Oláh Lóránt góllal tért vissza Kaposvárra

2010.02.27. 16:10
Az első félidő a foci helyett a balhéról szólt... (Fotó: Fuszek Gábor)
A Soproni Liga 16. fordulójában a nyolcadik helyezett Kaposvár a tizennegyedik Honvédot fogadta. Az első félidő nem a futballról marad emlékezetes: Németh kapust és Gujicot sérülés miatt kellett lecserélni, míg Diegót kiállította a játékvezető. A második félidőben már futball is volt: a télen visszatért Oláh Lóránt 61. percben szerzett találatával nyertek a hazaiak, akiktől az utolsó percben Marótit állították ki.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése hazai sikert ígért, ám a télen távozott a kaposváriaktól a gólzsák Nikolics, és nagy kérdés volt, hogy ez mennyire változtatja meg a csapat játékerejét. Az első félidő alapján úgy tűnt, hogy nagyon. Mert ugyan a hazaiak végig mezőnyfölényben játszottak, de helyzetig csak ritkán jutottak el.

Ez a játékrész elsősorban nem a futball miatt marad emlékezetes. A 20. percben egy szabadrúgás után Maróti tette maga elé a labdát a kapu torkában, amit a játékvezető ugyan észrevett, ám Németh kapusnak reagálnia kellett az előreívelésre, ami miatt a két játékos összeütközött. A kapus olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy csak hordágyon tudták levinni a pályáról, így a vendégek cserére kényszerültek: Tóth Iván váltotta Némethet.

A félidő végén aztán a hazaiaknak is cserélniük kellett, viszont a vendégek – szegény embert az ág is húzza, nem elég, hogy a kapusuk megsérült – megfogyatkoztak. A 40. percben Diego és Sztanics különbözött össze, amiért Németh játékvezető mindkettőjüknek sárga lapot adott. Két perccel később Diego Gujicba szállt bele nagyon csúnyán – a kaposvári játékost le is kellett cserélni –, így aztán újabb sárga lapot kapott, meg persze pirosat is. A többiek is gyorsan összeszaladtak, a lökdösődés után Palásthy és Pest is sárgát kapott. Három perc alatt öt sárga és egy piros – nem akármilyen mérleg.

A második félidőben aztán már futball is volt. Némi meglepetésre ezt a játékrészt a megfogyatkozott vendégek kezdték aktívabban: előbb Abraham lövését kellett védenie Milintének, majd Palásthy lőtt kevéssel a kapu fölé. Bánhatták is a kispestiek, mert a 61. percben Sztanics jobb oldali szöglete után Petrók csúsztatta meg a labdát, és a hosszú oldalon érkező, a Debrecentől a télen visszatérő Oláh Lóránt a kapu jobb alsó sarkába bólintott (1–0). Nem akármilyen visszatérés!

Ezt követően szinte feldőlt a pálya, úgy rohamoztak a hazaiak a második gól megszerzéséért, míg a vendégek szórványos kontrákkal próbálkoztak, különösebb eredmény nélkül. Egy kiállítás aztán a hajrára is jutott: a 89. percben Maróti lökte el Abasst, amiért megkapta a második sárgáját, így a két csapat  egyenlő létszámmal fejezte be a meccset.

Sikerükkel a kaposváriak a 7. helyre léptek előre a tabellán, míg a Honvéd maradt a 14. pozícióban.