Győzelmével újra élen a Haladás, ikszelt a Vasas Szegeden

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.10.24. 12:50
A Vasas csak döntetlenre volt képes a Szeged otthonában
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap előtt éllovas Vasas gól nélküli döntetlent játszott Szegeden. Miután a második Haladás egy hajrában elért góllal legyőzte otthon Ajkát, most már ismét a szombathelyiek vezetik a másodosztály tabelláját. A Kecskemét fél órát emberhátrányban játszva egy pontot gyűjtött be Békéscsabán, és visszacsúszott a harmadik helyre. A Siófok ellen megszerezte első hazai diadalát az újonc III. Kerületi TVE és győzelemmel mutatkozott be Feczkó Tamás a Nyíregyháza kispadján. Idegenben szerzett három pontot a Diósgyőr, a Pécs, a Csákvár és a Szentlőrinc. Nem esett gól viszont a Budafok és a Budaörs találkozóján, a XXII. kerületiekhez így Csizmadia Csaba döntetlennel tért vissza.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–VASAS 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 3000 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gréczi M. (Dobos Á, 74.), Horváth K. (Lestyán, 89.), Gajdos (Kóródi, 74.) – Haruna (Farkas A., 79.). Vezetőedző. Dragan Vukmir
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Litauszki, Silye – Márkvárt (Pátkai, 69.), Berecz, Hinora – Radó, Feczesin, Pekár (Hidi, 69.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Dragan Vukmir
: – A minőségi kerettel rendelkező Vasas ellen jó eredménynek számít a döntetlen, ezért elégedett vagyok csapatom teljesítményével.
Kuttor Attila: – Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapatnak volt lehetősége, hogy győztesen hagyja el a játékteret. A hajrá egyértelműen a miénk volt, amit bizonyít, hogy ekkor négyszer is gólt szerezhettünk volna.

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 2–1 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 2628 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dávid, Kiss Balázs)
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi (Guzmics, 27.), Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Horváth R., 58.), Csilus T., Kiss B., Tóth Máté (Devecseri, 58.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 70.), Tóth Milán (Monori, 70.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T. (Görgényi, 18.), Tar, Csemer – Csizmadia Z. (Sejben, 61.), Tóth G. (Dragóner, 90.), Tajthy (Stoiacovici, 90.), Lehoczky (Berzsenyi, 90.) – Szarka, Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Tóth-Gábor (1–0) a 18., Szarka (1–1) az 53., Monori (2–1) a 86. percben
Kiállítva: Gaál B. a 75. percben
Németh Szabolcs
: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz az Ajka elleni, nagyot küzdöttünk, a vendégcsapat mindent megtett a pontszerzés érdekében. GyorsaN megszereztük a vezetést, de utána kapkodóvá vált a játékunk. Szünet után az Ajka támadott ugyan, de a kiállítás után mozgósítottuk erőinket, és ez meghozta az eredményt.
Kis Károly: – Kaptunk egy balszerencsés gólt, ezután kiegyenlítetté vált a játék. Fokozatosan átvettük az irányítást, de a mérkőzést nem azok döntötték el, akiknek kellett volna.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KECSKEMÉTI TE 1–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 750 néző. Vezette: Berényi Tamás (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Puskás G., 63.), Farkas M., Bora, Kitl – Horváth P. (Ilyés, 82.), Sipos, Király (Szabó P., 63.), Pantovics (Gránicz, 90.) – Máris, Lukács R. (Varga Sz., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D. (Szabó A., 63.), Gál, Rjasko (Szalai G., 8.), Belényesi, Grünwald – Nagy K., Vágó (Marsa, a szünetben), Bartha (Katona B., a szünetben) – Tóth B., Szalai J. (Szuhodovszki, a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 15., ill. Szuhodovszki (1–1) a 62. percben
Kiállítva: Gál (60.)
Schindler Szabolcs
: – Csalódott vagyok, mindig a nüanszok hiányoznak. Az első félidőben nagyon jól játszott a csapat, gólokat rúghattunk volna, de a szünet után megint volt egy visszaesés, ami azt eredményezte, hogy hazai pályán ismét nem tudtunk nyerni.
Szabó István: – Egy pontot tudtunk elhozni Békéscsabáról, ami – főleg létszámhátrányban – óriási dolog, de nekünk számít a játék is. A második félidőben létszámhátrányban is bebizonyítottuk, hogy jobban játszunk, mint a hazai csapat. Az egyik szemem sír, a másik nevet, mert a belső védőnk nagyon súlyosan megsérült. Ez most nagyon beárnyékolja az egy pontunkat.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Szert Balázs, Varga Gábor).
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Márkus A., Szokol, Papucsek, Galambos – Paku (Sigér Á., 74.), Szabó B. (Nagy G., 86.) – Zamostny, Vass P. (Hamed, 80.), Gresó – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R. (Lakatos Cs., 67.), Szabó A., Papp Sz., Tóth B., Kurdics – Kovács O. (Kónya M. 74.), Tisza K., Rokszin (Sipos Z., 74.) – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Vólent R. (Tömösvári, 67.) Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Zamostny (1–0) a 26., Novák Cs. (2–0) a 65. percben
Feczkó Tamás
: – Igazi nagybetűs csapat voltunk ma! Önbizalommal telve futballoztak a játékosaim, ez látszott több mozdulatnál, többek között az első gólnál is. Örülök a győzelemnek, és hogy kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót, továbbá annak, hogy egy fiatal, 17 éves saját nevelésű játékosunk bemutatkozhatott a másodosztályban.
Csábi József: – A mi szempontunkból rosszkor jött a hazaiak edzőváltása, már a bemelegítésnél láttam, hogy a hazai játékosok nagy bizonyítási vággyal jöttek ki. Az sem könnyítette a dolgunkat, hogy a héten már játszottunk egy bajnokit. Az első gól alapjaiban határozta meg a mérkőzést, és az az igazság, hogy utána már nem volt benne a mérkőzésben, hogy pontot szerzünk.

