Ismét a ráadásban szerzett góllal nyert a DVTK, az MTK kikapott Szombathelyen

2022.10.16. 16:50
A Soroksár a hajrában fordított a Barcika ellen (Fotó: <span class="x4k7w5x x1h91t0o x1h9r5lt x1jfb8zj xv2umb2 x1beo9mf xaigb6o x12ejxvf x3igimt xarpa2k xedcshv x1lytzrv x1t2pt76 x7ja8zs x1qrby5j">Árvai Károly</span>)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában újabb vereséget szenvedett az MTK, a kék-fehérek most a Haladás vendégeként maradtak alul 3–2-re, így visszacsúsztak az ötödik helyre. A DVTK a ráadásban szerzett góllal gyűrte le a Budafokot, míg a listavezető Pécs Tiszakécskén nyert. A Soroksár fordítani tudott a Barcika ellen és 3–1-re győzött, a Csákvár a továbbra is utolsó Békéscsabát fektette két vállra. A Szeged négy gólt lőve diadalmaskodott Ajkán, az újoncok csatáján a Mosonmagyaróvár nagyon megverte a Kozármislenyt, a Gyirmót pedig Siófokról távozott három ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–MTK BUDAPEST 3–2 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
!
Szombathely, 1268 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Derekas, Csernik (Molnár R., 87.), Rácz B. (Lencse, 80.), Doktorics (Hursán, 80.) – Borvető (Taipi, 65.). Vezetőedző: Michal Hipp
MTK: Somodi – Poór (Varju, 24.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. (Zsóri, 79.) – Kata (Nagy B., 79.), Bognár I., Horváth A. (Lehoczky, a szünetben) – Kovács M. (Biben, 75.), Futács, Németh K. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Németh Milán (1–0) a 18., Csernik (2–0) a 43., Rácz B. (3–0) a 48., Futács (3–1) az 53., Futács (3–2) a 56. percben
Michal Hipp az M4 Sportnak
: – Az első félidőben mindkét csapat jól játszott. Magabiztos előnyre tettünk szert, de miután az MTK kétszer is betalált, izgalmassá vált a hajrá. Jó úton haladunk, ám a támadójátékot fejleszteni kell. Sok munka áll még előttünk.
Bognár György az M4 Sportnak: – Gyengén futballoztunk, csak brusztoltunk. Miután szépítettünk, még volt hátra harminc perc, de utána nem gyakoroltunk nyomást a Haladásra. Lehet, picit túlértékeltük a csapatunkat, amikor azt hittük, játékkal az ellenfelek fölé nőhetünk – látszik, ez nem működik. Rossz periódusban vagyunk, össze kell szednünk magunkat.

DIÓSGYŐRI VTK–BUDAFOKI MTE 2–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 2612néző.Vezeti:Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Bede Tamás)
DIÓSGYŐRI VTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Bertus, 88.) – Cseke (Gera D., 63.), Holdampf, Bényei (Eppel, 83.) – Szőke (Jurek, 63.), Lukács D., Koman.Vezetőedző:ifj. Kuznyecov Szergej
BUDAFOKI MTE:Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A., Adorján K. (Soltész, 70.), Kovács D. (Németh Márió, 70.), Oláh B., Horváth O. (Kalmár, 58.) – Sós M., Beke (Györgyi, 58.).Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Beke (0–1) a 26., Gera D. (1–1) a 64., Jurek (2–1) a 90+2. percben
Kiállítva:Sós M. (második sárga lappal) a 77. percben
ifj. Kuznyecov Szergej: – Nagyon nehéz volt ez a találkozó, főleg azután, hogy gólt kaptunk. Duplán örülök annak, hogy megmutattuk, egységes csapat a DVTK, és az is jelzésértékű, hogy két cserénk is gólt szerzett.
Mátyus János: – Nagyszerű mérkőzést láthattak a nézők. Az első félidőben mi játszottunk jobban, begyakorolt, szép támadás után vezetést szereztünk, majd megvolt a lehetőségünk arra, hogy növeljük az előnyünket, de sajnos nem jött össze. A második félidőben a Diósgyőr óriási nyomás alá helyezett minket, s szerencsésnek mondható góllal egyenlített, majd jött a kiállítás, és a hosszabbításban a DVTK győztes találata…

