Schembri vezetésével magára talált a Fradi

2010.09.26. 19:29
Schembri (fehérben) három gólja fontos három ponthoz juttatta a Ferencvárost (Fotó: Németh Ferenc)
A Ferencváros André Schembri három góljával 3–1-re legyőzte a Vasast a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A találkozón a piros-kékek kapusa, Végh Zoltán beállította Kuttor Attila 560 mérkőzéses élvonalbeli rekordját.

A Ferencváros kezdte nagyobb mezőnyfölényben a mérkőzést, de helyzetek sokáig az egyik oldalon sem adódtak. A 22. percben aztán egy remek egyéni megmozdulás után megszerezte a vezetést a vendégcsapat, miután Emil Miljkovic osztott ki egy fantasztikus gólpasszt.

VÉGH ZOLTÁN REKORDER LETT

Végh Zoltán a mai bajnokin beállította Kuttor Attila 560 élvonalbeli mérkőzéses rekordját. A Vasas kapusa 1989-ben, tizennyolc esztendősen a Veszprém játékosaként mutatkozott be az NB I-ben, s úgy lehet a jövő héten csúcstartó, hogy pályafutása során egy évig nem gyarapíthatta NB I-es mérkőzéseinek számát, mert 1995-ben egy esztendőre az izraeli Hapoel Haifához szerződött.

A bosnyák csatár a bal oldalon kapott labdát, Bakos Szabolcs és Balog Zsolt között betört a tizenhatoson belülre, majd Kovács mellett is elfutott, és az alapvonalról visszagurított az érkező André Schembrinek, aki négy méterről a hálóba pörgetett. (0–1)

Nyolc perccel később következett az újabb szép Fradi-gól: Schembri és Szrdjan Sztanics kényszerítőzött a Vasas tizenhatosának jobb oldalánál, előbbi lefordult a védőjéről, majd a visszakapott labdát 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte. (0–2)

A második vendég gól után többet birtokolta a labdát a Vasas, az angyalföldiek azonban csak egy igazán nagy helyzetet tudtak kidolgozni: a 34. percben Németh Norbertről maradtak le a Fradi-védők, ám gyenge emelését könnyedén fogta meg Marko Ranilovic.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második játékrész elején a csereként beálló Lázok János révén gyorsan szépített a Vasas, az angyalföldiek szinte lekopírozták a második Fradi-találatot: Németh kényszerítőzött Lázokkal a jobb oldalon, majd utóbbi 10 méterről Ranilovic alatt a hálóba gurított. (1–2)

Mielőtt azonban a piros-kék szurkolók belelovalták volna magukat az egyenlítésbe, egy perc telt el, és máris következett az újabb vendég gól, ismét Schembri!

Andrezinho jobb oldali beadása után a máltai fejelt közelről, Végh Zoltán azonban öklözni tudott, Csedomir Pavicsevics igyekezett szögletre menteni, de a labdával Schembrit találta telibe, akinek lábáról közelről a kapuba pattant a játékszer. (1–3)

A folytatásban mindkét együttesnek több gólszerzési lehetősége is adódott – Schembri akár négyet is jegyezhetett volna, de Andrezinho is kihagyott egy ziccert, míg a túloldalon Karim Benunesz lövése kerülte el centikkel a kaput –, de az eredmény már nem változott: a Ferencváros két vereség után győzött.

VASAS–FERENCVÁROS 1–3
(A Sport TV felvétele)

NYILATKOZATOK

„Nagyon fontos volt a mérkőzés a két vereség miatt, de ilyen a futball, egyszer nyerünk, máskor veszítünk. Régen, még Németországban lőttem legutóbb három gólt, de az én feladatom egyébként is inkább a többiek kiszolgálása" – nyilatkozta André Schembri a mérkőzés után.

„Mélyről kellett építkeznünk az ismert előzmények miatt, de megdolgoztunk a győzelemért. Úgy volt esélyünk, ha sikerül távol tartani a Vasas-támadókat  a kapunktól, ezért már a középpályán meg kellett akadályozni a labdák feljátszását. Ha a nagy helyzetünk bement volna a második félidőben, akkor könnyebb lett volna a dolgunk, így viszont az ellenfél megbüntetett, de szerencsére sikerült megnyernünk a meccset. Schembrinek az érkezésem után utol kellett érnie magát fizikálisan, de azóta él a bizalommal" – mondta Prukner László a közvetítő Sport TV-nek.

„Az első két gólt eredményező szituációt ki kellett volna védekeznünk a meccs első részében, de ezeket elrontottuk. Utána futnunk kellett az eredmény után, sikerült szépítenünk, de a győzelem nem jött össze. Lázok jól szállt be a meccsbe, lendíteni tudott a csapat játékán, de a gyors válaszgól megpecsételte a sorsunkat" – mondta Giovanni Dellacasa hazai részről.