A hajrában fordított a Gyirmót, simán nyert a ZTE, botlott a Kaposvár

2019.03.03. 14:29
A Vasas kiütötte újpesti albérletében a Nyíregyházát (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a listavezető Gyirmót FC Győr a hajrában fordított a Budafok ellen, míg a ZTE fölényes sikert aratott a Tiszakécske felett. A Kaposvár kétgólos hátrányból, tíz emberrel mentett pontot a sereghajtó Monor vendégeként, Óbudán. A Vasas ötöt vágott a Nyíregyházának, az ETO FC Győr négy gólt szerzett Csákváron, míg a Vác gólgazdag meccsen győzött a Budaörs ellen. A Siófok meglepetésre felülmúlta a Békéscsabát, a Dorog a ráadásban szerzett találatokkal nyert Mosonmagyaróváron, míg a kiesési helyosztón a Balmazújváros értékes három ponttal gyarapodott Cegléden.

A labdarúgó NB II 26. fordulójában Kovács Dávid góljával a Budafok sokáig vezetett a listavezető Gyirmót FC Győr otthonában, ám a házigazdák a hajrában fordítottak – először a csereként beállt Horváth Roland fejelt a kapu közepébe, majd Heffler Norbert 18 méterről, szabadrúgásból lőtt nagy gólt. A Gyirmót így, ha nehezen is, de hozta a kötelezőt.

A feljutásra aspiráló másik együttes, a ZTE könnyebben nyert a Tiszakécske ellen, bár Sváb Dániel remek lövésével még a kécskeiek kerültek előnybe. Zoran Lesjak fejjel egyenlített, a szünet után pedig Babati Benjamin négy percen belül duplázott – sőt, két perccel a másodikat követően Gajdos Zsolt is betalált, így fölényes lett a zalaiak sikere.

Közel állt a nagy bravúrhoz a sereghajtó Monor, amely 25 perc után már két góllal vezetett a Kaposvár ellen. A somogyiak a 43. percben Beliczky Gergő révén szépítettek, csakhogy egy perccel később Hegedűs Dávid kiállítása miatt tíz főre fogyatkoztak. A szünet után mégis összejött nekik az egyenlítés Ádám Martin révén, azaz a Rákóczi pontot mentett.

A Vasas újpesti albérletében kiütötte a Nyíregyházát. A Szpari hiába került előnybe Hornyák Marcell fejesével a 20. percben, a Vasas bő tíz perc elteltével Kovács Milán pontos lövésével egyenlített. Sőt a szünet után beindult az angyalföldi henger, Szanyó Károly csapata tizennégy percen belül négyszer is betalált, a nyírségiek védelme teljes csődöt mondott.

Gólgazdag meccsen nyert a Vác a Budaörs ideiglenes otthonában, Tatabányán. Csillag Dárius góljára Sajbán Máté rögtön válaszolt, de kisvártatva jött ismét Csillag és 16 méterről a bal felsőbe lőtt. A játékrész derekán Stieber András szabadrúgásból újra egyenlített, viszont a hajrában a csereként beállt Gyürki Gergő kilépett és a bal sarokba gurított – igaz, Tányéros Ádám kiállítása miatt a budaörsiek ekkor már tíz emberrel játszottak.

A kiesési helyosztón fontos három ponttal gazdagodott a Balmazújváros a Cegléd vendégeként. A találkozó második félidejének elején Berki István tizenegyest hibázott, ám Papucsek Barna néhány perccel később megszerezte a győztes gólt.

Baracskai Roland bombagóljával az első játékrészben vezetést szerzett a Csákvár az ETO FC ellen, de a Rába-partiak Szimcsó Viktor révén még a szünet előtt egyenlítettek, majd a fordulás után Nemanja Andrics találatával már vezettek, végül Madarász Márk duplája fölényessé tette a Győr sikerét.

Meglepetésre a kiesés elől menekülő Siófok otthon felülmúlta a Békéscsabát. A Balaton-partiak már a meccs elején vezetést szereztek Magasföldi József góljával és ezután is jobban futballoztak ellenfelüknél, akár fölényesebben is térdre kényszeríthették volna, azonban a hajrában Medgyes Zoltán tizenegyest hibázott.

A Dorog a 92. és a 94. percben szerzett gólokkal aratott fontos győzelmet a továbbra is lejtmenetben lévő Mosonmagyaróvár otthonában, míg a Kazincbarcika a csereként beállt Ádám Ferenc hajrágóljával verte meg a Soroksárt.

