Megint kikapott a Vasas, vége a Békéscsaba veretlenségének

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2020.09.27. 18:12
A forduló nyitányán a sárga mezes Gyirmót Varga Barnabás duplájával 2–0-ra legyőzte a Vasast (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Öt csapat is vendégként tudott nyerni a labdarúgó NB II 10. fordulójának kilenc mérkőzésén. Bár a listavezető DVSC csak hétfőn lép pályára, így sem tudta pontszámban beérni a Lokit a Békéscsaba, miután a mezőny eddigi egyetlen veretlenje meglepetésre hazai pályán kapott ki a Kazincbarcikától. Hátrányból szerzett három pontot a Nyíregyháza és az ETO, előbbi a Szentlőrincet, utóbbi a sereghajtó Csákvárt verte meg. Váratlan sikert aratott a Dorog Szombathelyen, az pedig lassan már nem is meglepő, hogy újra vereséget szenvedett a Vasas. Ezúttal a Gyirmót bizonyult jobbnak a piros-kékeknél, a kisalföldi gárda pedig ezzel a győzelemmel fellépett a második helyre.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–VASAS 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 830 néző. Vezette: Pintér Csaba (Szert Balázs, Király Zsolt)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Hudák D., Széles I., Szegi – Vass Á. – Szatmári I. (Nagy K., 90.), Nagy P., Heffler N. (Hajdú Á., 83.) – Varga B., Simon A. (Juhász Zs., 85.). Vezetőedző: Csertői Aurél
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Litauszki, Silye (Kovács M., 75.) – Hidi M. S. – Vernes (Szatmári L., a szünetben), Pátkai, Hinora, Pekár – Birtalan (Radó, a szünetben). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Varga B. (1–0) a 12., Varga B. (2–0) a 17. percben
Csertői Aurél
: – Végig nagyon fegyelmezetten, koncentráltan játszott a csapat. Kétgólos vezetésünk birtokában meccslabdánk és több helyzetünk volt, hogy végérvényesen eldöntsük a találkozót, de sorsdöntőnek a vendégek tizenegyesének hárítása bizonyult. Teljesen megérdemelt a győzelmünk.
Schindler Szabolcs: – Sajnos nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna, mert a korai gól rányomta a bélyegét a játékunkra. A büntető értékesítésével visszajöhettünk volna a meccsbe, ám azt, és más adódó lehetőségünket sem tudtuk gólra váltani.

BFC SIÓFOK–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1–2 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 500 néző. Vezette: Csonka Bence (Kis Zoltán, Horváth Zoltán)
SIÓFOK: Hutvágner – Lapos, Izing, Deutsch B. – Tömösvári, Polényi, Cipf (Horváth M., 83.), Nikházi (Kecskés, 73.), Balogh B. – Gaál B., Elek B. Szakmai igazgató: Mihalecz István
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler (Ur, a szünetben), Nagy T., Varjas, Hadaró – Gál M. – Szabó B., Szakály A. (Erdei, 68.), Balázs Zs., Andrics (Nagy J., a szünetben) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Cipf (1–0) a 22., Erdei (1–1) a 83., Nagy T. (1–2) a 87. percben
Kiállítva: Lapos M. (második sárga lappal) a 82. percben
Mihalecz István
: – A csütörtöki Covid-teszt alakította a kezdőcsapatunkat. Ha tíz egészséges mezőnyjátékos mellé még kettő lett volna, akkor megnyerhettük volna a meccset, így azonban hetvenöt perc után sajnos elfogytunk.
Várhidi Péter: – Az első félidőben sem volt gondunk a játékkal, de akkor nem voltunk elég határozottak. A második játékrészben szerkezetet váltottunk, és csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzünk gólt. A szünet után nagyon jól játszottunk.

SZOLNOKI MÁV FC–FC AJKA 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 1000
néző. Vezette: Zám Zsolt (Bertalan Dávid, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Tóth B., 76.), Szekszárdi, Horgosi, Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin (Kurdics, 59.), Tisza K. – Novák Cs., Szabó B. (Berdó, 59.). Vezetőedző: Csábi József
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes (Zsolnai R., 54.), Tóth G. – Zamostny (Szekér, 67.), Csizmadia Z., Rétyi R. (Nagy I., 80.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Horgosi (1–0) a 82. percben
Kiállítva: Csábi József a 90+2. percben
Csábi József
: – Kicsit hektikus mérkőzésen ismét bebizonyítottuk, hogy tudunk csapatként futballozni. Az első félidőben az Ajka közelebb állt a gólhoz, de megúsztuk az időszakot, a hatvanadik perctől pedig elkaptuk a fonalat. Onnantól kezdve éreztem, hogy megnyerhetjük a meccset, ami végül sikerült is.
Kis Károly: – Ennyi helyzetből egy bajnokságot meg lehet nyerni, mi pedig még a mérkőzést sem tudtuk, annak ellenére, hogy nagyon nagy erőket mozgósítottunk. Három pontért jöttünk, ám a futball egyik törvénye megint beigazolódott, hogy a lehetőségeket nem lehet büntetlenül kihagyni.

