NB II: ismét kikapott a Kisvárda, Bobál Gergely volt csapatát szomorította

2018.03.11. 13:59
Nagy küzdelmet vívott egymással a Soroksár és a Nyíregyháza (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a vendégcsapatok vitték a prímet. Hét együttes is idegenben nyert, a Gyirmót három gólt szerezve nyert Dorogon, míg a Budaörs négyet vágva győzött a Kazincbarcika vendégeként Tiszaújvárosban. A Siófok a feljutásért hajtó Kisvárda otthonából távozott három ponttal, a Csákvárban pedig a korábbi ZTE-támadó, Bobál Gergely is betalált a zalaiak elleni idegenbeli siker alkalmával. Az ETO FC Győr hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Ceglédet, a Nyíregyháza pedig nem bírt a Soroksárral.

A labdarúgó NB II 24. fordulójában a vendégcsapatok vitték a prímet, hét együttes is idegenben tudott győzni.

Tavasszal másodszor is kikapott a feljutásért hajtó Kisvárda. A szabolcsiak legyőzője most a Siófok volt, amely kontrajátékra berendezkedett, taktikus futballal győzte le 2–0-ra Kondás Elemér együttesét, ráadásul mindezt idegenben tette. A siófoki tréner, Varga Attila a mérkőzés után meg is említette, hogy néhány játékosának Ferrari-motor volt a mellkasában. A Kisvárda így az ETO és a ZTE után sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el, de még mindig nagy, hétpontos előnye van a harmadik helyezett Békéscsabával szemben.

Küzdelmes, sok szikrázó összecsapással tarkított meccsen igazságos döntetlen született a Nyíregyháza soroksári vendégjátékán. Az első félidőben a Nyíregyháza, a másodikban a Soroksár dominált, igaz a szünet után a játékvezető két hazai találatot is érvénytelenített – a másodikat tévesen, mivel az szabályos gól volt.

Második tavaszi meccsét is megnyerte a kiesés ellen menekülő Csákvár, Szijjártó István együttese újfent idegenben, a ZTE otthonában gazdagodott három ponttal. A zalai szurkolókat pedig az is bosszanthatta, hogy a korábbi zalaegerszegi támadó, az ezen a találkozón csereként szerepet kapó Bobál Gergely is betalált a ZTE kapujába.

Négy gólt szerezve győzött a Budaörs a Kazincbarcika ideiglenes otthonában, Tiszaújvárosban. Murai Márk találatával nagyon sokáig vezetett Vitelki Zoltán együttese, de a Pest megyeiek a hajrában tizenkét perc alatt négy gólt vágtak – a rutinos Czvitkovics Péter két tizenegyest értékesítve duplázni tudott.

Sokáig eseménytelen találkozót játszott az ETO FC Győr a Cegléddel, de Szánthó Regő második félidei gólja után megtört a jég, a győriektől aztán szabadrúgásból Magasföldi József is betalált, illetve a hosszabbításban Beliczky Gergely célzott pontosan.

Magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a Gyirmót FC Győr a Dorog otthonában, Horváth Roland és Nagy Patrik találata mellett a dorogi Csató Martin öngólt vétett. A dorogiaknál a veterán Sitku Illés a hajrában csak szépíteni tudott.

Pontosabb futballjával és helyzetkihasználásával verte meg a Vác a Sopront. A sereghajtó az első félidőben sokat tett a vezető gólt megszerzéséért, de a szünet után ez a váciaknak jött össze. A Sopron hiába egyenlített hamar Batizi-Pócsi Balázs találatával, ismét rögtön jött a csereként beálló D’urso Giuliano, találata pedig három pontot ért a Vácnak.

A szinte az egész mérkőzésen bekkelő Budafok a Szeged 2011 otthonából, Gyuláról távozott három ponttal, mivel Pölöskei Péter a hajrában kétszer is lecsapott, így a XXII. kerületiek pontszámban beérték riválisukat a tabellán. Birtalan Botond szabadrúgásgóljával a Békéscsaba fontos sikert ért el a Mosonmagyaróvár vendégeként és megerősítette harmadik helyét a tabellán.

NB II, 24. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–CEGLÉDI VSE 3–0 (0–0)
Győr, ETO-Park, 450 néző. Vezette: Oláh Gábor (Lémon Oszkár, Aradi József)
GYŐR: Gyurákovics – Vadász, Koszó (Kovács K., 65.), Debreceni, Rokszin – Tajthy – Szabó L. (Beliczky, 85.), Magasföldi, Szánthó (Szatmári L., 88.), Zamostny – Daru. Vezetőedző: Szentes Lázár
CEGLÉD
: Mursits – G. Bíró, Nánási, Preklet, Farkas A. – Damásdi, Albert I., Nyilas E. (Sándor I., 77.), Szilágyi P. (Peres, 77.) – Hujber, Asztalos (Kerekes, 80.). Vezetőedző: Klausz László

