük volna megnyerni a mérkőzést, meg is voltak a lehetőségeink, de sajnos így sem sikerült. Győzelemre játszottunk a végén, az az igazság, hogy az egy pontok nem érnek semmit.
Vas László: – Végig irányítottuk a mérkőzést, sok lehetősége a Csabának nem volt. Begyötörtük a gólunkat, utána alkalmunk volt egy második és a harmadikra is, de egy nagy hibából kiegyenlített az ellenfél, és akkor már örülni kellett az egy pontnak is.

SZOMBATHELYI HALADÁS– AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–1 (3–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 1517
néző. Vezette: Szőts Gergely (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
HALADÁS: Rózsa – Kállai K. (Romic, 89.), Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Debreczeni, 80.), Csilus T. (Hegedűs M., 89.), Kiss B., Holdampf – Tóth M. (Monori, 68.), Horváth R. (Szijjártó, 68.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
CSÁKVÁR: Zelizi – Major G., Vaskó, Dulló, Bencze – Magyar Zs. (Molnár R., 65.), Mészáros D., Kártik, Kalmár B. – Torvund (Ominger, 78.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 4., Csilus T. (2–0) a 25., Horváth R. (3–0) a 34., Kártik (3–1) a 47., Csilus T. (4–1) a 86. percben
Németh Szabolcs: – Egész héten arra készültünk, hogy a Diósgyőrben elszenvedett vereséget minél előbb feledtetni tudjuk. Megérdemelten nyertünk, és szép gólokat szereztünk.
Mónos Tamás: – Fájó ez a vereség. Csapatom nem játszott rosszul, de egyéni hibákból kapott gólok miatt veszítettünk. A második félidőben sikerült gólt szereznünk, ebben az időszakban volt tartása a csapatnak

SZEGED-CSANÁD GA– KECSKEMÉTI TE 2–0 (2–0) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1000 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 68.), Germán (Dobos Á., 68.), Kovács M., Gajdos – Horváth K. (Lestyán, 68.; Dobronoky, 90.), Haruna (Kóródi, 82.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Lukács D., a szünetben), Szabó A. (Gál, 61.), Belényesi Cs., Szalai G., Grünvald – Bartha, Vágó (Marsa, a szünetben), Nagy K. (Szuhodovszki, a szünetben) – Tóth B., Katona B. (Szalai J., 70.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 8., Germán (2–0) a 31. percben
Kiállítva: Belényesi Cs. a 88., Farkas A. 90+2. percben
Dragan Vukmir
: – Ezúttal is bizonyítottuk, hogy egységes, jó csapatot alkotunk. Örülök, hogy az edzéseken mutatott lelkiismeretes munka gyümölcsözik a mérkőzéseken. Jó együttes ellen megérdemelten nyertünk, játékosaim minden dicséretet megérdemelnek.
Szabó István: – Elsősorban a rögzített játékhelyzetek döntöttek ellenfelünk javára. Veszünk egy mély lélegzetet és a válogatott mérkőzések miatti szünetben megpróbálunk visszatalálni a győztes ösvényre.

TISZAKÉCSKEI LC–VASAS FC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Belicza Bence Péter, Sinkovicz Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler, Csáki, Kiprich D., Farkas A., Uzoma – Oláh (Csősz, 64.), Erdei C. (Pongrácz, 82.), Kovács B. (Gyurján B., 70.) – Heffler N. (Benke, 70.), Zádori 6 (Farkas N., 82.). Vezetőedző: Visinka Ede
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Hinora (Pekár, 80.), Hidi M. S. (Márkvárt, 34.), Pátkai (Szatmári L., 79.), Berecz – Feczesin, Radó (Bobál G., 62.) Megbízott vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Heffler N. (1–0) a 23. percben
Visinka Ede:
– Nem választottunk szép taktikát, de hatékony volt. A Vasas sokszor lenyomott minket, de megúsztunk néhány helyzetet. Remélem, lesz szebb játékunk is, de ezúttal csak az eredményre koncentráltunk. Megyünk tovább.
Desits Szilárd: – Egyik ellenfélnek sem adhatunk egy félidő előnyt. Olyan csapatnak, amelyik bajnokságot akar nyerni, nemcsak szövegben, hanem tettekben is meg kell mutatnia, mit tud. Belekényelmesedtünk a magunk kis futballjába, és ebből ez jött ki.

