Női NB I: gólfesztivált rendezett az FTC és a Győr, fontos rangadót nyert az MTK

M. B.M. B.
2022.11.26. 16:27
Sipos Lilla góljával verte meg a közvetlen rivális Puskást az MTK (Fotó: MTK Hungária FC)
10–0-ra nyert a Szent Mihály vendégeként a Ferencvárosi TC, hét találatig jutott az Újpest otthonában az ETO FC Győr a női labdarúgó NB I 12. fordulójának szombati játéknapján.

Gólparádét rendezett a címvédő, százszázalékos Ferencváros a kilencedik helyen álló Szent Mihály otthonában. A 10–0-s sikert arató zöld-fehér együttesben Pusztai Sára mesternégyest könyvelhetett el, míg Vágó Fanny triplázni tudott.

Hét gólt lőtt és egyet sem kapott Újpesten a Győr. A kisalföldi csapatban Tiffany Cameron, Süle Dóra és Herczeg Andrea is duplázni tudott.

Elvitte a pontokat fővárosból a Haladás. A szombathelyiek mindkét félidő derekán bevették a Kelen kapuját.

Nem bírt egymással a Diósgyőr és az Astra. A miskolciak hamar megszerezték a vezetést, de a vendégek a szünet előtt és utána is betaláltak, így fordítani tudtak. Az utolsó szó ezzel együtt a hazaiaké volt, akik a második félidő közepén beállították a 2–2-es végeredményt.

Otthon tartotta a pontokat az MTK. A Puskás Akadémia elleni találkozó egyetlen találatát Sipos Lilla szerezte – megerősítette dobogós helyét a kék-fehér együttes.

NŐI NB I
12. FORDULÓ
Kelen SC–Haladás 0–2
(Sweatman 35., Gődér 61.)
Diósgyőri VTK–Astra Hungary 2–2 (Oláh 11., Nagy 58., ill. Madrid 22., 48.)
MTK–Puskás Akadémia 1–0 (Sipos 68.)
Szent Mihály–Ferencváros 0–10 (Vágó 17., 27., 77., Csigi 20., 40., Pusztai 49., 54., 60., 75., Fishley 50.)
Újpest–Győr 0–7 (Cameron 47., 70., Süle 48., 60., Khimych 52., Herczeg 54., 76.)