Női NB I: nem volt kegyelem, a Ferencváros kiütötte vendégét

2022.03.19. 17:41
Csigi Eszter (jobbra) és a játékos-edző Vágó Fanny is duplázott a Ferencváros idei első bajnoki mérkőzésén (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros 6–0-ra kiütötte otthon az Astrát, míg az MTK 5–1-re nyert hazai pályán a Diósgyőr ellen a női labdarúgó NB I 13. fordulójában, a tavaszi szezon első játéknapján.

Az FTC három nappal ezelőtt is összecsapott az Astrával, a Magyar Kupa negyeddöntőjében a zöld-fehérek 3–0-ra nyertek. Az üllői együttesnek vérmes reményei ezen a délutánon sem lehettek, viszont a 75. percig jól tartották magukat – ekkor még csak 2–0-ra vezettek a hazaiak –, ám utána elfogyott az erő, az utolsó negyedórában a Ferencváros négyszer is betalált, így kiütéses, 6–0-s győzelemmel szilárdította meg első helyét a tabellán. A listavezetőnél Csigi Eszter, a góllövőlistát tíz találattal vezető Vágó Fanny, valamint a szlovén Lara Ivanusa is duplázott.

A zöld-fehérek 32 éves játékosa, Rőhberg Zsanett ezen a mérkőzésen búcsúzott az aktív labdarúgástól – írja a noifutball.com című Facebook-oldal –, kezdőként 26 percet töltött a pályán.

Az MTK nagyon simán, 5–1-re nyert otthon a DVTK ellen televíziós mérkőzésen. A hazaiaknál két korábbi diósgyőri játékos, Vachter Fanni és Olivera Milunovics is két gólt szerzett. A miskolci hölgyek így most már öt forduló óta nyeretlenek, és ponthátrányba kerültek a negyedik helyezett Haladás Viktóriához képest, amely 1–1-es döntetlent játszott Soroksáron.

NŐI NB I
13. FORDULÓ

MTK–Diósgyőri VTK 5–1 (Vachter 31., 33., Milunovics 56., 90., Taylor 90+3., ill. Boros 62.)
Ferencvárosi TC–Astra HFC 6–0 (Csigi 6., 24. – az elsőt 11-esből, Vágó F. 77., 90., Ivanusa 83., 85.)
Soroksár–Haladás Viktória 1–1 (Antalicz 39., ill. Vladulescu 17.)