TISZAKÉCSKEI LC–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Csatári Tibor, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Farkas A., Csáki, Kiprich D. (Pál A., 56.), Uzoma – Erdei C., Kovács B. (Zádori, 78.), Vachtler (Galacs, 56.), Heffler N. (Pongrácz, 56.) – Kalmár (Szalay, 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
DIÓSGYŐR: Póser – Szeles, Szatmári Cs. (Bertus, 69.), Hegedűs J. – Eperjesi, Oláh B., Zsemlye, Bokros – Molnár G., Horváth Z. (Hornyák, 81.), Kocsis D. (Németh M., a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (11-esből, 0–1) a 3., Molnár G. (0–2) a 79., Csáki (1–2) a 87. percben
Visinka Ede:
– Többet érdemeltünk volna a vereségnél, ezúttal is olyan hibák jöttek elő, amelyek hetek óta. Sajnos a tizenegyest kihagytuk, de hátrányban is hajtottunk. Kemény munka vár ránk, de nem adjuk fel.
Kondás Elemér: – Értékesnek tartom a győzelmünket, mert megfogyatkozott létszámban érkeztünk Tiszakécskére. Nehéz mérkőzés volt, szerencsére jó időben szereztük góljainkat, és további győzelmeket szeretnénk, hogy tapadjunk az élmezőnyre.

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park. 780 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták, Fodor F., Forgács D. – Bagi (Toma, a szünetben) – Szimcsó (Berki, a szünetben), Kulcsár K. (Vernes, 66.), Vitális, Sipőcz (Óvári, a szünetben) – Bacsa.Vezetőedző: Klausz László
PÉCS: Helesfay – Sági, Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Kónya D., Futó (Tölgyesi, 73.), Geiger (Hursán, a szünetben), Hegedűs M. (Marques-Airosa, 61.) – Adamcsek (Bíró B., 61.), Tihanyi (Preklet, 74.) Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Katona L. (0–1) a 18. percben
Klausz László:
– A szolnoki győzelmünk után nem erre számítottam. Készültünk a pécsiek taktikájából, de játékosainkból hiányzott az agresszivitás, ezért a párharcokat sem nyerték meg.
Vas László: – Korábban mi tettük nehézzé az életünket, de sikerült rendet tenni, és az utóbbi időben nagyon mélyről jöttünk fel. Az első félidőben jól játszottunk, szünet után viszont magunkra húztuk a Győrt, de még ekkor is adódtak lehetőségeink.

III. KERÜLETI TVE–BFC SIÓFOK 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Kalap utca, 500 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szécsényi István, Belicza Bence Péter)
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori G., Erdei G., Fejes A., Opavszky – Egerszegi T. (Szalai V., a szünetben), Rabatin – Sili, Schuszter R. (Tamási Zs., 69.), Barczi D. (Remili, 78.) – Borvető (Rajczi P., 92.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SIÓFOK: Hutvágner (Szmola, 22.) – Polényi, Jagodics B. (Elek B., a szünetben), Horváth M., Deutsch B. (Eördögh, a szünetben) – Szakály A. (Nikházi, 66.), Varjas Z. – Kiss B., Cipf, Balogh B. (Varga B., 66.) – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Schuszter R. (1–0) a 16., Schuszter R. (2–0) a 27. percben
Kiállítva: Horváth M. (a második sárga lap után) a 91. percben)
Kemenes Szabolcs:
– Nagyon fontos volt, hogy megszerezzük a győzelmet. Ennek tükrében a második félidő második felében részünkről inkább célfutball volt, nem a látványosok megoldások domináltak. A három pont volt a lényeg, és ez most felülírt mindent.
Domján Attila: – Nem kezdtük rosszul a mérkőzést. Az első negyedórában jól alakultak a dolgaink, majd két egyéni hibának köszönhetően kétgólos hátrányba kerültünk. A második félidőben meddő mezőfölényben voltunk, de helyzetekig nem jutottunk el a kontrajátékra berendezkedő hazaiakkal szemben.

