A Budaörs idegenben ütötte ki az Ajkát, hátrányból nyert a Szeged

2020.08.30. 19:40
A piros mezes pécsiek nyerték a forró hangulatú baranyai derbit (<span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub">Fotó: </span><span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub"><span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub"> Laufer László/</span>Új Dunántúli Napló) </span>
A szombati Vasas–Debreceni VSC (1–1) rangadó után vasárnap kilenc mérkőzést játszottak a labdarúgó NB II 7. fordulójában. A legváratlanabb eredmény a Budaörs kiütéses diadala volt Ajkán, a forduló előtt sereghajtó Szeged pedig hátrányból felállva gyűrte le a Siófokot. Hiába vezetett egy félidő után két góllal az ETO Debrecenben, szünet után fordítottak az újonc egyetemisták, a győriek pedig kilenc emberrel fejezték be az összecsapást. A mezőny egyetlen veretlen csapata, a Békéscsaba Dorogon lépett fel, és győztesen távozott. Az esti programban Pécsen megyei rangadót játszottak, melyen a hazaiak úgy nyertek 2–0-ra a Szentlőrinc ellen, hogy közel félórát emberhátrányban játszottak.

LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

FC AJKABUDAÖRSI SC 1–5 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 2400
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Király Zsolt, Ország Péter)
AJKA:
Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Lengyel B. (Csizmadia Z., 60.), Tóth G. – Zsolnai R. (Nagy I., 67.), Zamostny, Rétyi (Irimiás, 60.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa (Horváth E., 80.), Fényes, Kékesi, Tamás O., Zeke – Petneházi, Nyári P. (Pethő B., a szünetben) – Molnár Cs. – Sajbán Miklós, Halmai Á. (Molnár T.,74.) Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Molnár Cs. (0–1) a 8., Zamostny (1–1) a 9., Petneházi (1–2) a 48., Pethő (1–3) az 55., Pethő (1–4) a 72., Kékesi (1–5) a 85. percben
Kis Károly: – Nagyon csalódottak vagyunk, szerettünk volna bravúrt végrehajtani, és előkelő helyen állni a fordulót követően. Az első gól után gyorsan talpra álltunk, s voltak lehetőségeink, de kimaradtak. A második kapott gól után szétestünk, mert bár bíztunk az egyenlítésben, az ellenfélnek nagy területeket hagytunk, amelyet meg is büntetett. Játékosaimra nem lehet panasz, mert ezúttal is mindent megtettek.
Bognár György: – Az első félidő alapján nem gondoltam volna, hogy négygólos győzelem lesz a vége, jó csapatnak tartom az Ajkát, de nagyon örülünk a sikernek. Komoly mezőnyfölényt nem alakítottunk ki, mint hétközben a Vasas ellen, mert néha rapszodikus a teljesítményünk. De ezért vagyunk, hogy nézőink jól szórakozzanak.

DEBRECENI EACETO FC GYŐR 3–2 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, 596 néző. Vezette: Rúsz Márton (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Takács P. (Soltész J., 87.), Sigér Á. (Nagy K., 37.), Spitzmüller – Burai, Urbin, Damásdi (Rezes, 60.) Vezetőedző: Balogh Pál
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Vári B. – Vaskeba – Vankó (Szimcso, 56.), Májer, Bagi (Berki, 68.), Kerkez (Sipőcz, 86.) – Priskin. Megbízott edző: Király József
Gólszerző: Priskin (11-esből, 0–1) a 16, Májer (0–2) a 35., Urbin (1–2) a 47., Takács P. (11-esből, 2–2) a 71., Nagy K. (3–2) a 79. percben
Kiállítva: Vaskeba a 71., Vári a 90. percben
Balogh Pál: – Az első játékrészben sem játszottunk rosszul, ezzel együtt a szünetben azt kértem játékosaimtól, vetkőzzék le kishitűségüket, és próbáljanak úgy futballozni, ahogy tudnak. Szerencsére gyorsan szépítettünk, és ezután már uraltuk a meccset. Fontos siker volt, de ezzel nem vagyunk kint a vízből, nem oldódtak meg a problémáink. A győzelemből azonban mindenképpen erőt lehet meríteni a folytatásra.
Király József: – Nem hiszem, hogy még egyszer lesz esélyünk arra, hogy idegenben ennyire könnyen szerezzünk három pontot. A szünetben figyelmezettem a játékosokat, hogy a kettő nullás előny nagyon veszélyes eredmény, erre alig több mint egy perc telt el a folytatásból, és gólt kaptunk. Ezután a hazaiak átvették az irányítást, mi pedig futottunk az események után.

