NB II: Eppel hajrábeli góljával nyert Gyirmóton a DVTK

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.09.05. 22:05
A DVTK hétfői gólszerzői... (Fotó: Facebook/Diósgyőri VTK)
Egy pontra csökkent a különbség a két csapat között azt követően, hogy a Diósgyőri VTK 2–1-re legyőzte idegenben a Gyirmót FC Győrt a labdarúgó NB II 7. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (1–1)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 1300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Kulman Tamás)
GYIRMÓT: Hársfalvi–Szegi, Csörgő V., Polgár, Nahirnij – Nagy P. (Berki, 79.), Vass Á., Hajdú Á. (Kovács M., 62.) – Herjeczki, Pethő (Simon A., 62.), Soltész (Erdei M., 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 11.), Holdampf (Bertus, 68.), Bényei Á. – Papp M. (Eppel, 68.), Lukács D. (Jurek, 90+1.), Szőke A. (Gera D., a szünetben). Vezetőedző: Szergej Kuznyecov
Gólszerző
: Nagy P. (44. – 11-esből), ill. Papp M. (34.), Eppel (88.)
Csertői Aurél: – A Diósgyőr az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést. A másodikban már szervezettebbek voltunk, de egy rossz döntés miatt sajnos nem szereztünk pontot.
Szergej Kuznyecov: – Egyre inkább megmutatkozik, mit szeretnék látni a csapattól. Nyilván sokat kell dolgoznunk, hogy még többet legyen nálunk a labda, illetve hogy több helyzetet tudjunk kidolgozni.

Nem indult jól a mérkőzés a Diósgyőrnek. Alig kezdődött el a találkozó, a csapatkapitány Koman Vladimirnek izomsérülés miatt máris le kellett mennie a pályáról, azaz vezér nélkül maradt a csapat. A vendégek mégsem rogytak meg, az első félidőben uralták a játékot, többet járatták a labdát, a gyirmóti védelem bizonytalanságát pedig kíméletlenül kihasználták. A kapus Hársfalvi András felpasszolt labdáját saját tizenhatosa előterében veszítette el a házigazda, és a jobb oldalról érkező vendégbeadás után Papp Marcell szépen bólintott a bal alsó sarokba. Ám hiába futballoztak fölényben a borsodiak, nem vonulhattak előnyben a szünetre, mert a gyirmótiak a félidő végén büntetőből egyenlítettek: Nagy Patrik magabiztosan lőtt a kapu közepébe, és kezdődhetett minden elölről.

A játék képe a fordulást követően sem sokat változott, a felek becsülettel gyűrték egymást, sok volt a mezőnyben a passz, de a kapuk alig forogtak veszélyben. A meccs folyásán a két vezetőedző közül elsőként Csertői Aurél próbált változtatni, a 62. percben hármat cserélt, abban bízva, hogy megélénkül csapata támadójátéka. A színvonal nem verdeste az eget, sok volt a pontatlanság, egy-egy távoli lövés után a stadionon kívülre szállt a labda, de látszott, a döntetlennel igazából egyik csapat sem elégedett. A végén ifjabb Kuznyecov Szergej együttese örülhetett, hiszen létszámban hiába voltak meg hátul a gyirmótiak, a védők ismét nagyot hibáztak: ahelyett, hogy könnyedén tisztáztak volna, a labda elgurult a lábuk mellett. A kapu elé berobbanó Eppel Márton fontos gólt szerzett, azzal győzött a DVTK.

A Gyirmót második hazai vereségét szenvedte el az idényben, míg a Diósgyőr a megszerzett három ponttal nagyot lépett előre a tabellán, immár a hatodik. 12

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Nahirnij kap sárga lapot lerántásért.

90+2. perc: Bárdos a gólvonal elől fejeli ki a labdát Simon A. fejese után.

90+1. perc: Lukács D. helyére Jurek Gábor áll be a DVTK együttesébe.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Diósgyőr! Gera bal oldali beadása után a labda elcsúszik Polgár lába alatt a rövid saroknál, a hosszún érkező Eppel pedig közelről a léc alá lő. 1-2

87. perc: Herjeczki próbálja átemelni Danilovicsot, sikertelenül.

83. perc: Lukács D. kap sárgát mezhúzásért.

79. perc: Berki István érkezik a pályára, a távozó Nagy Patrik Simonnak adja át a csapatkapitányi karszalagot.

76. perc: Cseke ütközi le keményen Nagy Patrikon. Előbbi sárgát kap, utóbbit ápolni kell.

75. perc: Herjeczki egy szép csel után lő kapu fölé az egyik oldalon, nem sokkal később a másik oldalon Bényei lövése Geráról pattan kapu mellé.

68. perc: A megsérülő Csörgőt váltja Hudák a hazai oldalon. Kettős csere a vendégeknél is: Eppel Márton Papp Marcell helyére, Bertus Lajos pedig Holdampf helyére érkezik.

62. perc: Hármas csere a gyirmótiaknál. Hajdú helyére Kovács M., Pethő helyére Simon A., Soltész helyére pedig Erdei M. áll be.

62. perc: Gera húzza a labdát kapunak háttal állva a kapu mellé egy felívelt szabadrúgás után.

59. perc: Cseke lövése nem sokkal megy el a felső léc fölött.

54. perc: Sárga lap, Csörgő kapja lerántásért.

53. perc: Papp M. lövését blokkolják a gyirmóti védők.

47. perc: Szegi beívelése Hajdúról pattan Danilovics kezébe.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

46. perc: Szőke Adrián helyett Gera Dániel a pályán a diósgyőrieknél.

45. perc: Hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

44. perc: GÓÓÓL! Nagy P. a kapu közepébe lő, Danilovics a jobb alsóra indult el. 1–1

43. perc: Szegit szabálytalanul állítja meg Bényei a tizenhatoson belül: büntető jöhet.

34. perc: GÓÓÓL! Bizonytalankodnak a hazai védők, labdát veszítenek a saját kapujuk előtt, Cseke bal oldali beívelése tisztán találja meg Papp Marcellt, aki talpról 6 méterről a bal alsóba fejel. 01

33. perc: Hajdú bal oldali beadását Danilovics húzza le a levegőből.

27. perc: Bokros talpalja le Herjeczkit az oldalvonalnál, sárga lapot kap a diósgyőri játékos.

26. perc: Soltész és Pethő kényszerítője után előbbi lő kapásból 17 méterről, Danilovics védi a kísérletet.

22. perc: Papp M. lövését védi Hársfalvi.

14. perc: Bényei teszi próbára 24 méterről Hársfalvit, a hazai kapus a bal alsó felé tartó lövést oldalra ki tudja ütni.

11. perc: Koman helyére Cseke érkezik.

11. perc: Polgár Kristóf kapja a mérkőzés első sárga lapját egy kemény szabálytalanság után.

10. perc: Gyorsan járatja a labdát a DVTK, Holdampf passza után Lukács lövi a labdát kapu mellé.

9. perc: Sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot a vendégek csapatkapitánya.

7. perc: Bényei szabadrúgását kifejelik a gyirmóti védők.

1. perc: A sárgában játszó gyirmótiak kezdik a meccset, pirosban a miskolciak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a jól rajtoló Gyirmót a már edzőváltáson is átesett DVTK-val szemben. A 7. forduló utolsó mérkőzését rendezik Gyirmóton, a mérkőzés előtt a hazaiak a 3., a vendégek a 11. helyen állnak.

A zsinórban négy mérkőzés óta nyeretlen Haladás vezetőedzője, Németh Szabolcs benyújtotta hétfőn a lemondását, amit a klub elfogadott - adta hírül ahaladas.hu.