Újabb MTK-bukta, ráadásgóllal nyert a DVTK, élre ugrott a Pécs

2022.10.05. 14:54
A sorozatban harmadik vereségét elszenvedő, fehér mezes MTK sokszor csak kereste a labdát a Szpari vendégeként <br />
Helycsere történt az élen a labdarúgó NB II 10. fordulóját követően. A játéknap előtt listavezető MTK meglepetésre kikapott a Nyíregyháza vendégeként Sényőn, a Pécsnek pedig egy siófoki gól nélküli döntetlen is elég volt ahhoz, hogy az élre ugorjon. A Gyirmót nyerte a győri városi rangadót az ETO ellen, a Diósgyőr a hosszabbítás utolsó percében csikarta ki a győzelmet az edzőt váltó Doroggal szemben, a Szeged pedig Tiszakécskéről tért haza három ponttal, így mindössze két pont a különbség az első és az ötödik között. A Soroksár esélyeshez méltóan legyőzte a vendég Ajkát, a Csákvár a hajrában fordította meg a meccset a Szentlőrinc ellen, az alsóházi helyosztót pedig a Budafok nyerte Mosonmagyaróváron. &nbsp;

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–MTK BUDAPEST 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 400
néző.Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári (Csősz, 30.) – Márkus, Sigér Á. – Farkas B. (Artner, 83.), Pantovics (Pekár, 77.), Gresó (Szerető, 83.) – Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
MTK: Somodi – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes (Nagy B., 80.) – Biben (Juhász, 57.), Mezei – Bognár I. (Zsóri, 74.) – Futács, Németh K. (Kovácsréti, 57.), Lehoczky (Kovács M., 57.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Gresó (1–0) a 29., Farkas B. (2–0) az 52. percben
Huszák Géza:
– Tudtuk, hogy az MTK jó futballt játszik, kiváló támadójátékosaik egy az egyben könnyedén megverik a védőjüket, ezért próbáltunk minél kevesebb területet adni nekik. Jókor szereztük a gólokat, fegyelmezettek voltunk és a labdaszerzéseinkből további három-négy óriási lehetőséget alakítottunk ki.
Bognár György: – A brusztolás és az agresszivitás megvolt, de részünkről hiányzott a minőség. Nem tudtuk túljátszani a Nyíregyházát, mert szervezettek voltak a hazaiak, kevés tiszta lehetőséget dolgoztunk ki, illetve a szabályos gólunkat elvette a játékvezető. A játékosállományunk megvan ahhoz, hogy kilábaljunk a hullámvölgyből.

BFC SIÓFOK–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Balázs, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas, Debreczeni, Varga B. – Nikházi (Szakály A., 73.), Krausz – Balogh B. (Girsik, 73.), Eördögh (Major, 84.), Makrai (Nyári, 53.) – Horváth P. (Farkas B., 73.)
Vezetőedző: Domján Attila
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz, Katona, Hadaró – Szeles – Kocsis, Nikitscher (Terbe, 73.), Kesztyűs, Gera Z. (Vass B., 87.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Domján Attila: – Az első félidőben a Pécs irányította a játékot, a második játékrész sokkal kiegyenlítettebb volt. Hiányérzetem van, mert az utolsó percekben két ziccert is elrontottunk.
Weitner Ádám: – Örülök, hogy ilyen jó csapat ellen uralni tudtuk a mérkőzést, csak azt sajnálom, hogy nem szereztünk gólt.

DIÓSGYŐRI VTK–DOROGI FC 2–1 (1–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
D
iósgyőr, 2085néző.Vezette:Kárprály Mihály (Tóth II Vencel, Kovács Gábor)
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Cseke (Bertus, 72.), Holdampf, Bényei – Lukács D., Eppel (Szőke, 62.), Koman.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
DOROG:Molnár Zs. – Tóth B., Berkó (Oldal, a szünetben), Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. – Szerencsi (Kovács O., 85.), Lénárt, Sztojka, Barna (Magyari, a szünetben) – Vígh Á. (Szedlák, 62.).Sportigazgató:Bene Ferenc
Gólszerző:Gyurácz (öngól, 1–0) a 7., Vígh Á. (1–1) a 14., Lukács D. (2–1) a 90+5. percben
Kuznyecov Szergej:– Ha egy csapat az utolsó percben lövi a győztes gólt, azt jelenti, hogy töretlen a küzdőszelleme. Ezért elismerés jár a játékosoknak, akik egyetlen pillanatra sem adták fel. A szünetben kitartásra buzdítottam őket, és elmondtam, nem szabad kapkodni.
Bene Ferenc:– Az már önmagában dicséretes, hogy a DVTK-t a saját pályáján kényszerítettük pánikszerű futballra. Sajnálom a játékosokat, és fájdalmas, hogy ragyogó kapusteljesítményt lerontott egy súlyos hiba.