PÉCSI MFCSZENTLŐRINC SE 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 3500 néző. Vezette: Horváth Tibor (Rózsa Dávid, Bede Tamás)
PÉCSI MFC: Helesfay – Rácz L., Króner, Preklet, Katona L. (Keresztes, a szünetben) – Futó Z., Geiger (Gajág, 74.) – Sági, Grabant B., Kónya D. – Tihanyi (Adamcsek, 62.) Vezetőedző: Vas László
SZENTLŐRINC: Slakta – Molnár R., Havas, Dulló, Nagy B. – Hleba (Kovács D., 85.), Kapronczai – Harsányi I. (Lehoczky, 78.), Fröhlich, Vajda R. (Kondor, a szünetben) – Sili. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Grabant B. (11-esből, 1–0) a 41., Adamcsek (2–0) a 90. percben
Kiállítva: Grabant B. (a második sárga lap után) a 63., Lehoczky (dulakodásért) a 89., Molnár R. (Keresztes megrúgásáért) a 90+1. percben
Vas László: – Nagyon erőltetett menet volt ez a huszonnyolc nap alatt lejátszott hét mérkőzés, különösen annak a fényében, hogy előtte öt hónapig nem játszottunk. Ezúttal nem a szép játékkal, hanem a tiszta fejjel és a jó hozzáállással sikerült begyűjteni a három pontot.
Marián Sluka: – Igazából az történt, amire készültünk. Tudtuk, hogy a Pécs szöglet és szabadrúgás után kialakított helyzetekből lesz eredményesebb. Az első félidőben megvalósítottuk, amit elterveztünk, de rosszkor jött a büntetőből kapott gól. A második félidőben változtattunk, voltak is ígéretes helyzeteink, míg a hazaiak jól védekeztek, és kontrákra építettek. Nyolcvan percnyi játék alapján büszke vagyok csapatomra, de az utolsó tíz perc nem jellemző ránk, inkább kapjunk ki egy nullára, mint két góllal, két kiállítással. Ennek lesz következménye.