SZEGED-CSANÁD GA–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, 1000
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Berényi Ákos)
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Jovanovic, Oláh G. – Dobos Á. (Simon Á., 90.), Germán, Dobronoky (Gréczi M., 54.) – Takács T. (Bitó, 72.). Vezetőedző: Dobos Barna
DEBRECEN: Szabados – Sándor T. – Nagy Z., Belényesi, Balogh K. (Karikás, 77.) – Székely (Nikitscher, 61.), Spitzmüller, Takács P., Gyönyörű – Burai (Urbin, 79.), Damásdi. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Moga (1–0) az 1., Germán (2–0) a 68., Belényesi (2–1) a 84. percben
Dobos Barna
: – Hiba volt, hogy az első percben szerzett gól lélektani előnyét nem tudtuk kihasználni. A szünet után bő harminc percig kitűnően futballoztunk, és összességében megérdemelten nyertünk, ami viszont bosszantó, hogy a hajrában gólt kaptunk, habár véleményem szerint szabálytalanság előzte meg a debreceniek akcióját.
Balogh Pál: – A mérkőzés elején figyelmetlenek voltunk, s ezért nagy árat fizettünk. Akkor tudunk megnyerni ilyen meccset, ha az utolsó negyedórában mutatott mentalitással futballozunk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 1–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 1988
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
SZOMBATHELY: Verpecz – Csilus, Mocsi, Bosnjak – Tóth D., Jancsó (Tóth B., 56.), Holdampf, Schuszter (Doktorics, 68.), Németh Milán – Medgyes Z., Rácz F. (Kiss B., a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Dlusztus, Papp M. – Tóth B., Lénárt, Kovács M. (Nagyházi, 86.) – Girsik (Vígh Á., 68.), Zuigeber (Illés, 72.), Szerencsi. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Kovács M. (0–1) az 54., Medgyes Z. (1–1) a 62., Vígh Á. (1–2) a 71. percben
Mátyus János
: – Aki rengeteg ziccert, kihagyott tizenegyest és kapufákat akar látni, annak a Rohonci útra, Haladás-mérkőzésre kell kijönnie. Jól felkészültünk, és jól kezdtük a találkozót. Taktikusan játszottunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de átok ül rajtunk. Az a csapat pedig, amelyik a lehetőségeit ki tudja használni, megérdemelten győz.
Németh Szabolcs: – Örülök a jó eredménynek, különösen azért, mert Szombathelyről három pontot elvinni mindenkinek nagy dicsőség. Az első tíz perc rémálom volt, különösen a tizenegyes, ám sikerült túltennünk magunkat rajta, rendeztük a sorainkat, és ki-ki-mérkőzést játszottunk. A második félidőre feljavultunk, ekkor már mi is bátrabban futbaloztunk. Nagy küzdelemben nyertünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 1–3 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 400
néző. Vezette: Takács Tamás (Bognár L., Ország)
CSÁKVÁR: Markek – Vukaszovics, Albert I., Koch (László, 63.) – Major, Magyar (Daru, 56.), Posztobányi (Vörös, 71.), Madarász, Mim – Tamás N., Ganbayar. Vezetőedző: Visinka Ede
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Forró, 83.) – Szimcso, Bagi, Vaskeba, Májer – Berki (Kiss M., 77.), Vári (Farkas B., 71.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Madarász (1–0) a 40., Szimcso (1–1) a 47., Vári (1–2) a 61., Májer (1–3) a 69. percben
Visinka Ede
: – Az első félidőben stabilak voltunk, jól játszottunk, megérdemelten vezettünk. A mi helyzetünkbe nem férnek bele azok a hibák, amelyeket a szünet után elkövettünk, a rutinos Győr pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőségeit. A koronavírusból szép lassan visszatérhetnek játékosaink, kiegészül a keretünk, de nem egyszerű a helyzetünk...
Csató Sándor: – Az első negyvenöt percben sokkal lassabban futballoztunk, mint vártam, nem véletlenül kerültünk hátrányba. A szünet után viszont felpörögtünk, gyorsan egyenlítettünk, azt követően pedig már sorozatban dolgoztuk ki a helyzeteket és megérdemelten nyertünk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KAZINCBARCIKA SC 1–3 (1–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1510 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Szalai Balázs, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Kitl (Mészáros M., a szünetben), Bora, Hursán, Farkas M. – Hodonicki, Király P., Nagy S. (Horváth P., 54.), Pantovics – Lukács R. (Gránicz, a szünetben), Máris. Vezetőedző: Preisinger Sándor
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Fótyik, Dávid Z, Mikló – Farkas A., Oltean (Borbély, 85.), Tóth B. (Kovác, 70.), Tóth L. (Bereczki, 81.) – Toma, Oldal. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Oltean (0–1) a 12., Majzik (0–2) a 17., Lukács R. (1–2) a 45., Oldal (1–3) a 69. percben
Preisinger Sándor
: – A játékosokkal nem volt semmi probléma, az elején szögletből kaptunk gólt, a következőnél pedig odapasszoltuk az ellenfélnek a labdát a tizenhatoson belül. Ez meg is adta a mérkőzés alaphangját, de úgy láttam, hogy a játékosok az utolsó percig hajtottak és küzdöttek, viszont még kell némi idő, hogy minden összeálljon.
Vitelki Zoltán: – Minden úgy történt, ahogy elterveztük, és amire készültünk. Valami megfordult a csapatban és ezt nagyon jó volt látni. Nagyot küzdött a társaság, ráadásul jó csapatot sikerült legyőzni. Most kell igazán szerénynek lennünk.

