Női NB I: tizenegyes! A Fradi óriási verést mért az Újpestre

2017.09.02. 19:24
A Ferencváros hazai pályán 11–3-ra kiütötte az Újpestet a női labdarúgó NB I 3. fordulójában. Az ETO FC Győr nem bírt a Haladás Viktóriával, az Astra HFC megszerezte az első győzelmét.

Az újpestiek a mérkőzés előtt valószínűleg vakon aláírták volna, hogy háromszor is betalálnak a Ferencváros kapujába, arra azonban aligha gondoltak, hogy még így is nyolcgólos vereséget szenvednek – pedig ez történt. A lila-fehérek sokáig jól tartották magukat, a Fradi azonban az első félidő végén öt perc leforgása alatt berámolt négy gólt (6–1).újpestiek a mérkőzés előtt valószínűleg vakon aláírták volna, hogy háromszor is betalálnak a Ferencváros kapujába, arra azonban aligha gondoltak, hogy még így is nyolcgólos vereséget szenvednek – pedig ez történt. A lila-fehérek sokáig jól tartották magukat, a Fradi azonban az első félidő végén öt perc leforgása alatt berámolt négy gólt (6–1).

Ezt követően az Újpest kétszer is kozmetikázott az eredményen, de a négy gólt szerző Szladjana Bulatovicsot és a triplázó Allegra Poljakot nem tudta tartani, így az FTC kiütéses győzelmet aratott (11–3).

Az ETO FC Győr uralta a Haladás Viktória elleni meccset, de (szabályos) gólt nem szerzett, így meg kellett elégednie az egy ponttal, míg az Astra – amely ettől a szezontól már nem Csepelen, hanem Üllőn játssza a hazai mérkőzéseit – Halászi Kinga késői találatával verte meg a továbbra is pont nélkül álló Kókát.