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 2–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, 1300
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Belicza Bence)
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Jovanovic, Oláh G. – Kóródi (Rózsahegyi, 90.), Germán, Varga Sz. (Bitó, 87.) – Takács T. (Grumics, 62.). Vezetőedző: Dobos Barna
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Tajthy – Balogh B. (Gaál B., a szünetben), Kecskés T., Elek B. (Tömösvári, 77.), Kiss B. – Horváth P. (Hajnal G., 73.). Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Kiss B. (0–1) az 56., Germán (1–1) a 63., Varga Sz. (2–1) a 75. percben
Dobos Barna
: – Az első félidő nagy részében fölényben játszottunk. A kapott gólunkról nem szívesen beszélek, mert szerintem szabálytalanság előzte meg. Az akarat diadala volt, hogy hátrányban a helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, és közülük kettőt sikerült értékesíteni. Remélem, első győzelmünk lendületet ad csapatunknak.
Gál István: – Vezető gólunk után ahelyett, hogy eldöntöttük volna a mérkőzést, durva kapushibával tálcán kínáltuk a lehetőséget ellenfelünknek.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 1867
néző. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Galambos – Farkas A., Papp M. (Papucsek, 65.) – Hamed, Ötvös (Végső, 90+3.), Kalocsai – Hornyák (Györgyi, 76.). Vezetőedző: Gálhidi György
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Dávid, Fótyik, Mikló – Oltean (Mitruscsák, 74.) – Tóth L., Toma, Bereczki (Oldal, 62.), Németh T. (Tóth B., a szünetben) – Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Ötvös (1–0) a 24. percben
Kiállítva: Hornyák a 90+3. percben
Gálhidi György
: – Örülök, hogy ismét nyertünk és annak is, hogy a két idegenbeli vereség után nem pártolt el mellőlünk a közönség. Ilyen atmoszférában jó futballozni. A játékosok nagyon elfáradtak, de megérte hajtani, mert jó Kazincbarcikát vertünk meg. Kicsit elégedetlen vagyok, mert nagyobb koncentrációval hamarabb lezárhattuk volna a mérkőzést. Azért viszont jár a dicséret a védelemnek és a csapatnak, hogy nem kaptunk gólt.
Vitelki Zoltán: – Leginkább mezőnyjátékkal telt a mérkőzés, két jól felkészült csapat találkozott. A második félidőben már látszottak azok az elemek, amit tudnak a csapatok. Bosszús vagyok, hogy olyan szituációból kaptunk gólt, amire készült. Azért jár a dicséret, hogy játékosaim hajtottak az utolsó pillanatig, emiatt sajnálom őket, hogy nem egyenlítettünk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZOMBATHELYI HALADÁS 0
–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 814 néző. Vezette: Görög Márió (Kis Zoltán, Vörös Dániel)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Szabó A., Nagy J. – Szakály A., Varjas Z. – Andrics (Földi B., 77.), Szabó B., Erdei (Bíró D., 71.) – Balázs Zs. Vezetőedző: Waltner Róbert
HALADÁS: Verpecz –Schimmer, Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Holdampf, Csilus T. – Szekér (Kiss B., a szünetben), Németh Márió (Medgyes Z., a szünetben), Németh Milán (Tóth B., 78.) – Szalay. Vezetőedző: Mátyus János
Waltner Róbert
: – Az elmúlt mérkőzések alapján a Haladás volt a legerősebb ellenfelünk, nehéz volt ellene játszani. Örülök, hogy védekezésben és hozzáállásban is előre léptünk, fegyelmezettek voltunk. A tizenegyesnél sem volt rossz a védekezésünk, véletlenül ért a labda a játékosunk kezéhez. Megjegyzem, hasonló szituáció után pár perccel korábban nem kaptunk büntetőt. Sokat tettünk azért, hogy kapott gól nélkül hozzuk le a mérkőzést. A támadójátékunk ezúttal nem volt annyira jó, mint korábban, de az ellenfél is fegyelmezetten védekezett.
Mátyus János: – Egy feltüzelt csapattal találkoztunk, amely nehéz szakaszban van. Játékosai ennek megfelelően álltak a mérkőzéshez, de mi sem adtuk alább, és nagyszerű játékkal rukkoltunk elő. Az eltervezett taktika bevált, egyet kivéve, mert nem szereztünk gólt. A második félidőben sikerült a Kaposvár fölé kerekednünk, de még büntetőből sem sikerült betalálnunk.

DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion. 600 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Bertalan Dávid, Kovács Gábor)
DOROG: Mursits – Nyíri, Berkó, Rjasko, Zabari – Beliczky (Vígh Á., 81.), Lénárth (Kovács M., 88.) – Tóth B., Mészáros Á., Papp M. – Girsik (Zuigeber, 73.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Farkas M., Nagy S., Bora, Babinyecz (Szabó P., 33.) – Pantovics, Hodonicki, Hursán, Kitl M. – Paudits (Máris, 75.), Lukács R. (Horváth P., 84.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Lukács R. (0–1) a 80., Horváth P. (0–2) a 90. percben
Németh Szabolcs: – Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de nekünk nem sikerült betalálnunk, míg a vendégek két gólt is szereztek. Sajnos nem játszottunk jól, több helyzetet is elpuskáztunk. A hajrában fölénk kerekedett a Békéscsaba, és elvitte a három pontot.
Schindler Szabolcs: – Szervezetten és taktikusan játszottunk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, és a legjobbkor tört meg az átok: ezen a mérkőzésen kétszer is betaláltunk. Köszönöm nézőinknek a biztatást, sokan elkísérték a csapatot.