SZENTLŐRINCDIÓSGYŐRI VTK 12 (01) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B. (Keresztes, 69.), Hesz, Tamás L., Németh Márk – Biben, Havas, Jancsó (Kovács M., 85.), Harsányi I. (Szinanovics, 24.) – Ujvárosi, Bányai (Grumics, 69.) Vezetőedző: Marián Sluka
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Szeles, Hegedűs J., Szatmári Cs. – Molnár G. (Oláh B., 86.), Zsemlye (Bárdos, 82.), Bertus (Németh Márió, 72.), Bokros – Könyves, Horváth Z. (Kocsis D., 72.) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (0–1) a 38., Jancsó (1–1) a 60., Molnár G. (1–2) a 76. percben
Marián Sluka: –
Megérdemelt győzelmet aratott az ellenfél, az első félidőben három helyzetet is kidolgoztunk, de egy gólt sem szereztünk. A Diósgyőr jó csapat, és nem szabad elkövetnünk egyéni hibákat.
Kondás Elemér: – Fontos három pontot gyűjtöttünk be, igaz a mérkőzés végén inkább birkózást és párharcokat láthattunk, mint játékot. Ez volt sorozatban a negyedik győzelmünk, és azon vagyunk, hogy folytassuk a szériát.

DOROGI FC–BFC SIÓFOK 4–1 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth – Oldal (Pálinkás, 72.), Szerencsi, Hajdú (Barna, 83.), Szedlár – Szabó L. (Girsik, 63.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SIÓFOK: Szmola – Polényi (Balogh B., 59.), Jagodics B., Horváth M., Varga B. (Medgyesi M., 73.) – Varjas Z., Szakály A. (Szakály D., a szünetben) – Kiss B., Eördögh (Nikházi, 73.), Cipf – Elek B. (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kárász (1–0) a 24., Szabó L. (2–0) a 33., Cipf (2–1) a 73., Pálinkás (3–1) a 86., Lénárth (4–1) a 90+2. percben
Fenyvesi László:
– Jó iramú mérkőzésen gólra törően, sok helyzetet kidolgozva megérdemelten nyertünk hazai pályán, amire már régóta vártunk. 2–1-es állásnál nagy szükségünk volt a szurkolóink támogatására, mellyel átlendítették a csapatot a nehéz időszakon, így sikerült itthon tartanunk a három pontot.
Domján Attila: – Minden fordulópontból a hazaiak jöttek ki jobban. 2–1 után volt lehetőségünk egyenlíteni, de amíg mi jobbnál jobb helyzeteket kihagytunk, addig a dorogiak a semmiből szereztek újabb két gólt. Ettől függetlenül összességében megérdemelten nyertek.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–WKW ETO FC GYŐR 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 200
néző, Vezette: Csonka Bence (Szert Balázs, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Márkus A. (Nemes, 78,), Papucsek, Galambos – Szabó B. – Paku, Hamed (Pócsik, 74.), Zamostny, Gresó – Novák (Banyoi, 78.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Bagi, Fodor F., Vincze Á. – Toma, Vitális, Óvári (Farkas B., 89.) – Berki I. (Forgács D., a szünetben), Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Óvári (0–1) 65. percben
Feczkó Tamás:
– Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben kilencven tíz, a másodikban hetven harminc volt a labdabirtoklási százalék a javunkra. Mivel ezért nem adnak pontot, csak magunkat okolhatjuk a vereségért
Klausz László: – Szervezetten, fegyelmezetten játszottunk, és a kontratámadásainkban is volt veszély. Remélem a folytatásban is marad ezen az úton a csapat!