BFC SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,300néző.Vezette:Ducsai József (Tőkés Róbert, Király Zsolt)
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi (Dénes Cs., 81.), Varjas Z., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 77.), Krausz – Balogh B. (Major, 77.), Nyári, Eördögh (Girsik, 70.) – Farkas B. (Makrai, 70.).Vezetőedző:Domján Attila
GYIRMÓT:Rusák – Szegi, Polgár, Hajdú Á., Nahirnij – Kovács D. (Vass Á., 83.) – Herjeczki (Soltész D., 72.), Kovács M., Berki (Nagy P., 83.), Medgyes Z. (Erdei M., 83.) – Pethő B. (Simon A., 41.).Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző: Balogh B. (1–0) a 14., Berki (1–1) a 42., Simon A. (1–2) a 77., Simon A. (1–3) a 90+3. percben
Domján Attila:– Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, sajnos ebből nem tudtunk előnnyel fordulni. A második játékrészben a Gyirmót ránk erőltette az akaratát, többek között azzal, hogy többet birtokolta a labdát, mi nagyon behátráltunk, így hibákra tudtak bennünket késztetni. Sajnos a cseréink sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.
Csertői Aurél:– Nem kezdtük jól a mérkőzést, rosszul védekeztük ki az ellenfél indításait, de sikerült még egy kapott gól nélkül megúsznunk az első huszonöt percet. Szerencsére a félidő előtt tudtunk egyenlíteni, majd a második játékrészben mi irányítottunk. Több lehetőségünk volt, melyekből gólokat lőttünk, így megérdemelten szereztük meg a három pontot.

FC AJKA–SZEGED-CSANÁD GA 1–4(0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum,1000néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Máyer Gábor)
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics B. (Nagy B., a szünetben), Tar, Szűcs K. (Csemer, 12.) – Kenderes (Dragóner F., a szünetben) – Görgényi, Csizmadia Z., Zsolnai R., Doncsecz (Tajthy, a szünetben) – Gaál B. (Molnár M., 77.).Vezetőedző:Kis Károly
SZEGED:Takács J. –Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. –Rédling (Papp Á., 79.), Farkas A. – Gajdos (Bitó, 90+1.), Szakály D., Kundrák (Pintér Á., 79.) – Bíró B. (Daru, 49.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Rédling (0–1) a 10., Kundrák (0–2) a 35., Szilágyi Z. (0–3) a 60., Dragóner F. (1–3) a 78., Papp Á. (1–4) a 90. percben
Kis Károly:– Megérdemelten nyert a Szeged. Mi nagyon kevés párharcot nyertünk, ennél jóval agresszívebben, harcosabban kell játszani. Sajnos sokadik mérkőzésünkön adódott gond a helyzetkihasználásunkkal is, de minden tekintetben előre kell lépnünk ahhoz, hogy újra jöjjenek az eredmények.
Alekszandar Sztevanovics:– Örülök, mert nehéz meccset sikerült megnyernünk. Tudtuk, hogy az ellenfél hosszú labdákkal operál majd, ezekre azonban készültünk, és a csatáraik semlegesítését is jól oldottuk meg. Remekül védekeztünk, a kontratámadásaink is jól működtek, s lélektanilag kiváló pillanatokban szereztük a gólokat.