GYIRMÓT FC GYŐRSZOLNOKI MÁV FC 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 620 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Bognár László, Sinkovicz Dániel)
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Hudák D., Németh B., Széles – Lázár P. – Herjeczki (Szatmári I., 63.), Nagy P. (Vass Á., 89.), Vogyicska, Heffler N. – Varga B. (Simon A., 73.) Vezetőedző. Csertői Aurél
SZOLNOK: Molnár F. T. – Tajti B., Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Szabó B. (Rokszin, a szünetben), Kónya M. (Kotula, 83.), Tisza K. – Csirmaz (Tóth B., 70.), Novák. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Németh B. (1–0) a 48., Tisza K. (1–1) a 90+3. percben
Csertői Aurél: – Pontatlanok és defenzívek voltunk a mérkőzés elején, nem játszottunk jól, de így is több lehetőségünk adódott, amelyekből el kellett volna dönteni a mérkőzést. Nem az első ilyen kapott gólunk, ezekből muszáj tanulnunk.
Csábi József: – Az első félidőben taktikailag megfojtottuk a jó nevekből álló Gyirmótot, majd a szünet után szinte a semmiből kaptunk gólt. Ez megváltoztatta a játék képét, de álltuk a sarat, és igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk pontot.

SOROKSÁR SCAQVITAL FC CSÁKVÁR 4–3 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. (Abu, 76.) – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Derekas (Huszák, 53.), Gyömbér – Orosz, Csernik (Szerető, 64.), Korozmán– Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Vörös, 62.), Albert I., Papp M., László N. – Baracskai, Nándori (Vukaszovics, 77.), Madarász, Mim – Kocsis B. – Daru (Posztobányi, 50.) Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Daru (0–1) a 3., Orosz (1–1) az 5., Gengeliczki (2–1) a 17., Lovrencsics B. (3–1) az 52., Madarász (3–2) a 80., Mim (3–3) a 81., Lovrencsics B. (4–3) a 90+1. percben
Lipcsei Péter: – Az első lövésből gólt kaptunk, de nem estünk össze, és megfordítottuk az eredményt a remekül játszó Csákvár ellen. Sok helyzetet dolgoztunk ki, ám elég volt egy negyedórás kihagyás, és kaptunk két gólt, plusz egy tizenegyest. Csoda, ha a szívinfarktus kerülgetett? A sors most visszaadott valamit abból, amit korábban elvett...
Visinka Ede: – Nem tudok mit mondani... Jól játszottunk, ám fiatal csapatom gyermeteg hibáit gólokkal büntette a Soroksár. Kétgólos hátrányból is felálltunk, egyenlítettük, majd öt perccel a vége előtt tizenegyeshez jutottunk. Kihagytuk, és ezért súlyos árat fizettünk. Sokat kell tanulnunk az ilyen meccsekből.

1. Debreceni VSC 7 4 2 1 12–3 +9 14
2. Szolnoki MÁV FC 7 4 2 1 8–6 +2 14
3. Gyirmót FC Győr 7 4 1 2 11–7 +4 13
4. Nyíregyháza Spartacus 7 4 1 2 6–3 +3 13
5. Békéscsaba 1912 Előre 7 3 4 9–5 +4 13
6. FC Ajka 7 4 3 15–9 +6 12
7. Budaörs 7 4 3 14–9 +5 12
8. Szombathelyi Haladás 7 3 3 1 12–6 +6 12