Női NB I: az MTK pontot tett a DVTK menetelésének végére

2018.03.31. 15:43
A címvédő MTK 2–0-ra legyőzte a DVTK-t a női labdarúgó NB I felsőházi rájátszásának első fordulójában. Az alsóházban a Haladás Viktória kilencet számolt az Astrára.

A DVTK az alapszakasz utolsó négy fordulójában négy győzelmet aratott, s ezeken a meccseken 24–0-s gólkülönbséget ért el, ám az MTK otthonában rangadót veszített, ami a bajnoki döntőért folyó versenyfutás szempontjából nagy jelentőséggel bírhat.DVTK az alapszakasz utolsó négy fordulójában négy győzelmet aratott, s ezeken a meccseken 24–0-s gólkülönbséget ért el, ám az MTK otthonában rangadót veszített, ami a bajnoki döntőért folyó versenyfutás szempontjából nagy jelentőséggel bírhat.

A címvédő a második félidő elején az amerikai Lauren Berman góljával került előnybe, aki februári érkezése óta harmadszor volt eredményes az NB I-ben, majd a 71. percben Tóth Barbara fejelt a DVTK kapujába, megszerezve ezzel szezonbeli első találatát.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az MTK középpályását, Csányi Diánát az első játékrészben le kellett cserélni, miután összefejelt ellenfelével. A 20 éves játékost mentővel az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézetbe szállították, de a klub hivatalos Facebook-oldalának beszámolója szerint a CT-vizsgálat szerencsére csak kisebb agyrázkódást mutatott ki nála, így otthonában lábadozhat tovább.

Az alsóházban a Haladás kiütéses, 9–0-s győzelmet aratott az Astra felett, amely kis túlzással még örülhet is, hogy megúszta ennyivel, mivel az 52. percben már nyolcgólos hátrányban volt. A szombathelyi csapatban Heike Manhart négy gólt hintett, míg Siklér Kinga duplázott.

NŐI NB I
Rájátszás, 1. forduló
Felsőház

MTK–DVTK 2–0 (Berman 47., Tóth B. 71.)

Pénteken játszották
Ferencváros–ETO FC Győr 3–0 (Fenyvesi E. 47., Bulatovics 85., 91.)