Otthon botlott a DVTK, fél tucatot rúgott az MTK, gólözön Szombathelyen

2022.10.30. 12:51
Kiütéses sikert aratott az MTK a Soroksár otthonában (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában kora délután az MTK hátrányból felállva rúgott hatot a Soroksárnak. A Nyíregyháza a Budafokot győzte le magabiztosan, három góllal, míg a Csákvár a ráadásban szerezte a három pontot érő találatot a Mosonmagyaróvár ellen. A folytatásban a DVTK hazai pályán nem bírt a Kozármislennyel, a Gyirmót viszont Tiszakécskén diadalmaskodott. Az ETO négy gólt szerezve győzte le a Békéscsabát, és ugyanígy tett a Haladás is, amely a negyedik, győzelmet érő gólját a hosszabbításban érte el a Dorog ellen.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 3058néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 66.), Holdampf, Bényei Á., Bertus (Jurek, 65.) – Gera D. (Könyves, 72.), Lukács D. (Eppel, 72.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Füredi, Horváth D., Berdó (Kotroczó, 69.) – Kosznovszky, Tölgyesi – Guth (Tóth Z., 77.), Vajda R. (Bartha L., 62.), Kirchner (Károly B., 69.) – Kulcsár K. (Nagy E., 63.) Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Füredi (öngól, 1–0) a 71., Bartha L. (1–1) a 87. percben
Ifj. Kuznyecov Szergej: – Az első félidőben nem voltunk elég bátrak. A másodikban lendületesebben futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, de a gól nagyon hiányzott. A hajrában elegendő volt egy védelmi hiba, amelyet az ellenfelünk azonnal kihasznált.
Szekeres Zoltán: – Jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat kitett magáért. Örülünk, mert nem sok csapat visz el pontot Diósgyőrből. A nehézségeinket határtalan akaraterővel sikerült ellensúlyozni.

SOROKSÁR SC–MTK BUDAPEST 2–6 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
SOROKSÁR: Holczer – Nagy O. (Kékesi A., 60.), Króner, Valencsik, Csontos D. (Pintér D., 86.) – Haris, Hudák M. – Halmai Á., Köböl (Erdélyi L., 60.), Hajdú R. (Hegyi P., 80.) – Lisztes K.Vezetőedző: Lipcsei Péter
MTK: Somodi – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Kovács Mátyás, Lehoczky R. (Kocsis G., 79.), Kata (Biben, 84.) – Bognár I. (Palincsár, 84.), Németh K. (Zsóri D., 71.), Zuigéber (Stieber Z., 78.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Hudák M. (1–0) a 6., Zuigéber (1–1) a 17., Németh K. (1–2) a 32., Bognár I. (1–3) az 56., Halmai Á. (2–3) a 64., Zuigéber (2–4) a 69., Zsóri (11-esből, 2–5) a 80., Kovács Mátyás (2–6) a 83. percben
Lipcsei Péter
: – Ezt borzalmas volt megélni a kispadon. Az MTK minden tekintetben jobb volt, mint mi. Fegyelmezetlenül futballoztunk. Talán kettő háromnál lehetett volna esélyünk, de egyéni hibát követtünk el, persze így nem szabad összeesni.
Horváth Dávid: – Ez az MTK semmivel sem volt másabb, mint ebben a bajnokságban. Az történt, hogy attól a lelki nyomástól, amely az elmúlt, hatmérkőzéses sikertelenségből ránk telepedett, megszabadultunk. Nagyon kellett ez a győzelem. Örülök, hogy hat gólt szereztünk, ez magabiztosságot és hitet kell adjon a csapatnak a folytatáshoz.

