Női NB I: bődületes gól Csepelen a forduló rangadóján

2017.11.18. 19:53
A listavezető Ferencváros hazai pályán 3–1-re legyőzte a Haladás Viktóriát, míg a címvédő MTK 1–1-es döntetlent játszott az ETO FC Győrrel a női labdarúgó NB I idei utolsó, 11. fordulójában.

A Haladás Viktória a mezőny egyedüli csapataként egyszer már pontot rabolt a Fraditól ebben a szezonban, a szombathelyi döntetlen után azonban Budapesten nem sikerült a bravúr. A vendégek Szakonyi Emese találatának köszönhetően szűk húsz percig vezettek, ám a Fradi három légiós, a montenegrói Szladjana Bulatovics, a szerb Allegra Poljak és a bosnyák Marija Aleksic góljaival fordított. Haladás Viktória a mezőny egyedüli csapataként egyszer már pontot rabolt a Fraditól ebben a szezonban, a szombathelyi döntetlen után azonban Budapesten nem sikerült a bravúr. A vendégek Szakonyi Emese találatának köszönhetően szűk húsz percig vezettek, ám a Fradi három légiós, a montenegrói Szladjana Bulatovics, a szerb Allegra Poljak és a bosnyák Marija Aleksic góljaival fordított.

7

És növelte előnyét a tabella élén, mivel a második helyezett ETO FC Győr a forduló rangadóján 1–1-es döntetlent játszott az MTK-val a csepeli stadionban. A zöld-fehérek Csötönyi Tímea kissé szerencsés találatával az első félidő végén előnybe kerültek, ám a házigazdák a hajrában a csereként beálló Oláh Adrienn bődületes góljával egyenlítettek. Az MTK 18 esztendős támadója körülbelül 25 méterről, nagy erővel zúdította a kapu jobb felső sarkába a labdát.

A negyedik helyen a DVTK telel, amely 4–0-ra kiütötte a Kókát. A diósgyőriekkel azonos pontszámmal áll a sereghajtó Újpest ellen hasonló különbségű győzelmet arató Astra. A csepeli együttesben a Krascsenics testvérpár mindkét tagja, Petra és Csilla is betalált. Erre legutóbb 2016 márciusában Szegeden volt példa, amikor még mindketten a Kókát erősítették.

A bajnokság a február 24–25-i hétvégén folytatódik, az alapszakaszból még három forduló van hátra.

NŐI NB I
11. FORDULÓ
MTK–ETO FC Győr 1–1 (Oláh A. 81., ill. Csötönyi 37.)
Astra HFC–Újpest FC 4–0 (Fogl 2., 45., Krascsenics P. 56., Krascsenics Cs. 65.)
DVTK–Kóka 4–0 (Markovics 22., 87., Sandu 41., Újvári 57.)
Ferencváros–Haladás Viktória 3–1 (Bulatovics 40., Poljak 65., Aleksic 77., ill. Szakonyi 22.)