SZENTLŐRINC SE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 200 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC: Slakta – Czuczi, Havas, Keresztes, Forgács – Törőcsik (Torvund, 79.), Hleba, Kapronczai (Lehoczky, 89.) – Sili, Kondor, Harsányi I. (Nagy B., 73.). Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Papp M., Fodor F., Jánvári, Svedjuk– Papucsek, Kártik (Farkas A., a szünetben) – Kalocsai, Ötvös (Györgyi, 79.), Hamed – Hornyák (Gyurján, 87.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Kondor (1–0) a 80., Papp M. (1–1) a 84., Jánvári (1–2) a 90+2. percben
Marián Sluka
: – A nyolcvanadik percben még úgy éreztem, hogy vidám leszek a lefújás után. Az idényben most játszottunk a legjobban, az első félidőben több százszázalékos helyzetet is kidolgoztunk, így azt kértem a szünetben, hogy türelmesen folytassuk is ezt. Ismét kétes szituáció után kaptunk gólt, aztán Lehoczky Roland fejelte a labdát a kapu mellé, majd pedig fegyelmezetlenséget követően kaptunk gólt. De azért jó úton haladunk, habár néha inkább csúnya játékkal kéne mérkőzést nyerni, mint most a Nyíregyháza.
Gálhidi György: – Nehéz meccsen vagyunk túl. El kell ismerni, hogy jobban futballozott a Szentlőrinc. A második félidőben már jobb volt az előrejátékunk, majd kaptunk a semmiből egy gólt. Hála Istennek a helyén volt a fiúk szíve, és nagy mentális erőről tettek tanúbizonyságot, mert nem először szereztünk gólt a hosszabbításban.

BUDAÖRS–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Farkas Tibor (Tőkés Róbert, Hofbauer Roland)
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa (Menyhárt, 81.), Kékesi, Gyurácz, Fényes – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Horváth E., 75.), Petneházi, Zeke – Halmai Á., Pethő (Horváth R., 67.). Vezetőedző: Márkus Tibor
SOROKSÁR: Varga Á. – Csernik, Takács Zs., Gyömbér, Valencsik – Huszák – Orosz (Szerető, 78.), Ladányi (Tóth D., 60.), Derekas, Korozmán – Lovrencsics B. (Erdélyi, 68.). Megbízott edző: Kocsis Attila
Gólszerző: Halmai Á. (1–0) a 88. percben
Márkus Tibor
: – Nehéz meccsen vagyunk túl. A találkozó nagy részében ráerőltettük akaratunkat a Soroksárra, a végén pedig a győztes gólt is megszereztük.
Kocsis Attila: – Egyenlő erők küzdelmében nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, így a döntetlen igazságosabb lett volna, de ilyen a labdarúgás. Vezetőedzőnk távollétében is mindent megtettünk a pontszerzésért, ám ezúttal ennyire tellett.

A Debreceni VSC–Pécsi MFC találkozót hétfőn este 20 órától játsszák.

20. FC Csákvár 9 3 6 9–22 –13 3

A Csákvár–Dorog mérkőzést október 9-én pótolják, a Szeged-Csanád–Gyirmót találkozónak még nincs új időpontja.