Női NB I: hatot kapott az ETO, nem olvadt a Fradi előnye

2019.03.17. 20:07
Az MTK 6–1-es győzelmet aratott Győrben, míg a Ferencváros 3–1-re nyert az Astra vendégeként a női labdarúgó NB I 14. fordulójában.

A címvédő MTK már az első percben hátrányba került Győrben, ám Oláh Adrienn és Tóth Barbara duplájára alapozva megfordította a mérkőzést, és végül fölényes győzelmet aratott a szebb napokat is látott ETO felett. A fővárosiak hatodik gólját Csorbai Nikolett szerezte, aki legutóbb 2015 novemberében talált be az NB I-ben.MTK már az első percben hátrányba került Győrben, ám Oláh Adrienn és Tóth Barbara duplájára alapozva megfordította a mérkőzést, és végül fölényes győzelmet aratott a szebb napokat is látott ETO felett. A fővárosiak hatodik gólját Csorbai Nikolett szerezte, aki legutóbb 2015 novemberében talált be az NB I-ben.

A listavezető Ferencváros az Astrához látogatott Üllőre, s bár a csepeliek Fenyvesi Evelin találatára az előző fordulóban is eredményes Dominika Dikanová révén még válaszolni tudtak, a zöld-fehérek végül érvényesítették tudásbeli fölényüket – így továbbra is 11 pontos előnnyel vezetik a tabellát.

A Haladás Viktória és a DVTK hozta a kötelezőt, igaz, a szombathelyiek a vártnál nagyobb ellenállásba ütköztek a Szent Mihály ellen. A diósgyőrieknél a legutóbbi fordulóhoz hasonlóan ismét duplázott a télen szerződtetett amerikai Hanna Marie Barker.

NŐI NB I
14. FORDULÓ
ETO FC Győr–MTK 1–6
(Horváth C. 1., ill. Oláh A. 23., 38. – az elsőt 11-esből, Tóth B. 47., 52., Berman 63., Csorbai 86.)
Astra–Ferencváros 1–3 (Dikanová 53., ill. Fenyvesi E. 18., Poljak 59., Pusztai 88.)
Haladás–Szent Mihály 2–0 (Szakonyi 68., Siklér 90.)
DVTK–MLE 5–0 (Barker 7., 32., Vachter 26., Sandu 38., Tóth A. 44.)