Női NB I: győzött a rangadón, így a Fradi a forduló nyertese

M. D.M. D.
2019.10.27. 16:08
A címvédő Ferencváros 3–1-re legyőzte hazai környezetben az MTK-t a női labdarúgó NB I 8. fordulójának rangadóján.

A legutóbbi öt bajnoki döntő két résztvevőjének idénybeli első mérkőzésén az MTK 1–0-ra legyőzte az FTC-t a bajnokság első fordulójában, így a zöld-fehérek vasárnap kora délután a visszavágás reményében léptek pályára a Kocsis Sándor Sportközpontban.

Jól is indult a mérkőzés a Ferencváros számára, hiszen Vágó Fanny remek ütemű átadása után Pusztai Sára találatával már az ötödik percben megszerezte a vezetést, majd a második félidő elején a 25. életévét a mérkőzés előtti napon betöltő Mosdóczi Evelin talált be tizenegyesből a léc segítségével.

Nem sokkal később a vendégek Olivera Milunovics révén szépítettek, ám az utolsó negyedórára elszálltak a pontszerzési reményeik, mert Marija Aleksic szabadrúgásgóljával a Fradi visszaállította a kétgólos különbséget (3–1).

A zöld-fehérek így három ponttal megléptek az MTK-tól a bajnoki táblázaton, sőt a DVTK-val szemben is lépéselőnybe kerültek, mivel a diósgyőriek meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedtek az Astra vendégeként Üllőn.

NŐI NB I
8. FORDULÓ

Astra HFC–DVTK 2–1 (Gelb 29., Sipos L. 59., ill. Sandu 6.)
Ferencváros–MTK 3–1 (Pusztai 5., Mosdóczi 51. – 11-esből, Aleksic 74., ill. Milunovics 58.)

Szombati eredmények
Kelen SC–Haladás Viktória 1–0 (Telek-Sümegi 64.)
Szent Mihály–ETO FC Győr 2–3 (Herczeg A. 55., Papp Sz. 70., ill. Süle D. 3., 7., 51.)