NB II, 26. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 2–1 (0–1)
Győr-Gyirmót, 650
néző. Vezette: Veizer Roland (Huszár Balázs, Kepe Arnold)
GYIRMÓT: Rusák – Varga P. (Villám, a szünetben), Lipták Z., Szilvási, Széles – Nagy P., Lázár P. (Kamarás, a szünetben) – Herjeczki, Strestik (Horváth R., 75.), Heffler N. – Szarka. Vezetőedző: Szepessy László
BUDAFOK: Kovács Z. – Csiszér (Margitics, 80.), Khiesz, Króner, Gohér – Filkor (Vég, 18.), Veszelinov – Kercsó, Kulcsár K., Vankó (Farkas B., 70.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Kovács D. (0–1) a 26., Horváth R. (1–1) a 80., Heffler N. (2–1) a 86. percben
Szepessy László
: – Ismét hátrányból tudtunk fordítani és nyerni, ami bizonyítja az örök törvényt, hogy a mérkőzés a lefújásig tart. Sorozatban várnak ránk hasonló találkozók, de ezekből muszáj tanulnunk is. Küzdeni akarásból jelesre vizsgázott együttesünk. Szerencsére a cserék is hozzá tudtak tenni a győzelemhez.
Csizmadia Csaba: – Két rögzített szituációt követően kapott góllal ismét agyonvertük magunkat. Úgy érzem, ma nem a jobbik csapat nyert. Kívánom egykori csapatomnak, a Gyirmótnak, hogy sikerüljön a kitűzött cél, a feljutás.

ZTE FC–DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKE 4–1 (1–1)
Zalaegerszeg, 1753
néző. Vezette: Pintér Csaba (Bertalan Dávid, Majer Gábor)
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Bolla B., Lesjak, Devecseri, Bedi – Kiss M., Grumics (Kocsis G., 65.) – Gajdos, Barczi (Novák Cs., 71.), Babati (Gergényi, 78.) – Bobál G. Vezetőedző: Dobos Barna
TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Sirokmán, Kardos, Csáki, Kovács G. – Sváb, Szabó L. – Tölgyesi, Puskás Z. (Mihály, 54.), Polyák (Gréczi G., 60.) – Szabó D. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Sváb (0–1) a 18., Lesjak (1–1) a 22., Babati (2–1) az 52., Babati (11-esből, 3–1) az 55., Gajdos (4–1) az 57. percben
Dobos Barna
: – Az első félidőben megpróbáltuk széthúzni a játékot, de a kécskeiek sokat futva remekül védekeztek. A térfélcserét követően viszont technikailag és a taktikai megoldásokban is réseket találtunk a védelmükben, melyeket sikerült gólokra váltani. Összességében megérdemelten nyertünk egy jól küzdő gárda ellen.
Szabó István: – Nem kesergek, de a hétközi Magyar Kupa-meccsen két alapemberünk is kidőlt. Egy ilyen jó csapat ellen, mint a ZTE, ezt nem tudtuk pótolni. Sokáig jól tartottuk magunkat, aztán a második félidőben volt egy olyan negyedórás jó periódusuk a hazaiaknak, amikor technikailag fölénk kerekedtek, gólokat rúgtak, és eldöntötték a mérkőzést.

VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 5–1 (1–1)

Szusza Ferenc Stadion, 754
néző. Vezette: Pillók Ádám (Buzás Balázs, Király Zsolt)
VASAS: Bősz – Szivacski (Szatmári L., a szünetben), Szilágyi Z., Tóth B., Lakatos Cs. – Kovács M., Hajdú Á. (Birtalan, 75.) – Murka, Borbély B., Király B. (Rétyi R., 80.) – Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi, Fodor F., Pejovics, Forró (Nagy J., 80.) – Gulyás M. (Rokszin, 64.), Kártik – Tóth Á. (Végső, 52.), Gyurján B., Rezes – Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Hornyák (0–1) a 20. percben, Kovács M. (1–1) a 31., Balajti (2–1) a 65., Lakatos Cs. (3–1) a 72., Király B. (4–1) a 77., Szatmári L. (5–1) a 79. percben
Szanyó Károly
: – Az első félidei teljesítményükkel nem tudom, hogyan számolnak el a játékosok. Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, a második félidőben magára talált a csapat, játékban is felülmúltuk a Nyíregyházát.
Zoran Szpisljak: – Az első harmincöt percben egyenlő partnerek voltunk, de a Vasas talpra állt, és átvette az irányítást. Az első félidei szervezettség és stabilitás kellett volna a jobb eredményhez.