Gólszerző: Szánthó (1–0) a 67., Magasföldi (2–0) a 69., Beliczky (3–0) a 94. percben
Szentes Lázár
: – A mérkőzés elején problémát jelentett a vendégek zárt, hatékony védekezése. Újra bebizonyosodott, mennyire fontos a rögzített játékhelyzetek pontos végrehajtása, az első gólunk előtt ugyanis Szánthó Regő tizenegyesét a kapus kivédte, még szerencse, hogy a visszapattanó labdát berúgta.
Klausz László: – Egyenlő partnerei voltunk az ETO-nak az első játékrészben, szünet után pedig téves játékvezetői döntést követően a tizenegyes miatt hátrányba kerültünk. Hátrányban már kitámadtunk…

ZTE FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 780
néző. Vezette: Radványi Ádám (Bedi Tamás, Bertalan Dávid)
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Króner, Devecseri, Fodor Á. – Patvaros, Hudák M., Babati (Kovács Á., 72.), Bedi, Szökrönyös (Jelena, 60.) – Vernes. Vezetőedző: Artner Tamás
CSÁKVÁR: Hermány – Horvat, Csonka, Kiprich D., Galambos Á. – Sándor Gy., Bokros Sz. – Tamás N., Király B. (Polonkai, 76.), Sejben (Nagy Zs., 67.) – Máté J. (Bobál G., 60.). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Galambos Á. (0–1) az 57., Bobál G. (0–2) a 72. percben
Artner Tamás
: – Játékunkból nagyon felkészült a Csákvár, míg csapatom egy idő után türelmetlenné vált, kinyílt, és ezt remekül kihasználta a vendég csapat. Megérdemelten nyert az ellenfél.
Szijjártó István: – Alaposan megváltozott a ZTE játéka a tavaszi szezonra, Artner Tamás edzővel sokkal összeszedettebb, mint korábban. Mi azonban nagyot küzdöttünk, de képesek vagyunk jobban is játszani, s talán a góloknál volt egy kis szerencsénk.

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0
Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep, 600
néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Dániel, Szalai Balázs)
SOROKSÁR
: Steer – Fülöp N., Gyömbér, Dvorschák, Silye – Csernik (János, 89.), Tamási Zs., Huszák – Fröhlich – Kundrák (Albert Á., 80.), Pál A. (Lakatos I., 60.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA
: Jova – Hinora, Rubus, Kelemen D., Farkas M. – Kártik, Csilus T. – Gréczi (Csilus Á., 62.), Kesztyűs (Dragóner F., 84.), Pekár – Gajdos (Papp M., 75.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Lipcsei Péter
: – Az első félidőben ellenfelünk futballozott jobban, játékosaim többször is le maradtak a középpályán, a második félidőben azonban több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Összességében reális a döntetlen.
Lucsánszky Tamás: – Mindkét csapat támadószellemben futballozott, vagyis nem elégedett meg a döntetlennel, a játék képe és a helyzetek alapján azonban az eredmény igazságos. Jó mérkőzést játszott a két csapat.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BFC SIÓFOK 0–2 (0–1)
Kisvárda, 1230
néző. Vezette: Lovas László (Buzás Balázs, Csatári Tibor)
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Lucas – Hej, Melnik, Délczeg, Protics (Ilics, 67.) – Gosztonyi (Strestík, a szünetben), Horváth Z. (Lukács R., 77.). Vezetőedző: Kondás Elemér
SIÓFOK: Balajcza – Szilágyi Z., Fehér Zs., Lorentz, Hidvégi – Gál M., Petneházi – Nagy D., Farkas N. (Lázár Zs., 66.), Bévárdi (Lénárt, 92.) – Elek B. (Balázs Zs., 91.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 41., Nagy D. (0–2) a 76. percben
Kondás Elemér
: – A küzdéssel nem volt baj, az első félidőben a helyzeteink is megvoltak, de szünet után meddővé vált a támadójátékunk, és sokszor a csatáraink sem a kapu felé fordultak. Hibáinkat könyörtelenül megbüntette az ellenfél.
Varga Attila: – Az első félidőben lefutballozott bennünket az ellenfél, de a legjobbkor szereztük meg a vezető gólt, és a szünetben rendet tettünk a fejekben. A profi futballistának bírnia kell a szerda-vasárnap ritmust, de én is meglepődtem, hogy néhány játékosnak Ferrari-motor volt a mellkasában.

KAZINCBARCIKAI SC–BUDAÖRSI SC 1–4 (1–0)
Tiszaújváros, 100
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács II Gábor, Baghy Csaba)
KAZINCBARCIKA: Fila – Palmes, Heil, Belényesi Cs., Süttő – Kovács O. (Engel, 77.), Hegedűs D. – Gábor, Sigér Á., Orovecz (Mikló, 63.) – Murai (Kristófi, 70.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
BUDAÖRS: Kemenes – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Fényes, Bakos Sz. (Sajbán Miklós, 81.) – Szántó (Pethő, a szünetben), Czvitkovics, Fodor D. – Adamcsek (Lengyel B., 67.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Murai (1–0) a 22., Czvitkovics (11-esből, 1–1) a 76., Pethő (1–2) a 83., Czvitkovics (11-esből, 1–3) a 85., Lengyel B. (1–4) a 88. percben
Vitelki Zoltán
: – Csak az első félidőben játszottunk úgy, ahogyan szerettünk volna. Szünet után elképesztő hibákat követtünk el, a védelmünk nem volt stabil, és ellenfelünk ezt jól kihasználta. Az első tizenegyes fordulópontot jelentett, a folytatásban már magunkat húztuk le még mélyebbre.
Bognár György: – Megpróbáltuk végig irányítani a mérkőzést, de ez csak hetven percig sikerült. Szerencsére számunkra megfelelően alakult a hajrá.

