Női NB I: szinte mint az El-ben – maratoni tizenegyespárbaj után az Astra a bronzérmes

M. D.M. D.
2021.05.29. 23:54
Az Astra a női NB I-es idény bronzérmese (Fotó: MLSZ)
Az Astra a 2–2-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 10–9-re legyőzte a DVTK-t a női labdarúgó NB I-ben a bronzéremért kiírt csata harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-es összesítéssel megnyerte az egyik fél második sikeréig tartó párharcot.

Akárcsak a párharc második, üllői meccsén (amelyet a DVTK 3–2-re megnyert), az Astra ezúttal is vezetett már 2–0-ra, ám Szász Ferenc együttesének most sem sikerült megőriznie kétgólos előnyét, a diósgyőriek a 95. percben Hanna Marie Barker találatával egyenlítettek, így kiharcolták a tizenegyespárbajt.

A szétlövés majdnem annyira elhúzódott, mint az Európa-liga szerdai fináléjában, amelyben a Villarreal 11–10-re nyert a Manchester United ellenében: Diósgyőrben az első 18 rúgó nem hibázott (9–9), sőt az Astrából még a tizedik párban labdához álló, élete első NB I-es meccsén szereplő Skultéty Tamara sem, a hazaiaknál azonban a 18 éves Branyiczki Maja igen – írja a noifutball.mlsz.hu –, így az üllői egylet nyerte meg a párbajt és lett bronzérmes.

Az Astra az MTK-val szemben elveszített 2014-es döntő óta először szerzett érmet az NB I-ben.

A diósgyőri kispadtól ezen a meccsen búcsúzott el Fórizs Sándor vezetőedző.