BSS MONOR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–2 (2–1)
Dabas, 200
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Csatári Tibor, Berényi Ákos)
MONOR: Bozsó – Bori, Fülöp N., Asztalos, Farkas N. – Lázár Zs., Szuhodovszki – Palincsár – Szabó D. (Hamar Á., 76.), Tóth B., Pintér D. (Karacs, 87.). Vezetőedző: Horváth Dávid
KAPOSVÁR: Slakta – Vachtler, Úr, Szabó A., Hadaró (Fodor M., 76.) – Szakály A., Hegedűs D. – Zsiga, Beliczky, Tömösvári (Bíró D., 53.) – Ádám M. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Palincsár (1–0) a 19., Asztalos (11-esből, 2–0) a 25., Beliczky (2–1) a 43., Ádám M. (2–2) a 60. percben
Kiállítva: Hegedűs D. (második sárga lap) a 44. percben
Horváth Dávid
: – A bajnokság szempontjából nem lehetünk elégedettek az egy ponttal. Mivel feljutásra esélyes csapat ellen játszottunk, örülhetnénk is a döntetlennek, mégis csalódottságot érzünk.
Waltner Róbert: – Jó meccs volt, de csalódott vagyok. A második félidőben mindent megtettünk a győzelemért, még tíz emberrel is. Sajnos nem tudtunk mit kezdeni a kritikán aluli játékvezetéssel, amire nem találok szavakat. A Monort elismerés illeti, mert jó mentalitással mindent megtett a győzelemért.

BUDAÖRSI SC–VÁC FC 2–3 (2–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200
néző. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Dániel, Bede Tamás)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt (Kékesi, 75.), Fényes, Csobánki (Lengyel B., a szünetben), Tányéros Á., Medgyes S. – Sajbán Miklós (Fejős, a szünetben), Tóth K., Stieber A. – Sajbán Máté, Csiki. Szakmai igazgató: Bognár György
VÁC: Halasi – Görgényi (Szekszárdi, 78.), D'urso (Wieland, 77.), Szabó N., Hegedűs Cs. – Búrány, Tóth G. – Varga Sz. (Gyürki, 66.), Zsolnai R., Csillag – Sóron. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Csillag (0–1) a 6., Sajbán Máté (1–1) a 7., Csillag (1–2) a 21., Stieber A. (2–2) a 32., Gyürki (2–3) a 84. percben
Kiállítva: Tányéros Á. (a második sárga lap után) a 73. percben
Bognár György
: – Felesleges játékvezetői értekezleteket tartani a csapatok részére, ha a játékvezetők bort isznak és vizet prédikálnak...
Horváth Károly: – Több fordulópontja is volt a mérkőzésnek, úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk. Sajnálom, hogy az első és második gólunk után is hamar egyenlített a Budaörs, de végül feltettük az i-re a pontot.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–DOROGI FC 1–3 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Dr. Szabó Péter, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi Cs. – Németh Á., Sziklási, Forgács A., Czár – Zsirai, Nagy I. – Bartos (Eszlátyi, 62.), Kovács Á. (Gálfi, 58.), Winkler A. (Jelena, 75.) – Szabó V. Vezetőedző: Tóth András
DOROG: Szentpéteri – Erdélyi, Dlusztus, Nagy Zs., Pap M. – Tamás L., Kitl M. – Beke (Faragó, 59.), Mészáros Á., Szedlár (Hegedűs M., 73.) – Vígh Á. (Sitku, 73.). Szakmai igazgató: Balogh Pál
Gólszerző: Vígh Á. (11-esből, 0–1) a 9., Szabó V. (1–1) a 36., Kitl M. (1–2) a 92., Hegedűs (11-esből, 1–3) a 94. percben
Tóth András
: – Agyonnyert meccset vesztettünk el, a Dorog egy ajándék tizenegyesből szerzett vezetést. A második félidőben rengeteg helyzetet hagytunk ki, a vendégeknek egy kapura lövésük volt, ezzel meg is nyerték a meccset a hosszabbításban. A cserék sem segítettek, ezeknek a játékosoknak az egójukat félre kell tenniük a csapat érdekében.
Balogh Pál: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, a hazaiaknak élet-halál harc volt a találkozó, végig nagy nyomás nehezedett ránk. A végén fizikailag is bírtuk, és megszereztük a három pontot a kellemetlenül játszó ellenféllel szemben.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 1–4 (1–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Takács János (Aradi József, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Tóth B. (Markek, a szünetben) – Csilus Á., Kiprich D., Dulló, Galambos – Mészáros D, Nándori – Skribek (Szabó M., 68.), Sándor Gy., Simon M. (Farkas A., 56.) – Baracskai. Vezetőedző: Szijjártó István
GYŐR: Horváth T. – Vadász, Tar, Vukaszovics, Kovács K. – Vaskeba, Bagi – Andrics (Szánthó, 71.), Madarász (Szalánszki, 74.), Szimcsó – Lovrencsics B. (Márton, 87.). Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 24., Szimcsó (1–1) a 39., Andrics (1–2) az 53., Madarász (1–3) az 58., Madarász (1–4) a 69. percben
Szijjártó István
: – Ez is az én csapatom. Sorra jönnek a meccsek, ki kell javítanunk a hibákat. Sajnos ezúttal a játék szeretete, alázata nyomokban sem volt felfedezhető a játékunkban.
Király József: – Örülök, hogy ki tudtuk szolgálni az együttest szép számban elkísérő szurkolóinkat. Értékes győzelmet arattunk egy jó csapat otthonában.