DOROGI FC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 600
néző. Vezette: Nagy Róbert (Becséri Gergely, Márkus Péter)
DOROG: Zima – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Nagyházi (Kovács D., 57.) – Mészáros Á., Kitl M. (Szellák, 84.) – Faragó A., Vígh Á. (Sitku, 72.), Szedlár. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYIRMÓT: Rusák – Villám, Szilvási, Széles, Présinger – Lázár P. – Nagy P., Paku – Szalánszki (Varga P., 72.), Horváth R. (Laki, 84.), Sandal (Kőris, 92.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Horváth R. (0–1) a 3., Csató M. (öngól, 0–2) az 50., Nagy P. (11-esből, 0–3) a 77., Sitku (1–3) a 86. percben
Schindler Szabolcs
: – Rossz meccs volt, lélektanilag a legrosszabb pillanatokban kaptuk az első két gólt. Küzdött, hajtott a csapat, de a párharcok legnagyobb részét a vendégek nyerték meg, és ez döntő volt.
Szepessy László: – A Dorog nem lepett meg minket, s a taktikánk mellett a játékosok minőségbeli különbsége döntött. Még sok a hiba a játékunkban, mert ha pontosabban futballozunk, több gólt is szerezhettünk volna. Az eredménnyel így is tökéletesen elégedett vagyok.

SOPRONI VSE–VÁC FC 1–2 (0–0)
Sopron, 550
néző. Vezette: Kovács Gergely (Pápai Zoltán, Máyer Gábor)
SOPRON: Kunsági – Angyal Zs., Varga R., Fehér Z. (Garda, 84.) – Tóth D. – Czingráber, Szabó Á. (Gyürki, 43.), Hadházi (Kitl K., 64.) – Horváth P., Szabó V., Batizi-Pócsi B. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
VÁC: Halasi – Görgényi, Szabó N., Tóth F., Kiliti (Búrány, 74.) – Kákonyi (D' urso, 50.), Varga Sz. (Major M., 91), Tóth G., Gulyás M. – Balajti, Zsolnai R. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Kákonyi (0–1) a 49., Batizi-Pócsi B. (1–1) az 50., D' urso (1–2) az 56. percben
Bekő Balázs
: – Mindent megtettünk, hogy jól kezdjük a szezont, de elkövettünk két nagy hibát, amelyekből gólokat kaptunk. Nem ilyen kezdésre számítottam, de még többet kell dolgoznunk.
Nagy Tibor: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, támadó játékban még javulnunk kell, plusz az új játékosok beilleszkedése még folyamatban van. Nagy skalpot szereztünk, mert tavasszal nem sok csapat győz majd Sopronban.

SZEGED 2011-GA–BUDAFOKI MTE 0–2 (0–0)
Gyula, Grosics Gyula Akadémia, 200
néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Alekszics – Achim Á., Farkas M., Tóth G., Gergényi – Coroian (Tóth L., 85.), Horváth A. – Szabó P., Hegedűs M. (Germán, 65.), Fejős (Balogh G., 69.), Zádori. Vezetőedző: Őze Tibor
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Margitics, Csizmadia Cs., Gubacsi, Forgács P. – Kercsó, Veszelinov (Fekete M., 85.), Vass M. – Ihrig-Farkas (Vég B., 77.), Kokenszky (Pölöskey, 62.), Kovács D. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Pölöskey (0–1) a 82., Pölöskey (0–2) a 90. percben
Őze Tibor
: – Sok hibával futballoztunk, a Budafok pedig okosan kivitelezett kontrákkal megnyerte a mérkőzést.
Gálhidi György: – Fontos mérkőzésen fontos győzelmet arattunk. Nagyot küzdött mindkét csapat, de megérdemelten nyertünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 300
néző. Vezette: Bogár Gergő (Szabó Péter, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Bakos B., Szépe, Szpirulisz – Kovács B., Zsirai (Bartos, 73.), Kapacina V. (Maly, a szünetben), Winkler, Vágó – Lőrinczy (Kulcsár K., 73.), Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szélpál N., Mészáros M., Kiss L.– Nagy S., Hursán (Szatmári I., 58.), Viczián, Lustyik, Gyurján B. (Gránitz, 77.) – Urbin (Király P., 70.), Birtalan B. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan B. (0–1) a 37. percben
Várhidi Péter
: – Tűrhetetlen, ami ezen a mérkőzésen történt, nem hiszem, hogy a Békéscsabának erre a bírói segítségre szüksége lenne. Egy pontot megérdemeltünk volna.
Boér Gábor: – Feszültségekkel teli mérkőzés volt, amelyet már korábban le kellett volna zárnunk. Büszke vagyok csapatomra.