Puskás-Suzuki-kupa: ismét nyert a PAFC, és bejutott a döntőbe

2016.05.14. 15:50
A Puskás Akadémia 1–0-ra legyőzte a görög Panathinaikoszt a 2016-os Puskás-Suzuki-kupán, ezzel bejutott a döntőbe.

Mint azt a klub honlapja írja, az U17-es csapatok számára kilencedik alkalommal kiírt viadalon a Panathinaikosz elleni mérkőzés első félideje felejthető volt, a másodikban aztán megélénkültek a csapatok, ritmust váltott a Puskás Akadémia, ennek meg is lett az eredménye – az 57. percben Varga Balázs a szögletzászló közeléből elvégzett szabadrúgás után csavart a hosszú sarokba – 1–0 lett a vége.

Sikerével a PAFC megnyerte az A-csoportot, és bejutott a döntőbe.

A B jelű négyesben a Budapest Honvéd 2–2-es döntetlent játszott a Hagi Akadémiával, a magyar csapatból Banó-Szabó Bence és Májer Milán volt eredményes.

A találkozót követő tizenegyesrúgásokat 3–2-re a Honvéd nyerte meg, amely két nap után 4 ponttal vezeti a B-csoportot.