Női NB I: a 91. percben szerzett góllal nyert a Fradi Diósgyőrben

2018.04.15. 17:27
A listavezető Ferencváros idegenben 2–1-re legyőzte a DVTK-t a női labdarúgó NB I felsőházi rájátszásának második fordulójában.

A zöld-fehérek Diószegi Fanni találatával már a 9. percben megszerezték a vezetést, ám a hazaiak a 16 éves Vachter Fanni jóvoltából az első negyedóra végén egyenlítettek.

Amikor már úgy tűnt, hogy a DVTK – a Haladás Viktória és az MTK után – ebben a szezonban harmadik csapatként pontot rabol a Ferencvárostól, akkor érkezett Mosdóczi Evelin, és a 91. percben szerzett góljával megnyerte a meccset a vendégeknek. Így biztossá vált, hogy az FTC a felsőházi rájátszás győzteseként vehet részt a bajnoki döntőben.

Az alsóházban a Haladás Viktória az osztrák Heike Manhart találatával a rendes játékidő utolsó percében harmadszor is előnybe került a Kóka vendégeként, ám a hazaiak Haraszti Fanni második góljával a hosszabbításban pontot mentettek.

A futsal NB I-ben szombaton döntőbe jutó Astra a duplázó Krascsenics Petra vezérletével 5–0-ra megverte a sereghajtó Újpestet.

NŐI NB I
2. FORDULÓ
Felsőház
DVTK–Ferencváros 1–2
(Vachter 15., ill. Diószegi 9., Mosdóczi 91.)

Szombati eredmény
ETO FC Győr–MTK 3–1 (Sipos L. 50., Süle 66., 75., ill. Mátyás 34.)

Kóka–Haladás Viktória 3–3
(Róth 10., Haraszti F. 75., 92., ill. Siklér 5., Király R. 37., Manhart 90.)
Astra HFC–Újpest FC 5–0 (Krascsenics P. 13., 66., Sümegi 14., Halászi 62., Horváth T. 77. – öngól)