KAZINCBARCIKAI SC–SOROKSÁR SC 2–1 (0–0)
Putnok, 250
néző. Vezette: Ducsai József (ifj. Varga Gábor, Horváth Róbert)
KAZINCBARCIKA: Fila – Palmes, Heil, Fótyik, Mikló – Krausz – Tóth L. (Ádám F., 75.), Oltean, Kiss B. (Toma, 89.), Szabó L. – Lukács R. (Jurj, 77.). Vezetőedző: Gálhidi György
SOROKSÁR: Kovács Dániel – Molnár R., Gyömbér, Valencsik, Bor (Pál A., 89.) – Huszák, Tamási Zs. (Erdélyi, 68.) – Gárdos (Lőrinczy, 61.), Csernik, Kundrák – Orosz M. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lukács R. (1–0) az 54., Gyömbér (11-esből, 1–1) a 73., Ádám F. (2–1) a 87. percben
Dzurják József, pályaedző
(Gálhidi György az eltiltását töltötte): – Nehéz talajú pályán egyenrangú felek küzdöttek egymással. Mindkét csapat előtt több lehetőség adódott, a jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetően győztünk.
Lipcsei Péter: – Jó mérkőzést játszottunk, a futball most a hálátlanabb arcát mutatta nekünk. Több helyzetet dolgoztunk ki, ellenfelünknek talán egy kapura lövése volt, és ebből szerzett két gólt... Mi mindkét félidő elején kihasználatlanul hagytuk a ziccereket, és ez megbosszulta magát.

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0)
Siófok, 250
néző. Vezette: Kovács Gábor Péter (Kis Zoltán, Mohos Milán)
SIÓFOK: Molnár P. – Kiss B., Fehér Zs., Lorentz, Jánvári – Réti, Horváth A. – Horváth P. (Ízing, 83.), Magasföldi (Gál M., 75.), Medgyes Z. – Elek B. (Zamostny, 30.) Vezetőedző: Mihalecz István
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Nagy S. (Szinanovics, a szünetben), Szélpál, Babinyecz (Máris, 77.), Zahorán – Mezei, Király P. – Szalai, Hursán (Vólent R., 63.), Szatmári I. – Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 15. percben
Mihalecz István
: – Többször lezárhattuk volna a mérkőzést, a védelmünk stabilan állt a lábán. Köszönjük a közönségnek a kitartó támogatást.
Boér Gábor: – Rosszul kezdtük a meccset, korán hátrányba kerültünk. A folytatásban már jobban futballoztunk, de a sok lehetőségünk közül egyet sem használtunk ki. A rutintalanságunk miatt nem tudtunk ponttal távozni.

CEGLÉDI VSE–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–0)
Cegléd, Zsengellér Gyula Sporttelep, 500
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
CEGLÉD: Mursits – Kárász, Póti, Preklet, Farkas A. – Varjas Z., Pallagi, Nagy T. – Szilágyi P. (Csirmaz, 54.), Földi B. (Rétyi T., 62.), Oldal (Fejes J., 75.). Vezetőedző: Nagy Tibor
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Kovács N., Papucsek, Bora, Király Á. – Patvaros, Domokos, Szabó B. (Kónya M., 51.) – Berki I. (Fekete Á., 84.), Óvári (Ternován, 81.), Kóródi. Vezetőedző: Toni Golem
Gólszerző: Papucsek (0–1) az 50. percben
Nagy Tibor
: – Ilyen gyenge támadójátékkal, és ilyen hatalmas hibákkal, mint amilyeneket hátul minden meccsen elkövetünk, nem lehet nyerni.
Toni Golem: – Az első félidőben elég harcos meccset játszottunk, nem volt valami szép játék. A második játékrészben kihagytunk egy tizenegyest, de harcoltunk tovább. Megérdemelten nyertünk, akár több gólt is szerezhettünk volna.

1. Gyirmót FC Győr 26 17 2 7 58–30 +28 53
2. ZTE FC 26 16 5 5 53–32 +21 53
3. Kaposvári Rákóczi FC 26 14 9 3 43–30 +13 51
4. Békéscsaba Előre 26 12 7 7 41–31 +10 43
5. Budaörs 26 13 3 10 40–31 +9 42
6. ETO FC Győr 26 11 6 9 43–32 +11 39
7. Vasas FC 26 10 9 7 46–44 +2 39
8. Soroksár SC 26 11 5 10 44–36 +8 38