Knezevic duplázott, a Puskás Akadémia legyőzte a ZTE-t

2021.02.07. 16:07
A Puskás Akadémia 2–1-es győzelmet aratott a ZTE otthonában a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A győztes gól a hajrában esett.
Knezevic duplázott, a Puskás Akadémia legyőzte a ZTE-t (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Knezevic duplázott, a Puskás Akadémia legyőzte a ZTE-t (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

ZTE–Puskás Akadémia 1–2 (0–0)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Karakó
Gólszerző:Lesjak (57.), ill. Knezevic (46., 82.)
Kiállítva:Bobál D. (90.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Alakulhatott volna úgy is, hogy a ZTE kis túlzással páholyból várja a negyedik tavaszi fordulót, ám nem így történt.

Az együttes az első idei bajnokiján úgy játszott 2–2-t a Budapest Honvéd vendégeként, hogy sokkal jobban futballozott riválisánál, majd úgy végzett 4–4-re a Paksi FC-vel, hogy a 93. percben még vezetett. A Budafoki MTE volt a következő ellenfele, s a párharc az újonc 3–1-es győzelmét hozta. A három mérkőzésből a ZTE FC ideális esetben kilenc ponttal gazdagodhatott volna, ám csak kettő lett belőle, s mert szombaton a kieső helyen álló Újpest és DVTK is nyerni tudott, előnye öt pontra olvadt a sereghajtóval szemben, míg a tabella 11. helyén álló Budafokot csak kettővel előzte meg. Ha ez nem lenne elég idegesítő, a csapat vasárnap a Puskás Akadémiát fogadta, amely a három tavaszi mérkőzésén hét pontot gyűjtött, és megvolt a lehetősége, hogy egy egerszegi győzelemmel a dobogó második fokára is felléphessen.

Egyébként a hazai együttes vezetőedzője, Boér Gábor eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra (öt sárga lapot gyűjtött össze, és – csakúgy, mint a játékosoknak – neki is járt érte az eltiltás), így segítője, Makra Zsolt meccselt, akárcsak a két csapat első körös bajnokiján – azt a találkozót Boér Gábor koronavírusos megbetegedés miatt hagyta ki.

Hamar kiderült, a szélről erőből laposan középre adott labdák hatástalanítása a vizes füvön nem egyszerű feladat, más kérdés, hogy Luciano Slagveer ritkán érez rá egy-egy elfutás után, milyen megoldást érdemes választani. Nem találták egymáson a fogást a csapatok, igaz, a védelmek megbontásához több futásra és sebességváltásra lett volna szükség. S amikor nem megy a játék, nagy szerepe van a szögleteknek, az oldalról belőtt szabadrúgásoknak, persze előbb ki is kell harcolni őket. A házigazda támadójátékát alapjaiban rontotta el a sok mélységi indítás, amelyek nemcsak pontatlanok voltak, a legtöbb esetben semmi sem indokolta őket. A másik oldalon egy ilyen próbálkozás után ziccerig juthatott volna a Puskás Akadémia, Slagveer ismét eljutott a beadásig, de ahelyett, hogy „kifliszerűen” adott volna középre a lépéselőnyben érkező Kiss Tamás elé, magasan átrúgta a „veszélyes” terület felett.

Rémálomszerűen folytatódott a Zetének a szünetet követően az összecsapás: alig egy perce tartott a második félidő, amikor villámgyors vendégtámadás végén Luciano Slagveer végre jó megoldást választott, kihagyhatatlan helyzetbe hozta Josip Knezevicet, és máris vezetett a Puskás Akadémia. Ahogy arra számítani lehetett, a ZTE próbált emelni a fordulatszámon, ám ez egy ideig nem volt elég valamirevaló helyzet kialakításához. Aztán hazai oldalról is érkezett értékelhető beadás, a vendégek védekezése elcsúszott, és Zoran Lesjak szép kapáslövéssel egyenlített.

A játékrész közepén létszámfölényes támadást vezetett a ZTE, és bár Szánthó Regő nem passzolt idejében, a labda így is eljutott Könyves Norbertig, ő azonban nagy helyzetben a bal sarok mellé lőtt. Ekkor inkább a házigazda irányított, a Puskás Akadémia azonbankijött a szorításból, Nagy Zsolt fejesénél Gyurján Márton bravúrral védett, ám az azt követő szöglet után tizenegyeshez jutott a felcsúti együttes, és Josip Knezevic – ha csak másodjára is, de – betalált. A Puskás Akadémiának volt lehetősége előnye növelésére, és bár nem sikerült újabb gólt szereznie, megnyerte a meccset, így továbbra is szárnyal tavasszal. 1–2