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 43 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1143 néző.Vezette: Farkas Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel).
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán (Devecseri, 64.), Bosnjak (Hursán, 85.) – Csilus T., Derekas – Csernik (Lencse, 75.), Rácz B., Doktorics (Nyíri, 64.) – Borvető (Molnár R., 64.) Vezetőedző: Michal Hipp
DOROG: Borsos V. – Kárász, Gyurácz, Keresztes K. (Kovács O., a szünetben), Papp – Albert Á. (Rácz F., 84.), Szerencsi (Barna, a szünetben), Lénárth, Sztojka – Vígh Á. (Ferkó, 72.), Magyari (Szedlár, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Rácz B. (1–0) a 8., Sztojka (1–1) a 48., Kovács O. (1–2) a 60., Molnár R. (2–2) a 74., Molnár R. (3–2) a 81., Lénárth (3–3) a 89., Derekas (4–3) a 91. percben
Michal Hipp: – Az első félidőben jól játszottunk. Hamar megszereztük a vezetést és utána is rengeteg lehetőségünk volt. A szünet után kissé belealudtunk a mérkőzésbe, ezt jól használta ki ellenfelünk és nem csak kiegyenlítette a mérkőzés állását, hanem meg is fordította. Érdekes mérkőzést látott a közönség. Nagyot küzdöttünk.
Marián Sluka: – Érdekes, sokgólos mérkőzést játszottunk. Sajnos az első félidő elején figyelmetlenség miatt gyors gólt kaptunk, de nem adtuk fel, hamar rendeztük sorainkat és úgy érzem, hogy a szünet után nem véletlenül szereztük meg a vezetést. Sajnos a hajrá a hazai csapatnak jobban sikerült.

ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–1 (3–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 742néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR:
Fadgyas – Szujó, Fodor F., Papp M. – Kovács K., Toma (Kiss M., 81.), Vitális (Tuboly, 74.), Kiss Bence (Kovács I., 74.), Benczenleitner – Priskin (Bacsa, 65.), Lacza (Babati, 65.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
BÉKÉSCSABA:
Bukrán – Szalai D., Farkas M., Bora, Mikló (Fazekas L., a szünetben) – Horváth P., Kitl M. (Máris, 72.), Zvara (Szabó Cs., 72.) – Czékus (Talpalló, 89.), Lukács R., Hamed (Puskás G., 72.) Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző:
Horváth P. (0–1) a 10., Lacza (1–1) a 17., Benczentleitner (2–1) a 35., Priskin (3–1) a 40., Babati (4–1) a 73. percben
Tímár Krisztián:
– Örülök a magabiztos győzelemnek, van foganatja a sok munkának, a játékosok ezúttal megmutatták egyéni kvalitásukat is. A játék egyes időszakaiban kifejezetten látványos futballal örvendeztettük meg a nézőket.
Brlázs Gábor: – Sajnos az első félidőben nem voltunk egy súlycsoportban az ETO-val, a párharcokat elvesztettük, fegyelmezetlenül játszottunk. A második félidőben valamelyest javult a játékunk, de ez kevés volt a jobb eredményhez.

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–0)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Radványi Ádám (Bede Tamás, Nagy Viktor) AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Kenderes, Csemer (Présinger, a szünetben) – Fodor P. (Doncsecz, 63.), Tajthy, Sejben, Csizmadia Z. (Vogyicska B., 63.) – Gaál B. (Molnár M., 74.), Zsolnai R. (Dragóner F., 63.) Vezetőedző: Kis Károly
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere, Ur, Lippai T., Székely K. – Nagy J., Hleba – Ádám F. (Heil, 78.), Csatári (Benkő, 55.), Süttő (Szabó B., 87.) – Pálinkás (Takács T., 78.) Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Benkő (0–1) az 57., Dragóner F. (11-esből, 1–1) a 86. percben
Kis Károly: – Eldönthettük volna mi is, meg ellenfél is a találkozót. Jól kezdtünk, de a legnagyobb problémánk az, hogy bár sokat kerülünk az ellenfeleink mögé, de nem értékesítjük a helyzeteinket. Igazságos döntetlen született.
Varga Attila: – Ritkán vagyok ennyire ideges idegenbeli pontszerzésnél, de ez egy megnyert mérkőzés volt, ahol döntetlent értünk el. Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni, tizenegyesből visszahoztuk őket és nagyon mérges vagyok, mert jól játszottunk és szereztünk egy pontot, de vesztettünk kettőt.

TISZAKÉCSKEI LC–GYIRMÓT FC GYŐR 0
–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szabó Dániel) TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Végső, Csáki, Vachtler (Gyurján B., 64.) – Erdei C., Szekér (Oláh M., 68.), Lovas Zs. (Kiss N., 68.), Winkler (Vólent, 85.) – Zamostny, Horváth Z. (Farkas A., 68.) Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT: Hársfalvi – Hajdú Á., Polgár, Csörgő V., Nahirnij – Vass Á. – Kovács M., Berki (Soltész D., 75.), Nagy P. (Hudák D., 92.), Medgyes Z. (Herjeczki, 70.) – Simon A. (Pethő, 70.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Berki (0–1) az 57. percben
Visinka Ede: – Ikszes meccs volt, az látszott, hogy az a csapat, amelyik talál egy gólt, az meg is nyeri. Elkerülhető gólt kaptunk, de nem futballozott le bennünket a Gyirmót.
Csertői Aurél: – Az első félidőben mezőnyben folyt a játék, mi uraltuk, kézben tartottuk a meccset, de nem voltunk hatékonyak. A másodikban támadólag léptünk fel, lehetőségeink is voltak. Az ellenfél felívelésekkel próbálkozott, volt egy-két fejesük, amely veszélyes volt. Úgy gondolom, egy góllal jobbak voltunk.