TISZAKÉCSKEI LC–PÉCSI MFC 1–2(01)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske Városi Sportcentrum, 450néző,Vezette:Hanyecz Bence (Nagy Viktor, Ring Kevin)
TISZAKÉCSKE:Antal B. – Balázs B., Végső, Farkas A. (Vachtler, a szünetben), Farkas N. – Geiger (Winkler A., a szünetben), Szekér (Oláh M., 71.), Kiss N. (Lovas Zs., a szünetben), Erdei C. – Zamostny, Balajti (Horváth Z., 60.).Vezetőedző:Visinka Ede
PÉCS:Helesfay– Hadaró, Rácz L., Katona L., Terbe (Harsányi I., 74.) – Szeles–Kocsis B. (Takács Zs., 79.), Nikitscher, Kesztyűs (Marques-Airosa, 86.), Gera Z. (Mayer, 74.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Rácz L. (0–1) a 8., Tóth-Gábor K. (0–2) a 62., Horváth Z. (1–2) a 68. percben
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede:Gratulálok a Pécsnek, nem véletlenül első a tabellán, de azt gondolom, hogy magunkat vertük meg a mai napon. A legjobb egy vendégcsapatnak pontrúgásból előnyt szerezni. Mentünk előre, futballoztunk, azonban kihagytuk a helyzeteinket. A második félidőben nagyobb kockázatot vállaltunk. Adtunk egy gólpasszt az ellenfél játékosának, ráadásul a Pécs agresszív játékának nem tudtunk ellenállni. Sajnálom, mert van bennünk futball. A mérkőzés vége miatt nem érheti kritika a fiúkat, de a meccs első kétharmadával elégedetlen vagyok. Nem elég csak kivinni a mezt a pályára.
Weitner Ádám:Erős csapat ellen hagytuk el győztesen a pályát. Az első harmincöt percben nagyon jól fociztunk. Ez már kezd úgy kinézni, ahogy szeretném. Ezt kell kitolni a meccs egészére, hogy ne ingadozzunk. A végén vért kellett izzadni és ezt meg is tettük. Nagy volt a szívünk. A játékosok mindent megtettek a siker érdekében. Le a kalappal, csapatmunka volt!

KOZÁRMISLENY–MOSONMAGYARÓVÁR 0–4(0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,Kozármislenyi Stadion,400néző.Vezette:Katona Balázs (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke, Gajág (Füredi, 42.), Horváth D., Turi – Kosznovszky (Nagy E., 75.), Tölgyesi, Bartha (Kirchner, 60.), Vajda (Hampuk, 75.) – Vogyicska, Károly (Tóth Z., a szünetben).Vezetőedző:Szekeres Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák, Horváth K. – Jasarevic (Sajbán, 67.), Gáncs (Buglyó, 80.), Végh (Papp Sz., 80.) – Illés (Tóth L., 75.), Szalka – Boros G (Borsodi, 80.).Vezetőedző:Horváth Csaba
Gólszerző: Szalka (0–1) a 34., Debreceni A. (0–2) a 60., Tóth L. (0–3) a 76., Tóth L. (0–4) a 93. percben
Szekeres Zoltán: – Nehéz ilyen súlyos vereség után indulat nélkül beszélni. Mindig könnyebb elrontani valamit, mint felépíteni, most biztosan magunk alatt leszünk, de gyorsan össze kell kapni magunkat.
Horváth Csaba: – Küzdelmes mérkőzés volt, többször előfordult, hogy a hazaiak uralták a játékot. Stabil védekezésből építkeztünk, ugyan néha egy kicsit eltolódtunk, de ezt hamar kijavítottuk. A négygólos különbség azért kissé túlzó.

SOROKSÁR SC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Aradi József, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Pintér D. (Csontos D., 60.) – Haris, Hudák M. – Köböl, Lőrinczy, Hajdú R. (Erdélyi L., 78.) – Halmai Á. (Hegyi, 88.).Megbízott edző: Milovanovics Dejan
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere B. (Kovács D., 82.), Ur (Heil, a szünetben), Dvorschák, Lippai T., Süttő – Ádám F., Nagy J., Csatári – Laczkó (Szabó B., 77.), Pálinkás. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Nagy J. (0–1) a 29., Hudák M. (1–1) a 61., Hudák M. (2–1) a 87., Hegyi (3–1) a 90+1. percben
Dejan Milovanovics
: – Az első félidőben is jól játszottunk, csak lassan járattuk a labdát, ráadásul egy szépen eltalált szabadrúgásgóllal vezetést is szerzett a vendégcsapat. A szünetben rendeztük a sorokat, sokkal bátrabb és gyorsabb játékot kértem, ez meg is valósult.
Varga Attila: – Az első negyvenöt perccel elégedettek lehetek, a második félidőben viszont rendkívüli módon visszaesett a teljesítményünk. Nem védekeztünk magas szinten, az elkeserítő.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 20 (00)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300néző.Vezette:Móri Tamás (Mohos Milán, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László N., – Gazdag V., Magyar Zs. (Vaskó, 90+1.), Körmendi – Tamás N., Baracskai (Janyickij, 73.), Torvund (Kártik, 82.).Vezetőedző:Tóth Balázs
BÉKÉSCSABA:Bukrán – Puskás G. (Hamed, 65.), Fazekas L., Albert I., Szalai D. – Kitl M., Zvara (Váradi, 61.), Mikló – Horváth P., Czékus, Lukács R. (Máris, a szünetben).Vezetőedző:Brlázs Gábor
Gólszerző:Körmendi (1–0) az 53., Baracskai (2–0) az 57. percben
Tóth Balázs:– Nagyon összeszedetten játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Szép támadásokat vezettünk és gyönyörű gólokat szereztünk. A Békéscsaba sokkal jobb csapat annál, mint azt a helyezése mutatja, értékes három ponttal gazdagodtunk.
Brlázs Gábor:– Hiába dolgoztunk ki sok helyzetet, amíg nem tudjuk értékesíteni a lehetőségeinket, nem tudunk nyerni.