III. KERÜLETI TVE–SZOLNOKI MÁV FC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Kalap utca, 450 néző. Vezette: Görög Márió (Kovács Gábor, Kulman Tamás)
III. KERÜLET. Balázs J. – Bori, Erdei G., Fejes A. (Tamási Zs., 45+4.), Bekker – Szalai V., Rabatin – Remili (Borvető, 60.), Kleisz (Schuszter, 74.), Barczi – Rajczi (Sili, 60.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SZOLNOK: Csáki – Szabó A., Kovács O., Papp Sz. – Tömösvári (Molnár R., a szünetben), Tisza K., Földi M., Kónya M. (Rokszin, a szünetben), Kurdics (Gohér, 78.) – Irmes (Lakatos I., a szünetben), Sipos Z. (Vólent, 82.). Vezetőedző: Csábi József
Kiállítva: Erdei G. a 90+2. percben
Kemenes Szabolcs
: – Sokadik mérkőzésünk, amelyen lehetőségeinket nem tudjuk helyzetté és góllá alakítani. Domináltunk, viszont bosszantó, hogy a kétes szituációkból játékvezetői oldalról nem jöttünk ki jól. A látottakkal részben elégedett vagyok.
Csábi József: – Amit láttam részünkről, azzal nagyon elégedetlen vagyok. Hogy ezzel a játékkal mégis pontot szereztünk, természetesen örülök. Korábban volt olyan mérkőzésünk, amikor jól játszottunk, de kikaptunk.

BUDAÖRSI SC–FC AJKA 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs
,250néző.Vezette: Kovács Imre (Vörös Dániel, Ország Péter)
BUDAÖRS:Tóth Gábor – Tóth K., Fényes, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Sajbán Miklós, Kapronczai (Lengyel B., a szünetben) – Vankó (Halácsi, a szünetben), Petneházi, Horváth R. (Balázs Zs., a szünetben).Vezetőedző:Gabala Krisztián
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy, Lehoczky, Tóth Gergely, Csizmadia Z. (Murka, 66.), Gaál B. (Görgényi, 87.) – Szarka Á. Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző: Szarka Á. (0–1) a 30., Szarka Á. (11-esből, 0–2) az 54., Petneházi (11-esből, 1–2) a 84. percben
Gabala Krisztián: – Rosszul kezdtük a találkozót, a szünetben hármat is cseréltem, mert számos egyéni technikai hibát vétettünk. A folytatásban ugyan kiegyenesedtünk, de nem láttam azt az akaratot a játékosaim szemében, amit vártam volna. Nem keresek kifogásokat, sajnos ezúttal gyenge teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten nyert az Ajka.
Kis Károly: – Győzni jöttünk Budaörsre, a célunkat pedig elértük, jó játékkal szereztünk három pontot. Szarka Ákost nem tudták tartani a hazaiak, de az egész csapat dicséretet érdemel, különösen az első félidőben játszottunk látványosan. A fordulás után lezárhattuk volna a mérkőzést, ám kihagytuk a helyzeteinket, így a hármas sípszóig izgulnunk kellett.

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 2–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Varga Gábor, Máyer Gábor)
BUDAFOK: Bese B. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Margitics – Soltész I., Nándori (Adorján, 70.) – Ihrig-Farkas (Szabó M.,70.), Zuigéber, László D. (Papp M., 56.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér (Valencsik,79.), Csontos, Pászka – Haris, Hudák M. – Szerető (Lovrencsics B., 84.), Lőrinczy, Redzic (Magyari Sz., 75.) – Korozmán. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Hudák M. (0–1) a 19., Kovács D. (1–1) a 28., Szerető (1–2) az 50., Kovács D. (2–2) a 77. percben
Csizmadia Csaba
: – Örülnünk kell az egy pontnak, mert kevés a helyzetünk, ami nagyon bánt. Hasonló hibákat nem volna szabad vétenünk, nem futhatunk mindig az eredmény után, de ezen dolgozunk a következő két hétben.
Lipcsei Péter: – Büszke vagyok játékosaimra, mivel mindent megtettek, hogy három ponttal menjünk haza, a játékvezető azonban nem. Két büntetőt is befújt az ellenfélnek, és így nagyon nehéz játszani.

1. Szombathelyi Haladás 15 9 4 2 19–8 +11 31
2. Vasas FC 15 9 3 3 29–12 +17 30
3. Diósgyőri VTK 15 8 5 2 26–16 +10 29
4. Kecskeméti TE 15 8 5 2 23–13 +10 29
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 15 7 4 4 18–10 +8 25
6. ETO FC Győr 15 6 5 4 21–17 +4 23
7. Nyíregyháza Spartacus 15 6 5 4 23–22 +1 23
8. Pécsi MFC 15 6 4 5 19–14 +5 22