A Mol Fehérvár korán eldöntötte a meccset Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.02.08. 19:50
A Fehérvár (fehérben) gyorsan szerzett két gólt Szegeden. Fotó: Délmagyarország/Török János
A labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az NB II-es Szeged-Csanád GA a tavaly kupadöntős Mol Fehérvár FC-t fogadta. A vendégek Nego és Petrjak révén 16 perc után már két góllal vezettek, majd a második félidőben egy öngól révén nőtt a különbség – a Mol Fehérvár megérdemelten jutott a nyolc közé.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ
SZEGED-CSANÁD GA–MOL FEHÉRVÁR 0–3 (0–2)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 2000 néző. Vezette: Szőts Gergely (Buzás Balázs, Bornemissza Norbert)
SZEGED-CSANÁD GA:
Takács J. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 58.), Kovács M. – Gréczi (Haruna, 58.), Horváth K. (Bitó, 80.), Kóródi (Dobos Á., 58.) – Gajdos (Germán, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
MOL FEHÉRVÁR: Kovács D. – Nego, Fiola, Stopira, Heister – Makarenko, Alef (Evandro, 78.)– Lednyev (Zulj, 58.), Dárdai (Szendrei, 70.), Petrjak (Rúben Pinto, 78.)– Kodro (Nikolics, 70.). Vezetőedző: Szabics Imre
Gólszerzők: Nego (14.), Petrjak (16.), Kővári (öngól, 53.)
DRAGAN VUKMIR:
– A csapat jól működött, csak egy-két helyezkedési hibát követtünk el, a minőségi vendégjátékosok azonban kihasználtak őket. Ez a meccs megmutatta, hogyan is állunk egy jó együtteshez képest. Rendben voltunk, hiszen volt, hogy birtokoltuk a labdát az ellenfél térfelén.
SZABICS IMRE:
– A célt teljesítettük, továbbjutottunk a kupában. A hétvégén jól játszottunk, de nem voltunk eredményesek, ezért volt fontos, hogy gólt szerezzünk a jó játék mellett. A szülővárosomban először fordultam meg szakmai szempontból, érdekes és nagyszerű érzés volt. Örülök, hogy ilyen stadion van a városban.

A Mol Fehérvár már a 16. percben kétgólos előnyben volt, mindkét találat óriási volt: Nego Loic kapásból zúdította a labdát a jobb felső sarokba, Ivan Petrjak pedig elképesztő pontossággal belsőzött a bal felsőbe.

A Szeged igyekezett, de csak a harmadik vendégtalálat után – amelynél a labda Kővári Róbert szerencsétlen mozdulata után jutott a kapuba – tudott valós veszélyt teremteni. Előbb Dobos Áron bal felsőbe tartó labdáját tolta ki Kovács Dániel, majd Bitó Martin éppen csak eltévesztette a bal felsőt.

A Mol Fehérvár megérdemelten jutott tovább a Magyar Kupában a nyolc közé.

90. perc: 2 perc a hosszabbítás.

88. perc: Bitó jobb lábas lövése ment el a bal felső saroktól nem messze.

85. perc: Dobos Á. a rövidet célozta meg, Kovács D. védett bravúrral.

80. perc: Gajdos helyére Germán, Horváth K. helyére Bitó érkezett.

78. perc: Alef helyett Evandro, Petrjak helyére Ruben Pinto érkezett.

77. perc: Fiola, majd Kovács M.kapott sárga lapot.

71. perc: Farkas A. kapott sárgát.

70. perc: Dárdai helyére Szendrei és Kodro helyére Nikolics érkezett.

68. perc:Petrjak lapos lövését tolta oldalra Takács J.

65. perc: Stopira kapott sárgát.

61. perc: Pejovics kapott sárgát.

58. perc: Simon Á. helyére Farkas A., Gréczi helyére Haruna, Kóródi helyére Dobos Á., míg Lednyev helyére Zulj érkezik,

53. perc: GÓÓÓL! Dárdai jobbról adott be, a labda Kővári lábán változtatott irányt, és került a kapufa mellett a bal alsóba, 0–3.

52. perc: Lednyev 13 méterről félfordulat után lőtt mellé. Szöglet után Stopira fejelt fölé.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

45. perc: a lekészített labdát Horváth K. lőtte két méterrel mellé.

43. perc: Heister kapott sárgát.

38. perc: főleg a Fehérvár birtokolja többet a labdát, helyzet nem volt.

23. perc: a hangulatra nem lehet panasz, mindkét csapatot kb. 50 fős tábor biztatja, szerencsére egymást békén hagyják.

16. perc: GÓÓÓL! Ez sem volt kicsi gól: Petrjak a 16-os bal oldali sarkától befelé lépett, majd a bal felső sarokba tekerte a labdát, 0–2

14. perc: GÓÓÓÓL! Nego hatalmas gólt szerzett távolról, kapásból Alef előreívelése után a 16-os jobb sarkánál belépve a büntetőterületre, 0–1.

12. perc: Lednyev került lövőhelyzetbe, de métereket tévedett.

10. perc: Ódor kapott sárgát.

6. perc: eleredt az eső.

4. perc: az első szegedi szöglet. A védőkről kipattanó labdát Gréczi egy méterrel lőtte fölé.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. Fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Érdekes helyzetben van Szabics Imre: a MOL Fehérvár vezetőedzője szegedi születésűként, a Tisza Volán Focisuli neveltjeként irányíthatja a szegedi stadionban a MOL Fehérvár együttesét.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az NB II-ben jelenlegi ötödik helyezett Tisza-parti gárda az élvonalban most negyedik, tavaly kupadöntős Mol Fehérvár FC-t fogadja. A továbbjutásról egy mérkőzés dönt, ha a rendes játékidő végéig a két csapat ugyanannyi gólt ér el, 2x15 perc hosszabbítás következik, ha az sem hoz döntést, tizenegyespárbaj következik.

A két csapat 2019 decemberében is összekerült egymással a kupában, a 16 közé jutásért rendezett szegedi mérkőzésen a fehérváriak hosszabbítás után, Kárász Krisztián öngóljával 1–0-ra nyertek. Az akkor Joao Janeiro által irányított Tisza-partiak a 85. perctől Sergiu Ionut Moga kiállítása miatt emberhátrányban játszottak.