Szombaton játszották:

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC 11 (01) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,ETO Park.635néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
ETO FC GYŐR: Fadgyas– Papp M., Csinger, Csonka (Fodor, 57.) – Kovács K., Tuboly (Kiss Bence, 57.), Toma, Kovács I., Benczenleitner (Kiss Balázs, 66.) – Borsos (Óvári, 78.), Priskin (Vitális, 66.).Vezetőedző:Tímár Krisztián
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zsombor, Kiss-Szemán–Papp G. B. (Vidnyánszky M., 74.), Németh E. – Rétyi (László D., 68.), Daróczi (Tamás L., 88.), Szabó M. (Török L., 74.) – Mervó (Grumics, 74.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Rétyi (0–1) a 31., Papp M. (1–1) a 83. percben
Tímár Krisztián: – Jól bírtuk erővel, végigtámadtuk a második félidőt, de a sok helyzet és beadás ellenére megint csak egy gólra futotta. Javulnia kell csatáraink hatékonyságának.
Jeremiás Gergő: – Sokáig nem engedtük kibontakozni a hazaiakat. Sajnálom, hogy nem tudtunk győzni, bár így sem vagyok elégedetlen.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DOROGI FC 0–1 (0–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 400néző.Vezette:Lovas László (Varga Gábor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á. – Farkas B. (Pataki, 73.), Pantovics (Kovács Á., 73.), Gresó (Ramos, 57.; Csősz, 83.) – Novák Cs. (Pekár, 58.).Vezetőedző:Huszák Géza
DOROG:Borsos – Kárász (Tóth B., 71.), Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Magyari (Oldal, 82.), Lénárt, Sztojka, Barna G. – Albert Á. (Lustyik, 71.), Vígh (Kovács O., 90+1.).Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző:Keresztes (0–1) a 85. percben
Huszák Géza:– Az első félidőben volt három-négy lehetőségünk, hogy mi szerezzük meg a vezetést, akkor teljesen más mérkőzés lehetett volna. Küzdelmes meccs volt, tudtuk, hogy a Dorog új edzővel az életéért küzd. Hajtottunk mi is, de a minőség hiányzott, sajnos gyengébben játszottak azok a futballistáink, akik a pluszt hozzá tudják tenni a támadójátékhoz.
Marián Sluka:– Kevés időnk volt együtt dolgozni, de majdnem száz százalékban visszakaptam azt, amit gyakoroltunk. Voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor nem koncentráltunk megfelelően, hibázgattunk, azonban nem lehetek elégedetlen, mert nagyon erős csapattól vettük el a három pontot. Gratulálok a játékosaimnak!

1. Pécsi MFC 12 7 5 15–8 +7 26
2. Diósgyőri VTK 12 8 4 21–15 +6 24
3. Gyirmót FC Győr 12 7 1 4 23–12 +11 22
4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 12 6 3 3 18–13 +5 21
5. MTK Budapest 12 6 2 4 34–22 +12 20
6. Soroksár SC 12 5 4 3 19–15 +4 19
7. Szombathelyi Haladás 12 5 3 4 12–12 0 18
8. FC Csákvár 12 4 5 3 15–12 +3 17