Női NB I: a Fradi magabiztosan, a címvédő MTK nehézkesen nyert

2018.08.25. 21:02
Horváth Zsófia (balra) és Bognár Enikő hosszú éveket töltött el a Ferencvárosnál (Fotó: Facebook/FTC Női Labdarúgás)
A Ferencváros a DVTK-t, a címvédő MTK az Astrát győzte le 3–1-re a női labdarúgó NB I második fordulójában.

Az FTC szurkolói és játékosai a Diósgyőr elleni mérkőzés előtt elbúcsúztatták az aktív pályafutásukat kétszeres bajnokként és négyszeres kupagyőztesként befejező Bognár Enikőt és Horváth Zsófiát. A két lány nemcsak a bekeretezett mezeknek, hanem győzelemnek is örülhetett, hiszen korábbi társaik 3–1-re felülmúlták a miskolciakat.

A zöld-fehérek Allegra Poljak és Kocsán Petra találatával, valamint Mosdóczi Evelin tizenegyesgóljával már 3–0-ra is vezettek, a DVTK erejéből Biljana Bradics révén csak a szépítésre futotta.

A címvédő MTK szintén 3–1-re nyert, de sokkal inkább meg kellett szenvednie a három pontért, mint a Fradinak. A kék-fehérek az első félidő után még gól nélküli döntetlenre álltak az Astra ellen, s bár a második játékrész elején Nagy Lilla góljával megszerezték a vezetést, a csepeliek a hajrához közeledve Krascsenics Petra jóvoltából egyenlítettek.

Ekkor már a pályán volt a 66. percben becserélt Oláh Adrienn, aki az Astra gólját követően nyolc perc alatt duplázott, eldöntve ezzel a meccset az MTK javára.

Az újoncok csatájában a Szent Mihály 2–1-re legyőzte a Magyar Labdarúgó Egyletet Makón. A győztes gólt Bartalis Barbara szerezte a 91. percben. Ez a siker a szegedieknek még sokat érhet a bennmaradás szempontjából.

NŐI NB I
2. FORDULÓ
Szent Mihály–MLE 2–1
(Zimányi Kovács 12., Bartalis 91., ill. Szollár 75.)
Ferencváros–DVTK 3–1 (Poljak 32., Kocsán 36., Mosdóczi 48. – 11-esből, ill. Bradics 64.)
MTK–Astra 3–1 (Nagy L. 51., Oláh A. 74., 79., ill. Krascsenics P. 71.)

1. MTK 2 2 17–1 +16 6
2. Ferencváros 2 2 6–2 +4 6
3. DVTK 2 1 1 9–3 +6 3
4. Astra 2 1 1 4–4 0 3
5. Szent Mihály 2 1 1 2–9 –7 3
6. ETO FC Győr 1 1 1–3 –2 0
6. Haladás Viktória 1 1 1–3 –2 0