BFC SIÓFOK–SZENTLŐRINC 2
–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok
, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Móri Tamás (Rózsa Dávid, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Vágó (Nagy-Kolozsvári, 83.), Nyitrai (Eördögh, 55.) – Balogh B. (Major, 83.), Szakály A. (Nyári, 70.), Girsik (Horváth P., 70.) – Farkas B. Vezetőedző: Domján Attila
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Tamás L. (Filipovics, 83.), Kiss-Szemán – Papp G. (Vidnyánszky M., 63.), Németh E. – Szabó M. (László D., 63.), Daróczi, Rétyi (Csörgő R., 74.) – Mervó (Grumics, 63.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Farkas B. (1–0) a 33., Eördögh (2–0) a 64., Varga B. (2–1 – öngól) a 63. percben
Domján Attila:
– Fontos mérkőzést nyertünk meg remek csapat ellen. Nem játszottunk látványosan, de akaratosak voltunk, s végül ez vezetett eredményre.
Jeremiás Gergő: – A második félidő első húsz percét leszámítva nem játszottunk jól. Mezőnyben akadtak ugyan jó megoldásaink, de a kapu előtt nem voltunk eléggé hatékonyak, és a védekezésünk is a szokásosnál gyengébb volt. Megérdemelten nyert a Siófok.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 300
néző. Vezette:Rúsz Márton (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Csősz, Gengeliczki, Szokol, Jánvári – Sigér Á., Márkus (Kovács Á., 87.) – Pekár (Oláh, 90.), Pataki, Pantovics (Gresó, 58.) – Novák Cs. (Szerető, 90.). Vezetőedző: Huszák Géza
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Fótyik (Kalmár, 67.), Vaszicsku – Horváth O., Adorján, Németh M., Soltész I. (Kovács D., 67.), Csonka A. (Györgyi, 90.) – Sós M. (Dala, 90.), Tischler (Beke, 75.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Gresó (1–0) a 60., Gresó (11-esből, 2–0) a 69., Márkus (3–0) a 72. percben
Huszák Géza:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az első félidőben nem is igazán veszélyeztettünk. A szünetben arra hívtam fel a figyelmet, hogy a labdaszerzések után bátrabban támadjunk, de ne legyünk türelmetlenek. Gresó jól állt be, és Pekár is többet vállalkozott, a második gólunk pedig felszabadította a gátlásokat a csapatban.
Mátyus János: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de jó néhány lehetőséget nem használtunk ki. A második játékrész is hasonlóan indult, majd a Nyíregyháza szép gólja után fölénk nőtt. Hasonló képességű csapatok találkoztak, ám a hazaiak jobban alkalmazkodtak a körülményekhez.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (0–0)
Csákvár, 150 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Kulman Tamás)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Gazdag V. (Kocsis D., 65.), Mészáros D. (Magyar, 76.), Körmendi (Kártik, 65.) – Torvund, Baracskai (Hornyák, 54.), Fejős (Janyickij, 76.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Deák, Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 72.), Végh, Tóth L. (Sajbán Miklós, 66.) – Illés (Boros, 66.), Jasarevic (Nagy Z., 90.), Szalka. Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző:
Gáncs (0–1) a 49., Fejős (1–1) az 50., Hornyák M. (2–1) a 90+2. percben
Tóth Balázs:
– Csapatom bizonyította, hogy van benne tartás, hiszen a kihagyott tizenegyes után lélektani előnybe került a Mosonmagyaróvár, emellett a kapott gólra azonnal tudtunk reagálni. A mérkőzés legvégén megmutattuk, hogy miért kell az utolsó pillanatokig koncentrálni.
Horváth Csaba:
– Kiegyenlített mérkőzésen igazságosabb lett volna a pontosztozkodás. Bosszantó, hogy két hibából rúgattunk két gólt ellenfelünkkel.