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR 0–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,1124néző.Vezette:Hanyecz Bence (Albert István, Király Zsolt)
ETO: Fadgyas – Fodor, Csinger, Papp M. – Kovács K. (Kiss Balázs, 69.), Bencze M. (Tuboly, 69.), Kovács I. (Kiss Bence, 61.), Kiss M.,Benczenleitner – Bacsa, Óvári (Priskin, 61.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Polgár, Csörgő V., Nahirnij – Vass Á. –Nagy P., Kovács M. (Berki, 88.) –Herjeczki (Soltész D., 74.), Medgyes Z. (Hudák, 83.) –Pethő B. (Simon A., 74.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:Herjeczki (0–1) az 56., Medgyes Z. (0–2) a 82. percben
Tímár Krisztián: – Csalódott vagyok. Ha a helyzeteinket továbbra is ilyen csekély százalékban használjuk ki, nehéz lesz a folytatás. Az eddig stabil védelem kétszer is hibázott.
Csertő Aurél: – A második félidőben jobban és céltudatosabban játszottunk. Két szép góllal megérdemelt győzelmet arattunk, de nehezebb volt ez a mérkőzés annál, mint amit az eredmény sugall.

TISZAKÉCSKEI LC–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba) TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Vólent, 75.) – Gyurján (Vinkler, a szünetben), Szekér (Pongrácz, 57.), Erdei, Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben) – Balajti (Vachtler, a szünetben), Zamostny. Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Könczey, Vári, Szilágyi, Kővári – Farkas A., Gajdos (Haruna, 89.), Szatmári (Szakály, 59.), Rédling (Sipos, 59.), Bíró B. (Dobos, 70.), Kundrák (Bitó, 89.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Gajdos (0–1) a 42. percben
Visinka Ede: – Megérdemelten nyert a Szeged, sajnos gyenge napot fogott ki a csapatunk, nem tudta felvenni a ritmust. A második félidőben azért felvettük a kesztyűt, veszélyesebbek voltunk, de a vendégek jól őrizték az előnyüket.
Alekszandar Sztevanovics: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elterveztük, az eredmény is úgy alakult, ahogy vártuk. Sok helyzetet kihagytunk, ráadásul egy tizenegyest is. A győzelem tudatában azonban nem szabad panaszkodnunk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–KAZINCBARCIKA SC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
,934néző.Vezette:Móri Tamás (Horváth Zoltán, Bede Tamás)
HALADÁS:Verpecz–Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Tóth M., 72.)–Csilus T., Derekas, Rácz B., Doktorics–Csernik, Borvető (Lencse, 90+3.).Vezetőedző: Michal Hipp
KAZINCBARCIKA:Megyeri–Szemere (Kovács D., 66.), Ur, Lippai, Süttő–Heil, Nagy J. (Csatári, a szünetben), Székely D. (Ádám F., a szünetben), Kállai Z. –Benkő (Szabó B., 66.), Laczkó.Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző:Csilus T. (1–0) a 36. percben
Michal Hipp:– Szerettük volna azt a játékot nyújtani, mint Pécsen. Pozitívum, hogy sokat javult az együttes, gyorsabban, aktívabban futballozott. Csapategységben lehet elérni a sikert, és ezért még sokat kell dolgoznunk.
Varga Attila:– Semmit sem tudtunk megvalósítani abból, amit elterveztünk. Egy pontért jöttünk, de nem sikerült megszereznünk. Gyengén futballoztunk.

KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,400néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke, Gajág, Füredi (Berdó, 68.), Turi – Kosznovszky (Kotroczó, 81.), Tölgyesi, Vajda R., Bartha (Károly, 68.) – Vogyicska B. (Szabó D., 81.), Tóth Z. (Nagy E., 83.).Vezetőedző:Szekeres Zoltán
BÉKÉSCSABA:Bukrán– Puskás G., Fazekas L., Albert I., Szalai D. – Talpalló (Czékus, 63.), Szabó Cs. (Horváth P., 63.), Kitl – Hamed (Ilyés, 77.), Lukács R. (Mikló, 77.), Máris.Vezetőedző:Brlázs Gábor
Gólszerző:Kosznovszky (1–0) az 50. percben
Szekeres Zoltán:– Kimaradtak a helyzeteink, pedig négy góllal is nyerhettünk volna. Jól játszott a csapat, de a végén kicsit szétesett a játékunk. Óriási akaraterőről tettünk tanúbizonyságot ezen a fontos mérkőzésen.
Brlázs István:– Nem lehetek elégedetlen a hozzáállásunkkal, a végén voltak lehetőségeink. Hátul sajnos mindig becsúszik egy-egy hiba.

