Női NB I: két évig nem játszott, most negyedóra alatt triplázott

M. D.M. D.
2019.09.11. 17:50
Diószegi Fanniék a szünet után szerzett gólokkal győzték le a Győrt (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A címvédő Ferencváros az ETO FC Győrt, a továbbra is hibátlan MTK az újonc Kelen SC-t verte meg a női labdarúgó NB I szerdai játéknapján.

Három mérkőzést rendeztek szerdán a női NB I 2. fordulójában, melynek meccseit szeptember 1-jéről, a játékosok válogatottbeli kötelezettségei miatt halasztották el erre a hétre.

Az MTK két új szerzemény, Németh Loretta és Olivera Milunovics duplájára alapozva egy óra játék után már 5–0-ra vezetett az újonc Kelen vendégeként Soroksáron, majd a szünetben beálló Méry Rita ért el mesterhármast. A kék-fehérek rutinos támadója, aki a múlt hétvégén csaknem kétéves kihagyást követően tért vissza a pályára, 2017 novembere óta először talált be az NB I-ben – negyedóra leforgása alatt rögtön háromszor.

A kelenföldieknek még fel kell nőniük az első osztály szintjéhez, az előző két meccsükön összesen 18 gólt kaptak a Ferencvárostól és az MTK-tól.

Az FTC gól nélküli első félidő után 2–0-ra legyőzte az ETO FC Győrt, a hazaiak találatait Vágó Fanny és Pusztai Sára szerezte. A fővárosi zöld-fehéreknél kezdőként kaptak lehetőséget a nemzeti csapataiktól visszatérő légiósok (Marija Aleksic, Selma Kapetanovic, Inna Zlidnis, Kristina Erman, Melisa Hasanbegovic), akik szombaton, a Kelen elleni 10–0 alkalmával még nem játszottak.

A Haladás Viktória magabiztos győzelmet aratott a bajnokságot pocsékul kezdő Astra vendégeként Üllőn.