Női NB I: az MTK fordított a Diósgyőr elleni rangadón

H. D.H. D.
2020.10.30. 22:06
Pápai Emőke (kékben) egyenlített a DVTK ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, archív)
A női labdarúgó NB I 8. fordulójának pénteki játéknapján az MTK 2–1-re legyőzte a DVTK-t az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, így a kék-fehér együttes a tabellán visszavette az első helyet a Szent Mihályt 5–2-re legyőző Ferencvárostól.

A DVTK Oláh Adrienn remek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést az első félidőben, a fordulás után azonban sebességet váltott, és fordított az MTK: az 50. percben Pápai Emőke egyenlített, majd tíz perccel később Csányi Diána szabadrúgása után Nagy Fanniról pattant a saját kapujába a labda.

A hajrában a vendégek előtt még adódott egyenlítési lehetőség, de újabb gól már nem esett, így az MTK 2–1-re megnyerte a rangadót, és visszavette a vezetést a tabellán a Ferencvárostól.

NŐINB I
8. FORDULÓ
MTK–DVTK 2–1
(Pápai 50., Csányi 61., ill. Oláh A. 31.)
KORÁBBAN

Szent Mihály–Ferencváros 2–5(Koprena 42., Török L. 78., ill. Vágó F. 15., 51., Cameron 29., Siklér 60., Ivanusa 72.)