SOROKSÁR SC–FC AJKA 2–0 (2–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep,300néző.Vezette:Bana Gergely (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
SOROKSÁR:Holczer Á. – Ternován, Króner, Valencsik, Csontos – Hudák M., Haris – Halmai Á. (Hajdú R., 78.), Lőrinczy (Köböl, 81.), Lisztes – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics, Tar, Présinger – Görgényi, Csizmadia Z. (Dragóner F., a szünetben), Vogyicska (Tajthy, 24.), Sejben (Zsolnai R., 61.), Doncsecz (Berzsenyi, 71.) – Gaál B. (Tóth G., 61.).Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző:Halmai Á. (1–0) a 17., Halmai Á. (2–0) a 21. percben
Lipcsei Péter: –Jó mérkőzést játszottunk, a fiúk hozzáállását is csak dicséret illeti, főleg úgy, hogy vasárnap kikaptunk Tiszakécskén. Jó időben szereztük a gólokat, de vigyáznunk kellett, nehogy elvigyen minket a hév. Kellett a győzelem, és az is, hogy nem kaptunk gólt.
Kis Károly: –Gyengén kezdtük a találkozót. A második félidőre rendeztük a sorokat, s bár olyan nagy lehetőségeink nem voltak, már masszívabban játszottunk. A Soroksár győzelme teljesen megérdemelt.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZENTLŐRINC 21 (0–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 200néző.Vezette:Takács Tamás (Medovarszki János, Csatári Tibor)
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs (Alaxai, 63.), László N. – Gazdag V., Mészáros D. (Koval, 83.), Körmendi – Tamás N. (Magyar Zs., 76.), Janyickij (Hornyák, a szünetben.), Baracskai (Fejős, 63.).Vezetőedző:Tóth Balázs
SZENTLŐRINC:Bese – Farkas M., Keresztes B., Havas, Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 57.) – Török L. – Szabó M. (László D., 67.), Papp G., Daróczi (Csilus Á., 67.), Rétyi (Filipovics, 78.) – Mervó (Grumics, 78.).Vezetőedző:Jeremiás Gergő
Gólszerző:Szabó M. (11-esből,0–1) a 27., Vaskó (1–1) a 88., Vaskó (2–1) a 90+1. percben
Tóth Balázs:– Az MTK elleni győzelem után ismét megmutattuk, van tartásunk. Vaskó Tamás bizonyította, miért van helye az együttesben, s miért ő a csapatkapitány.
Jeremiás Gergő:– Megérdemelten nyert a Csákvár, a második félidőben jobban játszott. Vezetésünk birtokában lezárhattuk volna a meccset az első félidőben.

MOSONMAGYARÓVÁR-BUDAFOKI MTE 01 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!!
Mosonmagyaróvár, 500
néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich– Simita,Papp Sz.(Debreceni A.,81.), Deák I.– Gáncs(Buglyó,82.), Végh B.,Sajbán Miklós(Múcska,86.), Horváth K.– Illés D.(Jasarevic,73.), Nagy Z.(Boros,73.), Szalka.Megbízott vezetőedző:Horváth Csaba
BUDAFOK:Gundel-Takács– Margitics(Györgyi,60.), Vaszicsku,Jagodics M.,Fótyik– Adorján(Soltész I.,82.), Oláh B.– Beke(Tischler,76.), Kovács D.(Németh Márió,76.), Horváth O.(Kalmár O.,60.) – Sós M..Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Vaszicsku (0–1) a 84. percben
Horváth Csaba:– Mindenképpen rászolgáltunk volna az egy pontra. A második félidőben több helyzetet is kidolgoztunk, de amíg ezek kimaradnak, nem nyerhetünk.
Mátyus János:– Küzdelmes mérkőzésen a hajrában velünk volt a szerencse.

1. Pécsi MFC 10 5 5 11–6 +5 20
2. MTK Budapest 10 6 1 3 31–18 +13 19
3. Gyirmót FC Győr 10 6 1 3 19–9 +10 19
4. Diósgyőri VTK 10 6 4 17–13 +4 18
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 10 5 3 2 14–11 +3 18
6. Kazincbarcika 10 5 1 4 12–14 –2 16
7. Soroksár SC 10 4 4 2 15–12 +3 16