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Görög Márió (Mohos Milán, Máyer Gábor)
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. (Keresztes, 89.) – Lénárth – Girsik (Oldal, 72.), Szerencsi, Hajdú (Pohner, 72.), Szedlár – Szabó L. (Nagyházi, 29.). Vezetőedző: Fenyvesi László
CSÁKVÁR: Auerbach (Zelizi, 32.) – Major G., Tányéros, Dulló, Bencze M. – Mészáros D., Ominger (Molnár R., 73.) – Mim (Murai, 86.), Kártik (Bakos, 73.), Torvund – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Takács T. (0–1) a 24., Takács T. (0–2) a 29. percben.
Kiállítva: Lénárth (15., Dorog)
Fenyvesi László:
– Nagyon készültünk a mai meccsre, de a korai kiállítás döntően befolyásolta a folytatást. A Csákvár az első helyzetét egyből gólra váltotta, s bár utána nagyon keményen dolgoztak a játékosaim, ezúttal semmi sem sikerült.
Mónos Tamás: – Nagy sikerként éljük meg ezt a győzelmet, hiszen úgy érkeztünk Dorogra, hogy valamit visszahozunk a legutóbb a Szolnok ellen elvesztegetett két pontból. Időnként jól is játszottunk, úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Haraszti út, 250 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Csontos, Pászka – Haris, Hudák M. (Szerető, 66.) – Redzic (Kovac, 77.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B. (Magyari, 87.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Hesz, Tamás L., Németh M. – Havas, Biben – Harsányi I. (Kovács M., 87.), Jancsó (Újvárosi, 75.), Cenaj (Szinanovics, 64.) – Grumics (Mervó, 64.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Grumics (0–1) a 29. percben
Lipcsei Péter:
– Négy-öt játékosunk gyengébb teljesítményt nyújtott, és így nem volt reális esélyünk a győzelemre. Nehéz volt feltörni a szentlőrinci védelmet, ráadásul az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, az ellenfél kapuja előterében pontatlanok voltunk. Másik arcát mutatta csapatom, mint egy hete a Haladás ellen, de azon leszünk, hogy kijavítsuk a hiányosságokat.
Marián Sluka: – Csapatként nőttünk ellenfelünk fölé, játékosaim szinte mindent megvalósítottak a megbeszéltekből. A középpályát végig uraltuk, a labdaszerzésekből veszélyes támadásokat vezettünk, amelyek közül egyet góllal fejeztünk be. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk.

BUDAFOKI MTE–BUDAÖRSI SC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budafoki MTE Sporttelep, 300
néző. Vezette: Takács Tamás (Király Zsolt, Bede Tamás)
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula (Kalmár, 57.) – Soltész I., Micsinai – László D. (Szabó M, 66.), Adorján K. (Zuigeber, 57.), Ihrig-Farkas – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Fényes, Gyurácz, Pintér D. – Sajbán Miklós, Zsidai (Kapronczai, 61.) – Halmai (Horváth R., 79.), Lengyel B. (Molnár Cs., 90.), Vankó – Winkler (Petneházi, 61.) Vezetőedző: Gabala Krisztián
Csizmadia Csaba:
– Hasonló mérkőzésre számítottam, a vendégek az edzőváltás óta sokkal szervezettebben játszanak. A bajnoki legnagyobb pozitívuma, hogy nem kaptunk gólt.
Gabala Krisztián: – Ha pozitívan akarok értékelni, azt mondanám, szereztünk egy pontot idegenben, de háromért jöttünk. A hazaiaknak jót tett az edzőváltás, mert bár a játékuk nem változott, a hozzáállásuk igen.

1. Szombathelyi Haladás 13 8 4 1 15–5 +10 28
2. Vasas FC 13 8 3 2 24–11 +13 27
3. Kecskeméti TE 13 7 5 1 21–11 +10 26
4. Nyíregyháza Spartacus 13 6 5 2 22–15 +7 23
4. Diósgyőri VTK 13 6 5 2 22–15 +7 23
6. Szentlőrinc SE 14 5 8 1 17–11 +6 23
7. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 13 6 3 4 16–10 +6 21
8. Pécsi MFC 13 5 3 5 12–12 0 18