Első perces góllal sokkolt a ZTE a Kaposvár ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2019.12.07. 16:46
Az NB I 15. fordulójában a ZTE rögtön az 50. másodpercben megszerezte a vezetést Ikoba révén a Kaposvár ellen, majd az előnyt Lesjak növelte szintén még az első félidőben, és ez végül elég volt a hazai győzelemhez.
A Kaposvár nem tudta elnyomni a Zetét (Fotó: Umberto Pezzetta) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

ZTE FC–Kaposvár 2–0 (Ikoba 1., Lesjak 38.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna ,1222néző.Vezette:Pintér Csaba

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mikor nyerjünk, ha nem most? Mindkét oldalon ez volt a kérdés szombat délután, és ez nem csak azért érthető, mert az újoncok mérték össze a tudásukat. Az eredményességgel Zalaegerszegen és Kaposváron is problémák vannak: a ZTE FC hét nyeretlen, míg a Rákóczi hét elveszített mérkőzés után készült az összecsapásra.

Mikor nyerjünk, ha nem most? – kérdezték tehát mindkét oldalon, és az elszántságot talán már a felállás is tükrözte.

Az összeállítást böngészve arra lehetett számítani, hogy Dobos Barna csapata a hagyományos 4–4–2-es hadrendben kezd, hiszen Eduvie Ikoba és Bobál Gergely, vagyis a két nagy termetű center is ott volt a kezdőben. De aztán gyorsan kiderült: a magyar támadó a szokottnál kicsit hátrébb kezdi a meccset, és csak a légiós van elöl.

Az elképzelés nagyon gyorsan eredményt hozott: még negyven másodperc sem telt el, amikor egy könnyelműen középre fejelt labdát megszereztek az egerszegiek, az indítást követően pedig Eduvie Ikoba mellel szépen levette a labdát, s nem hibázta el a ziccert.

Micsoda kezdés!

Kíváncsiak voltunk, a hatalmas pofonból képes-e felállni a Kaposvári Rákóczi. Nos, néhány perccel a gólt követően úgy tűnt, igen, mert nyoma sem volt összeomlásnak, a vendégcsapat próbálta kulturáltan járatni a labdát, és ha tíz perc elteltével Demjén Patrik nem véd hatalmasat Ádám Martin szabadrúgásánál, egyenlíthetett volna a Kaposvár.

És a folytatás?

Továbbra is nyílt maradt a mérkőzés, de a ZTE FC növelni tudta az előnyét, igaz, a vendégeknek fontos pillanatokban nem volt szerencséjük. Előbb Csiki Norbert és Bolla Bendegúz találkozását nem minősítette szabálytalannak a játékvezető, jóllehet a Rákóczi játékosai hevesen reklamáltak, szerintük tizenegyest kellett volna kapniuk. Majd Bolla Bendegúz és Csiki Norbert harcolt az alapvonalon, mi úgy láttuk, a támadóról került ki a labda a vonalon túlra, mégis szöglet következett. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, gól lett a beívelés vége.

A második félidőben a ZTE FC próbálta tartani az előnyét, miközben a Rákóczi tiszteletre méltó módon harcolt, hogy közelebb kerüljön riválisához. Ám a játékrész közepén úgy tűnt, a harmadik egerszegi gólra van nagyobb esély, többször is létszámfölényes helyzetben indíthatott kontratámadásokat a házigazda, de a befejezések nem sikerültek.

Mikor győzzünk, ha nem most – mondták mindkét oldalon, és ezúttal az egerszegiek számítása jött be. A Kaposvár ismét kikapott, s egyre inkább leszakad. Pedig a mérkőzés nagy részében egyenlő partnere volt ellenfelének.